İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Concordance Yazılımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Concordance Yazılımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Uygulamadan Hata Ayıklama

Concordance Yazılımı

Uyumluluk, belge yönetimi ve geri alma için kullanılan bir yazılımdır. Transkriptler, çalışma ve bibliyografik alıntılar veya diğer dosyalar gibi büyük miktarda metin içeren ayrı nesnelere sahip veri kümelerini yönetmek için kullanılan bir yazılım sınıfındadır.

Bu tür yazılımlara genellikle tam metin bilgi alma sistemi denir. Belge alımı, kullanıcının arama kriterleriyle eşleşen verileri (metin) tanımlayan hızlı ve doğru aramalarla kolaylaştırılır. Sistem daha sonra kullanıcıya yalnızca ortaya çıkan veritabanı nesnelerini sunar.

Google veya Yahoo! Web’de bilgi bulmak için tam metin bilgi alma sistemi kullandınız.

Concordance’ın nasıl çalıştığını derinlemesine tartışmadan önce, öncelikle belgelerin ne olduğundan ve nasıl toplanabileceğinden bahsedeceğim. Fiziksel kağıt ve elektronik dosyaları içeren belgeler çoğu durumda orijinal biçimlerinden yeniden paketlenebilir ve Concordance’a ayrı belge kayıtları olarak yüklenebilir.

Concordance tarafından temsil edilen kağıt veya elektronik orijinal materyal metin içeriyorsa, geri alınabilecek bir formata dönüştürülebilir. Bu şekilde Concordance, aksi takdirde hantal olan miktardaki metnin organizasyonunu, yönetimini ve madenciliğini kolaylaştırabilir.

Toplandıktan sonra, tam metin bilgi alma sisteminin yöneticilerinden genellikle toplanan belgelerin dijital temsillerini oluşturmaları istenir. Bu görüntüler, geri alma sistemine bağlıdır ve görüntü görüntüleyicilerde son kullanıcılara sunulur. Görüntü görüntüleyiciler, tam metin bilgi alma sisteminin yönetiminin ayrılmaz bir parçası olabileceğinden, görüntülerin ne olduğunu ve nasıl görüntülendiklerini kısaca tartışacağım.

Aşağıdaki kısa inceleme, sonunda Concordance gibi bir tam metin bilgi alma sistemine yüklenecek olan bilgileri toplarken size bazı endişeler sunacaktır.

Özellikle hukuki bir konuda veri toplarken göz önünde bulundurmanız gereken hususlar, tek bir bölümde ele alınamayacak kadar çoktur ve belge toplamakla yükümlü kişilerin konuyu iyice araştırmaları tavsiye edilir. Buna yardımcı olmak için, dava destek uzmanının kullanabileceği bazı kaynaklar bölümün sonunda özetlenmiştir.

Toplanabilecek Veri Türleri

Hukuki bir mesele sırasında, hukuk personeli incelenmek üzere çeşitli materyaller toplar. Tarihsel olarak, toplanan en yaygın öğeler kağıt belgelerdi. Masaüstü iş istasyonu ve bilgisayar ağlarının ortaya çıkışından bu yana, belge koleksiyonuna yeni bir boyut eklendi: dijital nitelikteki dosyalar.

Geçmişte, işyerinde teknoloji yaygınlaşmadan önce, tek bir çalışanın erişebildiği veri miktarı, birkaç dosya dolabında saklanan belgelerden oluşuyordu. Hukuki bir meseleyle ilgili materyalin toplanması, davacının dosya dolaplarındaki tüm sayfaların kopyalarının çıkarılmasını ve incelenmek üzere taşınmasını içeriyordu.

Süreç, insan kaynakları açısından zorlu olabilirdi, ancak genel belge toplama stratejisi açıktı.

21. yüzyılda, bilgisayar teknolojisinin performans ve maliyet açısından daha verimli hale gelmesiyle, bir davacı aynı dosya dolaplarına sahip olabilir, ancak aynı zamanda gigabaytlarca elektronik malzemeye de sahip olabilir.  Bir masaüstü iş istasyonunun alanı da diyebiliriz. Ayrıca, davacı birkaç davacıdan yalnızca biriyse ve işle ilgili dosyaların güçlü, yüksek kapasiteli sunucularda depolandığı bir dosya paylaşım ağına erişimleri varsa, toplanacak malzeme terabaytlarca olabilir.

Hukuki bir konunun ömrü boyunca, bir hukuk ekibi gösterilen tüm malzeme türlerini çeşitli aşamalarda toplamayı bekleyebilir. Teknoloji destek personelinin belge toplama işlemini fiilen kendisinin yapması son derece düzensiz olsa da, bir dava destek uzmanının hukuk ekibine danışman olarak hareket etmesi ve gerektiğinde materyallerin uygun şekilde toplanmasını sağlamak için onlara rehberlik etmesi beklenebilir.


concordance software free
concordance legal software
what is cloudnine concordance
concordance lexisnexis
concordance data
Online concordance
summation software
Corpus concordance


Nihayetinde, bu materyal, bir davanın gelişimi sırasında toplanan tüm veriler için merkezi bir havuz görevi görebilen Concordance’a yüklenebilir.

Yaygın bir kanıtlayıcı malzeme türü kağıttır: mektuplar, sözleşmeler, başvuru kılavuzları, toplantı notları vb. Bu bağlamda, belge terimi, bir kağıt sayfaları koleksiyonunu ifade eder. Örneğin, peçetenin arkasındaki el yazısıyla yazılmış bir not, tek sayfası olan bir belgedir. Öte yandan, bir başvuru kılavuzu da tek bir belgedir, ancak yüzlerce veya binlerce sayfa içerebilir.

Hafif dava ve ağır dava terimleri genellikle belgelerin toplanmadan önceki doğal durumunu tanımlamak için kullanılır. Bu terimler, bir toplama ekibinin belgeleri düzenlemek ve yönetmek için gereken maliyeti ve çabayı tahmin etmesine yardımcı oldukları için oluşturulmuştur.

İdeal bir belge seti kusursuzdur, daktiloyla yazılmış metinden oluşur, iyi sıralanmıştır (belki tarihe göre düzenlenmiştir) ve iyi tanımlanmış belge sınırlarına sahiptir (her belge bir ayırıcı sayfa ile sonlandırılır veya her belge ayrı bir sayfada saklanır). dosya). Bu tür belgeler hafif dava olarak bilinir ve yönetilmesi nispeten kolaydır.

Tersine, mantıksal bir sıra olmadan birbirine karıştırılmış belgeler; çoğunlukla el yazısıyla yazılmış metinlerden oluşan veya sayfaların kenar boşluklarında el yazısı notlar bulunan (marjinal olarak bilinir); veya ağır zımbalarla veya kör klipslerle bağlanmış olanlar, ağır dava olarak bilinir.
Toplanan kağıt, tam metin bilgi alma sistemine gönderilecekse, bir yazılım programı tarafından taranmalıdır.

Bu süreç, kaynak malzemenin dijital temsillerini oluşturur. Çoğu durumda tarama, Optik Karakter Tanıma (OCR) olarak bilinen bir işlem kullanılarak kağıt üzerinde görüntülenen metni de tanımaya çalışır. Bu işlemin doğruluğu, nihai olarak geri almanın doğruluğunu belirler: başarısız bir OCR prosedürü, kaynak materyalden farklı, hatalı biçimlendirilmiş sonuçlara yol açabilir.

OCR prosedürü kusursuz olsa bile, kaynak malzemenin kendisinde kusurlar olabilir, belki lekeler olabilir veya kağıt yırtıktır, bu nedenle dönüştürülen OCR metni yanlış olacaktır. Genel olarak, hafif davalar OCR’den doğrulukla gelir ve ağır davalar bunu yapmaz. Girdi ne kadar iyi olursa, çıktı da o kadar iyi olur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın