İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Google AdWords’ü Keşfetmek – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Google AdWords’ü Keşfetmek – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Servisleri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Göndermeden Önce Sitenizi Tamamlayın

Arama motorlarından ve dizinlerden herhangi birine göndermeden önce sitenizi tamamlamak için zaman ayırın. Büyük arama motorlarının ve dizinlerinin çoğu, henüz tamamlanmamış veya özensiz kodlarla dolu sayfaları olan kişilerden gönderiler almaktan hoşlanmaz. Henüz yapım aşamasında olduğu için sayfanızın eklenmediğini öğrenmek için zamanınızı göndermek istemezsiniz. Göndermeden önce HTML’nizi doğruladığınızdan emin olun. Gönderimlerle başarınızı sağlamak için sitenizin hatasız olmasını istiyorsunuz.

Birden Fazla Liste Al

Sitenizin birçok kez listelenmesini sağlamanın bir yolu, birçok kez göndermektir. Sitenizdeki her sayfa arama motorları için potansiyel bir giriş noktası olduğundan ve her sayfanın benzersiz bir URL’si olduğundan, her URL’yi (her sayfa) çeşitli arama motorlarına, dizinlere vb. gönderebilirsiniz. Sitenizin ilk on arama motoru sonuçlarında listelenme şansınızı artırmak için sitenizin her sayfası dizine eklenmelidir.

Ve sitenizdeki her sayfa farklı olduğundan, her sayfanın farklı bir başlığı, farklı bir açıklaması ve farklı anahtar kelimeleri olmalıdır. Böylece farklı kriterler ve anahtar kelimeler arayan kişiler tarafından bulunma şansınızı artırırsınız.

Netiquette uymak önemlidir. Bazı arama sitelerinde, daha önce tartışılan birden çok kez gönderme uygulaması kabul edilebilir ve hatta teşvik edilebilir. Diğerlerinde istismar olarak kabul edilir ve cesareti kırılır. Her arama motorunun kurallarını kontrol edin ve kararınızı buna göre kullanın!

Bazı Son İşaretçiler

İşte aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli son noktalar. Göndermeden önce her zaman gönderim yönergelerini okuyun. Arama motorları ve dizinler genellikle daha iyi sıralamalar elde etmenize yardımcı olabilecek bir dizi değerli ipucu sağlar.

Belli başlı arama motorları ve dizinlerindeki sıralamalarınızı periyodik olarak gözden geçirin. Bunu yönetilebilir kılmak için, gönderdiğiniz arama motorlarının ve dizinlerin bir listesini yapmanızı öneririm. Listenizi dört gruba ayırın.

Her hafta bir gruptaki arama motorlarının ve dizinlerin her biri ile sıralamanızı kontrol edin. Sıralamada düştüyseniz veya arama sonuçlarının ilk birkaç sayfasında görünmüyorsanız, söz konusu arama motoruna veya dizine yeniden göndermek istersiniz. Sonraki hafta, sıradaki grupla sıralamanızı kontrol edin.

Bunu yaparak kendinize düzenli bir program ayarlayabilir, düzeninizi koruyabilir ve hangi arama motorlarına ve dizinlere yeniden başvurmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Bazen siteniz bir dizinden kaldırılabilir, çünkü arama motoru dizinini temizledi veya belki de kimsenin açıklayamayacağı şeylerden biri, her iki şekilde de en üstte olacaksınız. Sitenizde önemli değişiklikler yaparsanız, yeniden göndermek de isteyebilirsiniz. Listenizin yeni içeriğinizi yansıttığından emin olmak istersiniz.


AdWords
Ads
Google Ads
Ads giriş
Ads Nedir
Google Ads giriş
Google Adwords Nedir
Discovery reklam Nedir


Stratejinizi Geliştirme

Eskiden,  açıklandığı gibi, geleneksel organik arama motoru optimizasyon tekniklerini kullanarak Web sitenizi basitçe optimize edebiliyordunuz, bu da büyük arama motorlarında üst sıralarda yer almanıza ve ürününüz için büyük bir görünürlük yaratmanıza olanak tanıyordu. ve/veya hizmet teklifleri. Ancak bu, belirli bir arama sonuçları sayfasında en üst sıralarda yer almak için yarışan binlerce insanla başarılabilir, bu giderek daha zorlu bir görev haline geliyor.

Bu nedenle birçok işletme, siteleri ve dolayısıyla ürün ve hizmetleri için hedeflenen maruz kalma oluşturmak için PPC çevrimiçi reklam modellerine yönelmektedir. Peki, işletmelerin Web siteleri için hedeflenen gösterim oluşturmalarını sağlamak için hangi seçenekler mevcuttur ve minimum reklam bütçesi olan işletmeler, çevrimiçi görünürlüklerini artırmak için bu reklam modellerini nasıl kullanabilirler?

Bu bölümde şunları ele alıyoruz:

• AdWords programını kullanarak Google’da görünürlüğü en üst düzeye çıkarmak
• Overture reklam ağını kullanarak erişiminizi genişletmek
• İçeriğe dayalı reklamcılıkla erişiminizi genişletmek
• Hedef pazarınızla daha iyi iletişim kurmak için coğrafi hedefleme reklamları
• Gün bölümlendirme ve belirli zaman dilimlerinde artan trafik düzeylerinden nasıl yararlanabileceğiniz
• Reklamlarınız için etkili açılış sayfaları geliştirmek.

PPC Reklamını Kullanarak Hedefli Trafik Oluşturma

Günün sonunda, arama motoru konumlandırma stratejinizin başarısı tek bir sonuca bağlıdır! Son birkaç yılda birçok arama motoru, hedeflenen anahtar kelime sponsorluğuna dayalı olarak, reklamverenlerin arama sonuçları sayfalarında görünmek için ödeme yapmalarını sağlayan çeşitli PPC reklam modellerini benimsemiştir.

İşletmeler, arama motoru listelerinin yalnızca arama yapan kişi motorlarını kullanarak belirli bir sorgu yaptığında görünmesini sağlamak için belirli anahtar kelimelere veya kelime öbeklerine teklif verebilir. Arama yapan kişi belirli bir listeye tıklarsa, işletme tıklama için nominal bir ücret öder, ancak bu ücret için hedeflenen bir olası satış alır.

Anahtar, olası satışın “hedeflenmiş” olmasıdır. Geleneksel organik arama motoru optimizasyonu tekniklerini kullanmak, sitenizin arama sonuçlarının en üstünde görünmesine, Web sitenize hedeflenmiş trafik oluşturmasına neden olabilir, ancak önde gelen arama motorları bile çoğu zaman arama yapan kişinin tam olarak istediği gibi olmayan sonuçlar verir.

Bir araştırmacı, sitenizde tanıtılan ürün veya hizmetle ilgili hedeflenen bir anahtar kelimeyi kullanarak bir sorgu yaptığında Web siteniz her zaman görünürse ne olur? Ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenen herkesin, sunduğunuz ürün veya hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için arama motoru listenize tıklama fırsatına sahip olmasını sağlasaydınız ne olurdu?

Bunlar, PPC’nizi veya oynamak için ödemeli çevrimiçi promosyon stratejinizi geliştirmenin gerçek faydalarıdır. PPC’ye katılarak, sitenize yönelik hedeflenmiş trafik oluşturursunuz ve kuruluşunuz için marka bilinirliğini artırırsınız, bu da sonuçta kuruluşunuz için artan satışlarla sonuçlanır. Yıllar boyunca bazı programlar başarılı olurken diğerleri başarısız oldu, ancak günün sonunda iki PPC programı
son derece başarılı olduğu kanıtlanmıştır.

Bu programlar:

• Google reklamları
• Overture

Google AdWords’ü Keşfetmek

Google AdWords, birkaç nedenden dolayı kısa sürede işletmeler için önde gelen çevrimiçi reklam araçlarından biri haline geldi. Her şeyden önce, neden ürünleriniz ve hizmetleriniz için görünürlük oluşturmak için İnternet’in en iyi arama motoruna hedefli reklamlar yerleştirmek istemiyorsunuz? Ek olarak, böylesine önemli bir Web portalında tıklama başına maliyet temelinde anahtar kelimelere ve kelime öbeklerine sponsorluk yaparak, hedeflenen tek bir şey garanti edilir.

Bazı PPC programları, işletmelere, reklamlarının en üst sıralarına yerleştirilmeleri için birbirlerinden daha fazla teklif verme fırsatı sunar. Bu, büyük reklam bütçelerine sahip işletmelerin, bu belirli programları kullanarak en üst sıralarda yer alan yerleşimlere hükmedebileceği anlamına gelir; bu, yüksek bir TBM’yi karşılayamayan işletmeler için tam olarak adil değildir.

Google AdWords, tüm reklamverenler için eşit bir oyun alanı oluşturmaya yardımcı olur; bu, minimum bütçeye sahip küçük işletmelerin bile premium listelemeler için büyük işletmelerle rekabet edebileceği anlamına gelir. İşletmeler, belirli anahtar kelimeler için TBM’lerini rakiplerinin çok üzerinde ayarlayabilir, ancak bu, reklamlarının rekabetin üzerinde görüneceği anlamına gelmez.

AdWords, her bir reklamı, reklamın TBM’si ve reklamın tıklama oranının bir kombinasyonuna göre sıralar. Bunun anlamı şudur ki, yüksek TBM’si olan bir işletme, tıklama oluşturmayan alakasız bir reklam oluşturursa, bu reklam yavaş yavaş Google’ın arama sonuçları sayfasında görünen reklam listesinin en altına gider ve sonunda kaldırılır. Bu, daha düşük bir TBM’ye sahip ancak daha alakalı reklamlara sahip işletmelerin hiçbir ek ücret ödemeden daha yüksek konumlanmalarını sağlar!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın