İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Visual Basic Düzenleyici – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Visual Basic Düzenleyici – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

Visual Basic Düzenleyici

Excel 2007’de Visual Basic Düzenleyicisi’ne (VBE) erişmek için Geliştirici ➤ (Kod) Visual Basic’e tıklayın. Excel 2003’te, Araçlar ➤ Makro ➤ Visual Basic Düzenleyici’ye tıklayın.

VBE’nin Proje Gezgini penceresine erişmek için Görünüm ➤ Proje Gezgini’ni tıklayın. Her Excel çalışma kitabının, Proje Gezgini penceresinde çalışma kitabına iliştirilmiş kodu temsil eden karşılık gelen bir düğümü vardır.

Çalışma kitabının koduna erişmek için çalışma kitabının düğümünü genişletin ve ardından ThisWorkbook simgesine çift tıklayın. Bir çalışma kitabındaki her çalışma sayfasının da kendi ilişkili kodu vardır ve genellikle yalnızca o çalışma sayfası tarafından erişilebilir. Bir çalışma sayfasının koduna erişmek için ilgili çalışma sayfası simgesine çift tıklayın.

Excel çalışma kitaplarında kodun yeniden kullanımını kolaylaştırmak için, diğer çalışma kitaplarıyla paylaşılabilen üç tür modül (kod modülleri, sınıf modülleri ve UserForms) da oluşturabilirsiniz:

• Kod modülleri genellikle yeniden kullanılabilir alt programlar ve işlevler oluşturmak için kullanılır.
• Sınıf modülleri, özel program nesneleri ve en iyi sınıfları oluşturmak için kullanılır.
nesne yönelimli kod çözümlerinde kullanılır.
• Etkileşimli iletişim kutuları oluşturmak için UserForms kullanılır.

Bir kod modülü oluşturmak için Proje Gezgini’nde bir çalışma kitabı veya çalışma sayfasıyla ilişkili herhangi bir düğüme sağ tıklayın ve ardından Ekle ➤ Modül, Ekle ➤ Sınıf Modülü veya Ekle ➤ UserForm’a tıklayın. Ardından, Proje Gezgini penceresinde o modüle çift tıklayarak yeni oluşturulan kod modülüne kod ekleyebilirsiniz.

Bir kod modülünü paylaşmak için, Proje Gezgini’nde kod modülüne sağ tıklayın, Dosyayı Dışa Aktar’a tıklayın ve kodun bir kopyasını kaydetmek için Dosyayı Dışa Aktar iletişim kutusunu tamamlayın. (Bu kopyalanan kodun, kod modülünün bir anlık görüntüsü olduğunu unutmayın; orijinal kod modülünde gelecekte yapacağınız değişiklikler, kodun bu kaydedilen kopyasına yansıtılmaz.) Dışa aktarılan bir modülü çalışma kitabına eklemek için, çalışma kitabına sağ tıklayın. Proje Gezgini’ni hedef çalışma kitabı veya çalışma sayfasıyla ilişkili herhangi bir düğümde, Dosyayı İçe Aktar’ı tıklatın ve Dosyayı İçe Aktar iletişim kutusunu tamamlayın.

■İpucu : Excel 2007’de VBE’nin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için VBE’de Yardım ➤ Microsoft Visual Basic Yardım’ı tıklatın, Aranacak Sözcükleri Yazın alanına Visual Basic Düzenleyicisi, Proje Gezgini, Kod Penceresi veya Araç Çubukları gibi tümcecikler yazın kutusunu seçin ve Geliştirici Referansını Ara düğmesini tıklayın.

VBE’nin Excel 2003’te nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için VBE’de Yardım ➤ Microsoft Visual Basic Yardım’ı tıklatın ve İçindekiler listesinde Microsoft Visual Basic Belgeleri kitabını ve Visual Basic Kullanıcı Arabirimi Yardım kitabını genişletin.

Proje Gezgini Penceresi ve Kod Penceresi (Windows kitabında) ve Standart Araç Çubuğu (Araç Çubukları kitabında) gibi Yardım konularını ve Menüler kitabında çeşitli Yardım konularını okuyun. Diğer programlama dilleriyle çalıştıysanız, çok az zorlukla VBA’da programlayabilmeniz gerekir.

İşte en yaygın VBA dili anahtar kelimelerinin kısa bir özeti:

•Subkeyword(bir değer döndürmeyen prosedürler ve yöntemler için) veya Function anahtar sözcüğü (bir değer döndürebilen prosedürler ve yöntemler için) ileprocedureormethodwithya başlarsınız ve yordamı veya yöntem bildirimini End Sub veya End Function—örneğin,Sub ChangeCellColor() ile sonlandırırsınız. )vesonraEnd Sub.
•VBA, Çalışma Kitabı, Çalışma Sayfası ve PivotTable gibi Excel’e özgü veri türlerine ek olarak Array, Boolean, Byte, Currency, Date, Decimal, Double, Integer, Long, Object, Single, String ve Variant gibi veri türlerini tanımlar. Dim anahtar sözcüğüyle bir değişken bildirir ve değişkenin veri türünü belirtirsiniz. Değişken bir nesne veri türüyse, değişkeni Setkeyword ile başlatırsınız.
•VBA,Do…Loop,For…Next,If…Then…Else ve Select Case gibi kontrol akışı yapılarını tanımlar; örneğin, For i = 1 – 10, ardından MsgBox i ve ardından Next, 1 – 1 arasındaki sayıları görüntüleyin.

■Not : Excel 2007’de VBA programlama dilinin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Excel 2007’de bulunan VBE’de, Yardım ➤ Microsoft Visual Basic Yardım’ı tıklayın, bildirim beyanları yazma, veri türleri anahtar sözcük özeti, denetim gibi tümcecikler yazın. Akış anahtar sözcüğü özetini veya Aranacak Sözcükleri Yazın kutusuna göreve göre anahtar sözcükleri seçin ve Geliştirici Referansını Ara düğmesini tıklayın.


Visual Basic
Visual Studio
excel’de visual basic açma kısayolu
Excel Visual Basic açma
Excel Visual Basic nedir
Excel Visual Basic kodları
microsoft visual basic for applications 7.1 (x64) download
excel’de visual basic örnekleri


Excel 2003’te VBA programlama dilinin nasıl kullanılacağını öğrenmek için Excel 2003’te bulunan VBE’de Yardım ➤ Microsoft Visual Basic Yardım’ı tıklatın ve İçindekiler listesinde Microsoft Visual Basic Belgeleri kitabını ulaşın.

Bu alıştırmada, mevcut bir çalışma kitabına bir modül ekleme alıştırması yapacaksınız. Daha sonra modülü dışa aktaracak, dışa aktarılan modülü yeni bir çalışma kitabına iliştirecek ve modülün kodunu yeni çalışma kitabından çalıştıracaksınız.

1. Excel’i başlatın.
2. İki yeni Excel çalışma kitabı dosyası oluşturun. İlk Excel çalışma kitabını Before.xlsm (Excel 2007’de) veya Before.xls (Excel 2003’te) dosya adıyla ve ikinci Excel çalışma kitabını After.xlsm (Excel 2007’de) veya After.xls (Excel’de) dosya adıyla kaydedin 2003). Her iki çalışma kitabı da bu noktada Excel’de açık olmalıdır.
3. VBE’yi açın:
• Excel 2007’de, Geliştirici ➤ (Kod) Visual Basic’e tıklayın.
• Excel 2003’te, Araçlar ➤ Makro ➤ Visual Basic Düzenleyici’yi tıklayın.
4. Proje Gezgini penceresinde, VBAProject’e sağ tıklayın (Excel 2007’de Before.xlsm)
veya VBAProject (Excel 2003’te Before.xls) düğümünü seçin ve ardından Modül ➤ Ekle’ye tıklayın.
5. Kod penceresinde bu kodu yazın.

6. İlk ve son kod satırları arasında herhangi bir yere tıklayın ve ardından Çalıştır ➤ Alt/Kullanıcı Formunu Çalıştır’a tıklayın. “Before.xlsm çalışma kitabından merhaba!” mesajı (Excel 2007’de) veya “Before.xls çalışma kitabından merhaba!” (Excel 2003’te) görüntülenir. Tamam’ı tıklayın.
7. VBAProject (Excel 2007’de Before.xlsm) veya VBAProject (Excel 2003’te Before.xls) düğümünde Modül1 alt düğümüne sağ tıklayın ve Dosyayı Dışa Aktar’a tıklayın. Module1.bas dosyasını uygun bir konuma kaydedin.
8. Proje Gezgini penceresinde, VBAProject’e (Excel 2007’de After.xlsm) veya VBAProject düğümüne sağ tıklayın ve ardından Dosyayı Al’a tıklayın.
9. Module1.bas dosyasına göz atın ve dosyayı seçin ve ardından Aç’a tıklayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın