İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Arama Motoru Pazarlaması – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Arama Motoru Pazarlaması – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Bir Web Uygulamasını Teşvik Etmek

“Kullanıcılar Web uygulamamı ve bilgilerini nasıl bulacak?” Bu ve benzeri soruların cevapları özellikle ticari Web uygulamaları için çok önemlidir.

Bununla birlikte, Web tasarımcıları, geliştiriciler ve pazarlama uzmanları gibi uzmanlar, hedeflenen talep yönetimine ve Web uygulaması tanıtımına yatırım yapmanın son derece önemli olduğu konusunda hemfikir olsalar da, bu konu çoğunlukla teknik bilgi veya bütçe nedenleriyle genellikle ihmal edilir.

Gazete reklamları, TV veya radyo reklamları, posterler, ticari basılı konular, doğrudan pazarlama vb. gibi geleneksel reklam kanalları, Web uygulamalarını duyurmak ve tanıtmak için kullanabileceğimiz tek medya değildir; web reklamcılığına, yani Web’de reklam vermek için Web tabanlı yöntemlerin kullanılmasına özel olarak odaklanılmalıdır. Aşağıdaki bölümlerde, yaygın olarak kullanılan bazı web reklamcılığı yöntemleri ele alınacaktır.

Bültenler

Genellikle e-posta ile dağıtılan bültenler, yeni müşteri kazanmak ve mevcut müşteri tabanına yardımcı olmak için etkili bir mecradır. Çok sayıda şirket, mevcut veya potansiyel müşterilerle güçlü ilişkiler kurmak için bültenleri giderek daha fazla kullanıyor.

Bununla birlikte, reklam mesajları ve otoportreler mütevazı seviyelerde tutulmalı ve kullanıcılara “tarafsız” ve değer katan içerik, örneğin yeni ürünler hakkında bilgi sunulmalıdır. Bir haber bülteni oluştururken birkaç kanıtlanmış kurala uyulmalıdır, örneğin, net içerik yönü, içerik para birimi, düzenli gönderim, sık dağıtım listesi güncellemeleri, abonelikten çıkma seçeneği vb. İnternetteki birçok kaynak, haber bülteni yayıncıları için yararlı ipuçları sağlar.

Geliştiricinin bakış açısından, bir haber bülteni bileşenini genel mimariye entegre etmenin yanı sıra, haberlerin, ürünlerin vb. otomatik olarak alınması için uygun arayüzler ve belki de özelleştirme bileşenleriyle bir ara bağlantı tasarlanmalıdır.

Örneğin, bir seyahat endüstrisi Web uygulaması için, bir son dakika teklifi oluştururken, bazı ürünleri özelleştirerek belirli ürünlere ilgi gösteren kullanıcılar bir haber bülteni aracılığıyla otomatik olarak bilgilendirilebilir. Haber bülteni, yeni ürünle ilgili kısa bilgilere ek olarak, doğrudan Web uygulamasının ilgili sayfasına yönlendiren bir bağlantı içermelidir.

Bağlı Pazarlama

Bağlı kuruluş pazarlamasının kökenleri hakkında popüler bir efsane vardır. Efsaneye göre Amazon.com’un kurucusu Jeff Bezos, bir kokteyl partisinde bir kadınla web sitesinde boşanmayla ilgili kitapları nasıl satmak istediği hakkında sohbet etti.

Bu değiş tokuştan sonra Bezos, kadının sitesini Amazon.com’a bağlamasını ve kitap satışlarından komisyon almasını sağlamayı düşündü. Bunun, Web’de ilk ortaklar programını oluşturmaya itici güç olduğuna inanılıyor. Bugün, bağlı kuruluş pazarlama fikri, Amazon’un popülaritesi ve başarısı için en önemli faktörlerden biridir.

Bağlı kuruluş pazarlaması, çevrimiçi reklamcılar/tüccarlar ve çevrimiçi yayıncılar/satış görevlileri arasında, birinin Web uygulamasının ürün, hizmet veya işlevlerinin bir bağlı kuruluşun Web uygulamasına entegre edilmesi yoluyla gelir paylaşımı anlamına gelir.

Bağlı kuruluş pazarlaması genellikle kendi kimliğinin kaybına bağlı olsa da, kişinin kendi Web sayfalarına daha fazla ziyaretçi çekmek ve Web sitesini popüler hale getirmek için nispeten düşük başlangıç maliyetiyle etkili bir reklam biçimi sunar.

Entegrasyon seçenekleri, basit bir metin bağlantısından veya bir bağlantı içeren bir ürün sunumundan Web uygulamasının tüm süreç zincirini haritalandıran ve temsili veya kullanıcı rehberliğini görünüm ve his olarak uygulayan gelişmiş mağaza modüllerine kadar uzanan çok yönlüdür. bağlı kuruluş sitesi.

Gelir anlaşmalarının çoğu performans başına ödeme modeline, yalnızca tüketici bir işlemi tamamladığında ücret toplayan Web tabanlı bir iş modeline dayalıdır.


Arama motoru ile pazarlama örnek
Arama motorları
Sem Nedir
SEM
Arama motorlarında parametresi ne amaçla kullanılır
arama motorları, web sitelerini “taramak” için hangi teknolojiyi kullanır?
işletmenizi internette pazarlarken aşağıdaki ifadelerden hangisi geçerlidir?


Varyasyonlar şunları içerir:

• Afiş değişimi
• Payperclick(satış ortağı kullanıcı tıklaması için ödenir)
• Gelir paylaşımı (satış yüzdesi komisyonu).

Doğal olarak, kendi Web uygulamanızı sorunla ilgili bir ortama yerleştirmek daha fazla kabul vaat eder ve satışları proaktif olarak destekler.

Bağlı kuruluş pazarlamasının en önemli başarı faktörleri şu şekilde açıklanabilir:

•Bir bağlı kuruluş sitesine entegrasyon, yalnızca basit bağlantılara dayalı olmamalı, aynı zamanda kullanıcılara katma değer sağlamalıdır. Ziyaretçiler için net ticari şartlar ve koşullar içeren sözde “özelleştirilmiş sürüm” (kalıcı gezinme ve görünüm ve his) oluşturmak, normalde site trafiğini ve satışları artırır.
• Bağlı kuruluş siteleri arasındaki güçlü bir konu yakınlığı, kullanıcıların ilgisini artırır.
• Sözleşme hazırlanırken kazan-kazan durumuna ulaşılmasına özen gösterilmelidir. Popülerliği veya trafiği artıran adil ticari koşullar, önemli göstergelerdir ve bağlı kuruluşlar arasında uzun vadeli işbirliği için sağlam bir temel oluşturur.

Bağlı kuruluş pazarlaması, öncelikle şirketin pazarlama ekibiyle ilgili olsa bile, geliştiricilerden, örneğin, Web uygulamasına sorunsuz entegrasyona veya bağlı kuruluşun Web uygulamasının güvenilirlik sorunlarının uygun şekilde ele alınmasına özen göstermeleri istenir.

Arama Motoru Pazarlaması

Web’deki en popüler hizmetler arasında, Google ve AllTheWeb gibi Crawlers tabanlı arama motorları veya çoğunlukla manuel olarak oluşturulan Yahoo kataloğu yer alır. Arama motorları, belirli bir bilgi ihtiyacı olan kullanıcıları mümkün olduğu kadar hedefe özel ilgili Web sayfalarına “yönlendirmeye” çalışarak, ilgili kişilere aracılık etmek için potansiyel olarak uzun vadeli çevrimiçi hizmetleri temsil eder.

Arama motoru pazarlaması (arama motoru promosyonu olarak da adlandırılır), bu hizmetlerin arama sonuç sayfalarında görünerek ilgili kişileri kazanmaya çalışır. Bu yerleşimler, bir kullanıcının arama sonucu listesindeki isteğine yanıt şeklinde veya reklamlar şeklinde veya içerik sendikasyonu kullanılarak olabilir. Bu uygulamalardan ilkini aşağıda daha yakından inceleyeceğiz.

Arama motoru pazarlamasının başarılı olabilmesi için arama motorlarının nasıl çalıştığını bilmemiz gerekir. Arama motorları, metinsel veri havuzlarını depolamayı ve almayı amaçlayan 1960’ların geleneksel bilgi alma sistemlerinin kavramlarına dayanmaktadır.

Bu ortamda belgeler, genellikle bir belgenin içeriğini ve anlamını açıklayan bir dizin biçiminde bir temsili oluşturularak elde edilir.

Genel olarak, bu teknik bir belgeden anlamsal olarak anlamlı kelimeleri (terimleri) filtreler, bunları tek tip bir “saplı” forma sokar (örneğin, “golfçüler”, “golf” olarak değişir) ve her terime, örneğin şuna göre bir ağırlık atar: belgede meydana gelme sıklığı veya bir belge içinde konumlandırıldığı yer.

Bir kullanıcı bir veya daha fazla terim istediğinde, sistem ilgili belgeleri belirli alma modellerine göre hesaplar ve bunları alaka olasılıklarına göre azalan düzende sıralanmış sıralı bir sonuç listesinde sunar. Bir belgede aranan terimlerin ortaya çıkışına ek olarak, bu alma modelleri alaka hesaplamasında ağırlıkları ve diğer faktörleri de dikkate alır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın