İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Görünümlü Kontrol Nedir? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Görünümlü Kontrol Nedir? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Değişmez Sınıflar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrolün Oluşturulması- Yüklenmesi ve Temizlenmesi

ControlStateExample denetimi, WebControl temel sınıfının Render yöntemini geçersiz kılar ve gerekli HTML’yi sayfaya çıkarmak için bir HtmlTextWriter kullanır. Bir kez daha, bu, ControlStateCounter değişkeninde ve ViewStateCounter özelliğinde saklanan değerleri görüntülemek için basit HTML çıktısı veren çok basit bir kontroldür.

ControlStateExample denetimi yüklendiğinde, hem ViewStateCounter hem de ControlStateCounter özellikleri artırılır. Bu, kumandanın görüntülenme sayısını saymasına olanak tanır. Bu değerlerin sıfırlanması, ClearCounters yöntemi çağrılarak gerçekleştirilebilir.

ControlState Demo Sayfası Oluşturma

Artık bir ControlStateExample denetiminiz olduğuna göre, nasıl davrandığını görmek için bir web formuna bir tane koymanız gerekir. Bu, uygulamayı çalıştırmayı denemeden önce web projenizin ControlStateExample denetimini içeren derlemeye başvurmasını gerektirir.

Bunu yapmak için web projenize sağ tıklayın, içerik menüsünden Referans Ekle’yi seçin ve uygun montaja göz atın. Web uygulamanızda yeni bir sayfa oluşturun ve bunu ControlStateDemo.aspx olarak adlandırın. Aşağıdaki Register yönergesini sayfanın en üstüne ekleyin.

Bölüm 4 için örnek kodda (Apress web sitesinin Kaynak Kodu alanında), MessageControls derlemesinde ControlStateExample denetimini bulacaksınız, bu nedenle önceki kodda Ad Alanı ve Derleme parametreleri “MessageControls” olarak ayarlanmıştır. Denetimi farklı bir derlemeye yerleştirdiyseniz veya derlemeniz için farklı bir kök ad alanı kullandıysanız, bu ayarları buna göre yapmanız gerekir. Ayrıca daha sonra kullanacağınız için TagPrefix parametresini de not edin.

ControlStateExample denetimi için etiket önekinin, sayfanın üst kısmındaki Register yönergesinde tanımlanan TagPrefix’e nasıl karşılık geldiğine dikkat edin. ASP.NET, etiket önekini veya iki nokta üst üste işaretinden önceki parçayı okur ve iki nokta üst üste işaretinden sonra görünen belirtilen kontrolün aranacağı derlemeyi belirlemek için uygun Kayıt yönergesini arar. Artık sayfada ihtiyacınız olan tüm kontrolleri tanımladığınıza göre, arka plan kodu dosyasına aşağıdaki kodu ekleyin.

Page_Load prosedürü, rbViewStateOn radyo düğmesinin seçili olup olmamasına bağlı olarak ViewState mekanizmasını açar veya kapatır. btnClearCounters_Click, sayaçları basitçe sıfırlar.

Demo Sayfasında ControlState Davranışını Görüntüleme

ControlStateDemo.aspx’i web uygulamanız için başlangıç ​​sayfası olarak ayarlayın ve projeyi çalıştırın. Sayfa ilk görüntülendiğinde, ControlStateExample denetimi her iki sayaç için 1 gösterir. Görünüm Durumunu Etkinleştir radyo düğmesinin seçili olduğundan emin olun ve ardından Geri Gönder düğmesine birkaç kez tıklayın. Sayfa her geri gönderildiğinde, her iki sayaç da artar. ViewState etkinleştirildiğinden, ViewState için sayaç bilgileri her geri gönderme sırasında başarıyla kaydedilir.

Ardından, Görünüm Durumunu Devre Dışı Bırak radyo düğmesini seçerek ViewState’i devre dışı bırakın. Geri Gönder düğmesine birkaç kez tıklayın. ViewState sayacının 1 olarak ayarlı kaldığına ve hiçbir zaman artmadığına dikkat edin. Sayfa her geri gönderildiğinde, ViewState boştur, böylece sayaç her seferinde etkin bir şekilde sıfırlanır. ViewState etkinleştirildiğinde ve devre dışı bırakıldığında ControlStateExample denetimini gösterir.


Java else if Kullanımı
Java Mayın Tarlası
Java for döngüsü
Java ile yazılmış oyunlar
Java if else Örnekleri
Java Dersleri
Java ve veya
Java konuları


Kaplamalı Sayfa Mesajı Kontrolü Oluşturma

Uygulamanızı kullanan kişilere bilgi iletmek, genellikle bir etiket ve biraz birleştirme kodundan başka bir şey olmadan sayfa sayfa tokatlanan son derece önemli bir görevdir. Bu bölümün başında açıklandığı gibi, her sayfada etiketleme yaklaşımı zaman kazandırıcı gibi görünebilir, ancak uzun vadede zaman çizelgenizi yiyip bitirebilir.

Sayfa iletisi, projeden projeye sürekli olarak ortaya çıkan bir unsur olduğundan, bu bölüm, hemen hemen her proje senaryosunda dağıtabileceğiniz yeniden kullanılabilir bir sayfa iletisi denetimi oluşturmaya odaklanır.

Sayfa mesajı denetimi, üç farklı mesaj türünün görüntülenmesinden sorumludur: sayfa mesajları, hata mesajları ve sistem mesajları. Sayfa mesajları, sayfada görüntülemek istediğiniz eylem onaylarını veya belki de yararlı ipuçlarını içerir. Hata mesajları, eylem hatası mesajlarını veya sayfada bir şeylerin yanlış olduğunu gösteren diğer mesajları içerir.

Örneğin, iş kuralı ihlalleriyle ilgili bilgileri görüntülemek için hata mesajları kullanıyorum. Son olarak, sistem mesajları, kullanıcıyı yaklaşan bir kapatma veya planlı bakım konusunda bilgilendiren bir mesaj gibi sistem genelinde önemli bilgiler içerebilir.

Sistem mesajları sayfaya özgü değildir. Bunun yerine, sistemdeki bir sayfa mesajı kontrolü olan her sayfada görünürler, böylece uygulamanızı kullanan herkese geçici bilgileri kolayca iletebilmenizi sağlarlar. Depolama açısından, çeşitli mesaj türlerini depolamak için birkaç koleksiyona ve kontrole mesaj eklemek için birkaç yönteme ihtiyacınız var. Gerçekten aşırı karmaşık değil.

Ancak görsel esneklik tamamen farklı bir hikaye. Sayfa mesajı kontrolünü, her biri mesajlar için kendi görsel gereksinimlerine sahip olacak çeşitli farklı projelerde kullanabilirsiniz. Bazı projeler, madde işaretli liste veya kesikli liste, bir tablodaki satırlar, JavaScript açılır kutusu veya hatta hangi tür mesajın görüntülendiğini görsel olarak göstermek için simgelerle görüntülenen mesajlara ihtiyaç duyabilir.

Karışıma renk kombinasyonları, yazı tipi boyutları ve diğer biçimlendirme seçeneklerini atmaya başladığınızda, işlerin çok hızlı bir şekilde karmaşık hale gelebileceğini görebilirsiniz. Bir seçenek, akla gelebilecek her senaryoyu hesaba katmak ve kontrolü buna göre yapılandırabilmeniz için aşırı sayıda özelliği ortaya çıkarmaktır.

Tabii ki, sonunda hesaba katmadığınız bir senaryo ile karşılaşacaksınız ve kontrolün kendisini çok farklı şekillerde çizmesi için tüm özellikleri oluşturmak ve kod oluşturmak çok fazla iş gerektirecektir. Bunun yerine, karmaşıklıklardan kaçınan, ancak tüm esnekliği koruyan bir tenli kontrolün nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

Görünümlü Kontrol Nedir?

Kaplamalı denetim, görsel arabirimini tanımlamak için bir UserControl’e dayanan özel bir özel sunucu denetimi türüdür. Tüm iş mantığı sunucu kontrolünde mevcuttur. Tüm görüntüleme mantığı UserControl’de bulunur. İş mantığının ve görüntü mantığının bu şekilde ayrılmasına ayrıştırma denir ve tenli kontrolleri bu kadar kullanışlı yapan da budur.

Sunucu denetimi, görsel arabiriminden tamamen ayrıldığından, sayfaya işleyebilmesi için önce bir arabirim yüklemesi gerekir. Böylece, kaplamalı kontrol bir UserControl yükler, bu UserControl’deki görsel arayüzü iş mantığına göre işler ve ardından UserControl’ü işler ve böylece arayüzü sağlar.

Elbette tek bir UserControl’e bağlı değilsiniz. Onu yükleyen tenli kontrolle çalışmak üzere tasarlandığı sürece, istediğiniz herhangi bir UserControl’ü yükleyebilirsiniz. Bu, tenli kontrolünüz için sınırsız sayıda görsel ekran (yani dış görünümler) oluşturmanıza olanak tanır.

Sayfa mesajı denetimi için madde işaretli bir öğe listesi istiyorsanız, madde işaretli bir liste görüntüleyebilen bir UserControl oluşturursunuz. Kesikli bir liste istiyorsanız, kesikli bir liste görüntüleyebilen bir UserControl oluşturabilirsiniz.

UserControl, HTML işaretlemesinden oluştuğu için, düzeni ve stili, normal bir özel kontrol üzerindeki özellikler aracılığıyla elde edilmesi imkansız olacak şekilde, ihtiyacınız olan duruma uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ve, hangi UserControl yüklediğinize bakılmaksızın sabit kaldığından, iş mantığını yalnızca bir kez yazmanız gerekir.

■Not : Görünümlü denetim terimini, tartışılan denetim görünümleriyle karıştırmayın. Terminoloji çok benzerdir, bu nedenle ilk başta kafa karıştırıcı olabilir, ancak kontrol kaplamalarının sınırlı olduğunu ve bu bölümde kullanılmadığını anlayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın