İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Gönderim Formu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Gönderim Formu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Gizli Yöntemler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dizinlere Gönderme

Bir dizine gönderdiğinizde, siteniz için en iyi kategoriyi bulmak için zaman ayırmanız gerekir. Sitenizi yanlış kategoriye göndermek, gönderdiğiniz kategoride kimse sizi aramayı düşünmüyorsa, trafikte minimum artış anlamına gelebilir. Ayrıca uygun olmayan bir kategori seçerseniz siteniz eklenemeyebilir.

Kategorileri seçerken, popüler aramalar için tutarlı bir şekilde sonuçların en üstüne yakın bir yerde listelenen ve Web sitenizi doğru bir şekilde temsil eden bir (veya dizin izin veriyorsa iki) seçmek istersiniz. İyi kategorileri belirlemenize yardımcı olması için topladığınız anahtar kelime öbeklerini kullanın.

Yerel trafik işiniz için önemliyse, çoğu dizinde bulunan bölgesel kategorilere göndermeye bakmalısınız. Çabalarınızı nereye odaklamanız gerektiğine dair bir gösterge için rakiplerinizin dizinde nerede listelendiğine de bakabilirsiniz.

LookSmart’ın Seyahat kategorisi Etkinlikler, Varış Noktaları, Konaklama, Ulaşım vb. alt kategorileri içerir. Bu kategoriler daha sonra genellikle alt kategoriler içindeki diğer kategorilere ayrılır. Ne kadar derine inerseniz, kategori o kadar belirgin hale gelir.

Sitenizin bir dizindeki sıralaması, başvuru formunda dizine verdiğiniz bilgilere bağlıdır. Bu nedenle, her dizinin gönderim prosedürünü ve ipuçlarını gözden geçirmeniz çok önemlidir. Bir arama motoruna kıyasla, bir dizine gönderirken sizden çok daha fazla bilgi istenecektir. Gönderim sırasında onlara verdiğiniz başlık, açıklama ve diğer bilgiler sitenizi sıralamak için kullanılır. Open Directory’nin gönderim formunu gösterir.

Web sitenizi optimize etmek için yaptığınız anahtar kelime araştırması, dizinler söz konusu olduğunda her bit kadar önemlidir. Rehber başvuru formlarını doldururken önemli anahtar kelime öbeklerinizi kullanmalısınız. Yine, en iyi sonuçları elde etmek için her dizinin gönderim yönergelerini gözden geçirdiğinizden emin olun!

Dizin Gönderiminizi Hazırlama

Arama motorlarına ve dizinlere gönderirken, gönderim materyalini dikkatli bir şekilde geliştirmek için önceden zaman ayırın. Bilgileri bir metin dosyasında mantıksal bir sırayla düzenleyin. Ardından, göndermeye gittiğinizde, içeriği kopyalayıp gönderim formundaki uygun alanlara da yapıştırabilirsiniz.

Bu yaklaşım size bir başlangıç ​​noktası sağlar ve Web sitenizi gönderirken size zaman kazandırır. Yine de her dizin gönderimi için bilgilerinizi ayarlamanız gerekir, çünkü hepsinin benzersiz gönderim gereksinimleri vardır. Bir dizin editörünün gönderi girişinizi değiştirme riskini azaltmak için bunları harfi harfine takip etmeye dikkat etmelisiniz. Girişinizin hiçbir düzenleme yapmadan kelimelerinizde görünmesini istiyorsunuz!

Başlamadan önce her şeyi yazım denetimi yaptığınızdan, kontrol ettiğinizden ve yeniden kontrol ettiğinizden emin olun. Sözcük sözlükte de varsa, yazım denetleyicileri yanlış yazılmış “işleri” almaz.

Sitede indekslenecek her sayfa için hazırlanan bilgiler şunları içermelidir:

• URL
• Sayfa başlığı
• Sayfa için 7 kelime, 10 kelime, 20 kelime, 25 kelime, 50 kelime ve 100 kelimelik açıklamalar (farklı motorlar farklı uzunluklarda açıklamalara izin verir)
• Her sayfa için anahtar kelime listesi (son bölümde oluşturduğunuz ana anahtar kelime listesine göre)
• Site için ideal hedef kitlenin tanımı
• Göndermeyi planladığınız farklı dizinler için altında listelenmeniz gereken kategori ve alt kategori
• İletişim bilgileri:
– Firma Adı
– Kişi adı
– E-posta adresi
– Şirket adresi
– Telefon ve faks numaraları.


Google Forms
Google form anket
Google form oturum açmadan doldurma
Google form anket sonuçları
Google form giriş
Google form link alma
Google Formlar
Google form anket Analizi


Başlıklara ve Açıklamalara Dikkat Edin!

Başlıklarınıza ve açıklamalarınıza dikkat edin. Bir sayfa başlığı sağlamak söz konusu olduğunda, bir dizin genellikle onu şirket adınızla sınırlamanızı da ister. Bazı durumlarda, size açıklayıcı bir etiket satırı sağlama konusunda ek yönergeler sağlarlar, ancak şirketinizi veya kuruluşunuzu doğru bir şekilde temsil etmek için şirket adınız da gerekli olacaktır. Doğru noktalama işaretleri ve büyük harf kullanımı da bir zorunluluktur.

Farklı dizinler farklı açıklama boyutlarına izin verdiğinden, farklı uzunluklarda bir dizi farklı tanım oluşturmak iyi bir fikirdir. 7, 10, 20, 25, 50 ve 100 kelimeden oluşan açıklamalar oluşturarak da başlayın.

Arama sonuçlarında görüntülendiğinde değiştirilmesini istemeyeceğiniz için her dizin için doğru uzunluğu kullandığınızdan emin olun. Gönderiminiz dizinin yönergelerine ve hatta belirli bir editörün stiline uymuyorsa, editörler açıklamaları düzenlemekle ünlüdür. Belirli bir dizine gönderirken, açıklamalarda ortak bir tema aramak için kategorinizdeki diğer girdileri okumak ve ardından sizinkini uygun şekilde değiştirmek de zarar vermez.

Açıklamanız ilgi çekici olmalıdır. Sitenizin bir aramanın ilk sayfasında veya iki sonucunda görünmesini sağladığınızda, sitenizi diğerlerinden ayıran şey açıklamadır. Potansiyel bir ziyaretçiyi tıklayıp ziyaret etmeye ya da geçip daha heyecan verici bir siteye gitmeye ikna eden açıklamadır.

Açıklamanızda her zaman anahtar kelimeler kullanın. Açıklamada daha ileride kullanılan anahtar kelimelere genellikle büyük arama motorları tarafından daha az ağırlık verildiğinden, önce en önemli anahtar kelimeleri de uygulayın. Mümkünse, anahtar kelimeleri diğer anahtar kelimelerle birlikte kullanın, ancak açıklamanızın doğal bir şekilde aktığından emin olun. Açıklamanızı bir harekete geçirici mesajla tamamlayın. Kaç kişinin söyleneni yapması da şaşırtıcı.

Gönderim Formundaki Tüm Alanlara Dikkat Edin!

Formları dizinlere gönderirken, formdaki her alanı doldurmaya dikkat edin. Tüm boşlukları doldurmadıysanız, bazı dizinler kaydınızı otomatik olarak da reddeder.

Kategorileri seçmeniz gerektiğinde, onları dikkatli seçin. Harika bir ürüne, harika bir fiyata ve harika bir siteye sahip olmak, ancak potansiyel müşterinizin sizi aramayı asla düşünmeyeceği bir yerde listelenmek utanç verici olurdu. Bunu yeterince vurgulayıp, tam olarak hangi bilgilerin istendiğini anladığınızdan emin olmak için önce SSS’leri veya talimatları da okuyun.

Gönder düğmesine basmadan önce gönderinizi en az iki kez gözden geçirin. Bir hata yaparsanız listeleri değiştirmek hızlı veya kolay değildir. Düzeltilmeden önce girişiniz bir süre yanlış olabilir. Bir listeyi değiştirmek için genellikle bir kategori editörüyle doğrudan iletişime geçmeniz veya bir değişiklik talep formu doldurmanız da gerekir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın