İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Bul ve Değiştir Komutları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Bul ve Değiştir Komutları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Bul ve Değiştir Komutları

Bu alıştırmada, belirli hücrelerdeki veri değerlerini bulmak ve değiştirmek için Bul ve Değiştir komutlarını kullanacaksınız. Belirli özelliklere sahip hücreleri seçmek için Git komutunu da kullanacaksınız.

Önce ExcelDB_Ch04_01-05.xls dosyasını açın:

1. Excel’i başlatın.
2. Office Düğmesi ➤ Aç’a (Excel 2007’de) veya Dosya ➤ Aç’a (Excel 2003’te) tıklayın.
3. ExcelDB_Ch04_01-05.xls dosyasına göz atın ve dosyayı seçin ve Aç’a tıklayın.

Ardından, Bul komutunu kullanarak veri değerleri bulma alıştırması yapın:

1. FindReplaceGoTo çalışma sayfası sekmesini seçin.
2. Excel 2007’de Giriş ➤ (Düzenleme) Bul ve Seç ➤ Bul’a tıklayın. Excel 2003’te, Düzenle ➤ Bul’a tıklayın.
3. Aranan kutusuna Kuzey* yazın.
4. Tümünü Bul’a tıklayın. Kuzey, Kuzeydoğu ve Kuzeybatı değerleri Tümünü Bul düğmesinin altında görüntülenir.
5. Çalışma sayfasındaki her bir sonuca gitmek için bul sonuçlarının her birine tıklayın.
6. Bul seçeneklerini görüntülemek için Seçenekler düğmesine tıklayın.
7. Aranan kutusunun içeriğini temizleyin.
8. Biçim’e tıklayın.
9. Hücreden Biçim Seç düğmesine tıklayın ve D7 hücresine tıklayın.
10. Tümünü Bul’a tıklayın. D7 hücresindeki hücre biçimlendirmesiyle eşleşen hücreler, Tümünü Sonlandır düğmesinin altında görüntülenir.
11. Çalışma sayfasındaki her sonuca gitmek için bul sonuçlarının her birine tıklayın ve ardından Kapat’a tıklayın.

Ardından, Değiştir komutunu kullanarak veri değerlerini değiştirme alıştırması yapın:

1. Excel 2007’de Giriş ➤ (Düzenleme) Bul ve Seç ➤ Değiştir’e tıklayın. Excel 2003’te Düzenle ➤ Değiştir’e tıklayın.
2. Aranan satırındaki Biçim düğmesindeki aşağı oku ve ardından Bul Biçimini Temizle’yi tıklatın.
3. Aranan satırındaki Biçim düğmesini tıklayın, Yazı Tipi sekmesini tıklayın ve Yazı Tipi Stili listesinde Kalın İtalik’i seçin. Ardından Tamam’ı tıklayın.
4. Şununla Değiştir kutusuna Kalın İtalik Metin yazın.
5. Tümünü Değiştir düğmesine ve ardından Tamam’a tıklayın. Kalın italik metin içeren beş hücrenin tümünün içeriği, Kalın İtalik Metin metniyle değiştirilir.
6. Bul ve Değiştir iletişim kutusu görünür durumdayken, Değiştir sekmesinde, Aranan satırındaki Biçim düğmesindeki aşağı oku ve ardından Bul Biçimini Temizle’yi tıklatın.
7. Şununla Değiştir kutusunun içeriğini temizleyin.
8. Aranan satırındaki Biçim düğmesini tıklayın, Yazı Tipi sekmesini tıklayın ve Boyut kutusunda 12’yi seçin. Ardından Tamam’ı tıklayın.
9. Yenisiyle Değiştir satırındaki Biçim düğmesini tıklayın, Yazı Tipi sekmesini tıklayın ve Boyut kutusunda 8’i seçin, ardından Tamam’ı tıklayın.
10. Tümünü Değiştir düğmesine ve ardından Tamam’a tıklayın. 12 punto metin içeren üç hücrenin de içeriği 8 punto metne indirgenmiştir.
11. Tamam’ı ve ardından Kapat’ı tıklayın.


word’de bul ve değiştir kısayolu
Bul ve değiştir Excel
Bul ve Değiştir kısayolu
excel’de bul ve değiştir kısayol tuşu
Word aynı kelimeleri bulma
Word de Kelime değiştirme kısayolu
Excel Bul ve değiştir formülü
Excel Bul ve değiştir çalışmıyor


Git komutunu kullanarak belirli hücreleri seçme alıştırması yapın:

1. B1’den B16’ya kadar olan hücreleri seçin ve Excel 2007’de Giriş ➤ (Düzenleme) Bul ve Seç ➤ Git’e tıklayın ve Özel’e tıklayın. Excel 2003’te, Düzenle ➤ Git’e tıklayın ve Özel’e tıklayın.
2. Boşluklar seçeneğine tıklayın ve Tamam’a tıklayın. Boş hücre B8 seçilir.
3. B1’den B16’ya kadar olan hücreleri tekrar seçin ve Excel 2007’de Giriş ➤ (Düzenleme) Bul ve Seç ➤ Git’e tıklayın ve Özel’e tıklayın. Excel 2003’te, Düzenle ➤ Git’e tıklayın ve Özel’e tıklayın.
4. Geçerli Bölge seçeneğine tıklayın ve Tamam’a tıklayın. A1 ila D16 hücreleri, B1 ila B16 hücrelerini sınırlayan bölge seçilir.
5. B1’den B16’ya kadar olan hücreleri tekrar seçin, Ctrl tuşunu basılı tutun ve B2 hücresini seçin ve Excel 2007’de Giriş ➤ (Düzenleme) Bul ve Seç ➤ Git’e tıklayın ve Özel’e tıklayın. Excel 2003’te, Düzenle ➤ Git’e tıklayın ve Özel’e tıklayın.
6. Sütun Farkları seçeneğini seçin ve Tamam’a tıklayın. B3, B5 ve B9’dan B16’ya kadar olan hücreler, B2 hücresindeki değerden farklı oldukları için seçilir.

 Çalışma Sayfası İşlevini Kullanma

Bir çalışma sayfası işlevinden hücrelerin konumlarına başvurmanız gereken bir zaman gelecek, ancak satırlar veya sütunlar eklendikçe veya silindikçe hücrelerin tam adreslerinin değişeceğini bilirsiniz.

Bu durumlarda, hücre konumları sık sık değiştiğinden çalışmaya devam edecek konumdan bağımsız çalışma sayfası işlevleri oluşturmaya yardımcı olması için KAYDIRMA çalışma sayfası işlevini kullanabilirsiniz. Hedef hücrelerin, çalışma sayfası işlevini içeren kaynak hücrenin solunda, sağında, üstünde veya altında belirtilen sayıda hücre olduğunu bildiğinizde KAYDIRMA çalışma sayfası işlevini kullanın.

KAYDIRMA çalışma sayfası işlevi, bir hücreden veya hücre aralığından belirli sayıda satır ve sütun olan bir hücre aralığına başvuru döndürür. Döndürülen başvuru, tek bir hücre veya bir hücre aralığı olabilir. Döndürülecek satır sayısını ve sütun sayısını belirleyebilirsiniz.

KAYDIRMA çalışma sayfası işlevi, referans, satırlar, sütunlar, yükseklik ve genişlik argümanlarını alır:

  • Gerekli referans bağımsız değişkeni, ofseti belirlemek istediğiniz hücre referansıdır.
  • Gerekli satır bağımsız değişkeni, sol üst hücrenin başvurmasını istediğiniz başvuru bağımsız değişkeninin üstündeki satır sayısını (negatif sayı) veya altındaki satır sayısını (pozitif sayı) belirtir.
  • Gerekli cols bağımsız değişkeni, sol üst hücrenin başvurmasını istediğiniz başvuru bağımsız değişkeninin sağındaki sütun sayısını (pozitif sayı) veya solundaki sütun sayısını (negatif sayı) belirtir.
  • İsteğe bağlı pozitif yükseklik bağımsız değişkeni, döndürülen referansı istediğiniz satır sayısını belirtir.
  • İsteğe bağlı pozitif genişlik bağımsız değişkeni, döndürülen başvuru için istediğiniz sütun sayısını belirtir.

■Not : Başvuru bağımsız değişkeninde atıfta bulunulan hücreler, tek bir hücre veya bir dizi bitişik hücre olmalıdır. Aksi takdirde, KAYDIR çalışma sayfası işlevi bir #DEĞER!

Ayrıca, satırlar veya sütun bağımsız değişkenleri çalışma sayfasının kenarlarını aşan başvurular döndürürse, KAYDIR çalışma sayfası işlevi bir hata değeridir. Yükseklik ve genişlik bağımsız değişkenleri dahil edilmezse KAYDIR çalışma sayfası işlevi, başvuru bağımsız değişkeninde sağlananla aynı yükseklik ve genişliği kullanır. KAYDIR çalışma sayfası işlevi, hiçbir hücreyi taşımaz veya seçilen hiçbir hücreyi değiştirmez.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın