İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Filtreleme Ölçüleri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Filtreleme Ölçüleri  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Uygulama Güncelleme

Filtreleme Ölçüleri

Gelişmiş filtre ölçütlerini bir hücre grubuna uygulamak için aşağıdakileri yapın:

1. Filtrelemek istediğiniz hücre grubunun üstüne en az üç boş satır ekleyin. Gelişmiş filtre kriterlerinizi belirtmek için bu boş satırları kullanacaksınız. Gelişmiş filtre kriterleri ile filtrelemek istediğiniz hücre grubu arasında en az bir boş satır olmalı ve hem gelişmiş filtre kriterlerinin ilk satırı hem de hücre grubunun ilk satırı veri alanı etiketleri içermelidir.

2. Gelişmiş filtre kriterlerini boş satırlara yazın (Tablo 6-1 ila 6-4’teki örneklere bakın). Kapsayıcı filtre ölçütlerini (“ve”) aynı satıra yerleştirin. Özel filtre ölçütlerini (“veya”) ayrı satırlara yerleştirin.

3. Excel 2007’de Veri ➤ (Sırala ve Filtrele) ➤ Gelişmiş’e tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Filtre ➤ Gelişmiş Filtre’ye tıklayın.

Gelişmiş Filtre iletişim kutusunda aşağıdakileri yapın:

1. Eylem alanında, yalnızca belirtilen ölçütlerle eşleşen veri kayıtlarını görüntülemek için Listeyi Yerinde Filtrele seçeneğini seçin. Belirtilen kriterlere uyan veri kayıtlarını başka bir konuma kopyalamak için Başka Bir Konuma Kopyala seçeneğini seçin.
2. Liste Aralığı kutusuna, filtrelemek istediğiniz hücre grubunu yazın veya seçin.
3. Ölçüt Aralığı kutusuna, gelişmiş verileri içeren hücre grubunu yazın veya seçin.
filtre kriterleri.
4.Başka Bir Yere Kopyala seçeneğini belirlerseniz, BurayaKopyala kutusuna, belirtilen ölçütlerle eşleşen veri kayıtlarını kopyalamaya başlamak istediğiniz hücre konumunu yazın veya seçin.

İşiniz bittiğinde, belirtilen gelişmiş filtre ölçütlerini hedef hücre grubuna uygulamak için Tamam’ı tıklayın.

Bu alıştırmada, eşleşen veri kayıtlarını göstermek için Amerika Birleşik Devletleri nüfus sayımı verilerinin bir bölümünde gelişmiş filtre ölçütlerini kullanma alıştırması yapacaksınız.

Excel çalışma kitabı dosyası önceki alıştırmada açık değilse açın:

1. Excel’i başlatın.
2. Office Düğmesi ➤ Aç’a (Excel 2007’de) veya Dosya ➤ Aç’a (Excel 2003’te) tıklayın, ExcelDB_Ch06_01-05.xls dosyasına göz atın ve dosyayı seçin ve Aç’a tıklayın.

İlk olarak, Florida eyaletindeki ilçeler için veri kayıtlarını, ilçe adında Kuzey veya Güney sözcükleri ve 500’den fazla arazi alanı ile görüntüleyin:

1. İlçeler çalışma sayfasının üst kısmı ile veri kayıtları arasına dört boş satır ekleyin.
2. A1’den C3’e kadar olan hücrelere Tablo 6-5’te gösterilen gelişmiş filtre kriterlerini yazın.
3. A5 hücresine tıklayın ve ardından Excel 2007’de Veri ➤ (Sırala ve Filtrele) ➤ Gelişmiş’e tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Filtre ➤ Gelişmiş Filtre’ye tıklayın.
4. Gelişmiş Filtre iletişim kutusunda, A5’ten G5409’a kadar olan hücrelerin hücre referansını gösteren Liste Aralığı kutusuyla, Ölçüt Aralığı listesine tıklayın, A1’den C3’e kadar olan hücreleri seçin ve Tamam’a tıklayın. Eşleşen üç kayıt görüntülenir.
5. Excel 2007’de Giriş ➤ (Düzenleme) Sırala ve Filtre ➤ Temizle’ye tıklayın. Excel 2003’te Veri ➤ Filtrele ➤ Tümünü Göster’e tıklayın.

Şimdi, nüfusu 200.000 ila 300.000 arasında olan ve konut birimleri 100.000’den fazla olan California veya Colorado eyaletlerindeki ilçeler için veri kayıtlarını görüntüleyin:

1. Çalışma sayfasının üst kısmı ile veri kayıtları arasındaki dört sıra ile, A1’den C3’e kadar olan hücrelerin içeriğini A1’den D3’e kadar Tablo 6-6’da gösterilen gelişmiş filtre ölçütleriyle değiştirin.
2. A5 hücresine tıklayın ve Excel 2007’de Veri ➤ (Sırala ve Filtrele) ➤ Gelişmiş’e tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Filtre ➤ Gelişmiş Filtre’ye tıklayın.
3. Gelişmiş Filtre iletişim kutusunda, A5’ten G5409’a kadar olan hücrelerin hücre referansını gösteren Liste Aralığı kutusuyla, Ölçüt Aralığı listesinin içeriğini temizleyin, A1’den D3’e kadar olan hücreleri seçin ve Tamam’a tıklayın. Eşleşen üç kayıt görüntülenir.
4. Bir sonraki bölüme geçmeden önce çalışma sayfasından gelişmiş filtre ölçütlerini kaldırın. Excel 2007’de Giriş ➤ (Düzenleme) Sırala ve Filtre ➤ Temizle’ye tıklayın. Excel 2003’te Veri ➤ Filtrele ➤ Tümünü Göster’e tıklayın. Gelişmiş filtre ölçütlerini içeren çalışma sayfasının ilk dört satırını da silmeyi unutmayın.


Excel filtreleme teknikleri
Excel filtreleme kısayol
Excel yatay filtreleme
excel’de filtreleme nedir
excel’de filtreleme formülü
Gelişmiş filtreleme
Fotoğraf filtreleme
Veri filtreleme nedir


Benzersiz Verileri Filtreleme

Veri kayıtlarını yalnızca belirli veri kayıtlarını bulmak için değil, aynı veri kayıtlarının her bir kümesinin yalnızca bir örneğini göstermek için de veri kayıtlarını filtreleyebilirsiniz. Örneğin, bir teslim alma memuru, bir forklift operatörü ve bir faturalama memuru tarafından girilen birkaç özdeş sevkıyat kaydınız olabilir ve belirli sevkıyat kaydının yalnızca bir örneğini görmek isteyebilirsiniz.

Benzersiz veri kayıtlarını filtrelemek için aşağıdakileri yapın:

1. Hücre grubu içinde yalnızca benzersiz veri kayıtlarını görüntülemek istediğiniz tek bir hücre (tercihen ilk satırdaki bir veri sütunu başlığı) seçin.
2. Excel 2007’de Veri ➤ (Sırala ve Filtrele) ➤ Gelişmiş’e tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Filtre ➤ Gelişmiş Filtre’ye tıklayın.
3. Gelişmiş Filtre iletişim kutusunda, Yalnızca Benzersiz Kayıtlar onay kutusunu seçin ve ardından Tamam’a tıklayın.

■İpucu: Tüm veri kayıtlarını göstermek için Ana Sayfa ➤ (Düzenleme) Sırala ve Filtrele ➤ Temizle komutunu (Excel 2007’de) temizleyin veya Veri ➤ Filtrele ➤ Tümünü Göster’e tıklayın.

Bu alıştırmada, nüfusa göre bir demografik ankette yalnızca cinsiyetler ve yaş aralıkları için benzersiz kayıtları gösterme alıştırması yapacaksınız. Bu örnekte, her anket sonucu veri kaydının iki denetçi tarafından doğrulanması gerekir. Yalnızca anket denetim sonuçlarında farklılık gösteren hiçbir kayıt olmadığından emin olmak istiyorsunuz.

Excel çalışma kitabı dosyası önceki alıştırmada açık değilse açın:

1. Excel’i başlatın.
2. Office Düğmesi ➤ Aç’a (Excel 2007’de) veya Dosya ➤ Aç’a (Excel 2003’te) tıklayın, ExcelDB_Ch06_01-05.xls dosyasına göz atın ve dosyayı seçin ve Aç’a tıklayın.

Demografi çalışma sayfası sekmesinde, veri kaydı çiftlerinin çoğunun aynı olduğuna dikkat edin, bu da denetçilerin anket sonuçlarında hemfikir göründüğü anlamına gelir.

Bunu yalnızca benzersiz veri kayıtlarını göstererek onaylayın:

1. A1 hücresini seçin.
2. Excel 2007’de Veri ➤ (Sırala ve Filtrele) ➤ Gelişmiş’e tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Filtre ➤ Gelişmiş Filtre’ye tıklayın. Seçimin veya listenin ilk satırının veri olarak değil etiket olarak kullanılmasını isteyip istemediğinizi soran bir mesaj görünürse, Tamam’a tıklayın.
3. Gelişmiş Filtre iletişim kutusunda, Yalnızca Benzersiz Kayıtlar onay kutusunu seçin ve ardından Tamam’a tıklayın.
4. Anket sonuçlarında farklılık gösterdiği için öne çıktığına dikkat edin (bu veri kayıtları için Anket yapılan veri alanı değerleri eşleşmez) ve bu veri kayıtları denetçilerin dikkatine sunulmalıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın