İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İçerik  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İçerik  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Çoklu Kullanım Sorunları

İçerik 

Bu harici çabaların pazarlama çabalarına yardımcı olmasının en kolay yollarından biri, oluşturduğunuz sosyal medya profillerine web sitesi bağlantıları eklemektir. Bir sosyal paylaşım sitesinde, web dizininde, blogda veya sosyal imleme sitesinde her profil oluşturduğunuzda, profilinize bir URL ekleme fırsatı sunulur.

Bu bağlantılar, yalnızca profil ziyaretçilerine sitenizi kontrol etme fırsatı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bu bağlantıların her biri, arama motorlarının sitenizin içeriğinin geçerliliğini nasıl yorumladığına da katkıda bulunur.

Kişisel düzeyde, ne zaman birisi beni Twitter’da takip etse, hemen hemen mutlaka o kişinin profilindeki web sitesi bağlantısını kontrol ederim. Twitter beslemesinde yer alan bilgilerin ve siteden edindiğim deneyimin birleşimiyle, kişiyi geri takip edip etmeme ve daha fazla fırsat için kişiyle iletişime geçip geçmeme konusunda bilinçli bir karar vereceğim.

Bu basit eylem, yalnızca Twitter’da her gün milyonlarca kez gerçekleşir. Bunun, İnternet’teki binlerce sosyal sitede ne kadar katlanarak daha sık olduğunu bir düşünün.

Sayfa Sıralaması

Arama motoru optimizasyonu (SEO) açısından bakıldığında, sitenize giden harici bağlantılar ek bir bonus da sunar: sitenize gelen trafiği artırmaya yardımcı olurlar. Google, harici bağlantılara ve Google’ın bağlantı veren sitelerin güvenilirliğine ilişkin algısına dayanan Page Rank adı verilen birden ona kadar bir sistemle tüm web sitelerini sıralar. PageRank bir zamanlar düşünüldüğü kadar önemli olmasa da, sitenizin İnternet’in genel trafik modellerinde nerede durduğuna dair iyi bir genel barometre sunar.

Özetle, anahtar kaynaklardan sitenize çok sayıda iyi, kaliteli bağlantı sağlarsanız, birçok düzeyde fayda sağlarsınız. Bunun çok World Wide Web olduğunu biliyorum, ancak bugün hala geçerli olan bir gerçek. Aslında, çevrimiçi sosyal ağ sitelerinin çoğalmasıyla, şimdi her zamankinden daha alakalıdır.

Sosyal ağ siteleri, varlıklarının doğası gereği, sayfa sıralamanızı yükseltmeye yardımcı olmak için önceden belirlenmiştir, çünkü oluşturduğunuz her profil, en az bir, bazen birkaç siteye geri bağlantı kurma fırsatı sunar.

Sosyal Ağ

Uygun sosyal hedefleri hedeflemek zor olabilir ve birçok yanlış başlangıçla dolu olabilir. Her gün daha fazla çevrimiçi olan ve her biri belirli ihtiyaçları olan belirli bir kitleye hizmet veren çok sayıda site var.

Çoğu zaman, bir sitenin ihtiyaçlarınızla alakalı olup olmadığını anlamak, arkanıza yaslanıp o sitede yapılan sohbetleri dinlemek ve katılıp katılmamaya karar vermek anlamına gelir. Katılmaya karar vermek, eğlencenin gerçekten başladığı andır ve katılmak zaman alır, bu yüzden buna göre plan yapın.

Taahhüt Sorunları

Genel stratejide bahsedildiği gibi, içeriğinizin ve çevrimiçi kurduğunuz ilişkilerin çoğalmasına ve toplanmasına yönelik momentumu ve bağlılığı korumak, çoğu insan için bunlardan uzun vadeli uygulanabilir bir getiri elde etmenin önündeki en büyük zorluktur. 

Yeni teknikler veya araçlar konusunda güncel kalmak için gereken zaman, enerji ve kaynaklar, sosyal medyayı ve diğer saha dışı pazarlama çabalarını zaten yoğun bir çalışma programına entegre etmeye çalışıyorsanız göz korkutucu zorluklar sunar. Kaynak yönetimi ve uzun vadede ivmeyi nasıl koruyacağınız konusunda biraz ciddi düşünün.

Google Analytics, Compete, Woopra ve diğer mevcut izleme araçları size kendi sitenizdeki trafikle ilgili büyük miktarda bilgi verecektir, ancak bloglar, Twitter ve sosyal medya siteleri üzerindeki etkinizi nasıl ölçersiniz? Etkinizi izlemenize yardımcı olacak birçok araç mevcuttur, bazıları diğerlerinden daha iyidir. Özel ihtiyaçlarınıza uygun araçlar bulun ve bunlar etrafında bir strateji oluşturun.


Web sitesi içerik örnekleri
Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesi
Ktb webmail
Web İçerik Yönetimi Sağlık Bakanlığı
Bionluk web sitesi
Ktb portal
Freelance web Design
Yazılımcı Kişisel web sitesi


İçerik

Arama motorları, zengin medya dosyalarından (ses, video, Flash vb.) ilgili içerik verilerini çıkarmak için hararetle çalışırken, metin, bağlantılar ve meta veriler, site içeriğini ve besleme sonuçlarını yorumladıkları fiili standart olarak hâlâ geçerliliğini koruyor. Sıklıkla güncellenen, arama motorlarının kolayca tanıyabileceği, anahtar kelime yönünden zengin site içeriği geliştirmek, aldığınız trafik miktarını belirlemede büyük yol kat edecektir.

Arama motorları bir yana, içeriğinizi nasıl yazdığınız ve düzenlediğiniz de memnun veya hayal kırıklığına uğramış kullanıcılar arasında fark yaratacaktır. Amacınız bu kullanıcıları ziyaretleri sırasında bir noktada müşteriye dönüştürmekse, hayal kırıklığı faktörünü her noktada hafifletmek istediğiniz açıktır.
Bu bölümde, sitenizin içeriğini ve hem insanlara hem de makinelere yabancılaşmadan fayda sağlayacak şekilde nasıl oluşturulabileceğini tartışacağız.

Genel İçerik Yönergeleri

Web için içerik yazmaya ilişkin çok sayıda bilgi mevcuttur. Tüm bu kaynaklardan, kendi siteniz için içerik geliştirirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç temel yönergeyi derleyebiliriz:

  • İçeriği aktif bir sesle yazın ve dilbilgisi ile imlanın doğru olduğundan emin olun.
  • Okuyucuların ilgili bilgileri taraması için kısa ve kolay bir metin yazın.
  • Mesajınızı ileten ve arama motoru stratejilerinde işe yarayan, anahtar kelime açısından zengin içerik kullanın.
  • Okuma kolaylığı için kısa paragraflar veya madde işaretli listeler kullanın. Fiyatlandırmayı açıkça gösterin veya bir şeyin ücretsiz olup olmadığını belirtin (üyelik gerektirir, vb.).
  • Bağlantılarınızda anahtar kelime açısından zengin bağlantı metni kullanın.
  • Harekete geçirici mesajların tutarlı kullanımı sayesinde, kullanıcının bir sonraki hamlesinin ne olduğu açıkça görülüyor.

Herhangi bir iyi site, güçlü bir bilgi mimarisi (I/A) temeli kullanır. Etkili bir web sitesi oluşturmak söz konusu olduğunda bahsetmeye değer önemli bir adımdır. Yine, tüm site dışı çabalarınızı kafa karıştırıcı veya kötü düzenlenmiş bir siteye trafik çekmek için harcarsanız, tüm bu çabalar boşa gider ve potansiyel müşteriyi kaybedebilirsiniz.

I/A’nın bu kitabın içeriğiyle ilgili olması nedeniyle alaka düzeyini korumak için, müşterilerle bağlantı kurma ve kullanıcıların müşteri haline gelmesine yardımcı olacak bir deneyim sağlama açısından bilgi mimarisinin geniş hatlarını ele alacağız.

Amaç, kullanıcıları ihtiyaç duydukları sayfaya her zaman bir veya iki tıklamayla ulaştırmaksa (ki olması gerekir), içeriği mantıklı bir şekilde hiyerarşik bir şekilde organize etmeyi onlara borçlusunuz. Sitenizin yapısına bağlı olarak bu işlem beş dakika, beş gün veya beş hafta sürebilir. Son kullanıcının deneyimini her zaman akılda tutmak, mantıklı bir navigasyon sistemi yaratmada uzun bir yol kat edecektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın