İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sitenizi Kimler Ziyaret Ediyor? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sitenizi Kimler Ziyaret Ediyor? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Sitenizi Kimler Ziyaret Ediyor?

Sitenizi kimler ziyaret ediyor? Ziyaretçilerinizin çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nden mi? Kanada? Avustralya? Ziyaretçileriniz AOL kullanıcıları mı? Üniversite öğrencileri? Devlet? Ziyaretçileriniz öncelikle Mac veya PC kullanıcıları mı? Hangi tarayıcıyı kullanıyorlar? Tarayıcıların hangi sürümünü kullanıyorlar?

Günlük dosyalarını analiz ederek hedef kitleniz hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Kitlenizin çoğunluğunun sitenize nasıl geldiğini ve oradayken ne yapmaktan hoşlandıklarını, yani bilgi isteyip istemediklerini, ürün indirip indirmediklerini veya ücretsiz çekilişlerle ilgilenip ilgilenmediklerini görebilirsiniz. Bu bilgileri, ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için sitenizin değiştirilmesi gerekip gerekmediğini öğrenmek için kullanabilirsiniz.

Örneğin, ziyaretçilerinizin birçoğunun Yenilikler sayfanızda zamanlarının çoğunu geçirdiğini fark ederseniz, belki de hedef kitlenizi Web sitenize yapılan yeni eklemeler hakkında bilgilendirmek için aylık bir posta listesi başlatmak sizin yararınıza olabilir.

Günlük dosyaları, hedef kitlenizin sitenize ne zaman girdiğini size söyleyebilir. Örneğin, günlük dosyaları trafiğinizin çoğunlukla gece olduğunu gösteriyorsa, çoğu kişinin sitenizi evden ziyaret ettiğini tahmin edebilirsiniz. Birçok evde yüksek hızlı erişim olmadığından, sitenizin yüklenmesinin çok uzun sürmediğinden emin olmak için grafik boyutlarınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Analiziniz sitenizi Cumartesi günü pek fazla kişinin ziyaret etmediğini söylüyorsa, bu günü bakım gününüz olarak seçebilirsiniz. Yüksek trafik aldığınız günlerde sitenizde değişiklik yapmak istemezsiniz çünkü siteniz geçici olarak kapalı olduğundan ziyaretçilerinizin HTTP 404 hataları alması çok caydırıcı olur.

Ayrıca, yazılımın kendi coğrafi konumuna çevirdiği ziyaretçinizin IP adresini de görebilirsiniz; Bazı yazılımlar, verileri şehre kadar daraltabilir.

Pazarlama açısından, bu, diğer medyadaki pazarlama çabalarınızı planlamanızda size fayda sağlayabilir. İşletmeniz için bir televizyon kampanyası planlıyorsanız, sitenizi sık sık ziyaret eden bir şehirde başlamak, böylece başarılı bir kampanya şansını artırmak isteyebilirsiniz.

Web trafiği analiz yazılımının, ziyaretçilerinizin Web sitenizi ziyaret ederken hangi tarayıcıyı kullandığını belirtmesi çok yaygındır. Hem eski hem de yeni tarayıcılarla uyumlu olacak şekilde tasarlanmış bir Web sitesine sahip olmak istemenize rağmen, bu veriler sizin yararınıza kullanılabilir.

Java komut dizisini düzgün okuyamayan ve Flash tanıtımı için uygun eklentilere sahip olmayan daha eski tarayıcılar, izleyicileriniz tarafından hala kullanılıyor olabilir. Ancak, izleyicilerinizin çoğu en yeni tarayıcıları kullanıyorsa, sitenize en son teknolojilerden daha fazlasını dahil edebilirsiniz. Sitenizde her zaman bir “Flash Atla” seçeneği ve daha eski tarayıcılara sahip kişiler için en son Java eklentilerini sunmanız gerektiğini unutmayın.

Hangi Sayfalar Popüler ve Hangi Sayfalar Değil?

Ziyaretçileriniz arasında en popüler olan sayfalar hangileri? Yeni içeriğiniz olduğunda trafik artışı görüyor musunuz? Bir haber bülteni veya haber bülteni yayınla? Hafta sonu veya hafta içi daha fazla trafik alıyor musunuz? Çevrimiçi pazarlama çabalarınızın bir etkisi var mı? İnsanlar tıklıyor mu?

Günlük dosyalarına baktığınızda ve hedef kitlenizin sitenizde zamanının çoğunu nerede geçirdiğini gördüğünüzde, nerede olmadıklarını da anlayabilirsiniz. Daha sonra bu bilgileri, sitenizdeki popüler sayfaların neleri içerdiğini ve daha az popüler olanların neleri içermediğini belirlemek için kullanabilirsiniz.

Belki de popüler sayfalar daha az popüler olanlara benzer, ancak belirli bir kaynak (yani arama motorları, haber grupları) tarafından ziyaret edilir.

Belki daha az popüler olan sayfalarda içerik sorunu vardır ya da yüklenmesi diğer sayfalara göre daha uzun sürer ve ziyaretçiler yüklenmesini beklemek istemezler. Durum ne olursa olsun, bu bilgileri kullanabilir ve ziyaretçilerin sitenizin tüm sayfalarında vakit geçirmesini engelleyecek sorunları gidermeye çalışabilirsiniz.


Similarweb
Alexa sıralamasında en popüler 100 site
Dünyada en çok tıklanan siteler
En iyi internet siteleri
En çok tıklanan siteler
En çok tıklanan siteler 2022
Türk internet siteleri
türkiye’de en çok tıklanan siteler


Her Ziyaretçinin Sitenizi Nasıl Bulduğunu Öğrenin

Her bir ziyaretçinin sitenize nasıl geldiğini öğrenerek trafiğinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz. Hangi banner reklamlarınızın en iyi sonuçları verdiğini belirleyebilirsiniz. Bu bilgileri, kullandığınız banner’ların seçiminde ve ayrıca çevrimiçi reklam bütçenizin tahsisinde size yardımcı olması için kullanabilirsiniz.

Arama motorları aracılığıyla sitenizi kaç ziyaretçinin bulduğunu belirleyebilirsiniz. Hatta arama motorları aracılığıyla hangi anahtar kelimenin en çok ziyaretçiye ulaştığını bile belirleyebilirsiniz. Trafiğinizin çoğu Excite arama motorundan geliyorsa, o sayfada bir banner reklam satın almayı düşünebilirsiniz. Aynı teori, trafiğiniz bir haber grubundan, meta dizinlerden vb. geliyorsa da geçerlidir.

Ayrıca ziyaretçilerinizin Web sitenizden ayrıldıklarında nereye gittiklerini de öğrenebilirsiniz. İzleyicilerinizin sitenizde mümkün olduğunca uzun süre kalmasını istiyorsunuz.

İzleyicilerinizin çoğunluğunun sitenizin tamamında seyahat etmediğini ve görmelerini istediğiniz önemli bilgileri görmediklerini fark ederseniz, “uçuş etkisini” azaltmak için Web sitenizin düzenini değiştirmek isteyebilirsiniz. En çok çıkış yaptığınız sayfanın ana sayfanız olduğunu fark ederseniz, tamamen yeni bir yaklaşım denemeye bile karar verebilirsiniz çünkü insanlar en başından itibaren sitenizde arama yapmaktan vazgeçmiş görünüyor.

Tek erişimli sayfalar, Web sitenizdeki bir bağlantı veya arama motoru aracılığıyla erişilen ve ardından hemen çıkılan sayfalardır. Web site trafiğinizin yüksek bir yüzdesi bu sayfaların bir sonucuysa, elinizdeyken güçlü bir mesaj iletmeniz çok önemlidir. Bunun gibi sayfalarınız varsa, bu sayfalarda ne olduğunu yeniden değerlendirmeli ve ziyaretçinizi sitenizin geri kalanında arama yapmaya ikna edecek içerik bulmaya çalışmalısınız.

Web trafiği analiz yazılımlarının çoğu, ziyaretçilerinizin bir arama motoru kullanarak sitenizi bulmak için hangi anahtar kelimeleri ve ifadeleri kullandığını size söyleyecektir. Bu son derece değerli bilgiler çünkü bu anahtar kelimeleri arama motorlarında popülerliğinizi artırmak için kullanabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizin sitenizi ziyaret etmek için kullandığı en popüler anahtar kelimeleri bilerek, bunları meta etiketlerinizde, Alt etiketlerinizde ve sayfa başlıklarında ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için sayfanızın metninde kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca, ziyaretçileriniz tarafından hangi arama motorlarının daha çok kullanıldığını görerek, pazarınıza maksimum görünürlük sağlamak için o motor için bir banner reklam veya anahtar kelimeler satın almayı seçebilirsiniz.

Sitenizi kimin görüntülediğini gözlemlemenin bir başka yararı da, arama motorlarından gelen örümceklerin ve tarayıcıların sayfanıza ne zaman geldiğini görebilmenizdir.

Bu, sitenizin büyük olasılıkla ilgili arama motorlarında dizine ekleneceği anlamına gelir. Bunu bilmekte fayda var, sadece dizine ekleneceğinize dair size güvence verdiği için değil, aynı zamanda bunu bilerek sitenizi arama motoruna yeniden göndermeyecek ve istenmeyen e-posta riskine girmeyeceksiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın