İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Numaralandırma İletişim Kutusu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Numaralandırma İletişim Kutusu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Kutusu Tasarlama

Numaralandırma İletişim Kutusu

Sihirbazın bir sonraki diyaloğu olan Numaralandırma, eğer oluşturulacaklarsa, üretim numaralarının formatını belirlediğiniz yerdir. Bu iletişim kutusundaki seçenekler varsayılan olarak kilitlidir ve “Üretim numaraları oluştur” onay kutusunu etkinleştirdiğinizde açılırlar.

• Ön Ek: Üretim numaralarında bu alana girilen değer önek olarak yer alacaktır. Örneğin bu alana girilen değer PROD ve “Başlangıç sayısı/genişlik” değeri 0001 ise üretilen ilk görüntüye karşılık gelen ilk üretim numarası PROD0001, ikinci görüntüye karşılık gelen ikinci üretim numarası PROD0002 olur. 

Bu değer, işlenen her görüntü için sırayla birer birer ilerler. Belirtilen önceki değerler kullanılarak, bin görüntü içeren bir üretim setine PROD0001 ile PROD1000 arasında bir üretim aralığı atanacaktır.

• Başlangıç numarası/genişlik: Üretim numaraları, bir sonek olarak bu değere dayanmaktadır. Başında sıfırlar (genişlik) bulunan sayısal bir değer (başlangıç numarası) olmalıdır. Örneğin, bu değerin 0001 olduğunu varsayalım. Önek alanında belirtilen değerin PROD olduğunu varsayarsak, ilk görüntünün adı PROD0001, ikinci görüntünün adı PROD0002 olur ve bu şekilde devam eder.

Genişlik ayarı, bu alana girilen hane sayısı ile tanımlanır. Üretim sayılarının genişliğinin, üretilen toplam görüntü sayısına uymasını sağlamalısınız. Üretilen set 10.000 görüntüden oluşuyorsa, 0001 değeri tüm üretim numaralarını kapsayacak kadar bireysel sayı sağlamaz ve 10.001’inci üretim numarası doğru şekilde adlandırılmaz.

Biraz dikkatli olmalısınız; gelecekteki belge üretimlerinin 100.000 görüntüyü aşabileceğinin farkındaysanız, herhangi bir üretim için üretim numaralarının genişliğini seçmeniz önerilir.

■Not: Bir üretimdeki toplam görüntü sayısına Opticon’un Dosya ➤ Yazdır menüsünden ulaşabilirsiniz. Yazdır iletişim kutusundaki “Sayfa sayısı” düğmesi, Concordance’daki son etkin sorgudan erişilebilen belgelere karşılık gelen toplam görüntü sayısını hesaplar.

•Üretim numaralarını dosya adı olarak kullan: Bu seçeneğin seçilmesi, üretilen görüntülerin adlarının üretim numarası olmasını zorunlu kılar. Dosya adlarının yapısı, daha önce açıklanan yönergeleri izler. Orijinal görüntü adı, üretim numarası lehine terk edilir. Örneğin, “Önek değeri”nin PROD olduğunu ve “Başlangıç numarası/genişliği” değerinin 0001 olduğunu varsayalım. Üretilecek ilk görüntünün orijinal dosya adı 00245.TIF ise, dışa aktarılan görüntünün adı PROD0001.TIF olacaktır.

• Üretim numaralarını yeni görüntü anahtarları olarak kullanın: Opticon, Concordance ile senkronize edildiğinde, bir görüntü anahtarı alanının, bir belgeyi tanımlayan bir dizi sayfanın ilk sayfasının değerini Opticon’a bildiren veriler içerdiğini hatırlayın. Opticon değeri kabul eder ve bunu, görüntü anahtarı değeri tarafından başvurulan görüntünün tam dosya yolunu aramak için kullanır.

Bir belge üretimi sırasında, bir görüntü tabanı eklemeyi veya oluşturmayı seçtiyseniz ya da bir çapraz referans dosyası oluşturmayı seçtiyseniz, bu seçenek Opticon’u üretim numarası verilerini görüntü anahtarları olarak yazmaya zorlar. Bu üretim örneğinde, BEGNUM alanı HIST_DOCS.DCB veritabanı için görüntü anahtarıdır.

“Üretim numaralarını yeni imaj anahtarları olarak kullan” seçeneği işaretli değilse, üretim seti BEGNUM alanındaki değerleri resim anahtarları olarak kullanmaya devam edecektir. Seçenek belirlenirse, çıktı görüntü tabanı veya çapraz referans dosyası orijinal görüntü anahtar değerlerine referans yapmaz, bunun yerine üretim numarası verilerini dışa aktarma dosyalarına yazar.

Bu kavram en kolay şekilde bir örnekle aktarılır. Üretim numaralarının bir belge üretimine atanacağını varsayalım, ancak “Üretim numaralarını yeni görüntü anahtarları olarak kullan” seçeneği etkinleştirildi. Üretim numaralarının biçimi PX001 ise, dışa aktarılan Opticon günlük dosyası aşağıdaki gibi görünebilir.

Diğer ad sütununun, HIST_DOCS.DCB örnek veritabanında kullanılan orijinal görüntü anahtarı değerlerini içerdiğini unutmayın. Ancak, dışa aktarılan TIFF’ler, üretim numarası düzeni kullanılarak adlandırılır: PX0001, PX0002 ve PX0003.


Yevmiye defteri NUMARALANDIRMA
Sayfa numaralandırma
Defter NUMARALANDIRMA
Noter sayfa NUMARALANDIRMA
A4 sayfa NUMARALANDIRMA
Sayfa numaralandırma Word
Word numaralandırma
Sayfa NUMARALANDIRMA Programı


Numaralandırma iletişim kutusunun birkaç seçeneği daha vardır:

• Üretim numaralarını Uyum’a kopyala: Bu seçeneğin seçilmesi, “Başlangıç alanı”, “Bitiş alanı” ve “Verileri alana EKLE/ÜZERİNE YAZ” seçeneklerinin kilidini açar. Bu değerler, üretim numaralarını Concordance’a geri yazmak için kullanılır ve bu bilgileri içerecek şekilde uygun alanların önceden tanımlandığını varsayar.

HIST_DOCS.DCB veritabanındaki BEGNUM ve ENDNUM alanlarındaki orijinal görüntü anahtarı verilerini kullanarak belge sınırlarını izlersiniz. PRODBEG ve PRODEND alanları aynı amaca hizmet eder ancak üretim numarası değerlerini içerir.

• Başlangıç alanı: Belgenin ilk sayfasına karşılık gelen üretim numaraları bu alana yazılır.
• Bitiş alanı: Belgenin son sayfasına karşılık gelen üretim numaraları bu alana yazılır.
•Verilere/alanlara EKLE/ÜZERİNE YAZ: Bu seçenek denetimi, Opticon’un üretim numarası verilerini Concordance’a geri yazdığını gösterir. “Verileri alanlara EKLE” seçeneği seçilirse, üretim numarası değerleri yeni bir satırda mevcut verilerin sonuna iliştirilir.

Bu, bazı belgelerin birden fazla üretilebileceği ve birden çok üretim numarasının izlenmesi gerektiği durumlarda kullanışlıdır. Bu seçeneğin etkili bir şekilde çalışması için, PARAGRAPH alanları satır sonları içerebileceğinden, Uyum’daki üretim numarası alanı bir PARAGRAPH veri türüne sahip olmalıdır.

“Alanlardaki verilerin ÜZERİNE YAZ” seçeneğini seçerseniz, üretim numarası alanındaki veriler silinir ve üretim sırasında hesaplanan üretim numarası değerleri üzerine yazılır.

Bu örnekte, aşağıdaki seçenekler seçilmiştir:

• Önek:PROD
• Başlangıç numarası/genişlik: 0001
• Üretim numaralarını dosya adları olarak kullan: Etkin
• Üretim numaralarını yeni görüntü anahtarları olarak kullan: Etkin
• Üretim numaralarını Concordance’a kopyala: Etkin
• Başlangıç alanı: PRODBEG
• Bitiş alanı: PRODEND
• Alanlardaki verilerin üzerine yazılacak

Üstbilgi ve Altbilgi İletişim Kutusu

Bir sonraki iletişim kutusu olan Üst Bilgi ve Alt Bilgi, Opticon’un her görüntünün üst bilgi ve alt bilgisine nasıl davranacağını kontrol eder. Bu iletişim kutusundan yapılan seçimler, üretim sırasında doğrudan görüntülere kopyalanır ve dosyaların kalıcı bir eseri haline gelir.

Bu iletişim kutusu, bir görüntünün üstbilgisinin ve altbilgisinin sol ve sağ kısımlarına karşılık gelen dört bölüme ayrılmıştır. Her bölüm, Opticon ilk başlatıldığında etkin olan Concordance veritabanındaki alan adlarını ve üretim ilerledikçe bilgileri anında hesaplayabilen diğer seçimleri içeren bir açılır kutu içerir. Bir açılır kutunun seçimini boş bırakırsanız, görüntünün o bölgesine hiçbir veri damgalanmaz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın