İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Dışa Aktarma Sihirbazı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Dışa Aktarma Sihirbazı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Etiketli Görüntü Dosyası  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Uyumluluk Veritabanı Olarak Dışa Aktarma

Verileri Concordance’tan önceden var olan başka bir Concordance veritabanına aktarabilirsiniz veya dışa aktarma tamamen yeni bir veritabanı oluşturabilir. Yeni bir veritabanı oluşturulursa, yapısı dışa aktarılan veritabanını temel alır. Önceden var olan bir veritabanına aktarılırsa, veritabanı yapıları uyumluysa kayıtlar eklenebilir veya güncellenebilir.

Dışa Aktarma Sihirbazına Belgeler ➤ Dışa Aktar ➤ Uyum veritabanı menüsünden erişirsiniz. Bu sihirbazdaki iletişim kutuları, bu bölümde daha önce açıklanan Uyumluluk verileri için İçe Aktarma/Güncelleme Sihirbazında kullanılan karşılık gelen iletişim kutularına benzer.

Ancak, önemli bir fark sihirbazın ilk iletişim kutusudur: Veritabanı. Verileri Concordance’tan Concordance’a aktarırken, hedef veritabanını seçmek için Gözat düğmesini kullanabilirsiniz.

Ancak, dışa aktarma işlemi yeni bir veritabanı oluşturmak için gerçekleştiriliyorsa, Veritabanı metin alanına tam dosya yolunu ve veritabanı adını yazabilir veya Gözat düğmesini kullanarak istediğiniz klasöre gidebilir, dosyanın adını girebilirsiniz. “Birleştirilecek veritabanını seçin” iletişim kutusunun Dosya Adı metin alanında yeni veritabanını seçin ve ardından Aç düğmesine tıklayın.

Her iki durumda da, veritabanı adı önceden var olan bir veritabanına karşılık gelmiyorsa, dışa aktarılan veritabanınınkilerle eşleşen alan adları ve veri türleri ile yeni bir tane oluşturulur. Dışa aktarmanın son adımı, yeni veritabanının bu şekilde oluşturulması gerektiğini onaylamanızı ister.

Dışa Aktarma Sihirbazı’nın kendisinden dışa aktarılan kayıt aralığını kısıtlamanın bir yolu yoktur. Ancak, Concordance yalnızca son etkin aramadan erişilebilen kayıtları dışa aktarır. Veritabanının tamamının bir alt kümesinin dışa aktarılması gerekiyorsa, dışa aktarma işlemini gerçekleştirmeden önce veritabanına yönelik sorguları yürütmeniz gerekir.

Harici bir veritabanını güncellemek için dışa aktarma kullanıldığında, bağlantı alanları aracılığıyla eşleşmeyen tüm kayıtlar, hedef veritabanına yeni kayıtlar olarak eklenir.

Veriler, Dışa Aktarma sihirbazının Ekle/Değiştir iletişim kutusundaki “Tüm kayıtları ekle” veya “Eşleşen kayıtları değiştir ve yeni kayıtlar ekle” seçeneklerinden harici bir veritabanına eklendiğinde, kayıtlar sırasıyla dışa aktarılır. kaynak Concordance veritabanında görünürler. Kayıtların hedef veritabanında farklı bir sırada görünmesini istiyorsanız, dışa aktarma işlemini gerçekleştirmeden önce kaynak veritabanındaki kayıtları sıralamanız gerekir.

Sınırlandırılmış Metin Dosyasına Aktarma

Sınırlandırılmış metni içe aktarırken olduğu gibi, dışa aktarma sırasında size yol gösterecek bir Dışa Aktarma Sihirbazı veya sihirbazın çeşitli ekranlarını tek bir ekranda özetleyen bir Dışa Aktar iletişim kutusu kullanabilirsiniz.

Dışa Aktarma Sihirbazı

Dışa Aktarma Sihirbazı’ndaki iletişim kutuları düzen ve kullanım açısından karşılık gelen sınırlandırılmış veri İçe Aktarma Sihirbazı’nda kullanılan iletişim kutuları ile benzerdir.

Dışa Aktarma Sihirbazının ilk iletişim kutusu sizden bir belge aralığı belirlemenizi ister. İlk ve Son metin alanları, Concordance’daki son aktif sorgudan erişilebilen veritabanı kayıtlarının sıralı konumlarına karşılık gelir. Son aktif sorgu veritabanındaki tüm kayıtları temsil ediyorsa, bu değerler her kayda karşılık gelir.

Sonraki iki iletişim kutusu, Biçim ve Tarih Biçimi, sınırlandırılmış İçe Aktarma Sihirbazındaki benzerleriyle tamamen aynıdır. Ancak, Tarih Formatı iletişim kutusundan yapılan biçimlendirme seçiminin, alanların son kullanıcılara, alan adlarını, biçimleri ve verileri ayarlamak için kullanılan Değiştir iletişim kutusundan nasıl görünecek şekilde biçimlendirildiğinden bağımsız olarak, seçilen her tarih alanının dışa aktarma biçimini kontrol ettiğini unutmayın.


Excel Dışa Aktarma
Simden içe aktar ne demek
OneDrive
Bilgisayarda içe aktarılan Fotoğraflar nerede


Dışa Aktarma Sihirbazı’ndaki bir sonraki iletişim kutusu olan Alanlar, aşağıdaki farklarla İçe Aktarma Sihirbazı’nın Alanlar iletişim kutusuna benzer:

• İçe Aktarma Sihirbazındaki “İlk satırı atla” seçeneği, Dışa Aktarma Sihirbazında “Alan adlarını dışa aktar” olarak görünür. Dışa Aktarma Sihirbazı’nda bu seçenek, alan adlarını sınırlandırılmış dosyanın ilk satırı olarak yazmak için kullanılır.
• İçe Aktarma Sihirbazı’ndaki “Zengin metni içe aktar” seçeneği, Dışa Aktarma Sihirbazı’nda “Zengin metni dışa aktar” olarak görünür.

İletişim Kutusunu Dışa Aktarma

Dışa Aktar iletişim kutusunun düzeni, görüntülenen iki farkla bu bölümde daha önce açıklanan Güncelle iletişim kutusunun düzeniyle neredeyse aynıdır.

• Alan adlarını ilk kayıt olarak dışa aktar: Bu seçenek, alanların adlarını dışa aktarılan sınırlandırılmış dosyanın ilk satırı olarak yazar.
• Zengin metni dışa aktar: Bu seçenek seçilirse, zengin metin biçimlendirmesi dışa aktarılacaktır.

Genel olarak, ayrılmış metin kullanarak programlar arasında veri aktarırken, verileri kullanacak yazılım zengin metin biçimlendirme talimatlarını anlayacak şekilde programlanmadıkça bu seçeneği işaretlememelisiniz.

Veritabanı Transkriptleri

Transkriptler, Belgeler ➤ Dışa Aktar ➤ Veritabanı transkriptleri menüsünden dışa aktarıldığında, LiveNote’un Portable Case Formatında (.PCF) kaydedilirler. Transkriptleri dışa aktarmanın bu yöntemi, verilerin o programla paylaşılacağını bildiğiniz zaman kullanılır.

Dökümleri Dışa Aktar iletişim kutusunun, yalnızca o anda görüntülenen dökümü dışa aktarma veya bir aralığı dışa aktarma seçenekleri vardır.

“İlk transkript” ve “Last transkript” alanları, son aktif arama yoluyla Concordance tarafından erişilebilen transkript kayıtlarının sıra konumlarına karşılık gelir. Birkaç transkript dışa aktarıldığında, bunlar tek bir .PCF dosyasına kaydedilir. Köprüler dahil tüm ek açıklamalar dosyaya aktarılır. Ancak, köprülerin başvurduğu dosyalar .PCF dosyasına aktarılmaz ve ayrı ayrı dosyalar olarak kopyalanmalıdır.

Dışa Aktar düğmesine tıklamak, transkriptlerin kaydedilmesi gereken konumu seçmenize izin veren bir “Farklı kaydet” iletişim kutusu açar.

Veritabanı Yapısı

Alan adları, öznitelikler ve veri türleri dahil olmak üzere mevcut bir veritabanının boş kabuğuyla birkaç şey yapabilirsiniz. Yeni bir veritabanı olarak hizmet vermesi için dışa aktarabilirsiniz, yönetici tanımlı bir veritabanı şablonu olabilir veya referans amacıyla kullanılabilir.

Yeni veritabanı yapısı oluşturulduğunda, belge düzeyindeki etiketler kalıcı olmadıkça dışa aktarılmaz; bu, etiketleri bir veritabanına kalıcı bir bağlantı haline getirme yöntemidir. Ayrıca, Concordance’ın güvenlik modelindeki kullanıcı hesabı bilgileri boş kabuğa taşınmaz.

Bu bölüm, bir Concordance veri tabanına ve veri tabanından veri almak ve vermek için kullanılan yöntemleri ele almıştır. Concordance’a çeşitli kaynaklardan veri aktarabilirsiniz.

Concordance veritabanlarını ve sınırlandırılmış dosyaları bir veritabanına yeni kayıtlar eklemek veya mevcut kayıtları güncellemek için kullanabilirsiniz. Diğer uyumlu veri formatları arasında e-belgeler (yerel elektronik dosyalar), Microsoft e-posta ve mesajlaşma ürünlerinden gelen e-posta mesajları ve uygun şekilde yapılandırılmış elektronik transkript dosyaları bulunur.

Kayıtlar, yeni bir Concordance veritabanına aktarılabilir veya mevcut bir Concordance veritabanındaki kayıtları güncellemek için kullanılabilir. Verileri sınırlandırılmış metin dosyaları olarak da dışa aktarabilirsiniz.

Kaynak veritabanı bir Transkript veritabanı şablonundan oluşturulmuşsa, transkript kayıtlarını LiveNote’un tescilli .PCF formatında dışa aktarma seçeneğiniz vardır. (LiveNote, elektronik transkriptleri yönetmek için kullanılan popüler bir yazılım ürünüdür.) Bir veritabanının gerçek yapısını da, yeni, boş bir veritabanı veya daha sonra kullanılmak üzere geri dönüştürülebilen bir veritabanı şablonu olarak dışa aktarabilirsiniz.

Önceki bölümler, bir Uyumluluk veritabanının nasıl tasarlandığını, oluşturulduğunu, devreye alındığını ve güvenliğinin nasıl sağlandığını özetlemişti. Bu noktada, tamamen işlevsel bir veritabanı oluşturabilmeli ve onu verilerle hazırlayabilmelisiniz. Bir sonraki bölüm, bir Uyumluluk veritabanının gerçekte nasıl kullanıldığını ayrıntılarıyla açıklar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın