İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Güvenli Protokoller – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Güvenli Protokoller – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dönüşüm Matrisleri

Güvenli Protokoller

OpenID Vakfı, standart ve güvenli protokoller ve teknolojiler kullanarak kullanıcı kimlik doğrulamasını dağıtmak için bir sistem geliştirmek üzere bir araya gelen bir grup teknik ve ticari işletmedir (Google, PayPal, Yahoo ve Microsoft dahil).

Temel amaç, kullanıcıların web siteleri, bloglar vb. üzerindeki mevcut hesaplarını birden fazla sitede kullanmalarına olanak sağlamaktır. Bu, hesap yönetimini kullanıcı açısından basitleştirir ve site kurucularının, kullanıcı kimliği ve kimlik doğrulama bilgilerini tutmak için mevcut altyapıdan yararlanmasına olanak tanır. OpenID hizmetini kabul eden ve sağlayan sitelerin sayısı artıyor ve siteniz için kullanıcı hesapları oluşturmak için çok basit bir yol sunuyor.

OpenIdVendor, aşağıdakiler gibi davranışı kontrol eden değişkenler içerir:

  • PathRoot: Bu, varsayılan olarak openid olan OpenID isteklerini işlemek için yol sırasıdır.
  • LoginPath: Bu değişken, oturum açma isteklerini işlemek için yol sırasını içerir. Bu varsayılan değer login’dir ve oturum açma yolu /openid/login olacaktır.
  • LogoutPath: Bu, oturum kapatma isteklerini işlemek için yol sırasını içerir. Varsayılan değer çıkıştır ve çıkış yolu /openid/logout olacaktır.
  • ResponsePath: Bu, oturum açma isteklerini işlemek için kullanılan yol sırasıdır. Varsayılan değer yanıt ve yanıt yolu /openid/response olacaktır.
  • PostParamName: Bu form parametresi adı, kullanıcı tarafından girilen OpenID kimlik URL’sini içerir.

Ayrıca satıcı özelliği, OpenID kimliği ve gönder düğmesi için bir giriş metin alanı içeren oturum açma formunu döndüren loginForm işlevini içerir. Form /<PathRoot>/<LoginPath>’a işaret edecek, burada PathRoot ve LoginPath önceki listede açıklanan değişkenlerdir. Listeleme’de bir örnek bulacaksınız.

Lift uygulamanıza eklemeniz gereken hemen hemen tek şey bu. Kimlik doğrulama akışı aşağıdaki gibidir:

1. Kullanıcı, OpenID formunu içeren artış sayfanıza erişir.
2. Kullanıcı bir OpenID kimlik URL’si girer ve formu gönderir. Varsayılan oturum açma formunu kullanmanız gerekmediğini unutmayın; form doğru yola gönderildiği ve doğru giriş metni parametresi adını içerdiği sürece kendinizinkini oluşturabilirsiniz.
3. Liste 11-1’e eklediğimiz dispatchPF işlevi, /openid/login isteğini işleyecek ve kimlik doğrulama isteğini kimlik sağlayıcı sitesine gönderecektir.
4. Kimlik sağlayıcı, kullanıcıyı doğrulayacak ve Lift uygulamanızın /openid/response yoluna yeniden yönlendirecektir.
5. Yanıt, OpenID4Java kitaplığı kullanılarak doğrulanır.
6. OpenIdConsumer.postLogin kancası çağrılır.

postLogin uygulamasına dikkat edin. Elbette, daha karmaşık bir oturum açma sonrası işleme ihtiyacınız varsa, SimpleOpenIdVendor’u kendiniz genişletebilirsiniz. Form işlemenin yanı sıra, az önce bahsettiğimiz SimpleOpenIdVendor’un birincil işlevi, kullanıcı oturum açtığında bir org.openid4java.discovery.Identifier tutacak ve aksi takdirde Boş olacak olan currentUser def’tir.


Ağ güvenlik protokolleri
Güvenlik protokolleri
Güvenlik protokolü nedir
http:// yerine https://
HTTPS açılımı
Https Nedir
Http Nedir
Bilgisayar protokol Nedir


AMQP’yi Entegre Etme

Advanced Message Queuing Protocol (AMQP), mesajlaşma için açık bir İnternet protokolüdür. AMQP protokolü ve çalışma grubu için resmi sayfa. Mesaj yönelimli ara yazılım (MOM), bir uygulamanın bölümlerini farklı platformlar ve fiziksel örnekler arasında dağıtmak için kullanılır.

Bu gevşek bağlantı, bir uygulamanın her bir bileşeninin nasıl uygulanacağını ve konuşlandırılacağını belirlemede geliştiriciye daha fazla esneklik sağlar. Bir MOM sisteminde, farklı bileşenler, mesajları eşzamansız olarak işlemek için, genellikle bir mesaj yönlendirme aracısı aracılığıyla (bazı sistemler çok noktaya yayın veya yayın kullanabilse de) mesajlar ileterek iletişim kurar.

Bu düzenlemenin birkaç faydası vardır:

  • Eşzamansız işleme, aracı üzerindeki kalıcı bir depolamayla birleştiğinde, sistemin diğer bölümleri bağlanamayabileceği veya bozulabileceği zaman iş yapmasına izin verir.
  • Aracı, geliştiriciye daha fazla esneklik sağlayarak, içeriğe veya yüke bağlı ileti yönlendirmesi gerçekleştirebilir.
  • Aracı, sistemden geçerken mesajlar üzerinde dönüşümler gerçekleştirebilir. Bu, geliştiricinin, uygulamanın bileşenlerini yeniden kodlamadan gerektiği gibi davranışı veya içeriği değiştirmesine olanak tanır.

Lift, RabbitMQ Java uygulamasını kullanarak AMQP ile çalışmayı kolaylaştırır. Bu API’yi etkinleştirmek için lift-amqp modülünü pom.xml dosyanızın bağımlılıklarına eklemeniz de gerekir.

İki temel sınıf vardır:

  • net.liftweb.amqp.AMQPSender: AMQP mesajlarını göndermek için kullanılır.
  • net.liftweb.amqp.AMQPDispatcher: AMQP mesajlarını almak için kullanılır.

Listeleme, String verilerini göndermek için mevcut  sınıfını nasıl kullanabileceğimizi de gösterir.

Gördüğünüz gibi AMQSender, mesaj göndermek için Scala aktörlerinden yararlanır. Bu, AMQSender’ın kuyruğa uzun ömürlü bir bağlantı kurabilmesi için yapılır. Scala aktörleri ve AMQP mesajlaşma kavramları, her ikisi de mesaj iletme kavramına dayandığından, birlikte çok iyi oynarlar.

Liste, önceki örneğimizde gönderdiğimiz String AMQP mesajlarını almak ve işlemek için net.liftweb.amqp.ExampleStringAMQPListener’ın nasıl tanımlandığını da gösterir.

Bu kod, lift-amqp modülü için doğrudan GitHub kaynağından alınır. En basit kullanımlar için tepki döngüsünü de (ve Dizeleri kullanmıyorsanız muhtemelen ExampleSerializedAMQPDispatcher üzerindeki türü) değiştirebilirsiniz. Ancak, bu sınıfı göstermenin amacı, bir AMQP tüketicisinin nasıl kullanılacağını ve onu Listelemedeki istemci ayarlarıyla eşleşecek şekilde nasıl yapılandıracağınızı da anlayabilmenizdir.

Buradaki anahtar, gerçek mesajların nasıl tüketildiğini görmektir. Listener aktörünün AMQPMessage’ı kullandığını, ancak aktörün kendisinin AMQPDispatcher’a sağlandığını da unutmayın. AMQPDispatcher tarafından gerçek bir AMQP mesajı alındığında, gerçek işleme için onu kullanıcının Aktörüne iletir. SerializedConsumer sınıfı, aslında ham verilerin (bir bayt dizisi) AMQPMessage mesajlarına dönüşümünü de yapıyor.

PayPal, çevrimiçi ödeme işlemleri yapmanızı sağlayan iyi bilinen bir hizmettir. Lift, PayPal tarafından sağlanan hem Ödeme Veri Transferi (PDT) hem de Anında Ödeme Bildirimi (IPN) API’lerini de destekler.

Bu bilgiler sırasıyla PayPal sitesinde bulunabileceğinden, PayPal API ayrıntılarına girmeyeceğiz. Ancak, Listelemede PDT’yi ve Listeleme 11-6’da IPN’yi nasıl kullanacağımıza dair basit örnekler vereceğiz. Bu sarmalayıcıları kullanmak için pom.xml dosyanızın bağımlılıklarına lift-paypal modülünü eklemeniz de gerekir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın