İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İçerik Siteleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İçerik Siteleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Çoklu Kullanım Sorunları

İlginç Banner Reklamlar

Aşağıdakiler, banner reklamcılığının teknolojik olarak daha gelişmiş biçimleridir. İzleyiciler için ilginçtirler çünkü bir şekilde benzersiz veya sıra dışı özelliklere sahiptirler. Bu özellikler, izleyicilerin dikkatini çekmek ve onları banner reklamı tıklamaya ikna etmek için daha uygun olabilir.

Genişleyen Banner Reklamları. Genişleyen bir banner reklam, normal bir banner reklama benzeyen ancak tıkladığınızda genişleyen ve sizi İnternet’teki başka bir siteye taşımak yerine aynı sitede tutan reklamdır. Bunlar genellikle “Genişletmek için Tıkla” der ve izleyici daha sonra banner’ın neyi tanıttığı hakkında daha fazla bilgi edinebilir. Daha gelişmiş genişleyen afiş reklamlarından bazıları, Web sitesine hiç gitmeden afişten ürün sipariş etmenize olanak tanıyan e-ticaret özelliklerine sahiptir.

Animasyonlu Banner Reklamları. Animasyonlu banner reklamlar, tek bir dosyada belirli bir sırayla dönen bir grup resim içerir. Bu banner reklamların, normal bir banner reklamdan daha yüksek bir tıklama alma olasılığı daha yüksektir çünkü hareketli görüntüler, izleyicilerin banner’ı okuma şansını artırır.

Bu banner’lar, farklı veriler içeren farklı dosyalar gösterebildiğiniz için normal bir banner reklamdan daha fazla bilgi sunmanıza da olanak tanır. Yükleme sürenizi hızlı tutmak ve izleyicilerinizin internette gezinmeye devam etmeden önce bilgilerinizi okumasını sağlamak için banner reklamlarınızı iki ila dört kareyle sınırlayın.

Gömülü HTML İçeren Açılır Menü Banner Reklamları. Son zamanlarda, gömülü HTML içeren banner reklamlarda bir artış görüyoruz. Bu, görüntüleyenlerin bir açılır menüden hangi siteyi ziyaret etmek istediklerini seçmelerine olanak tanır.

Bu afişler harikadır, çünkü geleneksel bir afişte olduğu gibi izleyicileri tıklayıp sitenizde gezinmek yerine, bunlar izleyicilerinizi sitenizdeki ilgilenilen sayfaya yönlendirir. Bu tür banner reklam, kooperatif reklamcılık programları için de harikadır. Aynı hedef pazara rekabet etmeyen ürün veya hizmetler satan birkaç şirket, paraları için daha fazla görünürlük elde etmek için bu tür banner reklamcılığı kullanabilir.

Geçiş Reklamları. Bunlar, ziyaretçileriniz bir Web sayfasının yüklenmesini beklerken ayrı bir tarayıcı penceresinde görünen reklamlardır. Geçiş reklamlarının büyük grafikler, akışlı sunumlar ve geleneksel bir banner reklamdan daha fazla uygulama içerme olasılığı daha yüksektir. Ancak, bazı kullanıcılar geçiş reklamlarının hedef sayfalara erişimi yavaşlattığından şikayet ediyor.

Java, Flash ve Shockwave Reklamları. Bu banner reklamlar, reklamlarınızda zengin medya kullanmanıza olanak tanır. Bu teknolojileri kullanarak, banner reklamınıza animasyon ve sesi dahil edebilirsiniz. Java banner’ları teknolojik olarak daha gelişmiş olmasına ve daha fazla özellik sunmasına rağmen, indirilmeleri daha uzun sürer ve görüntülenmeme riski vardır.

Flash, daha hızlı yüklenen Web siteleri, çevrimiçi animasyon ve reklam oluşturmak için tasarlanmıştır. Zengin medyayı bannerlarınıza dahil etmek istiyorsanız, ziyaretçilerinizin banner reklamlarınızı olabildiğince çabuk görmesini istediğiniz için Flash veya Shockwave ile gitmek isteyebilirsiniz.

Kayan Reklamlar ve DHTML. Bu reklamlar, bir Web sayfasını ilk görüntülediğinizde görünür ve 5 ila 30 saniye arasında herhangi bir yerde sayfa üzerinde “uçuyor” veya “yüzüyor” gibi görünürler. Sayfayı görmenizi engelleme eğilimindedirler ve genellikle reklamın yüklenmesi bitene kadar fare girişini devre dışı bırakırlar, bu nedenle sayfa içeriğine erişmeden önce izlemeniz gerekir. Yüksek tıklama oranlarına sahipler ve müdahalecilikleri sorgulanmasına rağmen marka bilinci oluşturmak için harikalar.

Tek Noktaya Yayın Reklamları. Şu anda internette yaygın olarak görülmese de popülariteleri giderek artıyor. Tek noktaya yayın reklamı, temelde bir açılır pencerede yayınlanan bir televizyon reklamına benzer. Animasyon ve sese sahiptir ve 10 ila 30 saniye sürebilir. Televizyon reklamları gibi olmalarına rağmen, bir adım daha ileri giderler ve bir izleyici daha sonra daha fazla bilgi almak için reklamı tıklayabilir. Ortalamadan daha yüksek bir tıklama oranına sahiptirler.

Tüm reklam türlerinde olduğu gibi, reklamın yeri son derece önemlidir. Banner reklamlarınızı yerleştirebileceğiniz çok sayıda hedefli site vardır. Her zaman banner reklam yerinizin hedeflerinizle tutarlı olduğundan emin olun.

İçerik Siteleri

Hedefleriniz, hedef pazarınızdan ilgili kişileri sitenize getirmeyi içeriyorsa, stratejik olarak seçilmiş içerik sitelerinde reklam vermek son derece etkili olacaktır. Bunlar belirli bir konuya odaklanan sitelerdir. İçerik sitelerindeki reklamların BGBM’si, gördükleri trafik hacmine ve ziyaretçilerinin odağına bağlı olarak 25 ABD Doları ile 50 ABD Doları arasında değişmektedir.


içerik Siteleri
İçerik Bulma
İçerik Bulutu profilim
İçerik Guru
İçerik Bulutu şikayet
İçerik yaz
Web Sitesi Metin yazarlığı
İçerik Evreni


Banner Reklam Fiyat Faktörleri

Banner reklam alanı fiyatları siteden siteye değişiklik göstermektedir. Banner reklamlar genellikle gösterim sayısına veya tıklama sayısına göre satılır. Daha önce belirtildiği gibi, gösterim bir reklam görüntülemedir ve tıklamalar, başlık reklamına yapılan gerçek tıklama ve reklamverenin Web sitesine gönderilir. Gösterim başına fiyat, tıklama başına fiyattan düşük olmalıdır.

Site sahipleri gösterim başına ücret aldıklarında, genellikle reklamınızın belirli sayıda kişi tarafından görüleceğinin garantisi vardır. Siteye trafik oluşturma yükü satıcıya aittir. Ücretler tıklama başına olduğunda, ziyaretçileri tıklamaya teşvik eden bir reklam tasarlama sorumluluğu size, yani reklamverene aittir. Gösterim başına ücret alan siteler, tıklama başına ücret alan sitelerden daha yaygındır.

Tıklama başına ödeme yaparken reklamverenin bariz avantajları vardır. Reklamveren, afişi gören ancak bağlantıyı takip etmeyen 10.000 kişi için bir kuruş ödemek zorunda değildir. Büyük bir trafiğe sahip olmayan siteler, genellikle belirli bir süre için sabit bir ücret alır.

Banner Reklamınızı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banner reklam satın almak için noktalı çizgide oturum açmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır:

  • Reklam vermek istediğiniz sitenin hedef pazarı sizinkiyle ne kadar uyumlu?
  • Reklam vermeyi düşündüğünüz siteye benzer kaç site var? Aynı kitleye ulaşmak için kullanabileceğiniz başka siteler var mı?
  • Hangi afiş boyutlarına izin verilir? Genel olarak, afiş ne kadar büyükse, maliyeti de o kadar fazladır.
  • Her sayfada kaç reklam var? Bir sayfada ne kadar çok reklam varsa, o sayfadaki belirli bir reklamın tıklama oranı o kadar düşük olur.
  • Genel olarak, bir sayfada ne kadar çok reklam olursa, reklam başına fiyat o kadar düşük olur.
  • Hangi afiş döndürme sistemi kullanılıyor? Ziyaretçilerin profilini otomatik olarak çıkaran ve en iyi afişi sağlayan kapsamlı bir program var mı? Hedef kitle ne kadar çok hedeflenirse, reklam o kadar pahalı olur; bu profil oluşturma sistemleri, çok hedefli bir kitleye reklam sağlayabilir.
  • Sitenin rakipleri ne kadar ücret alıyor? Sitenin kayan ölçekli bir reklam oranı var mı?

Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın