İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Veri Tablosu Oluşturma  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Veri Tablosu Oluşturma  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Hizmet Arayüzü

Veri Tablosu Oluşturma

Veri tabloları, hedef arama senaryoları ve Çözücü ile birlikte Excel’in what-if veri analizi araç setinin parçasıdır. Bu araçlar, bu değişikliklerin çalışma sayfası formül sonuçlarına nasıl yansıdığını görmek için hücre değerlerini değiştirmenize olanak tanır.

Veri tablolarında, bir veya daha fazla giriş değerinin sonuçlarını hesaplayabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Çarpım tablosu, basit bir veri tablosu örneğidir. Bir ipotek ödeme planı, daha karmaşık bir veri tablosu örneğidir.

İki tür veri tablosu vardır. Tek değişkenli bir veri tablosu, bir değiştirilebilir girdi değeri içeren bir formüle dayalıyken, iki değişkenli bir veri tablosu, iki değiştirilebilir girdi değeri içeren bir formüle dayalıdır.

Veri tabloları giriş değerlerini içerir. Girdi değerleri bir girdi hücresinden (tek değişkenli veri tablolarında) veya iki girdi hücresinden (iki değişkenli veri tablolarında) oluşabilir.

Bu giriş hücreleri, formüldeki satır veya sütun giriş değerlerinden (tek değişkenli veri tabloları için) veya satır ve sütun giriş değerlerinden (iki değişkenli veri tabloları için) değiştirilen değiştirilebilir değerleri içerir.

Veri tabloları ayrıca sonuç değerlerini de içerir. Sonuç değerleri, adından da anlaşılacağı gibi, formüldeki girdi değerlerinin yerine koymanın sonuçlarıdır.

Tek değişkenli bir veri tablosu ayarlamak ve oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

1. Formülü içeren hücre grubunu, giriş değerlerini ve sonuç değerlerini görüntülemek istediğiniz hücreleri seçin.
2. Excel 2007’de Veri ➤ (Veri Araçları) What-If Analizi ➤ Veri Tablosu’na tıklayın. Excel 2003’te Veri ➤ Tablo’ya tıklayın.
3. Tablo iletişim kutusunu tamamlayın ve ardından Tamam’a tıklayın.

İki değişkenli bir veri tablosu ayarlamak ve oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

1. Formülü içeren hücre grubunu, girdi değerleri sütununu ve satırını ve sonuç değerlerini görüntülemek istediğiniz hücreleri seçin.
2. Excel 2007’de Veri ➤ (Veri Araçları) What-If Analizi ➤ Veri Tablosu’na tıklayın. Excel 2003’te Veri ➤ Tablo’ya tıklayın.
3. Tablo iletişim kutusunu tamamlayın ve ardından Tamam’a tıklayın.

Tek değişkenli bir veri tablosu ayarlamak ve oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

1. Giriş değerleri bir sütunda listeleniyorsa, formülü ilk sütun değerinin üzerindeki satıra ve ardından değerler sütununun sağındaki bir hücreye yazın. İstenirse, bu ilk formülün sağına herhangi bir ek formül yazın.
2. Giriş değerleri bir satır boyunca listeleniyorsa, formülü bir hücre altındaki sütuna ve ilk değer satırının soluna yazın. İstenirse, ilk formülün altına ek formüller yazın.
3. Formülü içeren hücre grubunu, giriş değerlerini ve sonuç değerlerini görüntülemek istediğiniz hücreleri seçin.
4. Excel 2007’de Veri ➤ (Veri Araçları) What-If Analizi ➤ Veri Tablosu’nu tıklayın. Excel 2003’te Veri ➤ Tablo’ya tıklayın.
5. Giriş değerleri bir sütunda listeleniyorsa, Sütun Girişi kutusuna giriş hücresi referansını yazın veya tıklayın.
6. Giriş değerleri bir satırda listeleniyorsa, Giriş hücresi referansını Satır Girişi kutusuna yazın veya tıklayın.
7. Tamam’a tıklayın.

İki değişkenli bir veri tablosu ayarlamak ve oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

1. İki değişkenli veri tablosunun temelini oluşturacak formülü yazın.
2. Aynı sütundaki formülün altındaki sütun giriş değerleri listesini yazın.
3. Satır giriş değerleri listesini formülle aynı satırda, formülün hemen sağına yazın.
4. Formülü içeren hücre grubunu, girdi değerleri sütununu ve satırını ve sonuç değerlerini görüntülemek istediğiniz hücreleri seçin.
5. Excel 2007’de Veri ➤ (Veri Araçları) What-If Analizi ➤ Veri Tablosu’nu tıklayın. Excel 2003’te Veri ➤ Tablo’ya tıklayın.
6. Sütun Girişi kutusuna sütun giriş hücresi referansını yazın veya tıklayın.
7. Satır Girişi kutusuna satır giriş hücresi referansını yazın veya tıklayın.
8. Tamam’ı tıklayın.

Bu alıştırmada, çeşitli saatlik ücret oranlarında tek bir çalışan ve birden çok çalışan için toplam aylık ücreti hesaplamak için bir tek değişkenli veri tablosu ve iki değişkenli bir veri tablosu oluşturma alıştırması yapacaksınız.


Online tablo oluşturma
Hazır Excel tablosu
Word tablo oluşturma
Excel tablo indir
Tablo oluşturma sitesi
Excel tablo formülleri
Tablo oluşturma uygulaması
Excel tablo oluşturma örnekleri


Öncelikle alıştırma Excel çalışma kitabını aşağıdaki gibi açın:

1. Excel’i başlatın.
2. Office Düğmesi ➤ Aç’a (Excel 2007’de) veya Dosya ➤ Aç’a (Excel 2003’te) tıklayın, ExcelDB_Ch06_06-12.xls dosyasına göz atın ve dosyayı seçin ve Aç’a tıklayın.

DataTables sekmesinde, B4 hücresindeki formüle dikkat edin. Ocak 2008’de B1 hücresindeki iş günü sayısının (2008 Yeni Yıl günü tatil olarak sayılır) B2 hücresindeki saat ücretiyle çarpımını ve daha sonra B3 hücresindeki iş günü başına saat sayısıyla çarpılmasını temsil eder.

Bu tek değişkenli veri tablosu için sonuç değerlerini hesaplayın:

1. A4 ile B21 arasındaki hücreleri seçin.
2. Excel 2007’de Veri ➤ (Veri Araçları) What-If Analizi ➤ Veri Tablosu’na tıklayın. Excel 2003’te Veri ➤ Tablo’ya tıklayın.
3. Sütun Giriş Hücresi kutusuna B2 hücresini yazın veya tıklayın. Bu, B5 ila B21 hücreleri için, B4 hücresindeki formüldeki B2 hücresinin, A5 ila A21 hücrelerinden alınan giriş değerleriyle değiştirilmesinin sonucunu görüntüleyeceği anlamına gelir.
4. Tamam’a tıklayın ve sonuçları B5 ile B21 arasındaki hücrelere not edin.

DataTables sekmesinde, D5 hücresindeki formüle dikkat edin. Ocak 2008’de E1 hücresindeki iş günü sayısının (2008 Yılbaşı günü tatil olarak sayılır) E2 hücresindeki saat ücretiyle çarpımı ve E3 hücresindeki iş günü başına saat sayısıyla çarpımını temsil eder; E4 hücresindeki çalışan sayısıyla çarpılır.

Bu iki değişkenli veri tablosu için sonuç değerlerini hesaplayın:

1. D5 ile I22 arasındaki hücreleri seçin.
2. Excel 2007’de Veri ➤ (Veri Araçları) What-If Analizi ➤ Veri Tablosu’na tıklayın. Excel 2003’te Veri ➤ Tablo’ya tıklayın.
3. Satır Giriş Hücresi kutusuna E4 hücresini yazın veya tıklayın. Bu, E6 ila I22 hücreleri için, D5 hücresindeki formülde E4 hücresinin E5 ila I5 hücrelerinden alınan giriş değerleriyle değiştirilmesinin sonuçlarını görüntüleyeceği anlamına gelir.
4. Sütun Giriş Hücresi kutusuna E2 hücresini yazın veya tıklayın. Bu, E6 ila I22 hücreleri için, D5 hücresindeki formüldeki E2 hücresinin, D6 ila D22 hücrelerinden alınan giriş değerleriyle değiştirilmesinin sonucunu görüntüleyeceği anlamına gelir.
5. Tamam’a tıklayın ve sonuçları E6 ile I22 arasındaki hücrelere not edin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın