İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Elektronik Dosyalar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Elektronik Dosyalar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Kutusu Tasarlama

Elektronik Dosyalar

Artık çalışma ortamlarında masaüstü iş istasyonları yaygın olarak kullanıldığından, bir belge toplama ekibi elektronik dosyaların uygunluğunu belirleme gibi ek bir görevle karşı karşıyadır.

Bu koleksiyon, bir çalışanın bilgisayarındaki tüm kelime işlem belgelerini toplamak kadar basit olabilir veya daha sonraki bir tarihte farklı bir bilgisayarda geri yüklenebilecek bir bilgisayarın sabit diskinin tam bir kopyasını oluşturmak kadar teknolojik olarak gelişmiş olabilir.

Bazı durumlarda, ilgili davacıların erişebileceği tüm verilerin toplanması anlamına gelen bir şirketin tam yedek bant setini elde etmek bile gerekli olabilir. Belge toplama ve elektronik dosyaların analizine genellikle elektronik veri keşfi (EDD) denir.

Bazı ilk düşünceler aşağıdaki soruları içerir:

• Yalnızca tüm kelime işlem ve elektronik tablo belgelerini kopyalamak yeterli mi yoksa metin dosyaları veya veri tabanı programları gibi toplanması gereken başka dosyalar da var mı?
• Hukuki konunun niteliği, Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) yazılımı veya vergi hazırlama programları tarafından oluşturulan ek dosya türlerinin toplanmasını gerektiriyor mu?
• Bir ekip hangi dosyaların alakalı olduğunu nasıl belirler? Yararlı olabilecek tüm belgeleri (bu yüzbinlerce dosyaya tekabül edebilir) daha sonra incelenmek üzere almak tercih edilir mi? Ya da mümkünse, hiçbir değeri olmadığı açıkça belli olan dosyaları sahada bir ilk analizle ayıklamalı mı?
• Olası kopyalar olan dosyalar nasıl belirlenir ve bu kopyaları kaldırmak veya başka bir şekilde işaretlemek için hangi yöntemler kullanılmalıdır?

Bir hasat ekibi, kağıt belgeleri toplarken de bu tür sorularla karşılaşır. Bununla birlikte, ekip daha sonra incelemek üzere kopyalar oluşturduğunda asıl belgeleri değiştirme konusunda endişelenmek zorunda değildir: bir belgenin temiz bir fotokopisi genellikle orijinal materyalin tam bir temsili olarak kabul edilir.

Ancak, dijital dosyaları bir ortamdan (belki bir sabit diskten) diğerine (belki bir DVD’ye) kopyalama eylemi, bir dosyanın oluşturulduğu tarih veya bir dosyanın en son değiştirildiği tarih gibi dosya özelliklerini değiştirebilir. Tarih aralıkları önemliyse, toplama ekibinin dosyalar kopyalandığında yeni dosyaların orijinallerle aynı dosya özelliklerini koruduğundan emin olması gerekir.

Bir tam metin bilgi erişim sistemi kullanıldığında, personel, bir toplama ekibi tarafından toplanan bazı elektronik dosyaların, potansiyel olarak genel olarak yasal meseleyle ilgili olmasına rağmen, makul bir şekilde bir tam metin bilgi erişim sistemine aktarılamayacağını görecektir.

Örneğin, .ZIP uzantılı bir dosya WinZip programı tarafından oluşturulmuş bir arşiv dosyası olabilir. Arşiv dosyasının kendisi, kullanıcının sabit diskinde toplu olarak kapladıkları alan miktarını en aza indirmek için sıkıştırılmış başka dosyalar içerebilir.

Tek tek dosyalar kelime işlem belgeleri olabilir ve tam metin bilgi alma sistemine yüklenebilir, ancak önce sıkıştırılmış dosyadan çıkarılmalıdır. Aslında, sıkıştırılmış dosya başka sıkıştırılmış dosyalar içerebilir, bu nedenle çeşitli düzeylerde ayıklama gerekebilir. Arşiv bunu göstermektedir. Toplama ekibi, bu türdeki dosyaları nasıl belirleyip ele alacağına önceden karar vermelidir.

■Not: WinZip kullanarak sıkıştırılmış arşivler oluştururken, arşivde bulunan dosyaların, dosyanın oluşturulma tarihi ve dosyanın en son değiştirildiği tarih gibi özellikleri korunur.


E-Tablolar
e-tablolar şablonlar
Dökümanlar Sesle Yazma
E-tablo oluşturma
e-tablolar indir pc
Google Dokümanlar Sesle yazma
google e-tablolar indir pc
e-tablolar masaüstü


Hukuki bir meseleyle ilgili olabilecek diğer dosya türleri de başka zorluklar ortaya çıkarabilir. Örneğin, Microsoft Access veritabanları, genellikle bir .MDB uzantısına sahip olan, ancak açıldığında tablolar, sorgular ve raporlar gibi programa özgü çeşitli nesneler içeren tek dosyalardır.

Veritabanı iki tablo içerir. Bu bireysel nesneler önemli bilgiler içerebilir, ancak tek dosyayı parçalayan bazı ek adımlar olmadan çoğu tam metin bilgi alma sistemine ayrı olarak alınamaz.

Ekip, böyle bir veritabanı dosyasını tasarlandığı uygulamada (genellikle yerel uygulama olarak anılır) incelemek isteyebilir ve belge kaydını tam metin bilgi alma sistemine aktarmak isteyebilir. referans amaçlı dosyanın varlığı. Ancak, dosyayı parçalara ayırmak için belirli adımlar atılmadıkça, ekip bu ekstra adım olmadan veritabanı dosyasını yükleyemez ve arayamaz.

Bazı dosya türlerinde düz metin bulunmadığından aranabilir bir biçime dönüştürülmüş düz metin bulunamaz. Bir iş istasyonundaki birçok dosya, kolayca alınabilen verileri temsil eden ikili bir biçimde (0 ve 1 değerlerini kullanan bir numaralandırma sistemi) derlenir (bir programcı tarafından yazılan bir dizi talimatın makine diline çevrildiği bir işlem). bir bilgisayar tarafından işlenir.

Örneğin, Microsoft Windows programı Notepad’i (basit bir metin düzenleyici) başlatmak için kullanılan Notepad.exe programı, bir kullanıcı tarafından açılıp etkinleştirilmek üzere tasarlanmıştır ve daha sonra kendilerinin oluşturduğu diğer dosyaları görüntülemek ve düzenlemek için kullanılır. düz metin içerir.

Bir toplama ekibi, Notepad.exe adlı program dosyasının referans amacıyla metin alma sisteminde bir belge kaydına sahip olmasını isteyebilir, ancak Notepad.exe dosyasını temsil eden kaydın kendisi aranabilir metin içermez. Bir metin düzenleyiciyle açıldığında görünen Notepad.exe’deki karakterleri gösterir.

Bu ek hususlar nedeniyle, bir toplama ekibi toplamayı umduğu dosya türlerini değerlendirmek ve hangi dosya türlerinin hariç tutulacağını veya hangilerinin özel işlem gerektirdiğini belirlemek isteyecektir.

E-posta

E-posta mesajları, toplumda her yerde bulunmaları nedeniyle yasal keşif sırasında hayati hale gelen elektronik dosyalardır. Biçimlerinin özellikleri nedeniyle toplama sırasında ek özen gerektirirler.

Çok sayıda e-posta istemcisi türü vardır. İstemci, e-posta mesajlarını göndermek, almak ve görüntülemek için kullanılan bir yazılımdır. E-posta istemcileri ayrıca kullanıcıya, bir e-posta mesajıyla ilişkili ayrı dosyalar olan ekleri gönderme ve bunlara erişme yeteneği verir. E-posta istemcilerine örnek olarak Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express, IBM’in Lotus Notes’u ve QUALCOMM’un Eudora’sı verilebilir.

Netscape Browser veya Microsoft Internet Explorer gibi bir Web tarayıcısının e-posta istemcisi gibi davranmasını sağlayan Web posta hizmetleri de vardır. Ayrıca, bazı Web postalarına bağımsız e-posta istemcilerinden erişilebilir ve dışa aktarılabilir.

Pek çok e-posta istemcisinin bir kullanıcının masaüstü iş istasyonunda (İnternet’e geçerli bir bağlantıları olduğu varsayılarak) otonom olarak çalışması mümkün olsa da, bir ofis ortamında e-posta çözümlerinin en yaygın dağıtımı, merkezi bir e-posta kullanmaktır. sunucu.

Giden ve gelen mesajlar, mesajları ayrı e-posta kullanıcılarını temsil eden farklı dosyalarda veya dizinlerde saklayabilen ve genellikle kullanıcının gelen kutusu olarak adlandırılan sunucu aracılığıyla yönlendirilir.

E-posta sunucusu, bir kullanıcının mesajlarını bir süre ve belirli bir sınıra kadar saklayabilir veya mesajlar, sunucu üzerinden ve kullanıcının istemcisine kalıcı olarak yönlendirilebilir ve teslimattan sonra mesajın hiçbir kopyası sunucuda saklanmaz. Bir e-posta istemcisinin yapılandırılma şekli, toplama ekibinin e-posta verilerini nerede toplayacağını belirler, davacının masaüstü iş istasyonunda veya bir ağ sunucusunda yer alabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın