İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Arama Motorlarını Anlamak – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Arama Motorlarını Anlamak – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Cihaz Konumu

Arama Motorlarını Anlamak

Arama motorları, içeriği okurken belirli parametreleri kullanarak indeksledikleri sayfaları İnternet’te gerçekten aramak için bot adı verilen programları veya akıllı aracıları kullanır. Aracı, sitenizin her sayfasındaki bilgileri okur ve ardından bağlantıları takip eder.

Örneğin, Google’ın örümceği, dizine eklenecek siteleri arayan Web’i sürekli olarak tarar ve elbette, siteleri gönderildikten sonra dizine ekler. Google, arama motoru topluluğunda açıkça çok önemlidir, bu nedenle sitenizin örümcek tarafından kolayca erişilebilir olduğundan emin olun. Arama motorlarına ve dizinlere yapılan gönderimler hakkında ayrıntılı bir tartışma bulunabilir.

Arama motorlarına kaydolmak oldukça basittir. Çoğu durumda, URL’nizi veya İnternet adresinizi başvuru formuna göndermeniz yeterlidir. URL’niz arama motorlarında kayıtlı olmasa bile, bazı büyük arama motorları sonunda sizi bulacaktır çünkü botları dizine eklenecek yeni siteler aramak için sürekli internette dolaşmaktadır.

İyi geliştirilmiş bir bağlantı stratejiniz varsa, dizine alınma olasılığınız önemli ölçüde artar. Dışarıda milyonlarca site var, bu yüzden daha hızlı bir listeleme sağlamak için proaktif olmanızı ve sitenizi kaydetmenizi öneririm. Kaydolduktan sonra, bazı botlar değişiklik ve güncellemeler aramak için sitenizi periyodik olarak ziyaret eder.

İnternet pazarlamacılarının karşılaştığı yaygın bir sorun, arama motorlarının sitelerini uygun şekilde dizine eklemeleri için nasıl etkileneceği ve insanlar ilgili arama kriterlerini kullandığında sitelerinin görünmesinin nasıl sağlanacağıdır.

İnternetteki ilginç ve yaratıcı sitelerin birçoğunu bulmak imkansız çünkü büyük arama motorlarında indekslenmemişler. İnternet kullanıcılarının çoğunluğu (yüzde 85) Web’de aradıklarını bulmak için arama motorlarını veya dizinleri kullanır. Bunu, aradıklarını temsil eden bir anahtar kelime veya kelime öbeği yazarak yaparlar. Aşağıdaki bölümler, Web sitenizi nasıl daha arama motoru dostu hale getirebileceğinizi araştırıyor.

Birçok arama motoru ve dizin, başka bir arama motorunun veya dizinin arama teknolojisiyle ya ortak olur ya da bu teknolojinin kullanımına lisans verir. Sitenizi Google’ın dizinini kullanan bir arama motoruna gönderirseniz, sitenizin tasarımı, arama sonuçları için Google’a güvenen tüm arama motorlarında nasıl dizine eklendiğinizi etkiler. Örneğin, Google’ın sonuçları AOL, Netscape ve hatta CNN gibi sitelerde bulunabilir. Google’ın ücretli reklam sonuçları, diğer birçok sitede de görünür.

Benzer bir şekilde, genellikle başka arama motoru ve dizin verilerinin başka bir arama motorunun veya dizinin verileriyle karıştırıldığını veya bir biçimde dahil edildiğini görürsünüz. Örneğin, Ask Jeeves ile birincil arama sonuçları Teoma’dan gelirken ücretli listelemeleri Google’dan gelir.

Bu örneği daha da ileri götürmek için, bazı arama motorları, birçok arama sağlayıcısının arama sonuçlarını bir araya getirme ve sonuçları son kullanıcıya sunma öncülü üzerine inşa edilmiştir; kendi dizinlerini tutmazlar, bunun yerine diğer birçok arama motorunun sonuçlarını manipüle ederler. daha iyi bir arama deneyimi sağlama umuduyla. Bu tür arama aracına meta arama motoru denir. Dogpile bir meta arama motoru örneğidir.

Sitenizi tasarlarken her zaman arama motorlarını göz önünde bulundurmalısınız. Sitenizdeki DHTML açılır menüsü kadar basit bir şey, yanlış uygulanırsa arama motorlarında ve sitenizin dizine eklenmesinde sorunlara neden olabilir. Tamamen arama motoru dostu kalırken sitenizin hedef kitlenizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandığından emin olmak için elinizden gelen her şeyi yapmak istiyorsunuz. En iyi arama sonuçlarında yer almayı başarabilirseniz, arama motorları sitenize önemli miktarda trafik getirebilir.

Hangi Arama Motorlarının Önemli Olduğuna Karar Verin

Bu süreci başlatmak için, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için gerekli adımları atarken hangi arama motorlarıyla ilgileneceğinize karar vermek istiyorsunuz. Seçiminizi, oynamak için ödeme yapmayan arama motorlarıyla sınırlayacaksınız.

Oynamak için ödemeli arama motorlarında üst sıralarda yer almak tartışılıyor. Konsantrasyonunuz için en popüler arama motorlarından birkaçını seçmek istiyorsunuz. Ayrıca sektörünüz için konuya özel arama motorlarında indekslenmek istiyorsunuz.

Arama Motoru İzleme gibi siteler üzerinden online araştırma yaparak en popüler arama motorlarını bulabilirsiniz. Konuyla ilgili tartışma listelerinden birine katılarak arama motorlarında olup bitenleri takip edebilirsiniz. MarketingVOX|Search’ü tavsiye ederim; son derece aktif ve büyük tartışmalarla dolu. Son zamanlarda arama motoru endüstrisinde çok fazla konsolidasyon oldu. 

Arama motoru endüstrisindeki kalan büyük oyuncular şunlardır:

• Google
• Teoma
• Yahoo! Arama
• MSN Arama


Arama motoru yorumcusu Nasıl Olunur
Arama motoru yorumcusu ne demek
Arama motoru Örnekleri
Arama motoru anlamı
Arama Motoru yorumcusu Ne iş Yapar
Yahoo arama motoru
Arama motorları nasıl para kazanır
Arama motoru ile ilgili cümle


Arama Motoru Sıralama Kriterlerini Öğrenin

Her arama motorunun kendine özgü sıralama kriterleri ve formülündeki her bir kritere farklı ağırlıklar veren kendine özgü algoritması veya formülü vardır. 1. Adımdan itibaren odaklanmaya karar verdiğiniz arama motorları için sıralama kriterleri ve göreceli ağırlıkları hakkında olabildiğince çok şey öğrenmelisiniz.

Arama motorlarının hepsi pazar payı için savaşıyor. Bir arama motorunun pazar payı ne kadar fazlaysa, şirket o kadar değerlidir. Pazar payı kazanmak için bir arama motorunun rekabetinden daha iyi sonuçlar sağlaması gerekir. Bu nedenle arama motorları sürekli olarak formüllerini değiştirmekte ve geliştirmektedir. Bu formüllerdeki değişikliklere ayak uydurmanız, sitenizi buna göre düzenlemeniz ve gerektiğinde yeniden göndermeniz gerekiyor.

Arama motorları, arama sonuçları için farklı veritabanları kullanır. Sıralamaları için farklı algoritmaları veya formülleri vardır. Formüllerindeki çeşitli elementler için farklı ağırlıklara sahiptirler. Formüllerini zamanla değiştirirler ve zamanla sıralamalarını değiştirirler. 

Büyük arama motorları benzer bilgilere bakma eğiliminde olduğu için kulağa geldiği kadar göz korkutucu değildir, ancak algoritmalarında belirli öğelerin alaka düzeyini farklı şekilde değerlendirir.

Bununla birlikte, organik arama motoru optimizasyonu yaparken bir Web sayfasında ele almanız gereken en önemli alanlar şunlardır:

• Başlık etiketleri (sayfa başlıkları)
• Anahtar kelimeler meta etiketleri
• Açıklama meta etiketleri
• Alt etiketler
• Köprü metni bağlantıları (ör. bağlantı metni)
• Alan adları ve dosya adları
• Gövde metni (başlangıç, orta ve sayfa sonu kopyası; başlıklar)
• Çerçeveli Web sitelerinin “NOFRAMES” etiketi arasındadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın