İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Lift – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Lift – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Lift

Discovering Lift’e hoş geldiniz. Bu çalışmayı, ilgi çekici web uygulamaları oluşturmak için harika bir çerçeve olduğunu düşündüğümüz Lift hakkında sizi eğitmek için oluşturduk. Lift, genel çerçeveyi basit ve esnek tutarken güçlü teknikleri kolayca erişilebilir kılmak için tasarlanmıştır.

Klişe gibi gelebilir, ancak deneyimlerimize göre, Lift geliştirme eğlenceli çünkü kodlamanın ilginç kısımlarına odaklanmanıza izin veriyor. Bu çalışmadaki amacımız, sonunda aklınıza gelebilecek herhangi bir web uygulamasını oluşturabilecek ve genişletebilecek olmanızdır. Bu noktada, Lift kullanmanın avantajlarını ve başlamanız için küçük bir uygulamayı kısaca ele alacağız. Daha ayrıntılı bir uygulamayı ele alacağız.

Web çerçeveleriyle deneyiminiz varsa, kendinize şu soruyu sormalısınız: “Neden başka bir çerçeve? Lift gerçekten sorunları daha önce kullandıklarımdan daha farklı mı yoksa daha etkili mi çözüyor?”

Lift’in yaratıcıları, kendilerine ait bazı yeni fikirler eklerken, bir dizi başka çerçeveden en iyi fikirleri titizlikle seçtiler. Lift’i bu kadar güçlü kılan, sağlam temel ile yeni tekniklerin bu birleşimidir. Aynı zamanda, Lift geçmişte diğer çerçevelerin yaptığı hatalardan kaçınmayı başardı. Konvansiyona göre yapılandırma ruhuyla, Lift her şey için makul varsayılanlara sahiptir ve tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu özelleştirmenizi kolaylaştırır.

Uygulamanız için temel yapılandırmayı sağlayan XML dosyasından sonraki XML dosyası günleri geride kaldı. Bunun yerine, temel bir Lift uygulaması yalnızca LiftFilter’ı web.xml dosyanıza eklemenizi ve Lift’e sınıflarınızın hangi pakette olduğunu söyleyen bir veya daha fazla satır eklemenizi gerektirir.

Lift, görünüm kodunuzun geliştirilmesini basitleştiren destek özellikleri içermesine rağmen, kodladığınız yöntemlerin belirli bir arayüzü (özellik olarak adlandırılır) uygulaması gerekmez. Kısacası, eldeki görev için açıkça gerekli olmayan hiçbir şey yazmanıza gerek yoktur. Asansör, alışılmışın dışında çalışmak ve sizi olabildiğince verimli ve üretken kılmak için tasarlanmıştır.

Lift ile İlk Görünüm Kalıbını Uygulama

Lift’in en güçlü yönlerinden biri, Sunum içeriği ile mantığın, Önce Görüntüleme kompozisyonu konseptine dayalı olarak net bir şekilde ayrılmasıdır. Karşılaştırmalı olarak bir örnek vermek gerekirse, günümüzde halen kullanımda olan orijinal Java web uygulama teknolojilerinden biri, öğrenebileceğiniz JSP veya JavaServer Pages’dir (JSP).

 Bu fikir başlangıçta iyi görünse de, pratikte sancılı olduğu kanıtlanmıştır. Sunum katmanınıza kod koymak, hata ayıklamayı ve bir sayfada neler olup bittiğini anlamayı zorlaştırır ve içerikler uygun HTML olmadığı için HTML bölümünü yazan kişiler için hayatı daha da zorlaştırır. Pek çok modern programlama ve HTML düzenleyicisi bu karmaşayı kaldıracak şekilde değiştirilmiş olsa da, uygun sözdizimi vurgulama ve doğrulama, sayfa akışını takip etmek için bir veya daha fazla dosya arasında geçiş yapmanız gerektiği gerçeğini telafi etmez.

Lift, sunum katmanında kod olmaması gerektiği, ancak sunum katmanının akla gelebilecek her türlü kullanıma uyum sağlayacak kadar esnek olması gerektiği yaklaşımını benimsiyor. Bu amaçla Lift, kullanıcı tarafından oluşturulan verileri sunum katmanına bağlamak için Wicket tarzı güçlü bir şablon oluşturma sistemi kullanır.

Önce Görüntüle modeli, bir XML şablonuyla (Görünüm) başlayıp ardından şablonu doldurmak için bağımsız bileşenleri gömdüğümüz veya yürüttüğümüz anlamına gelir. Önce Görüntüle yaklaşımının faydaları, sayfa bileşenlerinizin doğal olarak daha modüler hale gelmesidir, bu da sayfaları değiştirmeyi ve sayfa bileşenlerini yeniden kullanmayı çok daha basit hale getirir.

Lift’in şablon oluşturması, Scala dilinin XML işleme yetenekleri üzerine kuruludur ve iç içe şablonlar, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin basit enjeksiyonu ve gelişmiş veri bağlama yetenekleri gibi şeylere izin verir.

Scala, XML için kapsamlı kitaplık desteğine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda XML söz dizimi de aslında dilin bir parçasıdır. Bu kitabı okurken bu sözdizimini daha ayrıntılı olarak ele alacağız. JSP’den geliyorsanız, Lift’in gelişmiş şablonunun ve XML işlemesinin, özel etiket kitaplıklarını zaman ve çaba maliyetinin çok altında yazmanıza olanak tanıdığını göreceksiniz.

Lift’in diğer birçok web çerçevesine göre başka bir avantajı daha vardır: Scala programlama dilinden yararlanmak için özel olarak tasarlanmıştır. Scala, Martin Odersky ve İsviçre’de rogramlama dili araştırma grubu tarafından geliştirilen nispeten yeni bir dildir.


LIFT UP Giriş
Lift UP Nedir
LIFT UP Projeleri
LIFT UP 2023
LIFT UP konuları
TUSAŞ LIFT UP
LIFT UP başvuru Şartları
TUSAŞ LIFT UP Projeleri


Martin, sonunda Java 1.5’e dahil edilen Genel Java (GJ) projesine yol açan Pizza programlama dilini yarattı; ana sayfası http://lamp.epfl.ch/~odersky/ adresindedir. Scala, Java bayt kodunu derler ve JVM üzerinde çalışır; bu, Java kitaplıklarının geniş ekosisteminden tıpkı diğer Java web çerçevelerinde olduğu gibi yararlanabileceğiniz anlamına gelir.

Aynı zamanda Scala, geliştirici olarak sizi daha üretken kılmak için tasarlanmış bazı çok güçlü özellikler sunar. Bu özellikler arasında, güçlü tür çıkarımı, yerel XML işleme, nesneler olarak kapatmalar ve işlevler için tam destek ve kapsamlı bir üst düzey kitaplığın yanı sıra son derece zengin bir tür sistemi vardır.

Tip sisteminin gücü ve onun tip çıkarımı, insanların onu “statik olarak yazılan dinamik dil” olarak adlandırmasına neden oldu. Temelde, dinamik olarak yazılan dillerle (Python, Ruby, vb.) olabildiğince hızlı kod yazabilirsiniz, ancak Java gibi statik olarak yazılan bir dilin derleme zamanı tür güvenliğine sahipsiniz.

Scala ayrıca hibrit işlevsel ve nesne yönelimli (OO) bir dildir; bu, OO bileşenlerinin modülerliğini ve yeniden kullanılabilirliğini korurken üst düzey işlevsel programlama (FP) dillerinin (Haskell, Scheme vb.) gücünü alabileceğiniz anlamına gelir. 

Özellikle, değişmezliğe ilişkin FP kavramı Scala tarafından teşvik edilir ve bu da onu, yüksek verimli ölçeklenebilirlik sağlayan çok eşzamanlı program yazmak için çok uygun hale getirir. Hibrit model ayrıca, daha önce FP’ye dokunmadıysanız, kademeli olarak rahatlayabileceğiniz anlamına gelir. Deneyimlerimize göre Scala, Lift’te daha az kod satırıyla daha fazlasını yapmanıza olanak tanır. Unutmayın, Lift tamamen sizi daha üretken kılmakla ilgilidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın