İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Bağlantı Arayüzünü Tanımlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Bağlantı Arayüzünü Tanımlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Bağlantı Arayüzünü Tanımlama

Kontrollerin her ikisi de tek bir dize tabanlı mesaj göndermek ve almak için oluşturulmuştur, bu nedenle IMessage arabirimi son derece basittir. Bir sonraki bölümde, MessageProvider’ın arayüzü kullanarak MessageConsumer’a bir mesajı nasıl ilettiğini göreceksiniz. Bağlantı arayüzünüz muhtemelen birkaç özelliğe daha ihtiyaç duyacaktır, ancak konsept hala aynıdır.

Web Bölümü bağlantıları hakkında anlamanız gereken bir şey, bağlantı arabirimi nesnesini kullanarak tüketici Web Bölümünden sağlayıcı Web Bölümüne bilgi aktarabilmenizdir. 

Daha sonra, MessageConsumer Web Bölümünden MessageProvider Web Bölümüne veri göndermek için bağlantı arabirimi nesnesinde PassBackConsumerData’nın nasıl kullanılacağını gösteren bir gösteri göreceksiniz.

Mesaj Sağlayıcı Web Bölümünü Oluşturma

MessageProvider Web Bölümü, kullanıcıların bir metin mesajı girmesine ve onu göndermesine izin verir, ardından bu mesajı alır ve görüntülenebileceği “tüketici” Web Bölümlerine “sağlar”. Ekranda, kontrolün yalnızca iki girişi vardır, bir metin kutusu ve bir düğme.

Denetimin altındaki bir liste, Web Bölümünün veri gönderdiği tüm tüketicileri de tanımlar. Bu listeyi daha sonra bir Tüketici Web Bölümünün Özel Mesaj Arayüzü üzerinden Sağlayıcı Web Bölümüne nasıl geri iletebileceğini göstermek için kullanacağım. MessageProvider kullanıcı arayüzünü tarayıcıda göründüğü gibi gösterir.

Ardından, Listeleme, MessageProvider Web Bölümünü oluşturmak için kullanılan işaretlemeyi ve kodu gösterir. UserControl tabanlı bir Web Bölümünün uygulanmasına yardımcı olmak için WebPartUserControl sınıfını nasıl kullanacağınızı zaten gördüğünüz için, yerden tasarruf etmek için varsayılan özellik geçersiz kılmalarını atlayacağım.

Listeye bakarken ProvideInterface işlevindeki ConnectionProvider özniteliğine dikkat edin, çünkü bu öznitelik işlevi (ve dolayısıyla sınıfı) bir Sağlayıcı Web Bölümü olarak işaretler.

Temel işlevselliğini WebPartUserControl’den devralmanın yanı sıra, MessageProvider ayrıca IMessage arabirimini de uygular. Bu nedenle, MessageProvider, ProvideInterface işlevinde yaptığı gibi, bağlantı tüketicilerine bağlantı arabirimi nesnesi olarak kendisini iletebilir.


Modem arayüzü
Modem arayüzüne giriş
Modem arayüzü kullanıcı adı şifre
Modem arayüz şifresini unuttum
192.168.1.1 giriş
Modem arayüzü Superonline
TTNET modem arayüzüne giriş
Modem arayüzüne giremiyorum


Diğer bir taktik ise bağlantı arayüzünü destekleyen üçüncü bir nesne oluşturup o nesneyi tüketiciye iletmektir. Bir zorunluluk veya tercih meselesine iner. Bunu belirli bir şekilde yapmanız gerekiyorsa veya bir yolu diğerine tercih ediyorsanız, o zaman hangisinin sizin için uygun olduğunu seçmekte özgürsünüz çünkü ikisi de geçerli.

ProvideInterace işlevine bağlı olarak ConnectionProvider özniteliğini göreceksiniz. Bu, işlevi bir sağlayıcı bağlantı noktası olarak işaretler. Sağlayıcı bağlantı noktası, bir bağlantı arabirimi nesnesi döndürebilen bir işlevdir. ConnectionProvider özniteliği içinde, ConnectionsZone’da görüntülendiğinde bağlantı noktasının tanımlanmasına yardımcı olması için sağlayıcı bağlantı noktasına kolay bir ad (Mesaj Sağlayıcı) verirsiniz.

Ayrıca, bağlantıları programlı olarak kurarken söz konusu bağlantı noktasına referans vermek için kullanılan bir bağlantı noktası kimliği (MyProviderConnectionPoint) tanımlamayı da seçebilirsiniz. Bağlantı noktası kimliğini belirtmezseniz, varsayılan olarak “varsayılan” olur.

Tek bir sağlayıcı bağlantı noktası birden çok bağlantıya katılabilir, böylece bunu bire çok ilişki olarak düşünebilirsiniz. Başka bir deyişle, tek bir MessageProvider Web Bölümü, birden çok MessageConsumer Web Bölümü için bağlantı sağlayıcısı olarak işlev görebilir. Bir Web Bölümü içinde birden çok sağlayıcı bağlantı noktası da tanımlayabilirsiniz.

Bu, tek bir Web Bölümünden ayrı bağlantı arabirimlerini desteklemenizi sağlar. Bu, örneğin MessageProvider’da iki mesaj tanımlamak ve MessageConsumers’ın bir mesaja veya diğerine bağlanmasına izin vermek istediğinizde yardımcı olacaktır. Bir Web Bölümünde birden çok bağlantı noktanız olduğunda, kolay adlar ve bağlantı noktası kimliği değerleri, belirli bir bağlantı noktasını bulmayı veya belirtmeyi mümkün kılar.

IMessage arabiriminin Message özelliğinin, değerini txtMessage metin kutusu denetimindeki metinden aldığına dikkat edin. Böylece, mesaj metin kutusuna metin girdiğinizde, o metin, IMessage arayüzündeki Message özelliğinin değeri olur.

MessageProvider bağlantı arabirimi nesnesi olarak kendisine bir başvuru gönderdiği için, bağlantı tüketicileri metni MessageProvider’daki metin kutusundan alabilir veya ayarlayabilir. Bu, bir sağlayıcı ve bir tüketici arasındaki iki yönlü iletişime bir örnektir.

Başka bir örnek, tüketici adını parametre olarak kabul eden Tüketici Verilerini Geri Ver işlevidir. Bu işlev, bir bağlantıda MessageProvider Web Bölümünü kullanan tüm tüketicilerin bir listesini oluşturur. Bu işlev IMessage arabiriminin bir parçası olduğundan, tüketicinin yönteme erişimi olduğu ve bağlantı üzerinden onu çağırabileceği anlamına gelir.

İleti Tüketici Web Bölümünü Oluşturma

MessageConsumer Web Bölümü, MessageProvider’dan IMessage bağlantı arabirimi nesnesini kullanan bir bağlantı tüketicisidir. Kullanıcı arayüzü, iletilen gelen metni görüntüleyen tek bir etiketten oluşur. MessageConsumer’ı tarayıcıda göründüğü gibi gösterir.

İşte MessageConsumer’ın nasıl çalıştığına dair kısa bir özet. İlk olarak, bağlantı arabirimi nesnesinin depolanacağı MessageData adlı özel bir alan tanımlar. MessageData’nın bir IMessage değişkeni olduğuna dikkat edin; bu, değişkenin IMessage arabirimini uygulayan herhangi bir nesneye bir başvuru depolayabileceği anlamına gelir. Bu iyi, çünkü MessageProvider Web Bölümü bunu sağlıyor.

Daha sonra sınıf, gelen bir IMessage bağlantı arabirimi nesnesini kabul eden AcquireInterface adlı bir yöntem içerir. AcquireInterface işlevinin ConnectionConsumer özniteliğiyle etiketlendiğine dikkat edin.

Bu, işlevi, bir sağlayıcıdan bir arabirim nesnesini kabul edebilen bir tüketici bağlantı noktası olarak işaretler. Bağlantı➥ Tüketici özniteliğini, tüketici bağlantı noktasına, Bağlantılar➥ Bölgesinde görüntülendiğinde bağlantı noktasını tanımlamaya yardımcı olan kolay bir ad (Mesaj Tüketicisi) vermek için kullanırsınız.

Ayrıca, bağlantıları programlı olarak kurarken söz konusu bağlantı noktasına referans vermek için kullanılan bir bağlantı noktası kimliği (MyConsumerConnectionPoint) tanımlamayı da seçebilirsiniz. Bağlantı noktası kimliğini belirtmezseniz, varsayılan olarak “varsayılan” olur.

Sağlayıcı bağlantı noktalarından farklı olarak, tüketici bağlantı noktaları yalnızca tek bir bağlantıda yer alabilir. Başka bir deyişle, bir Message Consumer Web Part örneği, mesaj bilgilerini yalnızca tek bir MessageProvider Web Bölümünden alabilir.

Elbette, birden çok sağlayıcıdan gerçekten çekmeniz gerekiyorsa, Web Bölümünüzün içinde yine de birden çok tüketici bağlantı noktası tanımlayabilirsiniz, ancak her bir bireysel tüketici bağlantı noktası yine de bu bire bir ilişkiye tabidir.

Web Bölümleri Çerçevesi, AcquireInterface işlevi aracılığıyla bir IMessage nesnesini MessageConsumer Web Bölümüne ilettiğinde, işlev, MessageData alan değişkenini kullanarak nesneye bir başvuru depolar.

Ardından, Bağlantı arabirimini kullanarak Tüketici Web Bölümünden Sağlayıcı Web Bölümündeki işlevleri nasıl yürütebileceğinizi göstermek için PassBackConsumerData(Me.Title) öğesini çağırır. Bu çağrı, MessageProvider’ı aktif tüketiciler listesinde MessageConsumer Web Bölümünün adını görüntülemeye zorlar.

Son olarak, oluşturma yöntemi, MessageConsumer Web Bölümü etiketinde neyin görüntüleneceğini belirlemek için MessageData alanını kullanır. Kullanmadan önce bağlantı arabirimi nesnesine geçerli bir referansı olup olmadığını kontrol ettiğine dikkat edin.

Bağlantı arabirimi nesnesi mevcut olmadığında, Web Bölümünün bir bağlantıya katılmadığı ve etiket metninin bu durumu yansıtacak şekilde güncellenir. Aksi takdirde, etiket metni, MessageData alanının Message özelliğine ayarlanabilir.

Mesaj boşsa, kodda bağlantının çalıştığını belirten görsel olarak <Mesaj Yok> görüntülenir, ancak mesaj boştur. Unutmayın, Message özelliği, mesaj metnini doğrudan MessageProvider Web Bölümündeki metin kutusu alanından çeker.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın