İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Arama Motoru Gönderimi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Arama Motoru Gönderimi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

Arama Motoru Gönderimi

Yanlışlıkla bir Web uygulamasını bulması için bir robota güvenilmediği sürece, bir Web uygulamasının ana sayfasının URL’si seçilen arama motorlarına manuel olarak gönderilmelidir.

Tüm popüler arama motorlarının Web sitelerinde, Web uygulamasının iki veya üç anlamlı anahtar terimle birlikte yaklaşık 25 kelimelik kısa bir tanımını girmeye izin veren kayıt formları vardır. Bir kaydın işlem süresi normalde birkaç hafta sürer.

Ek olarak, Web’e iyi bir şekilde gömülmek, yani ideal olarak öne çıkan diğer Web sitelerine veya erişim noktalarına bağlanmak, robotların bir Web uygulamasını ne kadar kolay bulduğunu etkileyebilir. Bu anlamda, sözde “karşılıklı bağlantı”, yani diğer Web sitelerinden kendi Web uygulamasına bağlantı verilmesi, yalnızca doğrudan kullanıcı trafiği oluşturmak için değil, aynı zamanda robotların dikkatini bir Web uygulamasına çekmek için de anlamlı bir pazarlama önlemidir.

Arama Motoru Sıralaması

Kullanıcıların çoğu, bir arama motorunun sonuç listesinde yalnızca ilk 10 ila 20 girişe bakar; bu, bir Web uygulamasının iyi sıralamasının (yerleştirme olarak da adlandırılır) önemli bir pazarlama yönü olduğu anlamına gelir. Normalde bir Web uygulamasının örneğin on girdilik ilk küme arasında listelenmesini veya sıralanmasını garanti etmenin veya zorlamanın hiçbir yolu olmadığına dikkat edin.

Bunun bir nedeni, popüler arama motorlarının her birinin arama sonuçlarının sıralamasını nasıl hesapladığına dair genel ve ayrıntılı bir bilginin olmamasıdır. Diğer bir sebep ise stratejilerinin sürekli değişmesidir. Yine bir başka neden de, Web’deki birçok rakibin aynı şekilde en üst sıralarda yer almaya çalışmasıdır.

Ancak Web uygulaması sahipleri, Web uygulamaları için iyi bir sıralama elde etmeye çalışmak için birkaç “kural” düşünebilir. Bu amaçla, Web uygulaması sahipleri kendilerini arama yapan bir kullanıcının yerine koymalı ve kullanıcıların Web uygulamalarını bulmak için kullanabilecekleri anahtar kelimeleri tanımlamalıdır.

Bu anahtar kelimeler, bir Web uygulamasında belirli konumlarda görünmelidir; burada, robotların, arama motorlarının kullanıcıları için görünmeyen verileri elde edebilmesine ve hatta Web uygulaması sıralaması açısından onları tercih edebilmesine dikkat edilmelidir.

Aşağıda birkaç özel önlem listeliyoruz:

•Web uygulamasıURL:Web uygulamasının etki alanı ideal olarak açıklayıcı anahtar kelimeler içermelidir, ör. bir seyahat endüstrisi Web uygulaması için vb.

• “Başlık” meta etiketi: İndekslemeye ek olarak, bazı arama motorları, sonuç listesine ek bilgi olarak bir Web sayfasının başlığındaki kelimeleri verir.

• “Anahtar kelimeler” meta etiketi: Arama motorlarının tümü olmasa da çoğu burada listelenen terimleri indekslemede tercih edilen kelimeler olarak kullanır; bu, kullanıcılar bu anahtar kelimelerden birini aradığında bir Web uygulamasının daha iyi bir sıralama elde edebileceği anlamına gelir.

Web uygulaması sahibi, Web uygulamasının konularını açıklayan mümkün olduğunca çok sayıda anahtar kelime belirtmelidir. Fakat bazı arama motorlarının uzunluğu sınırladığına dikkat edin (ör. 1000 bayt).

Ayrıca, aynı kelimeleri tekrar etmek sıralamayı yükseltebilecek olsa da, sıralamayı yükseltmek için aynı kelimeleri aşırı derecede tekrarlamak bazı arama motorları tarafından “spam” olarak görülmekte ve Web uygulamasını listeye alarak veya “cezalandırmaktadır”. 


18 arama motoru
Filtresiz arama motoru
Baidu arama motoru
Free arama motoru
Firefox arama motoru
Yahoo arama motoru
Bing arama motoru
Yandex arama motoru


Aynı durum “sahtekarlık”, yani kasıtlı olarak yanlış bilgi verilmesi (örneğin, kullanılmış araba satan bir Web uygulaması için “Hawaii” kelimesini anahtar kelime olarak kullanmak) için de geçerlidir.

• “Açıklama” met etiketi: Bazı arama motorları, arama süreçlerinde sağladığınız açıklamayı bir öncelik olarak da kullanır.

• Web sayfası içeriği: Bazı arama motorları, indeksleme amacıyla bir Web sayfasının tam içeriği yerine yalnızca ilk x baytını kullandığından, başlangıcı resimler, tablolar vb. yerine anlamsal olarak anlamlı bir metinsel açıklama içermelidir.

Resimleri kullanırken, alternatif olarak ek bir metin açıklaması olmalıdır. Ayrıca, robotların formları “dolduramayacakları” unutulmamalıdır, bu nedenle diğer sayfalara yardımlarda alternatif gezinme sağlanmalıdır.

•Link popülaritesi ve PageRank: Özellikle Google arama motorunun kurucularının bilimsel yayınları için popüler hale gelen bir önlem, link popülaritesini arttırmak, yani bir Web uygulamasına işaret eden linklerin sayısını arttırmaktır.

Daha spesifik olarak, Web’deki her Web sayfası için hesaplanan bir “PageRank” şu kurala göre sıralamayı hesaplamak için kullanılır: “Bir belge, diğer (popüler) belgelerde ne kadar sık bağlantı verilirse o kadar önemlidir”.

Bu PageRank’i artırmak için, bir Web uygulaması sahibi hem kendi Web uygulamasında bağlantılar ayarlamaya çalışmalı hem de diğer (popüler) Web siteleri tarafından karşılıklı bağlantıların gözlemlendiğini görmelidir.

Ayrıca, arama motorlarının sonuçlarının kalitesini artırmak için, Web uygulaması geliştiricileri, örneğin meta etiket içeriği, meta etiket tarihi veya meta etiket içerik dili gibi diğer meta etiketleri kapsamlı ve doğru şekilde kullanmalıdır. Web uygulaması geliştiricileri, Dublin Core Metadata’yı da kullanmayı düşünmelidir.

Web uygulaması geliştiricileri için başka bir ilginç yön, arama motorlarını Web uygulamalarının belirli sayfalarından hariç tutma veya belirli arama motorlarının Web uygulamasını tamamen veya kısmen ziyaret etmesini engelleme seçenekleridir.

İlk seçenek, örneğin bir “ziyaretçi sayacı” yalnızca gerçek ziyaretçileri ölçmeli, ancak robot erişimini ölçmemeliyse anlamlıdır. İkinci seçenek, örneğin bir Web uygulamasının bazı bölümleri arama motoru kullanıcılarıyla ilgili hiçbir bilgi içermiyorsa kullanışlıdır. Bu tür seçenekleri ayarlamak için (robots.txt) dosyasını veya “ROBOTS” meta etiketini kullanabiliriz.

İçerikle İlgili Pazarlama

İçerikle ilgili pazarlamanın giderek daha popüler hale gelen reklam biçimi konusunda mutlak öncü, Google arama motorudur. Aslında Google, potansiyel müşterilere hedefli bir şekilde ulaşmak için AdWords adlı özel bir program geliştirdi.

Anahtar kelimelerin hedefli kullanımı için başarılı arama motoru teknolojilerini temel alan bu yeni program ayrıca, hem arama sonuç sayfalarına hem de bağlı Web sitelerinin sayfalarına eşleşen reklamlar yerleştirmenize olanak tanır. AdWords kampanyaları, Google bünyesinde özel anahtar kelimeler arayan kullanıcılara ulaşmak ve ayrıca ilgili Web uygulamalarına reklam koymak için kullanılır.

İçerikle ilgili bu pazarlama, AdWords’ün dağıtımını Google’ın devasa arama sayfaları ağının çok ötesine taşıyor. Örneğin, kullanıcılar bir hava durumu Web sayfasında Münih için hava durumu tahminini görüntülerlerse, aynı anda Münih bölgesindeki otel odaları ve kiralık araba reklamlarını görebilirler.

Kullanıcılar için içerikle ilgili pazarlamanın yararı, içeriklerin karşılık gelen ürün ve hizmetlerle bağlantılı olmasıdır. Sonuç olarak, reklamverenler İnternet’teki çok sayıda yeni Web sitesinde daha fazla müşteriye ulaşabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın