İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Etkili Tanıtım – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Etkili Tanıtım – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Doğrudan Posta Listeleri Yoluyla Etkili Tanıtım

Pazarlamacılar yıllardır doğrudan pazarlama amacıyla saygın şirketlerden posta listeleri kiralıyorlar. Bu şirketler, müşterilerinin pazarlama materyallerini alır ve etiketlerin basılması, etiketlerin ve posta ücretinin yapıştırılması ve malzemelerin gönderilmesi sürecini yönetir. Aynı hizmet türü on-line olarak da mevcuttur, yalnızca pazarlama mesajı salyangoz postası yerine e-posta yoluyla gönderilir.

Bu bölümde şunları ele alıyoruz:

• Doğrudan posta listesi şirketleri nasıl çalışır?
• Çalışılacak bir şirket nasıl seçilir
• Bir doğrudan posta listesi şirketiyle nasıl çalışırsınız?
• Doğrudan posta listesi pazarlamasıyla ilgili maliyetler
• Doğrudan posta listesi pazarlamanızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair ipuçları.

Doğrudan Posta Listesi Şirketleri Nasıl Çalışır?

Çevrimiçi doğrudan posta listesi şirketleri, çevrimdışı doğrudan posta listesi şirketleri ile aynı öncül üzerinde çalışır. Nüfusun belirli bir demografik veya coğrafi kesimine doğrudan pazarlama yapmak isteyen kuruluşlara bir hizmet sağlarlar. Bunu etkili bir şekilde yapmak için, belirli kriterlere uyan büyük veritabanları geliştirirler. Bu veritabanlarını nasıl oluşturdukları, iyiyi kötüden ayıran şeydir.

Pek itibarlı olmayan şirketler ve toplu posta listesi şirketleri, yalnızca bu amaç için oluşturulmuş programları kullanarak haber gruplarından, genel posta listelerinden ve İnternet’teki bir dizi başka yerden e-posta adreslerini “alma” eğilimindedir. Öte yandan saygın şirketler, belirli konularda bilgi almakla ilgilenen kişilerin listelerini oluşturmak için bir dizi stratejik yola sahiptir.

Bu sitenin ziyaretçilerine alakalı ve ilginç bilgiler sunmak için önemli ölçüde hedeflenmiş trafiğe sahip sitelerle ortaklık yaparlar. Site ziyaretçilerine, belirtilen konuyla ilgili güncellemeleri veya bilgileri almak için “kayıt olma” fırsatı sunarlar.

Katılmak için, konuyla ilgili bilgi için bir teklif olması ve ziyaretçinin listeye eklenmesini istemesi, e-posta adresini vermesi ve genellikle adını da vermesi gerekir. Liste şirketi, gelecekteki yazışmaların kişiselleştirilebilmesi için ilk adı istiyor.

Daha saygın şirketlerden bazıları, listelerinin değerini artırmak ve listelerindeki isimlerin geçerliliğini sağlamak için “double opt-in” gerektirir. Çift katılımla, site ziyaretçisi belirli bir konuyla ilgili güncellemeleri veya bilgileri almak için listeye eklenmesini ister. Posta listesi şirketi bu talebi aldığında, bireye talebin alındığını bildiren ve e-postaya cevap vererek talebin onaylanmasını isteyen bir e-posta ile takip eder.

Bu doğrudan posta listesi şirketleri, veritabanlarını ilgi alanlarına göre düzenler. Listelerindeki kişilerle yaptıkları yazışmalarla küçük bir veri madenciliği yaparak listelerini sürekli olarak geliştirirler.

Bazen belirli ilgi alanlarına odaklanmak için izleme tekniklerini kullanırlar, bazen listedeki kişiler hakkında daha fazla demografik veya psikografik bilgiye erişmek için bir veya iki soru sorarlar ve bazen de ayrıntılı bir anket tipi anket gönderirler. Geri bildirim için, gönderilen bilgileri kişiye daha iyi uyarlayabilmeleri içindir.

Doğrudan Posta Şirketi Nasıl Seçilir?

Birlikte çalışmak için bir doğrudan posta listesi şirketi seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir dizi faktör vardır. Her şeyden önce, şirket saygın olmalıdır.

Şirketin hedef pazarınızla örtüşen bir konu listesi olmalıdır. Tropikal balık satıyorsanız, şirketin uygun bir kategorisi olmalıdır. Tüm doğrudan posta listesi şirketleri aynı kategorilere odaklanmaz. Bazıları iş konularına, diğerleri bireysel eğlence konularına, bazıları teknoloji konularına ve bazıları bir kombinasyona odaklanır.

Ürün veya hizmetinizle ilgili konu listeleri olan saygın şirketleri daralttığınızda, maliyetlere, izlemeye, içerik politikalarına ve katılım politikalarına bakın. Listedeki kişilerle yazışmalarını kişiselleştiren bir firma ile çalışmak istiyorsunuz.

Ayrıca, alıcıları Web sitenizi ziyaret etmeye teşvik edebilmek istersiniz, böylece hiper metin bağlantılarında herhangi bir kısıtlama olmasını istemezsiniz. Bazı doğrudan posta listesi şirketleri, müşterileri için izleme istatistikleri sağlar. Kaç kişinin mesajı okuduğunu ve kaç kişinin istediğiniz eylemi yapmak yerine Web sitenize yalnızca “tıkladığını” bilmek yararlıdır.


Bir ürün tanıtımı örneği
Ürün tanıtımı Nasıl Yapılır
Web sitesi tanıtımı
Ürün tanıtımı ödev
Ürün tanıtımına ne denir
Marka tanıtımı nasıl yapılır
Yeni ürün tanıtım Yazısı örneği
İnternet Sitemi Nasıl tanıtırım


Doğrudan posta listesi şirketini veya çalışmak istediğiniz şirketleri seçtikten sonra şunları yapmalısınız:

• Mesajınızı almak için belirli listede ince ayar yapın.
• Mesaj içeriğini doğrudan posta listesi şirketine sağlayın.
• Örnek mesajı onaylayın. Ardından, posta listesi şirketi şunları yapacaktır:
• Belirli listeyi derleyin.
• Sağladığınız mesajı geliştirin veya biçimlendirin.
• Son onay için size bir numune gönderin.
• Listedeki her kişinin kişiselleştirilmiş bir mesaj alması için listeyi mesajınızla birleştirin.
• Mesajı listeye gönderin.
• Mesajı aldıktan sonra alıcılar tarafından gerçekleştirilen belirli eylemleri izleyin.

Hedeflerinize ve bütçenize uygun özel listeyi geliştirmeleri için doğrudan posta listesi şirket çalışanları ile birlikte çalışırsınız. Bu şirketler genellikle ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi karşılayacak doğru gruplamayı bulmak için listelerini bölümlere ayırabilir.

Örneğin, mesajınızın akarsu raftingi ile ilgilenen kişilere ulaşmasını isteyebilirsiniz. Doğrudan posta listesi şirketinin açık hava macera meraklıları için listesi bölümlere ayrılmışsa, rafting raftingi segmentini çekebilirler. Bu liste bütçenizin karşılayabileceğinden daha fazla isim sağlıyorsa, listeyi yalnızca belirli eyaletlerdeki rafting meraklılarını içerecek şekilde yeniden bölümlere ayırabilirler.

Doğrudan Posta Listesi Pazarlamasıyla İlgili Maliyetler

Doğrudan posta listesi pazarlamasının maliyetleri her zaman isim bazındadır. Genellikle hacme dayalı kayan bir ölçek vardır. İsim başına maliyetler, genellikle doğrudan posta listesi şirketinden ihtiyacınız olan tüm hizmetleri içerir, bunlara listenin bölümlere ayrılması ve kiralanması, birleştirme ve kişiselleştirme ve mesajın teslimi dahildir. Farklı şirketler, ad başına farklı tutarlar alır.

Postmaster Direct, etrafındaki en eski ve en saygın doğrudan posta listesi şirketlerinden biridir. 30 milyondan fazla e-posta adresi ile 3.000’den fazla konu listesine sahiptir. İşletmeler arası çift katılımlı e-posta adreslerinin en büyük veritabanına sahiptir.

Listedeki isimlerin yüzde yüzü katılımlı. About.com, Internet.com ve CNET gibi siteler listelerini oluşturmak için yüksek trafikli saygın sitelerle ortak çalışır. Postmaster Direct ad başına maliyetler, kiralama, birleştirme ve teslimat dahil olmak üzere 10 sent ile 35 sent arasında değişmektedir. Minimum siparişin maliyeti 1.000 ABD dolarıdır.

Dikkate alınması gereken bir dizi doğrudan posta listesi şirketi var. Web sitemin ücretsiz İnternet Kaynakları bölümünden birçoğuna bir bağlantı sağladım. Fiyatlandırma bilgileri ve konu listelerinin veya kategorilerin sayıları bu kitabın basıldığı tarihte doğru olmasına rağmen, herhangi bir karar vermeden önce güncellemeler için doğrudan posta listesi şirket sitelerini kontrol edin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın