İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

E-Posta Kullanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

E-Posta Kullanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Kutusu Tasarlama

E-Posta Kullanımı

Concordance, Microsoft’un Mesajlaşma Sisteminden, Microsoft Outlook e-posta istemcisinden ve Microsoft Exchange Sunucusundan e-posta mesajlarını ve diğer elektronik nesneleri alabilir. Bu uygulamalardan birinden içe aktarırken, yükleme sisteminde Microsoft Outlook kurulu olmalıdır.

E-belgelerde olduğu gibi, Concordance’ın da e-posta mesajlarını saklamak için kullanılabilen özel bir veritabanı şablonu vardır. “Şablondan veritabanı oluştur” iletişim kutusunun E-Docs sekmesinden, Dosya ➤ Yeni menüsünden erişebilirsiniz. Bu şablon, e-posta mesajlarıyla ilişkili meta veri alanlarıyla eşleşen önceden tanımlanmış bir dizi alana sahiptir. İhtiyaçlar geliştikçe bu alanları değiştirebilir, silebilir veya ekleyebilirsiniz.

Bu özelliğin yaygın bir kullanımı, e-posta mesajlarını ve eklerini Microsoft Outlook e-posta istemcisinden almaktır. Bu yordamın çalışması için yükleme iş istasyonunda Outlook’un yüklü olması ve e-posta istemcisinin istenen mesajları içeren e-posta veritabanı dosyasına erişiminin olması gerekir.

Microsoft Outlook, merkezi bir e-posta sunucusuyla (Exchange gibi) ilişkilendirilebilir veya bağımsız bir istemci olarak kullanılabilir. Outlook bağımsız bir istemci olarak çalıştığında, iletileri bir .PST dosyasında depolar. Tüm e-posta mesajları, ilişkili ekler ve Takvim, Günlük girişleri, Kişiler ve Görevler gibi diğer öğeler bu tek dosyaya sarılır.

Concordance, e-posta mesajlarıyla ilişkili tam metni ve diğer meta veri alanlarını içe aktarır ve ekleri belirttiğiniz bir dizine çıkarabilir.

Ayıklanan ek dosyaları, veritabanındaki her bir e-posta kaydıyla ilişkilendirilebilir, böylece bir kullanıcı, Concordance’ın Gözat görünümündeki bir bağlantıya tıklayabilir ve eki, eğer bu uygulama kullanıcının iş istasyonunda yüklüyse, yerel uygulamasında başlatabilir.

Günlük girişleri ve Kişiler gibi .PST dosyasında depolanan diğer öğeler içe aktarılabilir, ancak e-posta iletileri bu nesnelerle ilişkili meta veri alanlarının çoğunu paylaşmaz.

Sonuç olarak, kayıtlar bu nesnelerle ilişkili tüm verileri içermeyebilir. Concordance, bir dizi etkileşimli iletişim kutusu görüntüleyen ve e-postaları içe aktarma sürecinde size yol gösteren bir “E-postayı içe aktar” sihirbazına sahiptir. Documents ➤ Import ➤ E-mail menüsünden aktif ediyorsunuz.

Bu sihirbazın ilk iletişim kutusu, Outlook istemcisiyle ilişkili .PST dosyasının içeriğini ağaç görünümünde görüntüler. Ağaçtaki öğelerden birine tıklanması, Concordance’ın o nesnedeki öğeleri içe aktarmasına neden olur. İçe aktarma başına yalnızca bir nesneyi vurgulayabilirsiniz.

Ağaç görünümündeki her düğümün alt klasörleri olabileceğini unutmayın. Her alt klasördeki tüm girişlerin içe aktarıldığından emin olmak için “Alt dizinleri içe aktar” onay kutusunu işaretlemelisiniz. Ağaçtaki her nesnedeki tüm girişleri içe aktarmak için üst düzey nesneyi tıklatabilir ve ardından “Alt dizinleri içe aktar” onay kutusunu işaretleyebilirsiniz.


E-posta Ne İşe Yarar
e-posta adresleri
E-posta giriş
e-posta adresi örnekleri
E-posta aç
e-posta nedir örnek
e-posta adresimi göster
e-posta adresi ne demek


Sihirbazdaki bir sonraki iletişim kutusu olan Ekler, e-posta mesajı ekleriyle ilgili seçenekleri içerir.

• Ekleri e-posta ile çıkar: Bu onay kutusu, eklerin işlenmesini etkinleştirir. İşaretlenmediğinde, bu ekrandaki diğer seçenekler devre dışı bırakılır.

• Ek dizini: Yükleme iş istasyonunun bağlı olduğu sürücüler ve klasörler arasında gezinmek için Gözat düğmesini kullanabilirsiniz. Eklerin saklanacağı üst dizini seçmelisiniz. “Ekler için alt dizinler oluştur” onay kutusunu da işaretlerseniz, Concordance’ın ek alt klasörleri oluşturacağını unutmayın. Bu onay kutusu işaretli değilse, ekler yalnızca üst dizine çıkarılır.

• Alt dizin öneki: Varsayılan değer ATTACH’dir. Bu, “Ekler için alt dizinler oluştur” onay kutusu işaretliyse, Concordance’ın ekleri çıkarırken oluşturacağı alt klasör adlarına karşılık gelir. Concordance, “Maks. dosyalar” alanındaki eklerin sayısını ilk alt klasöre (ATTACH0000) çıkarır, ardından yeni bir alt klasör (ATTACH0001) oluşturur ve ayıklamaya devam eder.

Ekler çıkarıldığında, Concordance’ın dosyalara yeni dosya adları atayacağını unutmayın. Bunu, aynı dosya adına sahip eklerin aynı klasöre çıkarılması olasılığını önlemek için yapar. Concordance’ın ekli dosyalara atadığı adlar, içe aktarma sırasında oluşturulan tüm alt klasörlerde eki benzersiz şekilde tanımlayan alfasayısal bir karakter kümesidir.

Sihirbazın bir sonraki iletişim kutusu olan “Tarih aralığı”, tüm e-postaları içe aktarmanıza veya bir tarih aralığı belirlemenize olanak tanır. Tarihten bağımsız olarak tüm e-postaları içe aktarmak için “Tüm e-postaları içe aktar” radyo düğmesini seçmelisiniz. Belirli bir tarih aralığındaki e-postaları içe aktarmak için “Belirli bir tarih aralığındaki e-postaları içe aktar” radyo düğmesini seçmelisiniz. “Başlangıç tarihi” veya “Bitiş tarihi” alanlarına tıklandığında bir Takvim aracı açılır.

Sihirbazın bir sonraki iletişim kutusu olan Alanlar, veritabanında e-posta iletilerindeki meta veri alanlarıyla eşlemek için kullanabileceğiniz bir alan matrisi görüntüler. E-posta Şablonu veri tabanı kullanılmışsa, bu eşlemeler önceden ayarlanacaktır. Başka bir veritabanı modeli kullanılıyorsa, eşlemeleri buna göre seçmelisiniz.

“Yinelenen e-postalara izin verme” etiketli onay kutusu, Concordance’ın yinelenen gibi görünen e-posta iletilerini nasıl işlemesi gerektiği konusunda bilgilendirir.

İşaretlenmemişse, tüm e-postalar içe aktarılacaktır. İşaretlenirse, Concordance bir e-posta mesajının MESSAGEID alanındaki değeri, daha önce içe aktarılmış olan diğer e-posta mesajlarında bulunan değerlerle karşılaştırır. Bir eşleşme bulursa, e-posta mesajının yalnızca bir örneği korunur. MESSAGEID değeri, çoğu e-posta mesajıyla ilişkili bir meta veri alanıdır ve benzersiz bir tanımlayıcı olarak kullanılır.

Sihirbazın son iletişim kutusu olan Bitir, İçe Aktar düğmesini tıklatarak içe aktarmayı tetiklediğinizde bir durum raporu görüntüler.

■Not : Microsoft Excel çalışma kitaplarını içe aktarırken, çalışma kitabındaki her çalışma sayfası ayrı bir veritabanı kaydı olarak içe aktarılır.

Concordance’tan dışa aktarma

Tüm dışa aktarma yordamlarını Belgeler ➤ Dışa Aktar menüsünden başlatırsınız. Bu menü öğesi, her biri farklı bir dışa aktarma formatına karşılık gelen dört farklı seçeneğe sahiptir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın