İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

E-posta Pazarlama İpuçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

E-posta Pazarlama İpuçları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Çoklu Kullanım Sorunları

Her Zaman İmza Dosyalarınızı Kullanın

Daha önce tartışıldığı gibi, imza dosyaları harika bir pazarlama aracıdır. İmza dosyanızı her zaman çevrimiçi iletişiminize ekleyin. İmza dosyaları hakkında bilgi için Bölüm 9’a bakın. İmza dosyalarının hedeflenen kitle için doğru olduğundan emin olmayı unutmayın.

Eklerin Bilinçli Kullanımı

Oldukça büyük miktarda veri gönderiyorsanız, bunu e-posta mesajınıza ekli dosya olarak göndermek isteyebilirsiniz. Ancak, yalnızca alıcının ekli bir dosya gönderme iznine sahipseniz bir e-posta eki ekleyin.

Birinin evine gitmeyi, kendinizi içeri almayı, oturma odasına girmenin yolunu bulmayı ve ardından broşürünüzü sehpanın üzerine bırakmayı asla düşünmezsiniz. Ancak insanlar, istenmeyen bir ek gönderdiklerinde bunun çevrimiçi eşdeğerini yaparlar. Ek, İnternet üzerinden alıcının bilgisayarına gönderilir ve indirilip bilgisayarın sabit diskinde saklanır. Bu oldukça kaba ve çoğu durumda istenmeyen olarak kabul edilir.

Ayrıca, e-postanızın alıcısı dosya boyutunun farkında değilse ve bunu beklemiyorsa 50K’dan büyük bir ek göndermeyin. İnternet bağlantınız kablolu modem veya T1 hattı olsa ve saniyeler içinde 3 MB dosya gönderilse de mesajınızı ve ekinizi alan kişi 14,4 Kbps modem ve yavaş bir makine kullanıyor olabilir. 3 MB’lık bir dosya gönderirseniz, 14,4 Kbps modemi olan kişinin dosyayı indirmesi iki saat sürebilir. Söylemeye gerek yok, o çok memnun olmayacak.

İstenmeyen bir ek gönderirken göz önünde bulundurulması gereken diğer bir faktör, gönderdiğiniz ekin işletim sistemi veya alıcının sistemindeki yazılımla uyumlu olmayabileceğidir. Farklı bir platform (Mac/PC) veya farklı bir işletim sistemi kullanıyor olabilirsiniz ve alıcı dosyanızı açıp okuyamıyor olabilir.

PC’den PC’ye veya Mac’ten Mac’e bile, söz konusu program kendi makinesinde yüklü değilse, alıcı eki açıp görüntüleyemeyebilir. Corel WordPerfect’in 1994 sürümünü kullanan biri, ek olarak gönderilen bir Microsoft Word 2000 belgesini okuyamayabilir. Böylece, dosyayı göndermek için zamanınızı ve alıcının dosyayı indirmek için zamanını boşa harcamış olursunuz.

Son olarak, e-posta eklerinin bilgisayar virüsleri için taşıyıcı görevi görebileceği bilinen bir gerçektir. Birine bilmeden virüslü bir ek gönderebilirsiniz ve gönderdiğiniz dosya virüssüz olsa bile, alıcılar sistemlerinde bir virüs bulursa, onlara bir ek gönderdiğiniz için yine de suçu üstlenebilirsiniz.

Temel olarak, alıcının izni olmadıkça herhangi bir türde e-posta eki göndermekten kaçının. Göndermeyi düşündüğünüz dosyanın boyutuna, diğer platformlarla uyumluluğuna ve bilgisayar virüslerine dikkat edin. Büyük bir ek göndermenin bir alternatifi, dosyayı bir Web sunucusuna göndermek ve e-posta mesajınızda kullanıcıları dosyayı indirebilecekleri bir URL’ye yönlendirmektir.

İfadeler ve Steno ile Kendinizi İfade Etme

Sözlü iletişimde, ses tonlamaları, ton ve ses seviyesi aracılığıyla ruh halinize, anlamınıza ve niyetinize ilişkin ayrıntıları sağlarsınız. Ayrıca yüz ifadeniz ve beden dilinizle anlamınız ve niyetiniz hakkında ipuçları veriyorsunuz. E-posta aynı duygu ifadesine izin vermez. Buna çevrimiçi olarak sahip olduğumuz en yakın şey, ifadelerin kullanılmasıdır.

İfade, “duygu” ve “simge”nin birleşimidir. İfadeler, bir çubuk şeklin duygularının görünümünü veren klavye karakterlerinin kombinasyonlarıdır. Yandan bakılmalı ve gülümsemek, kaşlarını çatmak, gülmek vb. anlamına geliyordu.

İfadeler, anlamınızı ve niyetlerinizi okuyucunuza iletmenizi sağlar. Örneğin, patronunuz size e-posta yoluyla bir ödev verirse ve cevabınız “Kirli işlerinizi üzerime yıktığınız için çok teşekkür ederim” ise, patronunuz bariz meydan okumanıza üzülebilir. Ama şunu yanıtlarsanız: “Kirli işini üzerime yıktığın için bir milyon teşekkür ederim :-),” patronun görevi şaka yollu kabul ettiğini anlayacaktır.

İfadeler, metin mesajlarınıza biraz kişilik ve hayat eklemenizi sağlar. Ancak bunların kullanımı evrensel değildir ve genellikle iş yazışmalarında kullanılmamalıdır. Daha yaygın olarak kullanılan ifadelerden bazıları şunlardır. E-posta stenografisi en çok haber gruplarında ve sohbet odalarında kullanıldığından, bu kısaltmaları onlara aşina olan diğer kişilerle kullandığınızda en başarılı olacaksınız.


E-posta pazarlama Nedir
e-posta pazarlama örnekleri
Satış mail Örnekleri
e-posta pazarlama nasıl yapılır
E-posta pazarlama araçları
e-posta pazarlama pdf
Wix e-posta pazarlama
Satış pazarlama mail Örnekleri


E-posta Pazarlama İpuçları

Hazır ol. E-posta adresinizi antetli kağıtlarda, reklamlarda, kartvizitlerde ve imza dosyalarında gören kişilerden şirketiniz, ürünleriniz, konumlarınız vb. hakkında bilgi talep eden çok sayıda e-posta alacaksınız. Şirket materyallerinizi geliştirmeye başlamadan önce ilk sorgulamayı beklemeyin. İşte bazı ipuçları. Bunları takip etmek sizi yanıt vermeye daha hazır hale getirecektir.

Bir Broşür ve Kişisel Not Ekleyin

Kolaylıkla erişebileceğiniz ve e-posta ile gönderebileceğiniz bir elektronik broşür veya kurumsal bilgiye sahip olun. İstenen herhangi bir materyalle birlikte e-postanıza kişisel bir not göndermeye çalışın.

Bir Yanıt Kitaplığı Toplayın

Farklı insanlar aynı soruları soracaktır ve zamanla bu sık sorulan sorulara yanıtlardan oluşan bir kitaplık geliştirmelisiniz. Bir e-postayı yanıtlarken, soruyu tekrar alma olasılığınız olup olmadığını kendinize sorun. Cevabınız “evet” ise, kelime işlemcinizde “Sık Sorulan Sorular” veya “SSS” adlı bir belge geliştirmeyi düşünün.

Gelecekte, daha önce yanıtladığınız bir soru aldığınızda, yanıtınızı SSS dosyanızdan kesip e-posta iletinize yapıştırmanız yeterlidir. Yanıtlarınızı her zaman uygun şekilde düzenlediğinizden ve kişiselleştirdiğinizden emin olun.

E-posta Ağı İle Takip Formaliteleri

E-posta yazarken şu noktaları unutmayın:

• Nazik olun. Memnuniyetlerinizi ve teşekkürlerinizi hatırlayın.
• Hemen yanıtlayın—24 saat içinde.
• Kısa olun.
• Küçük harfli karakterler kullanın. Büyük harfler bağırmak demektir!
• Uygun olan yerlerde ifadeler kullanın.
• Dil bilginizi ve imlanızı kontrol edin.
• Ekleri idareli kullanın.
• İstenmeyen toplu e-posta göndermeyin.

Hemen Yanıtlayın

İnsanlar aynı gün veya en geç ertesi gün cevap bekliyor. E-posta iletişimi sesli posta gibidir. 24 saat içinde yanıt vermezseniz müşterilerinize, potansiyel müşterilerinize ve iş arkadaşlarınıza çok net bir mesaj gönderirsiniz: “İletişiminiz benim için önemli değil.” Mesaj yalnızca “Üzgünüm, buna hemen ulaşamam.

Hafta sonuna kadar size bir cevap vermeye çalışacağım.” Bu, kopyalayıp bir e-posta mesajına yapıştırabileceğiniz hazır bir dosyaya kaydetmek isteyeceğiniz bir yanıt olabilir. Anında yanıt, hemen yanıt veremeyeceğinizi söylese bile, gecikmeli tam yanıttan daha iyidir. Size bilgi için yazan insanlar, mesajlarının hemen yanıt verecek kadar önemli olduğunu düşündüğünüzü takdir edeceklerdir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın