İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Arama Motorlarına Gönderme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Arama Motorlarına Gönderme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Karmaşık Verileri Aktarma

Arama Motorlarına Gönderme

Arama motorlarına kaydolmak oldukça basittir. Çoğu durumda, URL’nizi veya İnternet adresinizi başvuru formunda göndermeniz yeterlidir. Google’ın arama gönderme sayfasını da gösterir.

URL’niz arama motorlarında kayıtlı olmasa bile, bazı büyük arama motorları sonunda sizi bulabilir, çünkü botları sürekli olarak internette dolaşıp dizine eklenecek yeni siteler arar. Dışarıda milyonlarca site ve milyarlarca sayfa var, bu yüzden daha hızlı bir listeleme sağlamak için sitenizi kaydetmenizi de öneririm.

Kaydolduktan sonra, bazı botlar değişiklik ve güncellemeler aramak için sitenizi periyodik olarak tekrar ziyaret eder. Sıralamanızın ne kadar yüksek olduğu, büyük ölçüde Web sitenizin ne kadar iyi optimize edildiğine ve bağlantı stratejisi geliştirme gibi diğer proaktif pazarlama faaliyetlerine de bağlıdır.

Oynamak için ödeme reklam seçeneklerinin dışında, temelde iki arama gönderme seçeneğiyle karşılaşacaksınız:

1. Ücretsiz Gönderim
2. Ücretli Katılım.

Ücretsiz Gönderimler

Web sitenizi göndermek ücretsizdir, ancak herhangi bir söz verilmez. Siteniz dizine eklenebilir veya alınmayabilir ve dizine eklenmesi birkaç gün, hatta birkaç ay sürebilir. Ücretsiz gönderimlerde de garanti yoktur.

Ücretsiz gönderimler için, arama motorlarının tek bir siteden kaç sayfa ve ne sıklıkla gönderim yapabileceğinizi gösteren yönergeleri vardır. Toplamda bir sayfa, günde bir sayfa, bir seferde beş sayfa, hatta bir seferde 50 sayfa da olabilir. Dizine alınma şansınızı artırmak için yönergelerini okumak için zaman ayırın. Ana sayfanız, Web sitenizde dizine eklenecek en önemli sayfadır, bu nedenle yalnızca bir sayfa gönderebiliyorsanız, o sayfanın o olduğundan da emin olun.

Ücretli Katılım

Ücretli katılım ile kaderiniz üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz, ancak bunun bir bedeli vardır, bu da mevcut kaynaklarınıza ve arama motorları tarafından talep edilen gönderim ücretlerine dayalı bir arama gönderim bütçesi oluşturma ihtiyacını da ima eder.

Ücretli dahil etme ile, kısa, tanımlanmış bir süre içinde, ödeme yaptığınız sayfa sayısına kadar arama motoru tarafından dizine eklenmeniz de garanti edilir. Ücretli dahil etme seçenekleri, listelerinizi güncellemek için garantili tekrar ziyaretler, herhangi bir iş ortağının Web sitelerine garantili dahil edilme, performansınızı izlemek için raporlama ve bazı durumlarda alaka düzeyini sağlamak için Web sitenizin gözden geçirilmesi gibi başka avantajlar da sunma eğilimindedir.

Sitenizin dizine eklenmesi için para ödemiş olmanız, iyi sıralanacağı anlamına da gelmez. Web sitenizin ne kadar iyi performans gösterdiği, belirli bir arama motoru için ne kadar iyi optimize edildiğine bağlıdır.

Arama motoru gönderimleri, bir arama motoruna gidip Web sitenizi elle gönderdiğiniz yerde manuel olarak işlenebilir veya otomatik bir uygulama tarafından otomatik olarak da işlenebilir. Arama motoru gönderilerinizin elle doldurulması şiddetle tavsiye edilir. Arama motorları otomatik gönderimleri sevmez ve bunu elle yaparak bir gönderimin tamamlandığını da bilirsiniz.

Otomatik gönderim yazılımını kullanmayı seçerseniz, işte birkaç popüler uygulama:

• Web Pozisyonu Altın
• Arama Motoru Komando
• Temsilci Web Sıralaması

Gönderim önerilerinin tümü, ABD merkezli büyük arama motorları tarafından dizine eklenmekle ilgilendiğinizi de varsayar. Web sitenizi uluslararası arama motorlarına veya büyük arama motorlarının uluslararası sürümlerine göndermeyi planlıyorsanız, belirli diller ve kültürler için arama motoru optimizasyonunu dikkate almanız da gerekir.


Adres çubuğu Ayarları
Filtresiz arama motoru
Varsayılan arama motoru değiştirme
Arama motoru
Chrome adres çubuğu
İnternet arama motoru
Chrome arama motoru
Bilgisayarda arama motorunu Google yapma


Sayfanız Zaten Dizine Eklendi Mi?

Bir arama motoruna göndermeden veya yeniden göndermeden önce, sayfanızın zaten dizine eklenip eklenmediğini kontrol edin. İnsanların sayfanızı bulmak için kullanacağını düşündüğünüz en önemli anahtar kelimeleri kullanarak bir arama yapın. Ayrıca, şirket adınızı kullanarak bir arama da yapın.

Arama motorlarının çoğuyla, aramayı kendi etki alanınıza göre daraltabilirsiniz. URL’nizin dizinlerine dahil edildiğini nasıl doğrulayacağınız konusunda daha fazla bilgi için her arama motorunun yardım dosyalarına da göz atın. Web sitenizi Google’da kontrol etmek için, arama alanına aşağıdaki bilgileri girmeniz yeterlidir, burada “web siteniz” yerine gerçek Web sitenizin adı gelir.

Sayfanız bulunursa ve sonuçlardan memnunsanız, göndermeniz veya yeniden göndermeniz gerekmez. Aslında, yeniden gönderirseniz, daha kötü duruma düşebilirsiniz, çünkü bir arama motorunun, örneğin hangi sayfaların yüksek sıralama alacağını belirleme yöntemini ne zaman değiştireceğini asla bilemezsiniz, yeniden gönderme spam’inizi düşünebilir ve sıralamanızı da cezalandırabilir. Bir Web sayfasını yalnızca, sayfadaki içeriğin çoğunun değiştiği büyük bir değişiklik meydana geldiğinde de yeniden gönderin.

Bir kez listelenmiş ancak listelerden çıkarılmışsanız, Web sitenizin yeniden indekslenip indekslenmediğini görmek için birkaç gün bekleyin. Orijinal gönderiminiz arama motorları tarafından reddedilirse, konuyu kendi elinize alın ve nedenini öğrenmek için arama motoruyla iletişime geçin, böylece dahil edilecek gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Arama motorları çok sık değiştiği için, muhtemelen Web sitenizi belirli bir arama motoruna yeniden göndermenin gerekli olacağı bir zaman olacaktır.

Bağlantı Popülerliği Sorunu

Bağlantı popülaritesi, güçlü Google ve Yahoo! arama sağlayıcıları. Sonuçların en üstünde kimin göründüğünü görmek için Google’daki en önemli anahtar kelimelerinizi kullanarak bir arama yapın.

En üstteki sitelerin en çok gelen bağlantıları içermesi de muhtemeldir. Rakiplerinize giden bağlantılara bakın, çünkü bunlar sizin için de uygun bağlantılar olabilir. Eğer öyleyse, bir bağlantı isteyin, karşılıklı bir bağlantı isteyin veya sayfa izin veriyorsa, bağlantı popülerliğinizi artırmak için kendinizi bağlantılarına da ekleyin.

Bu zaman alıcı bir iştir, ancak sonunda size fayda sağlayacaktır. Bağlantı popülaritesinin iyi olduğunu, ancak kaliteli sitelerden gelen bağlantı popülaritesinin daha iyi olduğunu unutmayın. İlgili bağlantı sitelerini bulma, bağlantı talep etme ve bağlantınızın öne çıkmasını sağlama ile ilgili ayrıntıların da tümü kapsanmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın