İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Varlık Yükleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Varlık Yükleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kullanıcı Arayüzleri Oluşturma

Varlık Yükleme

İstemci kodunuza bir varlık nesnesi yüklemenin aslında üç yolu vardır: find, getReference veya bir sorgu kullanmak gerekir. Find yöntemi iki parametre alır: yüklemeye çalıştığınız sınıf ve varlığın kimlik alanının değeri. Örneğimizde, Book sınıfı kimliği için Long tipini kullanır, dolayısıyla buraya bir Long değeri koyardık. Varlık veritabanında bulunursa bir Dolu Kutu veya Boş döndürür. Find ile, varlık veritabanından hemen yüklenir ve hem bağlı hem de ayrılmış durumda kullanılabilir.

Bu, birkaç önemli fark dışında find yöntemine çok benzer. İlk olarak, döndürülen nesne, varlık için tembel bir proxy’dir. Bu, yöntemi yürüttüğünüzde veritabanı yükünün oluşması gerekmediği anlamına gelir, ancak sağlayıcılar en azından kimliğin varlığını kontrol edebilir.

Bu tembel bir proxy olduğundan, oturum açıkken alanlarına erişmediğiniz sürece döndürülen nesneyi ayrılmış durumda kullanmak istemezsiniz. GetReference’ın normal kullanımı, örneğin bir yabancı anahtar ayarlamak için tüm alanları sorgulamanız gerekmediğinden, iki (veya daha fazla) varlık arasında bir ilişki kurmak istediğiniz zamandır.

myBook veritabanına yüklendiğinde, EM ilişkiyi doğru şekilde kuracaktır. Son fark, bilinmeyen varlıkların nasıl ele alındığıdır. Varlık bulunamazsa find yönteminin Empty döndürdüğünü hatırlayın; getReference ile ise, referans kullanılana kadar veritabanını sorgulamayız.

Bu nedenle javax.persistence. Varlık Bulunamadı İstisnası, tanımsız bir varlığa ilk kez erişmeye çalıştığınızda atılır (bu aynı zamanda geri alma işlemini de işaretler).

Bir varlığı yüklemek için üçüncü yöntem, varlığı getirmek için (adlandırılmış veya başka türlü) bir sorgu kullanmak olacaktır. Örnek olarak, find yönteminin sorgu eşdeğerini burada bulabilirsiniz.

Buradaki avantaj, diğer özellikleri belirtmek için sorgu dilini kullanarak seçilenler üzerinde daha fazla kontrole sahip olmamızdır. Bir uyarı, findOne yöntemini kullandığınızda, sorgunun gerçekten benzersiz bir varlıkla sonuçlanacağından emin olmanız gerektiğidir; aksi takdirde, EM bir NonUniqueResultException atar.

findOne yöntemine karşılık gelen, bir sorguya dayalı olarak tüm varlıkları döndüren findAll yöntemidir. findAll’ı kullanmanın iki yolu vardır: findAll kullanarak ve bir Scala Query örneği aracılığıyla. İlki, Scala Entity Manager sınıfında tanımlanan uygunluk bulAll yöntemini kullanmaktır.

Bu, ilk bağımsız değişken için adlandırılmış bir sorgunun kullanılmasını gerektirir ve sonraki bağımsız değişkenler (“paramName” -> değer) biçimindedir. Adlandırılmış sorgular, “orm.xml Tanımlayıcısını Kullanma” bölümünde gösterildiği gibi orm.xml dosyanızda tanımlanabilir.

Adlandırılmış sorgular, sorguları kodunuzun her yerine dağıtmak yerine tek bir konumda tutmanıza izin verdiğinden, geçici sorgular yerine şiddetle tavsiye edilir. Adlandırılmış sorgular, JPA sağlayıcısı tarafından da önceden derlenebilir; bu, sorgu kodunuzun içinde çalıştırıldığında değil, başlangıçta veya birim testlerinizde (ipucu, ipucu) hataları yakalar.

İkinci yöntem, doğrudan bir ScalaQuery örneği oluşturmak, parametreleri ayarlamak ve yürütmektir. Gerçekte, Model.findAll yönteminin yaptığı tam olarak budur. Örneği kendiniz oluşturmanın avantajı, ScalaQuery örneğiyle küme ipuçları, sayfalama vb. şeyler yapabilmenizdir. Örneğin, kitaplar sorgusunda sayfalama yapmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz.


Dijital varlık Nedir
Togg dijital varlık
Türkiye’deki dijital bankalar
Dijital BANKACILIK uygulamaları
Dijital BANKACILIK Makale
Yeni dijital banka
Dijital Katılım Bankası nedir
Dijital bankacilik Nedir


Sorguları Akıllıca Kullanma

Genel olarak, kodunuz boyunca adlandırılmış sorgular kullanmanızı öneririz. Deneyimlerimize göre, adlandırılmış bir sorgu eklemek için harcanan ekstra çaba, sorguyu değiştirmeniz gerektiğinde size kazandırdığı zamandan daha fazladır. Ek olarak, sorgularınızda adlandırılmış parametreler kullanmanızı öneririz. Adlandırılmış parametreler, konumsal parametrelerin aksine, sorgunuza ada göre eklenen parametrelerdir.

Bu örnek, adlandırılmış parametrelerin konumsal olanlara göre çeşitli avantajlarını gösterir:

  • Aynı adlı parametreyi aynı sorgu içinde yeniden kullanabilirsiniz ve bunu yalnızca bir kez ayarlarsınız. Örnekte, konumsal parametreleri kullanarak aynı parametreyi iki kez ayarlayacağız.
  • Parametreler anlamlı isimlere sahip olabilir.
  • Konumsal parametrelerle, parametre eklemek veya kaldırmak için sorgunuzu değiştirmeniz gerekirse, kodunuzu düzenlemeniz gerekebilir.

Her durumda, sorgularınızı elle oluşturmanın aksine, genellikle parametreleştirilmiş sorgu türlerini kullanmalısınız; dize birleştirme gibi şeyler kullanmak, çok dikkatli olmadığınız sürece sitenizi SQL enjeksiyon saldırılarına açar. Sorgular hakkında daha fazla bilgi için, Hibernate web sitesinde EJBQL için mükemmel bir referans var.

Koleksiyon Özelliklerini Dönüştürme

ScalaEntityManager ve ScalaQuery yöntemleri, scala.collection.jcl.Buffer Wrapper veya Set Wrapper gibi Scala dostu koleksiyonları döndürecek şekilde zaten tanımlanmıştır. Java Koleksiyonlarını başlık altında kullanmalı ve sonra onları paketlemeliyiz çünkü JPA, Scala koleksiyonlarını anlamıyor.

Aynı nedenle, varlık sınıflarınızdaki koleksiyonların da Java Koleksiyonları sınıflarını kullanması gerekir. Neyse ki, Scala’nın Java koleksiyonlarını sarmak için çok güzel bir çerçevesi var. Özellikle, scala.collection.jcl.Conversions sınıfı bir dizi örtük dönüştürme içerir; tek yapmanız gereken onları kaynak dosyanızın en üstüne bu şekilde içe aktarmak gerekir.

Bunu yaptıktan sonra, yöntemler otomatik olarak kapsama girer ve varlıklarınızdaki koleksiyonları gerçek Scala koleksiyonlarıymış gibi kullanabilirsiniz. Örneğin, Yazarımızın herhangi bir gizem yazıp yazmadığını görmek isteyebiliriz.

JPA’da, sağlayıcının oturum kapanana veya temizlenene kadar veritabanına yazması gerekmediğini anlamak önemlidir. Bu, kısıtlama ihlallerinin, bir nesneyi kalıcı hale getirdiğinizde, birleştirdiğinizde veya kaldırdığınızda mutlaka kontrol edilmediği anlamına gelir.

Flush yöntemini kullanmak, sağlayıcıyı bekleyen tüm değişiklikleri veritabanına yazmaya ve herhangi bir ihlalden kaynaklanan istisnaları hemen atmaya zorlar. Kolaylık sağlamak amacıyla, Author snippet kodundan alınan Kod Listesi 10-9’da gösterildiği gibi, bir sonraki yıkamayla birlikte kalıcı, birleştirme ve kaldırma yapmak için mergeAndFlush, persistAndFlush ve removeAndFlush yöntemlerini yazdık.

Ayrıca, bu noktada sifon çektiğimiz için, JPA ile ilgili tüm istisnaları yakalayabileceğimizi ve onlarla burada ilgilenebileceğimizi de görebilirsiniz. Bu noktada temizlemezsek, işlem tamamlandığında (kodda) genellikle onu işlemek isteyeceğiniz yerden çok uzakta olan bir istisna atılır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın