İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Kullanımla İlgili Özellikler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Kullanımla İlgili Özellikler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Koşullu Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Sunum

Web uygulamalarının sunum seviyesindeki iki özel özelliği, yani kullanıcı arayüzü, estetik ve kendini açıklamadır.

• Estetik: Geleneksel uygulamaların aksine, bir Web uygulamasının estetik sunum düzeyi, kullanıcı arayüzünün “görünümü ve hissi”, özellikle Web üzerindeki yüksek rekabet baskısı nedeniyle merkezi bir faktördür.

Web sayfalarının görsel sunumu moda trendlerine tabidir ve özellikle e-ticaret uygulamaları için genellikle başarıyı veya başarısızlığı belirler.

• Kendini açıklama: Estetiğin yanı sıra, Web uygulamalarının kendi kendini açıklayıcı olması önemlidir, yani bir Web uygulamasını dokümantasyon olmadan kullanmak mümkün olmalıdır. Navigasyon sistemi veya etkileşim davranışı, tüm uygulama içinde tutarlı olmalıdır, böylece kullanıcılar Web uygulamasının kullanımına hızla alışabilir.

Kullanımla İlgili Özellikler

Geleneksel uygulamalarla karşılaştırıldığında, Web uygulamalarının kullanımı son derece heterojendir. Kullanıcıların sayısı ve kültürel geçmişi farklılık gösterir, cihazların farklı donanım ve yazılım özellikleri vardır ve uygulamaya nereden erişildiği zaman ve konum tahmin edilemez.

Ek olarak, geliştiriciler, bu sözde bağlamsal faktörlerin potansiyel çeşitliliğini önceden bilme olanağına sahip olmamakla kalmaz, aynı zamanda özerk yapıları nedeniyle bunları hiçbir şekilde etkileyemezler. Örneğin, belirli bir Web uygulaması için kullanım sıklığını tahmin etmenin neredeyse hiçbir yolu yoktur.

Bu nedenle Web uygulamalarının kullanımı, bağlamlar olarak adlandırılan belirli kullanım durumlarına sürekli olarak uyum sağlama gerekliliği ile karakterize edilir. Bu bağlamlara uyum, Web uygulamasının tüm bölümleri için, yani içerik, köprü metni ve sunum için eşit derecede gerekli olabilir.

Bağlamlara uyum sağlamanın temel önemi nedeniyle, kullanımla ilgili özellikler üç gruba ayrılır: sosyal bağlam, teknik bağlam ve doğal bağlam.

Sosyal Bağlam

Sosyal bağlam, kullanıcıya özgü yönleri ifade eder; özellikle kendiliğindenlik ve çok kültürlülük yüksek derecede heterojenlik yaratır.

• Kendiliğindenlik: Kullanıcılar istedikleri zaman bir Web uygulamasını ziyaret edebilir ve muhtemelen bir rakibin sitesi için tekrar bırakabilir. Web kullanıcısının herhangi bir içerik sağlayıcıya sadık olması beklenemez. Web, hiçbir yükümlülük içermeyen bir ortamdır.

Arama motorlarının yardımıyla rakip uygulamaları bulmak kolay olduğundan, kullanıcılar bir Web uygulamasını yalnızca kendilerine anında avantaj sağlıyorsa kullanacaklardır.

Kullanımdaki spontanlık aynı zamanda, geleneksel uygulamalarda olduğu gibi kullanıcı sayısının güvenilir bir şekilde tahmin edilemeyeceği anlamına gelir. Bu nedenle ölçeklenebilirlik son derece önemlidir.

• Çok Kültürlülük: Farklı kullanıcı grupları için web uygulamaları geliştirilir. Söz konusu grup, intranet veya extranet’te olduğu gibi bilinen bir kullanıcı grubuysa, bu büyük ölçüde geleneksel uygulamalarla karşılaştırılabilir.

Bununla birlikte, anonim bir kullanıcı grubu için bir Web uygulaması geliştirirken, yetenekler (örn.

Uygun kişiselleştirmeye izin vermek için, bir Web uygulamasının geliştirme aşamasında kullanıcı bağlamları hakkında varsayımlar yapılmalıdır. Uygulamanın bileşenleri uyarlanırken bunlar dikkate alınacaktır.

Düzenli müşterilere özel indirimler verilebilir (içeriğin uyarlanması), yeni müşterilere Web uygulaması aracılığıyla rehberli bir tur verilebilir (hipermetnin uyarlanması) ve görme engelli kullanıcılara uygun yazı tipi boyutları (sunumun uyarlanması) ile yardımcı olunabilir. Kişiselleştirme genellikle kullanıcıların tercihlerini belirlemesini gerektirir.

Muhtemel kullanıcı gruplarının çok çeşitli olması, bir gereksinim analizi için temsili bir örnek tanımlamayı da zorlaştırır.


Web ortamında yer alan bilgilerin yer aldığı elektronik dosyalar
Web sitesi Nedir
kişi veya kurumlar tarafından hazırlanan ve birden fazla web sayfasının bulunduğu alanlardır.
Web sayfası Nedir
Web 1.0 2.0 3.0 arasındaki Farklar
Web sitesi Ne İşe Yarar
Web Sitesi Nedir örnek
Web dosyasının internet üzerindeki adresi


Teknik Bağlam: Ağ ve Cihazlar

Teknik bağlam, çok platformlu teslimat için Web uygulamasına erişmek için kullanılan cihazların donanım ve yazılımları ve hizmet kalitesi ile ilgili ağ bağlantısı ile ilgili özellikleri içerir.

• Hizmet kalitesi: Teknik olarak, Web uygulamaları istemci/sunucu ilkesine dayalıdır. Bant genişliği, güvenilirlik ve bağlantının değişen kararlılığı gibi iletim ortamının özellikleri, uygun hizmet kalitesini garanti etmek için bir Web uygulaması geliştirirken dikkate alınması gereken bağımsız faktörlerdir.

Örneğin, “maksimum bant genişliği” parametresi, aktarılan veri miktarını optimize etmek için ayarlanabilir, böylece multimedya içeriği, örn. videolar, daha düşük bant genişliği durumunda daha düşük çözünürlükte aktarılacaktır.

Geleneksel uygulamalar için ağın özellikleri genellikle önceden bilinirken, Web uygulaması geliştiricilerinin bu özellikler hakkında varsayımlarda bulunmaları gerekir.

Mobil Web uygulamalarına yönelik eğilimle birlikte, yakınsak ağlar uygulama düzeyinde daha da fazla uyarlama gerektirdiğinden, bu artan bir öneme sahiptir.

• Çoklu platform teslimi: Web uygulamaları genellikle yalnızca belirli bir cihaz türüne değil, çok farklı özelliklere (örn. monitör boyutu, bellek kapasitesi, kurulu yazılım) sahip, giderek mobil hale gelen tüm cihazlara hizmet sunar.

Farklı işlevlere ve kısıtlamalara sahip olduklarından (ve ayrıca genellikle özellikleri beklendiği gibi uygulamadıklarından) çok sayıda farklı tarayıcı sürümü de bir zorluktur. Bu, tutarlı bir kullanıcı arabirimi oluşturmada ve Web uygulamalarını test etmede zorluklar yaratır.

Ek olarak, kullanıcılar tarayıcıları bağımsız olarak yapılandırabilir. Sunum (ör. görüntüleri gizle), erişim hakları (ör. Java uygulamaları için) ve işlev yelpazesi (ör. tanımlama bilgileri ve önbelleğe alma) ayrı ayrı yapılandırılabilir, böylece performans, işlem işlevselliği ve etkileşim olasılıkları üzerinde bir etkiye sahip olur. bir kaç.

Tipik cihaz sınıflarının varsayımlarına dayanarak, Web uygulaması geliştiricileri, görüntüleri veya videoları iletmeyerek (web kırpma) bunun yerine bağlantılar veya açıklayıcı metin sağlayarak içeriği PDA’lara (kişisel dijital asistanlar) uyarlayabilir.

Köprü metni düzeyinde, köprü metni belgelerinin yazıcı sürümleri sağlanabilir. Son olarak, farklı tarayıcılardaki farklı JavaScript sürümlerini hesaba katmak için geliştirme sürecinde platformdan bağımsız kitaplıklar kullanılabilir.

Doğal Bağlam: Yer ve Zaman

Doğal bağlam, konumun özelliklerini ve erişim zamanını içerir. Küresellik ve kullanılabilirlik, yüksek derecede heterojenlik yaratır.

• Küresellik: Bir Web uygulamasına erişilen konum, örn. coğrafi konum, bölgesel, kültürel ve dilsel farklılıklar açısından Web uygulamalarının uluslararasılaşması için önemlidir.

Buna ek olarak, (fiziksel) konum, konum odaklı hizmetler sağlamak amacıyla ikamet yeri veya işyeri gibi mantıksal bir konumu tanımlamak için konum modelleriyle birlikte kullanılabilir. Konum farkındalığı, değişen konumları simüle etmek ve/veya olası tüm konumları test etmek genellikle zor olduğundan, Web uygulamalarının test edilmesi için daha fazla zorluk getirir.

Küresel kullanılabilirlik, kullanıcıların özel veya gizli alanlara kasten veya kazara erişmesini önlemek için Web uygulamalarının güvenliğine yönelik talepleri de artırır.

• Erişilebilirlik: Web’in doğasında var olan “anında teslim mekanizması”, uygulamayı hemen kullanılabilir hale getirir.

Web uygulaması anında kullanılabilir hale gelir, bu da geliştirilen ürünün kalitesinin güvence altına alınması gerektiği anlamına gelir. 7/24 kalıcı kullanılabilirlik, Web uygulamalarının kararlılığı konusundaki talepleri de artırır.

Ayrıca, zamana duyarlı hizmetler, zaman unsuru dikkate alınarak mümkün kılınır (örneğin, günün saatine ve haftanın gününe bağlı olarak zaman çizelgesi bilgileri).


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın