İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Bağımsız Değişken Çıkarımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Bağımsız Değişken Çıkarımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Bağımsız Değişken Çıkarımı

Tür bağımsız değişken çıkarımına güvenmek, çağıran kodun daha derli toplu hale gelmesine ve daha doğal görünmesine neden olabilir, ancak aşırı yükleme ve sürüm değişiklikleri karşısında bazı beklenmedik sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Önceki örnekte gösterilen Utils sınıfını, bir int dizisini alan ve tek bir int döndüren ReturnRandomElementOfArray öğesinin genel olmayan bir sürümünü içerecek şekilde güncelleştirdiyseniz, önceki örnekteki tür bağımsız değişken çıkarımına dayanan kod, karşı yeniden derlendiğinde genel olmayan yönteme geçer. 

Bu teknik olarak derleyici açısından doğru davranış olsa da, kaynak kodunuzda herhangi bir değişiklik olmadığında farklı bir yöntemin çağrılması sizi şaşırtabilir. Bu nedenle, mümkün olduğunda genel ve genel olmayan yöntemleri aşırı yüklemekten kaçınmak iyi bir fikirdir.

Genel olmayan yöntemlere uyguladığınız aynı kısıtlamaları genel yöntemlere uygulayabilirsiniz. Türetilmiş bir sınıfta genel bir yöntem geçersiz kılındığında, tür parametreleri üzerindeki tüm kısıtlamalar da devralınır ve geçersiz kılınan yöntemde tekrarlanamaz. Aşağıdaki kod, bu senaryolardan birkaçını göstermektedir.

Tür parametresi adının sabit olması gerekmediğini ve türetilmiş sınıflarda değiştirilebileceğini unutmayın. Bir sınıf, genel bir sınıfı devralmadıkça ve genel bir arabirim uygulamadıkça (birazdan ele alınacaktır), bir tür parametresinin adının değiştirilmesi önerilmez.

Kalıtım, Geçersiz Kılma ve Aşırı Yükleme

Jenerikler ve kalıtım ilginç şekillerde karışabilir. Unutulmaması gereken ilk nokta, genel bir parametrenin genel bir tür için (sınıf gibi herhangi bir kısıtlamadan bağımsız olarak) temel sınıf olarak işlev görememesidir, yani aşağıdaki kod yasal değildir.

Bu, genel programlamanın popüler “karma” stilini yasaklar. C# 2.0’da bu yeteneğe izin verilmemesine rağmen, C# tasarım ekibi bu tür yapıların faydasını anlıyor ve dilin gelecekteki sürümlerinde görünebilir.

Bu hariç tutma dışında, kalıtım ve jeneriklerin izin verilmeyen birkaç senaryosu vardır. Aşağıdaki senaryoların tümü C#’ta yasaldır:

• Genel bir sınıf, temel olarak genel olmayan bir sınıfa sahip olabilir.
• Türsel olmayan bir sınıf, tüm tür bağımsız değişkenleri sağlanırsa temel olarak oluşturulmuş bir genel sınıfa sahip olabilir.
• Genel bir sınıf, temel olarak bir genel sınıfa sahip olabilir. Temel sınıftaki tip parametrelerinde kısıtlamalar varsa, bunlar türetilmiş sınıfla tekrarlanmalıdır; Kısıtları tekrar etme gerekliliği, yöntem seviyesindeki kısıtlamaların zımni kalıtımı ile çelişir.
• Genel bir sınıfın birden çok genel parametresi varsa, bir temel sınıf sıfır veya daha fazla tür parametresi için tür bağımsız değişkenleri sağlayabilir.


Bağımsız değişkenler nelerdir
Seçilmiş bağımsız değişken
Bağımlı Bağımsız değişken örnek cümleler
Bağımsız değişken türleri
Bağımlı bağımsız kontrol değişken örnekleri
Bağımsız değişkenler dört başlıkta
Bağımsız değişken düzeyleri
Bağımsız değişken nedir


Genel Arayüzler, Delegeler ve Olaylar

Arabirimler, sınıflarla hemen hemen aynı şekilde tür parametrelerine sahip olabilir. Tek büyük kısıtlama, belirli bir genel arabirimin belirli bir sınıf hiyerarşisinde yalnızca bir kez görünebilmesidir; bu, bir sınıfın aynı genel arabirimi farklı bir tür bağımsız değişkeniyle iki kez uygulayamayacağı anlamına gelir. Aşağıdaki kod, izin verilen arabirim uygulama senaryolarını gösterir ve geçersiz uygulama yorumlanır.

GenericInterfaceImplementor.InterfaceMethod’da varsayılan anahtar kelimenin kullanımına dikkat edin. Parametreleştirilmiş türün bir sınıf mı yoksa yapı mı olduğunu bilmenize veya belirtmenize gerek kalmadan, parametreli bir türün bir örneğini atamak veya karşılaştırmak için default anahtar sözcüğünü kullanabilirsiniz.

Sınıflar için varsayılan, null ile aynıdır ve değer türleri için varsayılan değerdir. Yapılar söz konusu olduğunda, varsayılan bir örneğin üye değişkenleri, sınıflar ve ilkel öğeler için kuralları izler.

Delegeler, genel yöntemlere benzer bir model kullanarak jenerikleri destekler. Bir temsilci, genel bir sınıfta bir tür parametresi kullanabilir veya genel bir temsilci, genel olmayan bir sınıf içinde bildirilebilir. İkincisi durumunda, temsilci bildirimi ile kısıtlamaları ifade edebilirsiniz.

Örnekte, T için tür parametresi ve kısıtlaması, GenericDelegate1 ve UseDelegate’te görünür. Jenerik olmayan bir sınıfta genel bir temsilci bildirildiğinde, type parametresini kullanan her bildirimde type parametrelerinin ve kısıtlamalarının tekrarlanması gerektiğine dikkat edin.

Bu, genel olmayan bir sınıfta genel yöntemlerle var olan durumla aynıdır. Kısıtlamanın tekrarlanmasının gerekmediği tek durum geçersiz kılınan jenerik metotlardır.

C#, bir temsilci örneği bildirildiğinde tür bağımsız değişkenlerinin tam tanımına izin verir veya programcı, tür bağımsız değişkenlerini çıkarmak için derleyiciye güvenebilir. Önceki örnekte gösterilen temsilci yöntemleri kullanılarak, aşağıdaki temsilci örnekleme biçimlerinin tümü desteklenir.

Bir sınıfın dışında bildirilen bir temsilci için, kapsayıcı sınıfın tür parametrelerini kullanma seçeneği açıkça kullanılamaz ve tür parametreleri ve tüm kısıtlamalar temsilci ile birlikte bildirilmelidir. Genel bir temsilciyi olaylarla ilişkilendirebilirsiniz. Bu, tek bir temsilcinin birden çok etkinlikle ilişkilendirilmesine izin verdiği için özellikle yararlı bir teknik olabilir.

Her olay, yeni bir delege imzası belirtmeye gerek kalmadan güçlü yazmanın elde edilmesine olanak tanıyan özel tür bağımsız değişkenleri belirtebilir. Aşağıdaki örnek, bir olayla ilişkilendirilmiş genel bir temsilciyi göstermektedir; bu, EventArgs’tan türetilmiş bağımsız değişkende olayın oluşturulduğu zaman hakkında bilgi sağlayan olayları yükseltir.

Jenerikler, C# diline hoş geldiniz ekidir. İki temel özellik sağlarlar: derleme zamanı tür güvenliği ve değer türleri için kutulama ve kutudan çıkarma işlemlerinin ortadan kaldırılması.

Jenerikler, başlangıçta oldukça mülayim, faydacı ve kapsam açısından sınırlı görünen dil öğeleri grubuna girer, ancak yokluğunda elde edilmesi zor olan güçlü kod kalıplarına ve zarif tasarımlara izin verir. Jeneriklerin gerekli olduğunu gösteren gerçek tasarım ipucu, gevşek yazılmış bildirimlerdir.

Parametreler veya dönüş türleri, daha güçlü yazmanın daha iyi olacağı hissine rağmen nesne olarak bildirilirse, genel olarak jenerikleri tanıtmak için iyi bir zamandır. Daha güçlü yazma arzusu hissetmek, genellikle önemli sayıda döküm işlemi gerçekleştirme gerekliliğiyle ilişkilendirilir.

Dolayısıyla, bu tavsiyeyi biraz daha somut hale getirmek için, bir veri tabanı bağlantısını açmak gibi belirli bir mantıksal işlemi gerçekleştirmek için gereken birkaç (veya daha fazla) atama varsa, jenerik kullanmanız gerektiğinin iyi bir göstergesidir.

Herhangi bir yeni dil veya geliştirici aracı özelliğinde olduğu gibi, her kodlama sorununu çözmek için “yeni oyuncağı” aşırı kullanma eğilimi olabilir. Ve tüm yeni oyuncaklarda olduğu gibi, en büyük keyif ve memnuniyet, oyuncağı beklenmedik ve yeni şekillerde kullanmaktan gelebilir, ancak “tek aletim bir çekiçken her şey çivi gibi görünür” den gelebilecek aşırı kullanıma karşı dikkatli olun. düşünce kalıbı.

Genel kısıtlamalarla ilgili yaygın bir soru, destekledikleri şeylerde neden bu kadar sınırlı olduklarıdır. Daha kapsamlı bir kısıtlama sözdizimi sağlamak mümkün olsa da, bu noktada bu tür bir destek için nihai “tatlı noktanın” nerede olduğu net değildir, bu nedenle gelecekte daha fazla destek olasılığı ile bu sürümde “hafif adımlar atmaya” karar verildi. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın