İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Görüntüleme Hızı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Görüntüleme Hızı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Koşullu Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Görüntüleme Hızı

Web sayfası optimizasyonu, görüntüleme hızını en üst düzeye çıkarmak için içeriğinizi düzene sokar. Hızlı görüntüleme hızı, web sitenizde başarının anahtarıdır. Karları artırır, maliyetleri düşürür ve müşteri memnuniyetini artırır (arama motoru sıralamaları, erişilebilirlik ve sürdürülebilirlikten bahsetmiyorum bile).

Kolaylaştırma, sayfalarınızı gezinilebilir içeriği daha hızlı gösterecek ve site dışı içeriği erteleyecek veya geciktirecek şekilde dönüştürür. Bu bölümde, HTTP isteklerini nasıl azaltacağınızı, Basamaklı Stil Sayfaları (CSS) ile semantik işaretlemeye nasıl daha kolay stil kazandıracağınızı, grafikleri ve multimedyayı nasıl optimize edeceğinizi ve site dışı içeriğin yüklenmesini nasıl erteleyeceğinizi veya geciktireceğinizi öğreneceksiniz.

Web sayfası görüntüleme hızını en üst düzeye çıkarmak için aşağıdaki 10 tekniği kullanabilirsiniz:

• HTTP isteklerini en aza indirin.
• Resimleri yeniden boyutlandırın ve optimize edin.
• Multimedyayı optimize edin.
• JavaScript davranışını CSS’ye dönüştürün.
• Sunucu tarafı koklamayı kullanın.
• Yürütme hızı ve dosya boyutu için JavaScript’i optimize edin.
• Tablo düzenini CSS düzenine dönüştürün.
• Satır içi stili CSS kurallarıyla değiştirin.
• İlk görüntüleme süresini en aza indirin.
• JavaScript’i akıllıca yükleyin.

Bu bölümdeki en iyi uygulamaları kullanarak, sitenize daha hızlı ve daha az kaplumbağa kazandırmak için HTML ve multimedyanızı dönüştüreceksiniz. İlk olarak, web performans mühendislerinin karşılaştığı bazı yaygın web sayfası sorunlarını ve eğilimleri inceleyelim.

Yaygın Web Sayfası Sorunları

Web sayfalarınızda kullandığınız işaretlemenin boyutu ve karmaşıklığı, çoğunlukla ilk görüntüleme hızlarını belirler. Büyük ve karmaşık sayfalar, özellikle iç içe tablolar ve yanlış konumlandırılmış CSS ve JavaScript dosyaları içeren sayfalar, yararlı içeriğin görüntülenmesi için gereken süreyi geciktirir. Şık ve akıcı sayfalar, aşamalı görüntüleme sayesinde daha hızlı geri bildirim sayesinde daha hızlı hissettirir. Buradaki fikir, standartlara dayalı teknikler kullanarak işaretlemenizi kolaylaştırmak ve kodunuzun içeriğinizin önüne geçmesine izin vermektir.

Steve Souders’ın Yüksek Performanslı Web Siteleri (O’Reilly) adlı kitabında açıkladığı gibi, web sayfasının yanıt süresinin %80’i içeriktedir. Bu zamanın çoğu, bir web sayfasını oluşturan nesnelerle uğraşmak için harcanır. Sayfa başına nesne sayısı dördün üzerine çıktığında, nesne ek yükü toplam web sayfası gecikmesine hakim olur.

Bölüm II’nin girişinde öğrendiğiniz gibi, çoğu popüler web sayfası, sayfa başına ortalama 50’den fazla nesne ve toplam dosya boyutunda 300 KB’den fazla olan bu eşiği fazlasıyla aşmaktadır. Yanlış kodlanmış, Ajax ile geliştirilmiş sayfalar, sayfa yüklendikten sonra bile etkileşimi yavaşlatabilir. Açıkçası, ortalama web sitesinin performansında iyileştirme için yer var.

Ajax, DHTML ve Web 2.0 karmalarının ortaya çıkmasıyla, bazı web sayfaları basit HTML belgelerinden tam gelişmiş etkileşimli uygulamalara dönüştü. Bu artan karmaşıklığın bir maliyeti vardır: daha büyük web sayfaları. Web sayfaları daha karmaşık hale geldikçe harici nesnelerin sayısı da buna bağlı olarak arttı.

Her ek nesne, bir HTTP isteği daha ve daha belirsiz gecikme ekler. Her nesne yükleme sürenize gecikme ekler, bu süre çevirmeli ağda nesne başına ortalama 0,25 saniye ve kabloda 40 ms’yi artırır.1 Uzun mesafeli bağlantılar daha fazla atlama gerektirdiğinden ve daha fazla fırsat sunduğundan, nesne aşımından en çok denizaşırı kullanıcılar muzdariptir. 


Web site hız testi
Speedtest
Hız Testi
Google web site hız testi
Speed Hız Testi
Superonline hız testi
İnternet hız Testi
Turkcell Hız Testi


Tabloları Çözme

Tablolar, CSS düzeni için zayıf bir alternatiftir. CSS’nin yaygın olarak benimsenmesine rağmen, web sayfalarının %62,6’sı hala düzen için tabloları kullanıyor. Ortalama tablo derinliği 2006’dan beri yarı yarıya azaldı, yaklaşık 3’ten yaklaşık 1.5.3’e düştü Karmaşık iç içe tablolar, karışık tablolar nedeniyle tarayıcılarda oluşturma gecikmelerine neden olabilir içeriğiniz görüntülenmeden önce ayrıştırılmalı ve oluşturulmalıdır.

Bazı veritabanı tabanlı siteler, anında tablo tabanlı şablonlar halinde birleştirilen tablo tabanlı içerik modülleri oluşturur. Bu iç içe geçmiş tabloların tümü, tarayıcıları saptıracak ve içerik-kod oranınızı bunaltacaktır. Bu, web sayfalarınızın potansiyel arama motoru sıralamalarını düşürür.

CSS ile içerik alanlarını stillendirerek, etiketleyerek ve konumlandırarak ve yerleşim için daha basit iskelet tabloları kullanarak iç içe geçmiş tabloların derinliğini azaltabilirsiniz. Daha sonra, aşağıdaki gibi bileşik seçicilerle etiketlenmiş kapsayıcı hücrelerdeki içeriği hedefleyebilirsiniz.

Fazla Ağırlıklı Grafikleri Optimize Edin

Ortalama bir web sayfası, sayfa ağırlığının %54’ünden fazlasını grafiklerde barındırır. Aslında, ekranın üst kısmındaki piksellerin %60’ından fazlası ortalama bir web sayfasındaki grafikler tarafından kullanılıyor.

Ne yazık ki, Web’deki grafiklerin çoğu şişman ve optimize edilmemiş. Dijital kamera çözünürlüğü arttıkça, dijital orijinallerin dosya boyutu balonlaşmış ve bazı çevrimiçi grafikler 1 MB’ı aşmıştır. Çevirmeli bir bağlantıda bu kadar şişirilmiş grafikleri izlemeye çalışmak, deveyi iğne deliğinden geçirmeye çalışmak gibidir.

Reklam Maliyeti

En popüler medya ve blog siteleri, yaklaşık altıda bir daha fazla nesne ve üçte bir daha fazla gecikme maliyetiyle gelir elde etmek için resim ağırlıklı reklamcılık kullanır. En iyi 1.300 Alexa sitesinde yapılan bir anket, bu web sayfalarının %56’sının içerik içerdiğini buldu. 

Reklamları engellemek, nesne ve bayt sayısını %25 ila %30 oranında azaltarak gecikmede orantılı bir azalma sağladı. 300 KB ila 500 KB banner reklam içeren web sayfalarını analiz ettik. Reklam boyutu politikaları olmadan, reklamların toplam etkisi daha da önemli hale gelebilir. Grafik reklamlar kullanıyorsanız, reklamverenlerinizin banner reklamları için dosya boyutu kriterlerini, banner boyutlarına uygun kriterleri belirleyin.

Reklamların sayısındaki ve boyutundaki büyüme, kullanıcılar için önemli gecikmelere neden oldu. Bununla birlikte, reklamları görüntülemek, uzak ağ barındırma (çoğu durumda) ve ekrana reklam yayınlamak için ek mantık (genellikle JavaScript ile yapılır) ek yüküne de neden olur.

Uzak JavaScript, en verimsiz reklam dağıtım yöntemidir, ancak rahatlığı nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır. HTTP İsteklerini En Aza İndirin” bölümünde, sunucu tarafı eklemelerin HTTP isteklerini kaydetmek için reklamları nasıl sunabileceğini göstereceğiz. Daha sonra JavaScript’i Akıllıca Yükleyin” bölümünde, JavaScript’in eşzamansız olarak nasıl yükleneceğini öğreneceksiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın