İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İçerik Pazarlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İçerik Pazarlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

İçerik Pazarlama

İçerik pazarlamacıların hepsi, markalarının bugünkü kadar iyi tanınmasına yardımcı olan temel reklamcılık ve sponsorluk stratejilerinden uzaklaşıyor.

Bu, hem büyük medya kuruluşları hem de köklü markalar için korkutucu bir önerme. En iyi markaları zirveye taşıyan bir zamanlar gıpta ile bakılan pazarlama stratejilerinin miadını doldurmaya başladığını anlamak zor.

İçinde yaşadığımız dünyanın değiştiğine dair ilk şoku atlattığınızda, bunun belki de hem işletmeden işletmeye hem de işletmeden tüketiciye pazarlarda markalar için şimdiye kadar gördüğümüz en büyük pazarlama fırsatı olduğunu anlıyorsunuz.

Ne sattıklarına bakılmaksızın her büyüklükteki işletmeyi etkileyen bir pazarlama tsunamisinden başka bir şey görmüyoruz. Beklentiler, onlarca yıldır işe yarayan pazarlama türlerine yanıt vermiyor. Bu nedenle çoğu pazarlama kuruluşu, “Şimdi ne olacak?” diye soruyor.

Bir Sektörün Kaç Adı Olabilir?

İçerik pazarlamacısı olduğunuzda, bu sektörün nereden geldiğini anlamanız önemlidir. Birçok pazarlama uzmanı ve yayıncı, son birkaç yılda endüstri için en popüler terim haline gelen özel yayıncılık terimini tanır.

1800’lerin sonlarında haber bülteni The Furrow’u piyasaya sürdüğünde, genellikle ilk gerçek özel yayın/içerik pazarlama aracını üretmesiyle itibar kazandı. Yine de, bu endüstri bir asırdan daha eski olmasına rağmen, çoğu pazarlamacı onu genç olarak kabul ediyor. İş içeriği girişimlerini destekleyen herhangi bir terime uyum sağlayacak olsak da araştırmamız, özel yayıncılığın genellikle yanlış anlaşılan bir terim olduğunu gösteriyor.

Çoğu pazarlamacı ve yayıncı, özel yayıncılığın çoğunlukla özel dergilere, haber bültenlerine ve diğer özelleştirilmiş baskı girişimlerine atıfta bulunduğunu algılıyor ve bu nedenle çevrimiçi markalı içerikteki büyük artışı hafife alıyor. Aslında, Mayıs 2007’de yaklaşık 100 pazarlamacı ve yayıncıyla yürüttüğümüz küçük bir araştırma projesinde, yanıt verenlerin çoğu, değerli, hedeflenen iş içeriğinin sunulması için içerik pazarlaması ve özel medya terimlerini kullanmayı seçti.

Hangi cümlenin insanlara yapışacağını kim bilebilir? Açıkçası, önemli değil. Pazarlama uzmanları için en anlaşılır terim olduğu için içerik pazarlamasını seçtik. Müşteri davranışını mümkün kılan, hem içeriğin karışımı hem de bu içeriğin pazarlanmasıdır. Ancak her ihtimale karşı, genellikle içerik pazarlamasıyla değiştirilen alakalı terimlerin bir listesini sağladık.

Muhtemelen birkaç tane daha biliyorsunuz:

• İçerik pazarlama
• Özel yayınlama
• Özel medya
• Kurumsal içerik
• Kurumsal medya
• Özel içerik
• Markalı içerik
• Markalı başyazı
• Markalı editoryal içerik
• Markalı hikaye anlatımı
• Bilgi pazarlaması
• reklam filmi
• Özel medya
• Müşteri yayınlama
• Müşteri medyası
• Sözleşme yayınlama
• Kurumsal yayıncılık
• Kurumsal gazetecilik
• Üye medya
• Bilgi içeriği

Hangi adla anılırsa anılsın, içerik pazarlaması kalıcıdır ve kuruluşunuzun müşterilerinizle daha önce hiç olmadığı kadar iletişim kurması için sahip olduğu en büyük fırsat olabilir. Bu, bu fırsattan yararlanmak için yalnızca pazarlamanız içinde değil, kültürünüz içinde de çok spesifik ve stratejik adımlar atmanız gerektiği anlamına gelir.


İçerik pazarlamanın 4 temel amacı
Dijital İçerik pazarlaması Nedir
İçerik pazarlaması Örnekleri
İçerik pazarlama türleri
En iyi içerik pazarlaması Örnekleri
İçerik pazarlaması Kaynakları
Viral pazarlama Nedir
Mobil pazarlama Nedir


İşletmelerin İçerik Pazarlamasında Değişiklik Yapmasının Nedeni

İçerik pazarlamasına geçiş hemen gerçekleşmedi. Yıllardır doğal olarak ilerliyor ve nihayetinde bu yeni pazarlama türüne zemin hazırlayan “mükemmel fırtına” ortamına ulaşıyor. Kuruluşların pazarlama çabalarını kesintiye dayalı pazarlamadan içerik pazarlamasına kaydırmasının veya değiştirmek zorunda olmasının altı temel nedeni burada.

Alıcıların Geleneksel Medyaya ve İçeriğin Güvenilirliğine Yönelik Tutumlarındaki Değişim

Günümüzün İnternet meraklısı tüketicileri, akıllı satın alma kararları vermelerini sağlayacak temel içeriği her yerde arıyor. Son birkaç yılda, alıcıların davranışları önemli ölçüde değişti. Müşterileriniz artık ne satın almak istedikleri konusunda giderek daha fazla bilgi sahibi oluyor. Birdenbire gelen pazarlama mesajlarından etkilenmeyi umarak amaçsızca sörf yapmıyorlar.

Ve sizden haber almak için oturup beklemiyorlar. Kaybedecek zamanları yoktur ve istenmeyen reklam mesajlarına derinden içerlerler. Kısacası, alıcılar satılmak istemiyor. Kendi bilgi toplamalarına dayanarak kararlarını vermek istiyorlar. Bu nedenle, alıcılar kendilerini daha akıllı ve daha bilgili yapan içeriğe ihtiyaç duyar. Bu içeriği sağlayan işletmeler kazanacak.

Üstelik bugünün alıcıları cevaplarını aldıkları sürece içeriğin nereden geldiğini umursamıyorlar. İster Condé Nast, NBC, CNN veya NPR gibi eski medya uzmanlarından, ister özel bir yayından, bir haber bülteninden, bir şirketin Web sitesinden, bir favoriden gelsin, yüksek kaliteli içerikten öğrenmeye ve bu içerikte hareket etmeye açıktırlar. blog veya bir RSS beslemesi. Bu, geleneksel medya için kötü bir haber.

Amerika Birleşik Devletleri’nde eski adıyla CMP Media’nın sahibi olan United Business Media’nın CEO’su David Levin, geçtiğimiz günlerde “haberlerin zamanında iletilmesi için bir araç olarak dergilerin açıkça öldüğünü” belirtti.

Tam zamanında haber kaynakları her gün büyüdüğü için bu bariz görünüyor, ancak geleneksel medya şirketlerinden değil, işletmelerden gelen artan haber ve bilgi kaynaklarının sayısı o kadar açık değil. 

Alexa.com’a göre,2 en çok trafik alınan ilk 10 Web sitesinin 6’sı ya sosyal medya ya da YouTube gibi markalı içerik siteleridir. İşletmelerin pazarlama yaptıkları ve kendi içeriklerini oluşturdukları bu sitelerin birçoğundadır.

Google gibi arama motorları içeriği o kadar demokratikleştirdi ki, biraz iyi içeriğe ve biraz arama motoru bilgisine sahip olan herkes içeriğini ilk sayfada alabilir. Alıcılar hızlı bilgi ister ve arama motorları bilgiye ulaşmalarına yardımcı olur.

Tüm bunlar, önceden hayati olan medya seçimlerini kendi yüksek kaliteli içeriğinizle değiştirme fırsatına sahip olduğunuz anlamına gelir. Zamanında, düşünülmüş ve mantıklı olabilirsiniz. Şirketiniz, yeni kaynaklardan harika içeriklere tamamen açık olan birçok potansiyel müşteriniz arasında yeni fikir lideri olabilir.

Müşterilerinize Ulaşmanızda Size Yardımcı Olmak İçin Geleneksel Medya Kaynaklarına Güvenilemez

Geçmişte, yayıncılık şirketleri güçlerini, sayısız tanımlanabilir pazar için hedef demografi sağlama konusundaki benzersiz yeteneklerinden alıyordu. Reklamverenlerin pazarlama hedefleriyle yakından eşleşen yüksek kaliteli tirajı geliştirmek için milyonlarca dolar yatırım yaptılar. Reklam verenlere, yayını tam olarak kimin okuduğunu, bu kişilerin ne tür bir şirkette çalıştığını söyleyebildiler.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın