İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Kullanıcı Türleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Kullanıcı Türleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Protokolünü Basitleştirme

Kullanıcı Türleri

Mapper çerçevesini ve basit bir ORM olmanın ötesinde sağladığı tüm ekstra işlevleri zaten ele aldığımız için, JPA ile ilgili olarak veri işlemenin daha önemli yönlerinden birini tartışmamız gerektiğini hissettik: verilerin doğrulanması.

Yaklaşan JPA 2.0, varsayılan çerçeve olarak JSR 303 çerçevesini kullansa da, JPA şu anda yerleşik bir doğrulama çerçevesi ile gelmemektedir. Şu anda Hibernate Validator, JPA varlıklarını doğrulamak için en popüler kitaplıklardan biridir ve herhangi bir JPA sağlayıcısı ile kullanılabilir.

Hibernate Validator ile varlıkların doğrulanması, JPA eşlemelerinde olduğu gibi ek açıklamalarla sağlanır. Liste, ad için doğrulamalarla değiştirilmiş bir Yazar sınıfını gösterir. Bu durumda, sınırlar içinde kaldığımızdan emin olmak için bir NotNull doğrulamasının yanı sıra bir Uzunluk kontrolü ekledik.

JPA, tüm Java ilkel türlerini, bunlara karşılık gelen Nesne sürümlerini (java.lang.Long, java.lang.Integer, vb.) ve bu türlerden oluşan tüm varlık sınıflarını işleyebilir. Teknik olarak, JPA daha karmaşık türleri işleyebilir; ayrıntılar için JPA spesifikasyonu bölümüne bakın. Ancak bazen, bu spesifikasyonlara doğrudan uymayan bir tip gereksiniminiz olabilir.

Özellikle bir örnek, Scala’nın numaralandırmaları olacaktır. Ne yazık ki, TopLink ve Hibernate gibi çeşitli JPA sağlayıcıları özel kullanıcı türlerini çözmek için mekanizmalar sağlasa da, JPA spesifikasyonu şu anda bunu doğrudan ele alacak bir araca sahip değildir.

JPA, Java numaralandırmaları için doğrudan destek sağlar, ancak Scala numaralandırmaları Java numaralandırmalarının bir uzantısı olmadığı için bu bize burada yardımcı olmaz. Bu örnekte, Kitap Türü için bir numaralandırmayı desteklemek üzere Hibernate’in org.hibernate.UserType’ını kullanacağız.

Tür sıralamasının yanı sıra birkaç yardımcı sınıf uygulayarak başlıyoruz. İlk olarak, Listede gösterilen bir Enumv özelliği tanımlarız.

Ana amacı, numaralandırma veritabanı değerini gerçek numaralandırmaya çözümlemek için kullanabileceğimiz bir valueOf yöntemi sağlamaktır. Veritabanı değeriyle birlikte bir açıklamayı kapsülleyebilmek için bazı ekstra yöntemler de ekliyoruz.

Scala numaralandırmaları, numaralandırma değerinin kimliği için (her val için benzersiz) Ints veya Strings kullanabilir ve bu durumda, Strings’i seçtik. Açıklama için bir harita ekleyerek (Scala numaralandırma değerlerinin Enumeration#Value sınıfını genişletmesi gerektiğinden ve bu nedenle ek dizeyi taşıyamayacağından), ek bilgilere izin veririz. Haritanın ek veriler taşımasını sağlamak için bu kavramı genişletebiliriz, ancak amaçlarımız için bu yeterlidir.

Numaralandırma sınıfını uygun veritabanı türüne (String, Int, vb.) gerçekten dönüştürmek için, EnumvType listesi G-4’te gösterilen Hibernate UserType arabirimini uygulamamız gerekir. Bu listenin 18. satırı, numaralandırma değeri için bir varchar sütunu kullanacağımızı gösteriyor.

Bu, Scala Enumeration’ın Value yöntemini temel aldığından, teknik olarak burada Tamsayı veya karakter türlerini kullanabiliriz. Tercih ettiğimiz türle eşleşmesi için sqlTypes ve returnClass yöntemlerini geçersiz kılıyoruz ve eşittir ve hashCode yöntemlerini buna göre ayarlıyoruz.

Scala’da nesneler üzerindeki == operatörünün eşittir yöntemine yetki verdiğini unutmayın, bu nedenle burada referans eşitliğini test etmiyoruz. Veritabanı sütun değerinin Numaralandırmaya gerçek çözünürlüğü, nullSafeGet yönteminde yapılır; Örneğin, boş değerin bilinmeyen olarak döndürülmesi gerektiğine karar verdiysek, bunu burada Enumv sınıfında bazı küçük değişikliklerle yapabiliriz (örneğin, bilinmeyen değeri tanımlayarak).


Web sitesi türleri nelerdir
Html değişken tanımlama
Yaratıcı web siteleri
Site önerileri
Web sitesi Nasıl Yapılır
Web sitesi satışı Nasıl Yapılır
Hazır Blog Sitesi
Firma Sitesi Kurma


Yöntemlerin geri kalanı, sabit bir nesne (Numaralandırma) için uygun şekilde ayarlanır. EnumvType sınıfıyla ilgili harika olan şey, et yapıcı bağımsız değişkeni nedeniyle çeşitli türler için kolayca kullanılabilmesidir; Enumv niteliğini Enumeration nesnelerimize karıştırdığımız sürece, temelde ücretsiz olarak kalıcılık elde ederiz.

Bunun yerine Tamsayı numaralandırma kimliklerini kullanmak istediğimize karar verdiysek, bağımsız değişkenlerin eşleştiğinden emin olmak için EnumvType’ta yalnızca küçük değişiklikler yapmamız gerekir ve hazırız.

Son olarak, Tarz nesnesi ve ilişkili GenreType Listeleme’de gösterilir. Her numaralandırma değeri için belirli üye değerleri olan tekil bir Genre nesnesi yarattığımızı görebilirsiniz. EnumvType sınıfını tanımladığımıza göre, GenreType sınıfı artık önemsizdir.

Varlık sınıflarımızda Tür türünü kullanmak için, Listeleme’de gösterildiği gibi uygun var’ı eklememiz ve onu @Type notuyla açıklamamız yeterlidir. Gerçek numaralandırma değerleri Numaralandırma tipinde olduğundan, var türünü belirtmemiz gerekir.

Enumv özelliğindeki valueOf yöntemimizle eşleşmeyen val. Ayrıca numaralandırmayı makul bir varsayılana ayarladığımızdan emin olmak istiyoruz; Örneğimizde, bu durumu kapsayacak bilinmeyen bir değerimiz var.

Uygulamayı Çalıştırma

Artık her şeyin üzerinden geçtiğimize göre, uygulamayı çalıştırmanın zamanı geldi. Uygulamayı ayrı SPA ve WEB modüllerine ayırdığımız için, kalıcılık modülünün maven deponuza eklenmesini sağlamak için önce SPA modül dizininden mvn kurulumunu çalıştırmamız gerekiyor. Bu yapıldıktan sonra WEB modül dizinine gidebilir ve başlatmak için mvn jetty:run komutunu çalıştırabilirsiniz.

Bu bölümde, Java Persistence API’nin veri tabanınızda kalıcı veriler için sağlam, esnek bir çerçeve sağladığını ve bunu Lift ile oldukça iyi entegre olacak şekilde yaptığını gösterdik.

Ek açıklamaların ve orm.xml tanımlayıcısının bir kombinasyonunu kullanarak varlıkları nasıl kolayca yazabileceğinizi, numaralandırmaları işlemek için kendi özel kullanıcı türlerinizi nasıl tanımlayacağınızı, çeşitli bağlamlarda işlemlerle çalışmanın inceliklerini ve ScalaJPA çerçevesini kalıcılık kurulumunuzu basitleştirin.

Burada, Lift’i bazı iyi bilinen üçüncü taraf kitaplıkları ve uygulamalarıyla nasıl entegre edebileceğinizi keşfedeceğiz. Bunlar, kullanıcılarınız için çekici olabilecek hizmetler ve özellikler sağladıkları veya kendi geliştirmenizi basitleştirebilecekleri için genellikle yararlıdır.

Öncelikle, kimlik doğrulama işlemlerinizi basitleştirmek ve kullanıcıların yönetmeleri gereken hesap sayısını azaltmalarına izin vermek için OpenID çerçevesini nasıl kullanabileceğinize bakacağız. Ardından, yüksek performans ve ölçeklenebilirlik için eşzamansız ileti geçişini etkinleştirmek üzere AMQP mesajlaşma protokolünü nasıl kullanabileceğinize bakacağız.

Ardından, Lift’ten ticari işlemler için PayPal hizmetlerine nasıl dava açabileceğinizi inceleyeceğiz. Bunu, Facebook uygulamaları yazmak için kullanabileceğiniz Facebook API for Lift’i inceleyerek takip edeceğiz. Son olarak, Google Talk ile nasıl arayüz oluşturabileceğinize dair bir örnekle XMPP mesajlaşma protokolü için API’yi ele alacağız.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın