İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Gelişmiş Özellikler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Gelişmiş Özellikler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Gelişmiş Özellikleri Kolayca Destekleme

Lift, gelişmiş özellikleri çok özlü ve anlaşılır bir şekilde kapsamaya çalışır. Lift’in güçlü AJAX ve Comet desteği, Web 2.0 özelliklerini çok az çabayla kullanmanıza olanak tanır. Lift, Comet güncellemeleri için mesaj odaklı bir çerçeve sağlamak üzere Scala’nın Actor kitaplığından yararlanır.

Çoğu durumda, bir sayfaya Comet desteği eklemek, sayfanızın oluşturma yöntemini tanımlamak için bir özelliği genişletmeyi ve güncelleme mesajını göndermek için bağlantılarınıza fazladan bir işlev çağrısı eklemeyi içerir. Lift, Comet yoklamasını gerçekleştirmek için tüm arka uç ve sayfa tarafı kodlamasını yönetir.

AJAX desteği, JSON aracılığıyla AJAX form gönderimi yapmak için özel işleyiciler içerir ve hemen hemen her bağlantı işlevi, birkaç tuşa basarak kolayca bir AJAX sürümüne dönüştürülebilir. İstemci tarafındaki tüm bu iyiliği gerçekleştirmek için Lift, JavaScript çağrılarını doğrudan JavaScript, jQuery veya Yahoo Kullanıcı Arayüzü (YUI) kitaplığı aracılığıyla kapsüllemek için bir sınıf hiyerarşisine sahiptir.

İşin güzel yanı, bu destek sınıflarını kullanabilmeniz ve böylece sizin için kodun üretilebilmesi, şablonlarınıza JavaScript mantığı koyma gereksinimini azaltabilmeniz veya ortadan kaldırabilmenizdir.

Topluluğunu Tanıma

Lift, çok aktif bir kullanıcı ve geliştirici topluluğuna sahiptir. 2007’nin başlarındaki başlangıcından bu yana, topluluk dünyanın her yerinden yüzlerce üyeye ulaştı. Blogunu okuyabileceğiniz projenin lideri David Pollak, sürekli olarak posta listesine katılıyor, soruları yanıtlıyor ve özellik istekleri alıyor.

Çekirdek bir geliştirici grubu proje üzerinde çalışır, ancak iyi bir durum oluşturan ve iyi kod teslim edebilen herkesin başvuruları alınır. Bu çalışmada bilmeniz gereken her şeyi ele almaya çalışsak da, burada Lift hakkında bilgi alabileceğiniz birkaç ek kaynak bulunmaktadır:

  • Bakılacak ilk yer http://liftweb.net/ adresindeki web sitesidir. Web sitesi yalnızca David tarafından değil, aynı zamanda Lift topluluğunun birçok aktif üyesi (biz dahil) tarafından sağlanmaktadır. Bu kitabın bazı bölümleri, wiki bölümü de dahil olmak üzere web sitesindeki içerikten esinlenerek ödünç alınmıştır.
  • Özellikle, web sitesi, maceracı hissediyorsanız, yalnızca ahır şubesi için değil, dengesiz kafa için oluşturulan tüm belgelere bağlantılar içerir. Wiki ayrıca, zengin bilgiler içeren ileri düzey konularda kapsamlı bir nasıl yapılır bölümü ve genel makaleler içerir.
  • Posta listesi çok aktif ve bu kitapta ele alınmayan şeyler varsa, orada soru sormaktan çekinmeyin. Listede çok sayıda çok bilgili insan var ve sorularınızı cevaplayabilmeleri gerekiyor. Lütfen bu kitapla ilgili belirli soruları Lift Book Google Grubuna gönderin. Asansöre özgü diğer her şey, posta listesi için adil bir oyundur.
  • Lift, herhangi bir zamanda genellikle birkaç kişinin açık olduğu bir IRC kanalına sahiptir. Lift ile ilgili sorunlar ve fikirler hakkında sohbet etmek için harika bir yer.

İşletim sistemi GELİŞMİŞ özellikleri kısa
Gelişmiş Özellikler staj Defteri
İşletim sistemi GELİŞMİŞ özellikleri megep
İşletim sistemi GELİŞMİŞ özellikleri sistem Güvenliği
işletim sistemi gelişmiş özelliklerini(denetim masası) bilgisayar üzerinde uygulama
İşletim sistemlerinin Gelişmiş özelliklerini kavrayabilme Staj Defteri
İşletim sistemi gelişmiş özellikleri pdf
İşletim sistemlerinin GELİŞMİŞ özelliklerini


İlk Uygulamanızı Oluşturma

Lift ve yetenekleri hakkında çok konuştuk, artık bir uygulamayı denemeye hazırsınız. Ancak başlamadan önce bazı önkoşulları halletmemiz gerekiyor. Java 1.5 JDK: Lift, JVM üzerinde çalışan Scala üzerinde çalışır. Yüklemeniz gereken ilk şey, mevcut Java SE JVM’nin modern bir sürümüdür.

Son zamanlarda Scala’nın derleyicisi, Java sürüm 1.5’i hedefleyecek şekilde değiştirildi. 1.4 hala hedef olarak mevcut olsa da, 1.5 kullandığınızı varsayacağız. Bu kitaptaki örnekler yalnızca Sun’ın JDK sürümüyle test edilmiştir, ancak büyük olasılıkla diğer sürümler (örn. Blackdown veya OpenJDK) çok az değişiklikle veya hiç değişiklik yapmadan çalışır.

Maven 2: Maven, bağımlılıkları oluşturmak, yönetmek, test etmek ve raporlamak için kapsamlı yeteneklere sahip bir proje yönetim aracıdır. Derleme, paketleme ve test için temel Maven kullanımına aşina olduğunuzu varsayıyoruz. Maven’i daha önce kullanmadıysanız, Ek A’da kısa bir genel bakış bulabilirsiniz. Maven’in en son sürümünü indirebilirsiniz. Kısa kurulum talimatları (başlamanız için yeterli) indirme sayfasındadır.

Bir programlama editörü: Bu, bu örnek için katı bir gereklilik değildir, ancak kodlamaya başladığımızda, not defterinden biraz daha yetenekli bir metin düzenleyiciye sahip olmak yardımcı olacaktır. Hata ayıklama, sürekli derleme denetimi vb. gibi şeyleri destekleyen eksiksiz bir IDE istiyorsanız, Scala web sitesinde aşağıdakileri destekleyen ortak IDE’ler için eklentiler mevcuttur:

  • Mevcut olan Eclipse desteklenir. Scala eklenti geliştiricisi, IDE’nin Eclipse Classic sürümünü kullanmanızı önerir.
  • NetBeans’i kullanmak için, mevcut olan NetBeans 6.5’i kullanmalısınız.
  • Mevcut olan IntelliJ IDEA’nın kullanılması, sürüm 8 beta’nın kullanılmasını gerektirir.

Daha hafif bir şey istiyorsanız, Scala dil dağıtımı VIM, Emacs ve jEdit gibi düzenleyiciler için eklentilerle birlikte gelir. Bu eklentilere erişmek tam Scala dağıtımını indirip misc/scala-tool-support altındaki dosyaları kullanabilir veya en son sürümlere doğrudan erişebilirsiniz. 

Bu eklentilerin IDE’nizde veya seçtiğiniz düzenleyicide çalışmasını sağlamak bu kitabın kapsamı dışındadır, ancak scala-tools posta listesi soru sormak için iyi bir yerdir.

Artık ön koşulları ortadan kaldırdığımıza göre, başlama zamanı. Bu örnekte işin yüzde 99’unu bizim yerimize yapmak için Maven’in arketiplerinden yararlanacağız. Arketiplere aşina değilseniz, bir arketip aslında Maven için temel özniteliklerin anında yönlendirilen özelleştirmesini sağlayan bir proje şablonudur. Öncelikle, örneğin çalışmak istediğiniz dizine geçin.

Maven birkaç sayfa metin çıkarmalıdır. Durabilir ve sizden özellikler yapılandırmasını onaylamanızı isteyebilir, bu durumda Enter tuşuna basmanız yeterlidir. Sonunda, BUILD BAŞARILI yazan bir mesaj almalısınız. Artık ilk projenizi başarıyla oluşturdunuz! Bize inanmıyor musun? Onaylamak için çalıştırın.

Bu, artık makinenizin 8080 numaralı bağlantı noktasında çalışan bir web sunucunuz olduğu anlamına gelir. Yalnızca birkaç basit komutla, işlevsel (sınırlı da olsa) bir web uygulaması oluşturulmuştur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın