İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Etkili Sunumlar – Sunum Hazırlama – Sunum Hazırlatma Hizmeti – Sunum Hazırlatma Ücretleri – Sunum Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Etkili Sunumlar – Sunum Hazırlama – Sunum Hazırlatma Hizmeti – Sunum Hazırlatma Ücretleri – Sunum Yaptırma

Yerleşik Sağlayıcılar

Etkili Sunumlar


Sunumlar, işiniz ve sunmaya çalıştığınız bilgiler kadar benzersiz olmalıdır. Ancak, endüstriler ve ekipler arasında yaygın olan belirli sunum türleri vardır. Hangi slaytları ekleyeceğiniz veya bilgilerinizi nasıl düzenleyeceğiniz konusunda endişelenmeden önce, hedef kitleniz için hangi tür sunumun en iyi olduğunu belirlemeniz gerekir.

Bu noktada “jeffbezosweb” sizlere yol gösterir. En uygun sunum yöntemleriyle sizlere hizmet vermekteyiz. 


Bu tür bir sunum, izleyicinin sunucuyla veya sunumla bir şekilde etkileşim kurma yeteneğini içerebilir. Örneğin, izleyiciye slayt destesini görüntüleme ve uygulamalar, anketler, testler vb. kullanarak sunumun belirli bölümlerine tepki verme şansı verilebilir. Dolayısıyla, bu tür sunumlar, sunucunun içerik arasında geçiş yapabileceği mekanizmalar içerebilir. bir tür kullanıcı etkileşimi ile etkileşimli düğmeler kullanmak gerekir.

Dijital anlamın ötesinde, etkileşimli sunumlar, öğrenci katılımıyla bir sınıf dersi kadar basit bir şey veya izleyicinin bir şekilde sunucuyla çalışmak için aktif olarak meşgul olduğu bir sunum içerebilir.

Web Seminerleri ve Çevrimiçi Sunumlar

Çevrimiçi sunumlar ve web seminerleri genellikle çeşitli internet tabanlı platformlar kullanılarak sunulan Canlı sunumları içerir. Birçok kişi, SlideShare, SlideOnline ve AuthorStream gibi hizmetleri kullanarak evrensel görüntüleme için sunumlarını çevrimiçi olarak da paylaşırken, genellikle çevrimiçi sunumlar kelimesi, İnternet kullanılarak uzaktan sunulan Canlı sunumlar için kullanılır. Bunlar görsel yardımı içerebilir veya içermeyebilir, ancak sunum yapan kişiler genellikle Skype, Google Hangouts, Zoom, Join.me, TeamViewer ve benzeri bir dizi uzaktan toplantı ve konferans uygulaması aracılığıyla sunulan PowerPoint slaytlarını tercih eder.

Bildiriler

Uygulamalar dışında, bazı sunum yapan kişiler, bir sunum sunmak için sözlü bir konuşma veya tartışma ile eski okula gitmeyi ve kağıt bildiriler kullanmayı seçebilir. Bu yöntemin büyük olasılıkla öğretmenler tarafından kullanılması, örneğin öğrencilerin sonuç çıkarmak için çalışma kağıtlarını kullanmak zorunda kalabilecekleri bir ödevi dağıtırken olduğu gibidir.

Burada ayrıca, bazı sunucuların, dinleyicilerin slaytlarını daha rahat takip edebilmeleri için PowerPoint sunumları için dinleyicilerine çalışma notları vermekten hoşlandıklarını da belirtmekte fayda var. Bu bildiriler basılı veya dijital bildiriler şeklinde dağıtılabilir. Dijital bildiriler hakkındaki gönderilerimizden ikincisi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu da büyük olasılıkla eğitimciler tarafından öğrencilere gerçek bir beyaz tahta veya dijital bir tahta kullanarak öğretmek için kullanılacak bir yöntemdir. Sunucu, konuyu açıklamak için diyagramlar çizmek için bir işaretleyici kullanabilir veya beyaz tahtaya noktalar ve açıklamalar yazabilir.

İzleyici katılımına ve etkileşime yardımcı olabilecek etkileşimli beyaz tahtalar ve uygulamalar da vardır. Bazı örnekler; Deekit, RealTime Board ve dijital beyaz tahta cihazları.

Aşağıdaki resim, Smart Tech’in interaktif beyaz tahtasını göstermektedir. Smart tech tarafından geliştirilen bu kart yelpazesine Akıllı Tahtalar denir.


Slayt örnekleri pdf
etkili sunum teknikleri – pdf
Etkili Sunum Teknikleri
ETKİLİ Sunum Teknikleri slayt
Farklı Sunum Teknikleri
Proje sunum dosyası örneği pdf
Proje sunum örneği
ETKİLİ Sunum Teknikleri ppt


Canlı Gösterim

Bu yöntemin, bir ürünün faydasını göstermek için bir satış sunumunda kullanılması muhtemeldir. Bu tür sunumlar, farklı şirketler ve hükümetler (işletmeleri tanıtmak için) tarafından düzenlenen tanıtım etkinlikleri sırasında yaygındır; Expo etkinlikleri gibi. Canlı demolar aynı zamanda kapıdan kapıya satıcılara ürün satmak için en yaygın kullanılan yöntemlerden biri olmuştur.

Bu gönderide bahsedilen sunum tanımları, türleri, yöntemleri, uygulamaları ve cihazları, sunumların nasıl ve neden sunulduğuna dair bazı yaygın örnekleri içerir. Ofiste veya okulda sunum yapmak isteyen bir acemiyseniz ve yukarıda belirtilenleri çok bunaltıcı buluyorsanız; İzleyicilerinizin önünde sunacağınız slaytlar yapmak için PowerPoint kullanmanızı öneririz.

Konunuza en uygun olanı seçmek, bir slayt destesi oluşturmak ve sunumu önceden prova etmek için bu binlerce ücretsiz PowerPoint şablonundan bir şablon seçebilirsiniz.


Sunumları anlamak için kendinize sorun: Eğlendiriyor musunuz yoksa bilgilendiriyor musunuz? Meslektaşlarınızla, yatırımcılarla veya potansiyel müşterilerle mi konuşuyorsunuz? Bu soruları sormak, sizi en iyi destekleyen sunum türünü seçmenize yardımcı olacaktır.  

jeffbezoswebseçim yapmanıza yardımcı olacak farklı sunum türlerinin açıklamalarıyla bunu daha da kolaylaştırmak için buradayız.


Bilgilendirici Sunumlar

Bilgilendirici bir sunum eğitici, kısa ve özdür. Diğer sunumlar eğlendirebilir veya ilham verebilirken, bilgilendirici bir sunumun temel amacı bilgi paylaşmaktır.

Bilgilendirici bir sunuma iyi bir örnek, insan kaynakları faydaları sunumudur. İnsan kaynakları, çalışanların hangi faydaları elde ettiğini, faydaların nasıl çalıştığını, çalışanların hangi önemli tarihleri ​​hatırlamaları gerektiğini, çalışanların daha fazla bilgiyi nerede bulabileceklerini vb. açıklamalıdır.

Yeni işe alınanlar için bir İK faydaları sunumu (veya herhangi bir bilgi sunumu) kısa, basit ve anlaşılması kolay olmalıdır, böylece yeni çalışanlar kendilerine verilen bilgileri hatırlayacaktır.

Eğitici Sunumlar

Bir şeyler öğreten bir sunum, bilgilendirici bir sunuma benzer, ancak gerçekleri paylaşmanın ötesine geçer. Ayrıca izleyiciye belirli bir konuda talimat verir. İnsanlar öğretici bir sunuma öğrenmek amacıyla katılır veya onu izlerler ve sunumun konusunu daha iyi anlayarak ayrılırlar.

Öğretici sunumların birçok örneği vardır. Çalıştaylar, eğitim oturumları veya web seminerleri, belirli bilgiler veya talimatlar sunarak izleyicilere yeni bir beceri veya prosedür öğretir. Bir şirkete yeni politikaları açıklamak, başka bir öğretici sunum türüdür. Örneğin, yeni çalışanlar için bir İK faydaları sunumu bilgilendirici olabilir, ancak mevcut çalışanlar için politika değişiklikleri hakkında bir sunum, özellikle çalışanların harekete geçmesi veya soru sorması gerekiyorsa daha öğretici olabilir.

İkna Edici Sunumlar

Pek çok sunum bir şeyler satmayı veya izleyicileri belirli eylemlerde bulunmaya ikna etmeyi umuyor. İkna edici sunumlar genellikle bir sorun sunar ve çözümlerini verileri kullanarak açıklar. İkna edici sunum örnekleri, iş konuşmalarını veya satış tekliflerini içerir.

Örneğin, başlangıç ​​finansmanı arayan bir başlangıç ​​şirketi, yatırımcıları fikirlerini desteklemeye ikna etmek için bir başlangıç ​​konuşması destesine veya A Serisi bir sunuma ihtiyaç duyabilir. Bir startup tanıtım destesi, piyasadaki bir sorunu, girişimlerin bu sorunu nasıl çözeceğini ve işlerinden nasıl para kazanacaklarını açıklayacaktır. A Serisi bir sunum, bir girişimin şirketini büyütmek ve daha ileri hedeflere ulaşmak için daha fazla finansman turu sağlamasına yardımcı olabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın