İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

AdWords Nasıl Çalışır? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

AdWords Nasıl Çalışır? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

AdWords Nasıl Çalışır?

Bir AdWords hesabı oluşturmak, birkaç basit adım izlenerek 15 ila 20 dakika içinde gerçekleştirilebilir. AdWords ile bir kampanya başlatmaya hazırlanırken, öncelikle reklamlarınızın Google’ın Web siteleri ağında nerede görünmesini istediğinizi ve reklamlarınızla hangi dilleri hedeflemeyi planladığınızı belirlersiniz.

Reklamlarınızı kitlelere iletmeyi seçebilir veya reklamlarınızı coğrafi olarak işletmenizin fiziksel konumundan belirli bir mesafede bulunan konumlara bile hedefleyebilirsiniz. Şimdi bu hedefli reklamcılık!

Ardından, kampanyanız için bir Reklam Grubu tasarlamanız gerekir. Bir Reklam Grubu, Google’ın site ağında görüntülemek istediğiniz bir veya daha fazla reklamdan oluşan bir koleksiyondur. Her reklam, doğru tasarlanmışsa, özellikle Reklam Grubunun tamamıyla ilişkilendirilen anahtar kelimelerle ilgili olan bir başlık ve açıklamadan oluşur. Belirli bir Reklam Grubundaki her bir reklam tasarlandıktan sonra, Reklam Grubu ile ilişkilendirilmesini istediğiniz hedeflenen anahtar kelimeleri seçersiniz.

Bir Reklam Grubu neden bir veya daha fazla reklam içeriyor? AdWords programı, reklamverenler için etkili bir şekilde çalışacak ve onlar için hedeflenmiş trafik oluşturmayan reklamları ayıklayacak şekilde tasarlanmıştır. Örneklemek için, belirli bir Reklam Grubunun, her biri benzersiz bir başlık ve açıklamaya sahip belirli bir konuyla ilgili beş farklı reklamdan oluştuğunu varsayalım.

Bir reklamveren bir kampanya başlattığında, AdWords, Reklam Grubundaki her bir reklamı reklamverenin hedef pazarına rastgele görüntüler. Sonuç olarak, Reklam Grubundaki belirli reklamlar diğerlerinden daha iyi performans göstererek daha fazla tıklama üretir. Bu olduğunda, AdWords yalnızca Reklam Grubu içinde müşteri için sonuçlar oluşturan reklamları görüntüler ve diğerlerini yavaş yavaş rotasyondan kaldırır. Bu, genel reklam kampanyasının etkinliğini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

Bir reklam kampanyası başlatırken, kampanyanız için bir bütçe belirleme fırsatına sahip olursunuz. Kampanyalarınız için maksimum günlük bütçe ile birlikte her Reklam Grubu için bir maksimum TBM belirleyebilirsiniz. AdWords, varsayılan olarak, reklamverenlere kampanyalarında optimum sonuçlar için önerilen bir maksimum TBM sağlar. Maksimum TBM, 0,05 ABD Doları ile 50 ABD Doları arasında değişebilir.

Maksimum TBM’nizin ne olması gerektiğinden emin değilseniz, AdWords, seçilen anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için günlük trafiği tahmin etmenize yardımcı olabilecek mükemmel bir trafik tahmin aracı sağlar.

Trafik tahmini aracı, genel çevrimiçi reklam bütçenize ve kampanya hedeflerinize dayalı olarak maksimum TBM’nizin ne olması gerektiğine ince ayar yapmanıza yardımcı olur. Maksimum TBM’yi manipüle ederek, seçtiğiniz anahtar kelimelerle ilişkili trafik kalıplarına dayalı olarak günlük harcamalarınızın ne olacağını ve reklamlarınızın kampanya sırasında nerede konumlanacağını belirleyebilirsiniz.

Reklamlarınız Nerede Görünüyor?

AdWords ağında bir kampanya uygularken, reklamlarınız yalnızca Google’ın arama sonuçlarından daha fazla yerde görünür. Google, günümüzün en iyi sektöre özel Web siteleri ve arama portallarından bazılarıyla ilişkiler kurarak, reklamlarınızın erişimini kitlelere genişletir.

New York Times, AOL, Ask Jeeves ve Netscape gibi popüler Web sitelerinin tümü, bir Web sörfçüsü bu sitelerin arama araçlarını kullanarak arama yaptığında, AdWords reklamlarını görüntüler. AdWords’ün daha belirgin reklam ortaklarından bazılarını gösterir.


AdWords
Google AdWords
Adwords ne demek
Google Ads giriş
Google Ads ücretleri
Google Ads Nedir
Google Ads Müşteri Hizmetleri
Google Ads Ne İşe Yarar


Overture ile Erişiminizi Genişletin

Overture, PPC reklamcılığında önde gelen bir liderdir ve internet nüfusunun yüzde 80’inden fazlasına, reklam ortakları ağları aracılığıyla ulaşmalarıyla övünmektedir. Yahoo!’nun bir yan kuruluşu olarak! Inc., Overture, performansa göre ödemeli arama sonuçlarını Yahoo!, MSN ve AltaVista gibi önde gelen Web sitelerinde gösterir – zaman geçtikçe daha da güçlenmesi beklenen bir reklam ağı.

Overture’un arama sonuçları sayfasında görünen reklamlar, sponsorlu bir liste şeklinde görünür. Overture’ın Premium Listeleri, arama yapanlara herhangi bir arama için ilk üç arama sonucu olarak sunulur. Bu, bir İnternet kullanıcısına standart bir arama sonucu olarak görünen bir listeyi arayan kişinin tıklama olasılığını artırır.

Google AdWords gibi programların aksine, reklamların Overture ağına yerleştirilmesi, büyük ölçüde reklamverenin çevrimiçi reklam bütçesine bağlıdır. Büyük bütçeli reklamverenler, belirli bir anahtar kelime veya kelime öbeği için ilk üç sıraya teklif vererek genellikle “gecekondu” haline gelir.

Overture, AdWords’ün yaptığı gibi performansa dayalı olarak gösterilen reklamları düzenlemez. Bir reklamveren, en üst sıraya yerleşmek için rekabeti geride bırakmaya devam ettiği sürece, tüm listelerin en üstünde kalabilir. Bu haksızlık gibi görünse de, göze çarpan anahtar kelimeler için en üst sıralarda yer almanın genellikle yüksek bir bedeli olduğunu ve bu da bir reklam bütçesini aceleyle aşmanın kolay bir yolu olduğunu hatırlamak önemlidir.

Overture Nasıl Çalışır?

Overture reklam ağını kullanarak bir kampanya başlatmak, bazı yönlerden bir AdWords hesabı oluşturmaya benzer, ancak ikisi arasında belirgin farklar vardır. Overture’da, arama yapanlara rastgele sunulan birden fazla reklam içeren Reklam Grubu yoktur.

Bunun yerine, bireysel reklamlar geliştirilir ve sitede tanıtılan her bir anahtar kelime veya kelime öbeği ile ilişkilendirilir. Tek bir reklam birden fazla anahtar kelime veya kelime öbeği ile ilişkilendirilebilse de, Overture’un reklam ağı belirli bir reklamı diğerinin üzerinde gösterme mantığına sahip değildir.

Doğrudan Trafik Merkezi, Overture kampanyanızla ilgili tüm bilgilerin merkezidir. Doğrudan Trafik Merkezine giriş yaptıktan sonra, ödeme yöntemleri, anahtar kelime sponsorlukları, reklam seçenekleri ve raporlama dahil olmak üzere Overture kampanyanızın her yönünü yönetebilirsiniz. Doğrudan sitenin bu bölümünde kolayca yeni reklamlar oluşturabilir ve başlatabilirsiniz.

Overture kullanarak bir reklam listesi oluşturmak için birkaç basit adımı izleyin. Süreç, sponsor olmak istediğiniz farklı anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini araştırarak başlar.

Buna göre, Overture ağında arama yapanlar tarafından kullanılan anahtar kelimeleri belirlemek için Direkt Trafik Merkezi içinde bir sorgu yapabilirsiniz. Sonuçlar arasında size güncel en yüksek teklif fiyatı, son bir ayda anahtar kelime veya kelime öbeği kullanılarak yapılan arama sayısı ve geçmiş istatistiklere dayalı olarak bir reklamın alması gereken tahmini tıklama sayısı sunulur.

Overture’un anahtar kelime öneri aracı, hedef pazarınız tarafından kullanılan sizinkine benzer ürün ve hizmetlerle ilgili hedeflenen anahtar kelimeleri belirlemeniz için harika bir yoldur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın