İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Ara Toplam Verileri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Ara Toplam Verileri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Ara Toplam Verileri

Excel, ilgili veri kaydı grupları için alt toplamları hesaplayabilir. Örneğin, belirli bir satış coğrafyası tarafından satılan ürünlerin toplamını, her satış yeri değiştiğinde TOPLA çalışma sayfası işlevinin birden çok örneğini manuel olarak eklemek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde belirlemek isteyebilirsiniz.

Veri kayıtlarının ara toplamını aldıktan sonra, ara toplamlarla birlikte daha az veya daha fazla ayrıntı görüntülemek için tek tek veri kayıtlarını göstermek veya gizlemek için ara toplamlanmış çalışma sayfasının sol kenar boşluğundaki Excel’in anahat düğmelerini kullanabilirsiniz.

Bir Excel çalışma sayfasındaki bir hücre grubuna ait verilerin alt toplamını almak için aşağıdakileri yapın:

1. Alt toplamını almak istediğiniz hücre grubu içinde tek bir hücre (tercihen ilk satırdaki bir veri sütunu başlığı) seçin.
2. Excel 2007’de Veri ➤ (Anahat) ➤ Ara Toplam’ı tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Alt Toplamlar’a tıklayın.
3. Alt Toplam iletişim kutusunu tamamlayın ve ardından Tamam’a tıklayın.

Bir Excel çalışma sayfasındaki bir hücre grubuna ait verilerin alt toplamını almak için aşağıdakileri yapın:

1. Alt toplamını almak istediğiniz hücre grubu içinde tek bir hücre (tercihen ilk satırdaki bir veri sütunu başlığı) seçin.
2. Excel 2007’de Veri ➤ (Anahat) ➤ Ara Toplam’ı tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Alt Toplamlar’a tıklayın.

Ara toplam iletişim kutusundayken aşağıdakileri yapın:

1. Her Değişiklikte listesinde, bir veri değerindeki her değişiklikte ara toplamlar eklemek istediğiniz veri alanını seçin. Örneğin, belirli bir satış coğrafyası için, coğrafya Kuzey’den Doğu’ya, ardından Doğu’dan Güney’e vb. değiştiğinde bir ara toplam eklemek istiyorsunuz.

■İpucu: Alt toplamlar, Excel’de Her Değişiklikte listesinde seçtiğiniz veri alanındaki benzer veri değerlerini sıraladığınızda veya gruplandırdığınızda en iyi sonucu verir.

2. Use Function (Fonksiyonu Kullan) listesinde, ara toplama almak istediğiniz fonksiyonu seçin.
3. Alt Toplamı Ekle listesinde, seçili ara toplamı görüntülemek istediğiniz veri alanlarını seçin. Örneğin, belirli bir satış coğrafyasındaki her değişiklikte, söz konusu coğrafya için tüm üç aylık satışların toplamını ve satış noktası başına ortalama satış işlemi sayısını görüntülemek isteyebilirsiniz.
4. Hücre grubu için mevcut alt toplamların üzerine yazmak için Geçerli Alt Toplamları Değiştir onay kutusunu seçin.
5. Excel’in her alt toplam arasına bir sayfa sonu eklemesi için Gruplar Arasında Sayfa Sonu onay kutusunu seçin.
6. Excel’in alt toplamları ara toplam satırlarının altında görüntülemesini sağlamak için Verilerin Altında Özet onay kutusunu seçin. Bu kutu işaretli değilse, Excel alt toplamları alt toplam satırların üzerinde görüntüler.
7. Hücre grubundan tüm alt toplamları kaldırmak için Tümünü Kaldır düğmesini tıklayın.
8.Ara toplam iletişim kutusunun seçimlerine göre verilerin alt toplamını almak için Tamam düğmesini tıklayın.

Bu alıştırmada, Amerika Birleşik Devletleri nüfus sayımı verilerinin bir kısmına ara toplamlar uygulama alıştırması yapacaksınız.

Excel çalışma kitabı dosyası önceki alıştırmada açık değilse açın:

1. Excel’i başlatın.
2. Office Düğmesi ➤ Aç’a (Excel 2007’de) veya Dosya ➤ Aç’a (Excel 2003’te) tıklayın, ExcelDB_Ch06_01-05.xls dosyasına göz atın ve dosyayı seçin ve Aç’a tıklayın.


Excel ara toplam formülü
Alt toplam İngilizce Excel
Excel alt toplam formülü
Ara toplam nedir
Alt toplam formülü
Excel Alt Toplam
Pivot tablo ara toplam alma
Ara Toplam Q


İlk olarak, eyalet başına ortalama arazi alanını görüntüleyin:

1. İlçeler çalışma sayfası sekmesinde, seçili değilse A1 hücresine tıklayın.
2. Excel 2007’de Veri ➤ (Anahat) ➤ Ara Toplam’ı tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Alt Toplamlar’a tıklayın.
3. Alt Toplam iletişim kutusunda, Her Değişiklikte listesi Durum’u gösterirken, İşlev Kullan listesinde Ortalama’yı seçin.
4. Ara Toplamı Ekle listesinde, Land_Area onay kutusunu seçin ve listedeki diğer tüm onay kutularının temizlendiğinden emin olun.
5. Geçerli Alt Toplamları Değiştir ve Verilerin Altında Özet onay kutuları seçiliyken, Tamam’ı tıklatın.
6. Sol kenar boşluğunun (satır numarası göstergelerinin solundaki alan) üst kısmına doğru üç anahat düğmesinde, üzerinde 2 rakamı bulunan düğmeyi tıklayın. Eyalet başına ortalama arazi alanı görüntülenir.

Şimdi, eyalet başına ortalama konut birimlerini ve nüfusu görüntüleyin:

1. Excel 2007’de Veri ➤ (Anahat) ➤ Ara Toplam’a tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Alt Toplamlar’a tıklayın.
2. Alt Toplam iletişim kutusunda, Her Değişiklikte listesi hala Durum’u gösterirken ve İşlevi Kullan listesi hala Ortalama’yı gösterirken, Ara Toplamı Şuraya Ekle listesinde Nüfus ve Konut_Birimleri onay kutularını seçin ve emin olun listenin diğer tüm onay kutuları temizlenir.
3. Geçerli Alt Toplamları Değiştir ve Verilerin Altında Özet onay kutuları seçiliyken, Tamam’a tıklayın.
4. Sol kenar boşluğunun (satır numarası göstergelerinin solundaki alan) üst kısmına doğru üç anahat düğmesinde, üzerinde 2 rakamı bulunan düğmeyi tıklayın. Eyalet başına ortalama konut birimleri ve nüfus görüntülenir.
5. Ara toplamları kaldırmak için Excel 2007’de Veri ➤ (Anahat) ➤ Alt Toplam’ı ve ardından Tümünü Kaldır düğmesini tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Alt Toplamlar’a ve ardından Tümünü Kaldır düğmesine tıklayın.

■Not : Excel 2007 ve Excel 2003’teki veri tablosu tablodan farklıdır (Excel 2007’deki). Excel 2007’deki tablolar hakkında daha fazla bilgi için.

Veri birleştirme, birleştirilecek her hücre grubu aynı veri alanı adına sahip olduğunda, hücre gruplarının veri kayıtlarında boş satırlar veya sütunlar olmadığında ve her hücre grubunun tanımlanmış bir adı olduğunda en iyi şekilde çalışır.

Her çalışma sayfasında her bir veri kaydı grubuna bir ad vermek için, ilk çalışma sayfasındaki veri kayıtlarını içeren tüm hücreleri seçin, Formüller ➤ (Tanımlı Adlar) Adı Tanımla (Excel 2007’de) veya Ekle ➤ Ad ➤ Tanımla ( Excel 2003’te), Yeni Ad iletişim kutusunu (Excel 2007’de) veya Adı Tanımla iletişim kutusunu (Excel 2003’te) tamamlayın ve Tamam’a tıklayın. Ardından, birleştirilecek veri kayıtlarını içeren her çalışma sayfası için bu işlemi tekrarlayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın