İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Etkili E-posta Mesajı Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Etkili E-posta Mesajı Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Etkili E-posta Mesajı Biçimlendirme

İlk ekranının veya ilk birkaç ekranının, mesajın gönderildiği diğer kişilerin e-posta adreslerinden oluşan bir dizi olduğu bir e-posta mesajı aldınız mı? Kendinizi özel hissetmediniz mi? Mesajın sadece senin için olduğunu düşünmedin mi? Bu tür toplu postalama çok kişisel değildir ve genellikle alıcılar iletiye bakmadan siler.

Birkaç yıl önce toplu veya grup e-postaları gönderirken BCC özelliğini kullanmayı önermiştim. Bugün, bir dizi İnternet servis sağlayıcı, gelen bir mesajın spam olup olmadığını belirlemek için BCC alanında birden fazla adres arar. İletinizin spam olduğu kabul edilirse, muhtemelen hedeflenen alıcıya ulaşmaz. Bir gruba giden pazarlama mesajları için özel posta listesi yazılımına geçmeyi önermemin nedenlerinden biri de budur.

Mesajın içeriği tek bir konuya odaklanmalıdır. Bir mesajın ortasında konuyu değiştirmeniz gerekiyorsa, ayrı bir e-posta göndermek daha iyidir. Alternatif olarak, birden fazla konuyu tartışmak istiyorsanız, mesajınıza “Üç sorum var” veya “Tartışmak istediğim dört konu var” ile başladığınızdan emin olun. İnsanlar meşgul, e-postalarını çabucak okuyorlar ve mesajınızın ilk birkaç cümlesinde ana noktalarınızı ele alacağınızı varsayıyorlar.

E-posta, yazım ve dilbilgisinin doğru olması gerektiği için bir iş mektubu yazmaya benzer. Bu, birçok kişinin e-posta gönderirken göz ardı ettiği anlaşılan büyük ve küçük harflerin doğru kullanımını içerir. Ancak, e-posta, tonunun tamamen farklı olması nedeniyle bir iş mektubundan farklıdır. E-posta yazışmaları iş yazımı kadar resmi değildir. E-postanın tonu, resmi bir mektuptan çok kibar bir sohbete benzer, bu da onu ilişki kurmaya elverişli kılar.

Genel olarak şunları yapmalısınız:

• Paragraflarınızı nispeten kısa tutun; en fazla yedi satır.
• Noktanızı ilk paragrafta belirtin.
• Açık ve net olun.
• Herhangi bir Web adresini “canlı” hale getirdiğinizden emin olmak için başında http:// kullanın. www ile başlayan URL’yi verdiğinizde, okuyucunun sitenizi ziyaret etmek istiyorsa Web adresini kopyalayıp tarayıcıdaki adres alanına yapıştırması gerekir. www’nin önüne http:// koyduğunuzda, bağlantı “canlı” olur ve okuyucunun doğrudan sitenize götürülmesi için adrese tıklaması yeterlidir. Okuyucunuzun Web sitenizi ziyaret etmesini mümkün olduğunca kolaylaştırın.
• Okuyucunuza bir harekete geçirici mesaj verin.
• Birçok e-posta programı bu özellikleri görüntüleyemediğinden, ileti örneği, grafikler, farklı yazı tipleri, italik ve kalın yazı gibi süslü biçimlendirme kullanmaktan kaçının. Mesajınız: “Çiçekleri sevdim. Seni seviyorum”, “Çiçekleri <I>sevdim<I> olarak görülebilir. <B>Seviyorum<B>”, alıcının e-posta yazılımı biçimlendirmeyi kaldıramıyorsa. Bu tür etkisini kaybeder!
• E-posta paketinizin yazım denetimi özelliği yoksa, ilk olarak kelime işlemci programınızda mesajınızı oluşturmayı düşünebilirsiniz. Orada yazım denetimi yapın, ardından kesip e-posta paketinize yapıştırın.
• Sözlerinizi dikkatli seçin. E-posta, düşüncelerinizin kalıcı bir kaydıdır ve başkalarına kolayca iletilebilir. Ne zaman kötü bir yanıt gönderme dürtüsüne sahipsen, yeniden düşünmek için kendine bir veya iki saat ver. Bu sözler sizi rahatsız etmek için geri gelebilir ve genellikle yaparlar.


e-mail örnekleri
e-mail örnekleri türkçe
Outlook koşullu biçimlendirme
e-posta yazma örnekleri
Etkileyici mail Örnekleri
Resmi mail örnekleri Türkçe
e-posta imza şablonları
Outlook bana gelen mailleri renklendirme


Harekete Geçirici Mesaj

Okuyucularınıza harekete geçirici bir çağrı yaptığınızda, insanların kendilerine söyleneni ne sıklıkta yapacakları şaşırtıcıdır. Size Connex Network’te yaptığımız bir şeyden bir örnek vereceğim. Büyük bir organizasyon için bir dizi on İnternet pazarlama atölyesi yürüttük. Çalışanları ve seçilmiş müşterileri, çalıştayların herhangi birine, bazılarına veya tümüne katılmaya davet edildi. Müşterileri en fazla üç çalışanı içerebilir. Çalıştaylar öğleden sonra uzadığı için öğle yemeği verildi.

Connex Network, projeyi organize etmekten ve yönetmekten sorumlu olduğundan, öğle yemeklerini organize etmek için her atölye çalışmasına katılacak yaklaşık insan sayısını bilmemiz gerekiyordu. Katılım LCV’lerini arayan her şirketin temsilcisiyle e-posta yoluyla iletişime geçtiğimizde bir deney yaptık.

Temsilcilerin yarısına mesajın bir versiyonunu, diğer yarısını ise biraz farklı bir versiyonunu gönderdik. İki mesaj arasındaki tek fark, birine bir harekete geçirici mesaj eklememizdi. Bu mesajda şunu sorduk: “Çarşamba öğleden önce katılıp katılmayacağınızı belirten LCV, öğle yemeği için hazırlık yapmamız gerektiği için” ve diğerinde aynı satırda: “Bizim gibi katılmayı planlıyorsanız lütfen bize bildirin. Öğle yemeği için ayarlamalar yapmalıdır.

İlk mesajı alan gruptan yüzde 95’lik bir yanıt oranı vardı. Bunun nedeni, insanlara bir eylem çağrısı ve bir son tarih vermemiz ve kendilerini daha hızlı yanıt verme zorunluluğu hissetmeleridir.

Bu arada, ikinci gruptakilerin yüzde 50’den azı mesajımıza yanıt verdi. Bu bize ne anlatıyor? Yanıt oranınızı artırmak için, okuyucularınıza e-posta gönderirken harekete geçirici mesaj verin. İnsanlar bir şey yapmaları söylendiğinde tepki verirler; bir son tarih olduğunda daha acil hareket ederler.

Uygun E-posta Yanıt İpuçları

Cevaplarınıza orijinal mesajın tamamını dahil etmeyin. Bu gereksizdir ve mesajın asıl göndereni için ağırlaştırıcıdır. Ancak, alıcının hafızasını yenilemek için orijinal mesajı yeterince kullanın. Cevap vermeden önce “Kime” ve “Bilgi”yi kontrol etmeyi unutmayın. Tüm bir posta listesinin yalnızca gönderene yönelik yanıtınızı almasını istemezsiniz. Aynısı, “Yanıtla” yerine “Tümünü Yanıtla”yı seçmek için de geçerlidir.

HTML mi Metin mi?

E-posta mesajlarını metin olarak mı yoksa HTML olarak mı göndermelisiniz? HTML mesajları, e-posta yoluyla bir Web sayfası göndermenize izin verir. Bu HTML mesajları metinden çok daha güzel ve dikkat çekicidir ve araştırmalar, HTML mesajlarının önemli ölçüde daha yüksek tıklama oranları sağladığını göstermiştir.

Bugün temel kural, rutininiz, bireysel iletişiminiz için metin e-postası göndermeniz ve bülteniniz veya e-spesiyalleriniz gibi kitlesel, izin temelli pazarlama iletişimi için HTML kullanmanızdır. Rutin e-postalarınızı e-posta programınız ile gönderiyorsunuz ve HTML pazarlama e-postalarınızı özel posta listesi yazılımınız ile gönderiyorsunuz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın