İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Görünüm Düzenleyici – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Görünüm Düzenleyici – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Etiketli Görüntü Dosyası  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Düzenleyici Bölge Kontrolü ve İlgili Düzenleyici Parçaları

Editör Bölümlerini görüntülemek üzere sayfada bir bölge oluşturmak için EditorZone’u kullanırsınız. Düzenleyici Bölümleri, kullanıcıların bir Web Bölümündeki farklı küme özelliklerini düzenlemesine olanak tanır. ASP.NET dört standart Düzenleyici Parçasıyla birlikte gelir.

Bu Düzenleyici Bölümlerinin her biri, tek bir Web Bölümü için farklı bir dizi özellik görüntülemekten sorumludur. EditorZone, yalnızca sayfa EditDisplayMode’da olduğunda ve kullanıcı Web Bölümünü tıklatarak düzenlemek için bir Web Bölümü seçtiğinde görünür.
Fiili kendi menüsünden düzenleyin.

KatalogZone’dan farklı olarak EditorZone, tüm Editör Bölümlerini aynı anda görüntüler. Bu, bir dizi bağlantı kullanarak Düzenleyici Bölümleri arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan bir Web Bölümünün tüm özelliklerini düzenlemenize olanak tanır. EditorZone özellikleri, en dikkate değer fark fiil başvuruları olmakla birlikte, KatalogZone’un özelliklerine çok benzer. Bu özelliklerin bir dökümünü sağlar.

Yeni bir Editor Zone oluşturmak için, araç kutusundan EditorZone kontrolünü web formunda görünmesini istediğiniz konuma sürükleyin. Bölgenin IDE’de göründüğünü göreceksiniz ve sayfa işaretlemesine aşağıdaki kontrol tanımı eklendi.

EditorZone, diğer bölgelerde bulunan tüm stil özelliklerini desteklese de, bunları kullanmak istemeyebilirsiniz. Her Düzenleyici Bölümü, fazla stil olmadan iyi görünen bir <FieldSet> HTML etiketi ile çevrilidir. Bununla birlikte, Editör Bölgenizin, kullanıcının sayfadaki Web Bölümlerini düzenlemesine yardımcı olacak araçlara sahip olması için <ZoneTemplate> öğesine Editör Bölümü öğelerini eklemeniz gerekir. Listeleme, EditorZone denetim tanımının daha ayrıntılı bir örneğidir.

ZoneTemplate bildirimlerinde gösterildiği gibi, ASP.NET 2.0 ile birlikte gelen dört farklı Düzenleyici Parçası vardır. Bir kez daha, EditorPart sınıfından türetilen bir sınıf oluşturarak kendi Editor Bölümlerinizi oluşturabilirsiniz, ancak bu da bu çalışmanın kapsamı dışındadır. Ardından, tüm Editör Bölümlerine bir göz atacağız.

Görünüm Düzenleyici Bölümü

AppearanceEditorPart, kullanıcıların Web Bölümünün görünüm özelliklerini ayarlamasına olanak tanır. Özellikle, başlık metni, başlık ve kenarlık görüntüleme seçeneklerini (Chrome Türü), dil yönünü (Yön), yüksekliği, genişliği ve Web Bölümünün gizlenip gizlenmeyeceğini ayarlayabilirler.

AppearanceEditorPart’ı kullanmak için herhangi bir yapılandırma gerekmez. Sadece araç kutusundan görünmesini istediğiniz yere EditorZone’a sürükleyin ve aşağıdaki kontrol tanımı EditorZone tanımının <ZoneTemplate> kısmına eklenir.

Varsayılan olarak, bu Düzenleyici Bölümünün Başlık özelliği “Görünüm”dür. Dilerseniz kontrol tanımında farklı bir Başlık değeri belirleyebilirsiniz. Tarayıcıda düzenleme görüntüleme modunda göründüğü şekliyle Görünüm Düzenleyici Bölümünün bir örneğini gösterir.


Fotoğraf DÜZENLEYİCİ
Web sitesi mobil görünüm yapma
Fotoğraf DÜZENLEME online
Google görünüm ayarları
Web sitesi İçerik düzenleme
Web sitesi düzenleme programı
Fotoğraf düzenleme programları


Davranış Düzenleyici Bölümü

BehaviorEditorPart, kullanıcıların Web Bölümünün davranışsal özelliklerini ayarlamasına olanak tanır. Yöneticiler, kullanıcıların Web Bölümü ile nasıl etkileşime gireceğini tanımlamalarına izin verdiğinden, paylaşılan kapsam Web Bölümlerini ayarlamak için bu bölümü çok yararlı bulacaktır.

Normal kullanıcılar muhtemelen BehaviorEditorPart’ı çok yararlı bulmayacaktır ve bazıları bunu kafa karıştırıcı bulabilir, bu yüzden onu yalnızca yöneticilere göstermek isteyebilirsiniz. BehaviorEditorPart tarafından sunulan davranış özelliklerinin hızlı bir özeti.

BehaviorEditorPart, kendinizi Web Bölümüne kilitlemekten alıkoyacak kadar akıllıdır. İzin özellikleri, yalnızca normal kullanıcılar için paylaşılan kapsam öğelerine uygulanır. Paylaşılan kapsam girebiliyorsanız, Düzenlemeye İzin Ver seçeneği işaretlenmemiş olsa bile paylaşılan kapsam Web Bölümünü düzenleyebilirsiniz.

BehaviorEditorPart’ı kullanmak için yapılandırma gerekmez. Sadece araç kutusundan görünmesini istediğiniz yere EditorZone’a sürükleyin ve aşağıdaki kontrol tanımı Editor Zone tanımının <ZoneTemplate> kısmına eklenir.

Varsayılan olarak, bu Düzenleyici Bölümünün Başlık özelliği “Davranış”tır. Dilerseniz kontrol tanımında farklı bir Başlık değeri belirleyebilirsiniz. Tarayıcıda düzenleme görüntüleme modunda göründüğü şekliyle BehaviorEditorPart örneğini gösterir.

LayoutEditorPart, kullanıcıların Web Bölümünün simge durumuna küçültülüp küçültülmemesi, hangi bölgede olması ve o bölgede hangi konumda görünmesi gerektiği gibi Web Bölümünün yerleşim özelliklerini ayarlamasına olanak tanır.

Internet Explorer kullanıcıları muhtemelen bu Düzenleyici Bölümü karşısında şaşıracaklardır çünkü Internet Explorer, Web Bölümlerini bir bölge içinde yeniden sıralamak veya bir bölgeden diğerine taşımak için sürükleyip bırakmanıza izin verir. Ancak diğer tarayıcılar sürükle ve bırak işlevini desteklemeyebilir, bu nedenle Web Bölümünü bir yerden bir yere taşımayı kolaylaştırmak için LayoutEditorPart’ı kullanmaları gerekir.

LayoutEditorPart’ı kullanmak için yapılandırma gerekmez. Sadece araç kutusundan görünmesini istediğiniz yere EditorZone’a sürükleyin ve aşağıdaki kontrol tanımı EditorZone tanımının <ZoneTemplate> kısmına eklenir.

Varsayılan olarak, bu Düzenleyici Bölümünün Başlık özelliği “Düzen”dir. Dilerseniz kontrol tanımında farklı bir Başlık değeri belirleyebilirsiniz. Tarayıcıda düzenleme görüntüleme modunda göründüğü şekliyle LayoutEditorPart örneğini gösterir.

Özellik Izgarası Düzenleyici Bölümü

Web Bölümleri, söz konusu Web Bölümüne özgü kişiselleştirilebilir özellikleri ortaya çıkarabilir. Örneğin, bir kullanıcıya hava durumu bilgilerini görüntülemek için bir Web Bölümü oluşturursanız, Web Bölümünün hangi şehrin hava durumunu görüntüleyeceğini bilmesi için büyük olasılıkla özel bir posta kodu özelliğine ihtiyacınız olacaktır.

Bu, kullanıcının özel bir Web Bölümü özelliğini nasıl yapılandıracağı sorusunu gündeme getirir. Cevap bir PropertyGridEditorPart’tır. Bir Web Bölümündeki her özel özellik, onu bu şekilde tanımlayan <Kişiselleştirilebilir> özniteliği ile işaretlenir.

Ayrıca, mülke kolay bir ad ve açıklama veren ek özellikler de vardır. PropertyGridEditorPart, bu öznitelik değerlerini arayarak özel bir özelliği bulmak için yansıma kullanır. Özel bir özellik bulduğunda, türüne göre özellik için uygun bir giriş alanı görüntüler.

Boole özelliklerinin onay kutuları, dize özelliklerinin metin kutuları ve numaralandırmaların olası değerleri içeren bir açılır listesi vardır. Ayrıca, giriş alanının üzerinde özelliğin kolay adını görüntüler ve adın üzerine yeterince uzun süre gelirseniz açıklamayı görüntüler.

Kullanıcılar daha sonra özellikler için değerler girebilir ve PropertyGridEditorPart, kullanıcı Düzenleyici Bölümünün altındaki Tamam veya Uygula düğmelerini tıklattığında değişiklikleri Web Bölümüne eşitler. Düzenlenmekte olan Web Bölümü için özel özellikler yoksa PropertyGridEditorPart görüntülenmez.

Diğer Düzenleyici Parçaları gibi, PropertyGrid➥ EditorPart’ı kullanmak için herhangi bir konfigürasyon gerekli değildir. Sadece araç kutusundan görünmesini istediğiniz yere EditorZone’a sürükleyin ve aşağıdaki kontrol tanımı EditorZone tanımının <ZoneTemplate> kısmına eklenir.

Varsayılan olarak, bu Düzenleyici Bölümünün Başlık özelliği “Özellik Izgarası”dır. Varsayılan değer oldukça sıradan olduğundan, kontrol tanımında farklı bir Başlık değeri ayarlamalısınız. Tarayıcıda düzenleme görüntüleme modunda göründüğü şekliyle PropertyGridEditorPart’ın bir örneğini gösterir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın