İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İçerik Pazarlamasını Çalıştırma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İçerik Pazarlamasını Çalıştırma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Gizli Yöntemler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İçerik Pazarlamasını Çalıştırma

Bu yazımızın amacı, içerik pazarlamasında, kuruluşunuz içinde etkili bir değişim temsilcisi olmanızı sağlayacak bir uzmanlık düzeyi geliştirmenize yardımcı olmaktır. Spesifik olarak, önce kendiniz, sonra kuruluşunuz için bir içerik pazarlama zihniyeti geliştirmeniz gerekecek.

Bu, neredeyse kesin olarak, mevcut pazarlama yaklaşımınızın büyük ölçüde yeniden düşünülmesini gerektirecektir. Kolay olmayabilir, ama esastır.

Artık pazarlamanın çehresini değiştiren geri dönüşü olmayan trendleri anlıyorsunuz. Ayrıca, sizinki gibi kuruluşların, sizi mevcut ve gelecekteki müşterileriniz için güvenilir bir kaynak haline getiren değerli içerikler sunabilmeniz için yayıncılar gibi düşünüp hareket etmesinin neden mümkün olduğunu da anlıyorsunuz.

İçerik pazarlama zihniyeti geliştirmenin en önemli başlangıcı budur. Ancak, içerik pazarlaması nispeten yeni bir kavram olduğu ve tüm medyayı ilgilendirdiği için, size ve kuruluşunuza doğal olarak gelmeyecektir.

Ayrıca, medya şirketlerinin yüzyıllar boyunca geliştirdiği ve muhtemelen kuruluşunuz için yepyeni olan bir beceri seti vardır. Bir yayıncı gibi düşünmeye başladığınızda, büyük yayıncılardan ve büyük şirketlerden çıkan yüksek kaliteli içeriği nasıl oluşturacağınızı da öğrenmeniz gerekecek.

İşe yarayan içerik pazarlama girişimleri geliştirmek ve yürütmek zaman, çaba ve uzmanlık gerektirir. İçerik pazarlama deneyimi olmayan kuruluşlardan içerik çıkarmak son derece zordur.

Geleneksel Pazarlama Stratejilerinden Uzaklaşmanın Nedenleri

Bugün çoğu şirket, yirminci yüzyılın ortalarından beri kullanıyor olabilecekleri geleneksel pazarlama yaklaşımlarını hala kullanıyor. Bunun birkaç nedeni var:

• Çoğu şirket, müşterilere ve potansiyel müşterilere ilgili ve değerli bilgiler sağlamak için değil, ürün satmak için kurulmuştur.
• Çoğu şirketin eskimiş pazarlama yolları vardır.
• Çoğu şirketin medya ortaklarıyla güçlü ilişkileri vardır. Bu onlarca yıl öncesine gidebilir. Bu ilişkileri bozmak kolay değildir, yepyeni bir içerik pazarlama stratejisi izleyerek gönderilir.
• Birçok şirket pazarlamalarını ölçmüyor, bu yüzden neyin etkili olup neyin olmadığından bile emin değiller.
• Birçok şirket hem doğru insanlardan hem de doğru insanlardan yoksundur. Yeni bir pazarlama türü uygulamak için süreçler farklıdır.
• Pek çok işletme, kanıtlanmamış içerik pazarlama uygulamaları olduğuna inandıkları şeyler için geleneksel pazarlama taktiklerini terk etme konusunda isteksizdir.
• Çoğu şirket, içerik pazarlama rol modellerinden yoksundur.

Ya da belki kimsenin geleneksel pazarlamanın artık işe yaramadığını fark etmediği türden bir organizasyonda çalışıyorsunuz. Belki de henüz alarm zilleri çalmadı. İçinde, İngiliz hukuk firması Pinsent Masons’ın yenilikçi basılı ve çevrimiçi içerik pazarlama çabaları hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

İçerik pazarlamasındaki başarısına rağmen, eskiden tamamen geleneksel bir pazarlamacıydı. 2000 yılında, hala binlerce geleneksel broşür dağıtıyordu. Üretilmesi kolaydı, ancak çoğu geleneksel pazarlama materyalinde bulunan aynı sıkıcı, şirket merkezli, özelliklerle dolu içeriği içeriyorlardı. Çoğunlukla, bunun gibi pazarlama materyalleri alan şirket yöneticileri, onları aldıktan hemen sonra çöpe atıyor.

Firmadaki iş geliştirme ekibi sonunda artık işe yaramayan bir şeye para harcadıklarını fark ettiler – eğer işe yaramışsa. Dolayısıyla, genel içerik pazarlama stratejisinin bir parçası olarak firma, hedef müşteri tabanı tarafından okunmak ve değer vermek üzere tasarlanmış bir dergi çıkardı.

Bu değişikliği yapmak, bundan sonra tüm pazarlamacılar için gerekli olacak olan zihniyet değişikliğinin aynısını gerektiriyordu. Ayrıca insanlara, zamana ve süreçlere yatırım yapılmasını gerektiriyordu. Okuyacağınız gibi, geleneksel pazarlamadan çok yönlü bir içerik pazarlama stratejisine geçişten önemli ölçüde olumlu faydalar elde etti.


İçerik pazarlaması örnek
Markalar Neden içerik üretir
İçerik PAZARLAMA PDF
Dijital içerik Pazarlaması
Content Marketing Nedir
İçerik pazarlaması araçları
İçerik pazarlama Enstitüsü


Bir Yayıncı Gibi Düşünün

Daha önce tartıştığımız gibi, hedeflenen müşterilerinize içsel bir değere sahip olacak ilgili içeriği sunarak bir yayıncı gibi düşünmelisiniz. Kötü, sıkıcı broşürler, geleneksel pazarlamadaki sorunun yalnızca bir parçasıdır. Alıcıların davranışlarındaki temel değişiklikler, eskiden işe yarayan reklam ve pazarlama yaklaşımlarının artık etkisiz olduğu anlamına geliyor.

Sarı Sayfalar klasik bir örnektir. Tarihsel olarak, ister tüketici ürünleri ister ticari ürünler satıyor olun, Sarı Sayfalarda olmanız gerekiyordu. Pazarlamacıların çok yüksek bir yüzdesi için bu artık doğru değil.

Neden? Niye? Çünkü giderek daha az olası alıcı, ürün ve hizmetleri bulmak için basılı Sarı Sayfalara güveniyor. Bunun yerine, hem ürün hem de şirket bilgilerini aramak için önce internete gidiyorlar. Web’de, Sarı Sayfalar, özellikle alıcıların ilk içgüdüleri arama motorlarını içerdiğinde, herkes gibi dikkat çekmek için rekabet etmelidir.

Alıcıların davranışındaki bu temel değişiklik, en önemli yatırımınızın, sizi olası satıcılar listesinin en üstüne çıkaracak içerik sunan bir Web sitesi ve/veya bir blog olacağı anlamına gelir. Ancak bu, etkili Sarı Sayfalar reklamcılığı yürütmek için gerekenden tamamen farklı bir zihniyet gerektirir.

Sarı Sayfalarda reklam vermenin hala küçük işletmeler için işe yarayıp yaramadığıyla ilgili bir blogda yazar, yakın tarihli bir araştırmadan alıntı yaparak şunları söyledi: “Yaklaşık olarak ankete katılanların beşte biri (%21), bunu potansiyel müşterilerden en çok çağrı yapan kaynak olarak gösterdi. Ankete katılanların %19’u tarafından alıntılanan ağızdan ağza yakın bir ikinci sırada yer alıyor ve ardından %12 ile şirket web siteleri geliyor.”

İşte bu istatistiklerle ilgili gerçekten ilginç olan şey: Sarı Sayfalar bir numara olmasına rağmen, kulaktan kulağa sadece biraz öndeydi ve şirket Web siteleri, Sarı Sayfaların çok da gerisinde olmayan güçlü bir üçüncü sırada yer aldı. Ankete katılanların tamamının 25 veya daha az çalışanı olan işletmeler olduğunu düşündüğünüzde, bu istatistik daha da anlamlıdır. Birçok küçük işletmenin Web sitesi bile yoktur.

Bu da bu üçüncülüğü şaşırtıcı kılıyor. Aynı küçük işletmelerin Sarı Sayfalarını reklam dolarlarını harika Web siteleri oluşturmaya adadıklarını hayal edin!

Mükemmel içerik ve akıllı arama motoru pazarlaması kullanarak bu Web sitelerine trafik çektiklerini de hayal edin! Halihazırda iyi bir potansiyel müşteri kaynağı olan şeyin, olağanüstü bir potansiyel müşteri kaynağı haline geleceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca, Web sitesi çalışır durumdayken, yıllık bakım maliyeti, Sarı Sayfaların reklam maliyetinin küçük bir kısmıdır.

Sarı Sayfalar deneyimini tüm geleneksel reklamcılık ve pazarlama biçimlerine yansıtabilirsiniz. Anahtar, bir içerik pazarlama zihniyeti geliştirmektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın