İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Çevrimiçi Kaynaklar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Çevrimiçi Kaynaklar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Çoklu Kullanım Sorunları

Çevrimiçi Kaynaklar

Dava destek uzmanları için birçok bölgesel topluluk vardır. Üyelik genellikle küçük bir ücret içerir. Bununla birlikte, dava desteği alanındaki diğer profesyonellerle bir araya gelme yeteneği, özellikle başarılı bir belge toplama yönetimiyle ilgili olduklarında, sektördeki diğer kişilerin karşılaştığı sorunlara (ve çözümlere) maruz kalma açısından paha biçilmez olabilir.

İnternette bilgi paylaşmanın kolaylığı göz önüne alındığında, Web, dava destek uzmanları ve tam metin bilgi alma sistemlerini kullanan diğer personel için bilgi paylaşmak için ideal bir ortam haline geldi.

• Dava Destek Satıcıları Derneği
LSVA, dava destek hizmetlerinde uzmanlaşmış şirketlerde çalışan profesyoneller tarafından yönetilen ve aynı zamanda dava destek uzmanları tarafından kullanılan programları üreten yazılım şirketleri tarafından yönetilen bir forum içeren bir Web sitesi işletmektedir. Bireysel forumlar Elektronik Keşif, Kağıt Keşfi ve Adli Bilişim’i içerir.

• Yahoo!
yahoo! dava desteğine ayrılmış sektörle ilgili bir dizi grup sunmaktadır. Bunlardan biri olan Dava Destek Listesi, 5.000’den fazla üyeye sahip olup, üyelerin sorularını, çözüm ve görüşlerini bildirmelerini sağlayan bir listserv’dir (aynı listeye üye olan kişilerle iletişim kurmak için bir posta programı). litigation_support gibi bazı gruplar profesyonel bir toplulukla bağlantılıdır; litigation_support, LSVA’nın resmi çevrimiçi forumudur.

• Law
Law, hukuk, emlak ve finans dahil olmak üzere çeşitli mesleklere hizmet veren bir medya şirketi olan ALM tarafından yönetilen bir Web sitesidir. Law.com Web sitesinin kendisi, hukukçuların ilgisini çeken bir bilgi takas odasıdır. Web sitesinin Yasal Teknoloji bölümü, yazılım, donanım ve EDD hakkında bilgiler ve makaleler sunar.

Bu bölüm, Concordance’ın özel bir örneği olduğu bir tam metin bilgi alma sistemi kavramını tanıtmıştır. Hem kağıt belgelerden hem de elektronik dosyalardan belge toplama, bir tam metin bilgi erişim sisteminin yönetilmesinin ayrılmaz bir parçasıdır, ancak başlangıç niteliğindedir.

Bu, özellikle uygulama yasal bir konu uyarınca bilgileri yönetmek için kullanıldığında geçerlidir. Belgeler toplandıktan sonra, dava destek personelinden belge kayıtlarını temsil eden dijital görüntülerin oluşturulmasını denetlemesi istenebilir.

Bu görüntülere, tamamlayıcı bir resim görüntüleyici aracılığıyla son kullanıcılar erişebilir. Resim görüntüleyici, tam metin bilgi alma sistemi ile birlikte hareket eder, böylece resimler sistemin aldığı belgelerle senkronize edilir. Concordance’ın eşlik eden görüntüleyicisine Opticon adı verilir, ancak başka görüntüleyiciler de mevcuttur ve bu program yerine kullanılabilir.

Bu çalışmanın geri kalanı, Concordance’ın kendisiyle ilgili olduğu için bu genel konulara ayrılmıştır ve Concordance veritabanlarının yönetimi hakkında kapsamlı bir bilgi edinmeniz için bunları genişletir.

Concordance’ı Kullanma ve Yükleme

Önceki bölümde, tam metin bilgi erişim sistemi kavramını tanıttım. Bu bölümde, tartışma daha çok Concordance’ın kendisine özgüdür. İlerleyen bölümlerde idari kaygıların ayrıntılı bir şekilde ele alınmasından önce, yazılımın nasıl kullanıldığına ve onu dağıtırken dikkate alınması gereken bazı hususlara ilişkin genelleştirilmiş bir tartışmadan yararlanacaksınız.

Hiç şüphe yok ki, bu bölümün ele alacağı bir dizi ön sorunuz var. Concordance veritabanı nedir? Bu nasıl kullanılabilir? Kullanıcılar bir veritabanıyla nasıl etkileşim kurar?

Veriler bir Concordance veritabanına nasıl girer? Concordance’ın ne kadar veriyi yönetebileceği konusunda sınırlamalar var mı? Donanım gereksinimleri var mı? Bu bölümün konusunu yazılımın kapsamını anladığınızda, sonraki bölümlerde bu konuların genişletilmiş tartışmasını kolayca takip edebileceksiniz.

Son olarak, prosedür sırasında karşılaşılan her bir Windows iletişim kutusunun ekran görüntüleriyle birlikte, yazılımı yükleme adımlarını adım adım anlatacağım.

■Not: Bu yazı dizisi boyunca Windows iletişim kutusu terimi, bir kullanıcıdan bilgi isteyen etkileşimli ekranları tanımlamak için kullanılmıştır. Diyaloglar, bir kullanıcıdan açılacak bir dosya seçmek gibi bir programın devam etmesi için gereken girişi sağlamasını isteyen mesaj kutularını ve diğer pencereleri içerir.


Web sitesi kaynak Gösterme APA 7
Web sitesi kaynak gösterme Örnekleri
İnternet sitesi metin içi kaynak Gösterme
Bilimsel çalışmalarda kaynak kirliliği neden kaynaklanmaktadır
İnternet sitesi kaynak gösterme APA 6
Web sitesi dipnot gösterme
Makale kaynak Gösterme
Metin içinde kaynak gösterme


Concordance Ne Yapar?

Uyumluluk, kelimenin tam anlamıyla, veriler için bir temeldir ve yazılım, tam metin bilgi alma sistemi olarak doğru bir şekilde sınıflandırılabilse de, aynı zamanda bir veritabanı yönetim sistemi (DBMS) olarak da adlandırılabilir. Bir DBMS, ilgili verilerin bir koleksiyonunu resmi olarak yapılandırmak için kullanılan bir yazılımdır.

Daha genel bir ifadeyle, bilgileri düzenlemek için tasarlanmış herhangi bir sistem olabilir. Birkaç veritabanı yönetim sistemi türüne zaten aşinasınız. Önemli kağıtların alfabetik olarak sıralandığı ve hızlı erişim için saklandığı bir masa çekmecesi, analog (dijital olmayan) bir DBMS örneğidir.

Her biri iyi sıralanmış sütunlar ve satırlar içeren birkaç çalışma sayfası içeren bir Excel çalışma kitabı da öyle. Her sütun, bir veri tanımını (sütun başlığı veya etiketi) temsil eder ve her satır, sütunlar arasında paylaşılan ve tek bir nesnede ortak olan belirli değerleri içerir.

Bir masa çekmecesi gibi, Concordance bilgileri merkezileştirmek için kullanılır. Excel gibi, Concordance de veri öğelerini iyi tanımlanmış dijital birimlerde depolar. Excel’de bu yapılar hücreler olarak adlandırılır. Bir dijital veri tabanı sisteminin daha genel bağlamında, bu tür veri birimlerine alanlar adı verilir.

Tek bir nesneyi tanımlamak için bir satır boyunca bir alanlar koleksiyonu (Excel’deki veri sütunlarına benzer) kullanılır. Bu nesne herhangi bir şey olabilir: bibliyografik alıntı (ortak alanlar PUB_YEAR veya PRIMARY_AUTHOR olarak adlandırılabilir); bir tarif (ortak alanlar INGREDIENTS veya RECOMMENDED_SERVINGS olarak adlandırılabilir); veya bir çalışan ortak alanlar FIRST_NAME veya SSN olarak adlandırılabilir.

Hukuk endüstrisinde, bir Uyumluluk veri tabanındaki veri satırları sıklıkla yasal bir mesele uyarınca toplanan kanıtları temsil eder: önceki bölümde açıklanan kağıt belgeler veya elektronik dosyalar. Ortak alanlar SOURCE, DOC_DATE veya DOCUMENT_TEXT olarak adlandırılabilir.

Concordance, verileri basitçe depolamanın ötesinde, kayıtlarda saklanan metinsel bilgilerin hızlı ve verimli bir şekilde alınmasına izin veren özelliklere sahiptir. Concordance’ta birçok veri türü olmasına rağmen, temelde önemli iki tür, kodlanmış veriler (bazen alanlı veriler olarak anılır) ve tam metin verileridir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın