İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Görüntü Verileri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Görüntü Verileri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Karmaşık Verileri Aktarma

Transkriptler ve İfadeler

Belge türlerini ve bunlarla ilişkili verileri yöneten standart özelliklere ek olarak, Concordance ayrıca dökümler ve ifadeler olarak bilinen belge kayıtlarının belirli örneklerini içe aktarma ve yönetme yeteneğine de sahiptir. Normalde veri toplamanın bir parçası olmasa da, transkriptler ve ifadeler yasal bir konunun yaşam döngüsünün önemli bir parçasıdır. Bunlara aranabilir bir biçimde hazır erişime sahip olmak, bir hukuk ekibi için yararlı olabilir.

Transkript, daktiloyla yazılmış bir kayıttır. Hukuk endüstrisinde, transkriptler yasal bir kovuşturma sırasında mahkeme muhabirleri tarafından hazırlanır. Mahkeme dışında, hukuk personeli tanık ifadesini benzer şekilde kaydedebilir ve bu yazılı kayıtlar ifade olarak bilinir.

Transkriptler ve ifadeler, iyi tanımlanmış ve yüksek düzeyde yapılandırılmış belgelerdir. Sayfa boyutu genellikle 8,5” ✕ 11”; tek tek sayfalar numaralandırılmıştır; tek tek metin satırları çift aralıklıdır ve ayrıca numaralandırılmıştır.

Bazı farklılıklar olsa da, her satır genellikle en fazla 60 karakter içerir ve her sayfa genellikle sayfa başına en fazla 25 satır içerir. Çoğu zaman, her satır bir zaman damgası içerir. Transkriptler ve ifadeler, soruları ve cevapları temsil eden Soru-Cevap çiftleri içerebilir. Bir transkript örneği görüntülenir.

Transkript veya ifade elektronik biçimdeyse ve bu biçim Concordance tarafından kabul edilebilirse, program dosyayı bir belge kaydı olarak içe aktarabilir. Transkriptleri ve ifadeleri içe aktarma ve arama prosedürleri daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

Görüntü Verileri

Bazı tam metin bilgi alma sistemleri, bir belgenin neye benzediğini temsil eden bir grafik görüntü görüntüleyen bir resim görüntüleyici ile entegre edilmiştir. Resim görüntüleyici, yazılım programının kendisinde yerleşik olabilir veya arama ve geri alma sistemiyle senkronize olan ayrı bir yazılım olabilir.

■Not : Concordance Dataflight Software, Inc.’i üreten şirket, Concordance ile senkronize olabilen ayrı bir resim görüntüleyici olan Opticon’u da üretmektedir. Bu bir gereklilik değildir; Concordance, herhangi bir resim görüntüleyiciden bağımsız olarak çalışabilir.

Bir resim görüntüleyicinin tam metin bilgi alma sistemiyle nasıl bütünleştirildiğine bakılmaksızın, görüntüleyicinin amacı bir belge kaydının tam bir temsilini göstermektir. Belge kaydı bir dijital dosya olarak ortaya çıktıysa, resim görüntüleyici dosyanın yerel uygulamasını başlatmak için harekete geçebilir ve böylece dosyayı orijinal biçiminde görüntüleyebilir.

Ancak diğer durumlarda, dijital dosyalar olarak ortaya çıkan belge kayıtları grafik görüntülere dönüştürülür ve bunun yerine bu görüntüler görüntülenir. Belge kaydı bir kağıt belge olarak oluşturulmuşsa, resim görüntüleyici orijinal belgenin resmi olan bir grafik resim açabilir.

Kullanıcıya orijinal belgeyi görüntüleme yeteneği vermenin avantajı, kullanıcının belge kaydının tam bir temsilini görebilmesi ve kaydın arama ve alma sisteminde dijital temsili olmayan yönlerini görebilmesidir. El yazısı kenar boşlukları olan ve bir OCR işlemine tabi tutulmuş daktilo edilmiş bir mektubu düşünün.

Metnin yazılan bölümleri OCR tarafından kolayca tanınır ve tam metin bilgi alma sistemi tarafından aranabilir. Bununla birlikte, şüpheli bir hattatlıkla elle yazılmış marjinaller, OCR tarafından çıkarılmamış olabilir ve bu nedenle geri alınamaz. Kullanıcılar, fotoğraf kalitesinde bir yorumlamaya erişimleri varsa, bu ek metni belgede görebilirler.

Bir resim görüntüleyicinin tam metin bilgi alma sisteminin kullanışlılığını nasıl genişletebileceğinin başka bir örneği, belge kayıtlarının şemalar veya taslaklar gibi çizimleri temsil etmesidir. Belge başlığı veya belge yazarı dışında, bu belgelerde OCR ile çıkarılabilecek çok az metin olabilir. Çizimlere resim görüntüleyici olmadan kullanıcı erişemezdi.


Görüntü işleme
Uydu Teknolojileri
Uzay Teknolojileri
Uzay endüstrisi
Uydu tasarımı
Uzay haberleşmesi
Tubitak uzay maaş
Uzay Araştırmaları


Kullanıcılara orijinal dosyalar yerine resimlere erişim vermek, onlara orijinali bozmadan resimlerle ilgili yorumları kaydetme yeteneği verir. Bu, özellikle belge kayıtları dijital dosyalardan geliyorsa kullanışlıdır ve hiçbir şekilde değiştirilmemeleri önemlidir.

Bu yorumlar genellikle ek açıklamalar olarak bilinir. Bir görüntüde nasıl görünebileceklerini gösterir. Belge kayıtları ve görüntüleri diğer şirket veya firmalarla paylaşıldığında, bir inceleme ekibinin bir görüntünün bazı bölümlerini hariç tutmak veya yeniden düzenlemek istediği zamanlar olabilir, böylece diğer taraflar hassas bilgileri göremez.

Grafik görüntüler, renkleri ve tonları dijital bilgilere çeviren veri sıkıştırma algoritmalarını kullanır. Farklı sıkıştırma türleri mevcuttur. Kayıplı veri sıkıştırma, görüntüleri dijitalleştirmek için etkili bir yöntemdir.

Bununla birlikte, bir miktar ayrıntı kaybı içerir, bu nedenle ortaya çıkan grafik görüntü, orijinalin doğru bir temsili olmasına rağmen, tam bir yorumlama değildir. Ortak Fotoğraf Uzmanları Grubu (JPEG) kayıplı sıkıştırma yöntemi, sonuçta ortaya çıkan dosya boyutunun küçük olması için görüntüleri sayısallaştırmanın yaygın bir biçimidir. JPEG standardı kullanılarak oluşturulan görüntüler, bant genişliği söz konusu olduğunda İnternet üzerinden aktarım için idealdir.

Kayıpsız veri sıkıştırma, orijinalin daha hassas bir şekilde yorumlanmasına izin verir: dijital görüntü daha ayrıntılıdır, ancak görüntünün toplam dosya boyutu, kayıplı sıkıştırma kullanılarak oluşturulan aynı görüntüyle karşılaştırıldığında daha büyüktür. Etiketli Görüntü Dosyası Biçimi (TIFF) algoritması, belge görüntülemede standart haline gelen popüler bir kayıpsız sıkıştırma tekniğidir.

TIFF resimleri renkli görüntüleyebilmesine rağmen, resim görüntüleyici kullanan belge yönetim sistemlerinin bakımından sorumlu birçok yönetici, dosya boyutunu en aza indirmek için tek renkli (siyah beyaz) TIFF resimlerini tercih eder. Bu, özellikle bir tam metin bilgi alma sistemi milyonlarca görüntüye bağlanan yüzbinlerce belge kaydı içerdiğinde arzu edilir.

Ek Kaynaklar

Dava desteği, değişen bir endüstridir. Teknolojik gelişmeler, dava destek profesyonellerinin sorumluluklarını genişletti, böylece sadece yasal prosedürler hakkında değil, aynı zamanda teknolojinin bu yasal prosedürler üzerindeki etkisi hakkında da uzmanlığa sahip olmaları gerekiyor. Kaynaklar mevcuttur, ancak endüstrinin dinamik doğası, bu kaynakları bulmanın deneyimsiz kişiler için bazen zor olduğu anlamına gelir. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın