İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelimeyi Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelimeyi Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Optimizasyon Yöntemleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Anahtar Kelimeyi Kullanma

Try Catch bloğunun son yönü, Nihayet anahtar sözcüğüdür. Son olarak, bir hata oluşup oluşmadığına bakılmaksızın yürütülmesi gereken kodu yerleştirebilir, bu da onu bağlantıları kapatmak, dosyaları kapatmak ve temizleme işlemleri gerçekleştirmek için mükemmel bir yer haline getirir.

Son bölümüne yerleştirilen kod, Try bölümündeki Return veya Exit deyimini kullanarak işlevden çıkmaya çalışsanız bile her zaman yürütülür. Son anahtar sözcüğünü ve bir Return ifadesi verildikten sonra bir veritabanı bağlantısını kapatmak için nasıl kullanılabileceğini gösterir.

ExecuteScalar işlevi değerini döndürdüğünde, yürütme hemen Son bölümüne atlar ve veritabanının kapalı olmasını sağlar. Bu, veritabanı eyleminin sonucunu depolamak için geçici bir değişken veya işlev adı döndürmek yerine doğrudan Return ifadesini kullanmak istediğinizde yararlıdır.

Try Catch Last bloğuyla ilgili bir sıkıntı, kapsam belirlemedir. Try bölümünde bildirilen değişkenlere yalnızca Try bölümünden erişilebilir, bu nedenle Try Catch Final bloğunun birden fazla bölümünde erişmeniz gereken tüm değişkenlerin dbConn değişkeni gibi Try Catch Final bloğunun dışında bildirilmesi gerekir. 

Diğer değişken bildirimleri Try bölümünde görünür ve bu nedenle diğer bölümlerde kullanılmadıkları için bu değişkenlerin kapsamını Try bölümü ile sınırlar.

İstisnaları Atma

Bazen, bir şeylerin yanlış olduğunu belirtmek için kodunuzdan bir istisna atmanız gerekir. Bu, Throw anahtar sözcüğü kullanılarak gerçekleştirilebilir. Nesne türü adını döndürecek bir işlev örneğidir. Ancak obj parametresi Nothing ise, işlev bir ArgumentNullException oluşturur.

İstisna nesnelerinin, sorunu ayrıntılı olarak açıklamak için bir mesaj belirtmenize izin veren bir oluşturucusu olmalıdır. Yararlı mesajlar genellikle sorunu, sorunlar için bir çözüm önerilecek şekilde tanımlar. Örneğin, Listeleme’de “obj parametresi boş olamaz” mesajı. her ikisi de sorunu tanımlar ve dolaylı olarak onu çözmek için bir çözüm sunar; obj parametresinin Nothing olmadığından emin olun.

■İpucu: İstisna mesajlarınız, bir sorun oluştuğunda izini sürmenize yardımcı olmak için mümkün olduğunca fazla ayrıntı içermelidir. Bir hatanın nedenini ve yerini belirlemeye yönelik yardımcı mesajlarınız olduğunda hata ayıklama çok daha kolay hale gelir.

Catch deyiminde, önce günlük kodunuzu yerleştirirsiniz ve ardından yakalanan istisnayı yeniden göndermek için herhangi bir parametre olmadan Throw deyimini çağırırsınız.

Throw ex’i kullanarak da istisnayı yeniden atabilirsiniz, ancak bunu yapmak, istisnanın orijinal olarak oluştuğu satır yerine istisnayı yeniden çektiğiniz satırı işaret edecek şekilde yığın izleme konumunu değiştirir. Bu nedenle, aksini yapmak için zorunlu bir nedeniniz olmadıkça, orijinal istisna konumunu korumak için Throw anahtar sözcüğünü tek başına kullanmalısınız.

Özel İstisna Sınıfları Oluşturma

.NET Framework’te yerleşik olarak bulunan istisnaların, uygulamanızdaki belirli bir istisnayı yeterince açıklamadığını veya bir istisnayı buna göre işlemek için gerekli olabilecek belirli özel özellikleri ortaya çıkarmadığını görebilirsiniz.

Bu durumda, kendi özel istisna sınıflarınızı oluşturabilirsiniz. Yalnızca, genişletmek istediğiniz System.Exception sınıfından veya başka bir istisna sınıfından miras alan bir sınıf oluşturmanız yeterlidir. Özel bir istisna sınıfının hızlı bir uygulaması Listeleme’de gösterilmektedir.

NegativeNumberException sınıfı, temel işlevselliğini System.Exception sınıfından devralır ve iki farklı oluşturucuyu kullanıma sunar. İlk kurucu, bir iç istisna olmaksızın yeni bir NegativeNumberException nesnesi yaratmanıza izin verir ve ikinci kurucu, bir iç istisna ile bir tane yaratmanıza izin verir.


Web sitesine anahtar kelime nasıl Eklenir
Giyim anahtar kelimeler
Seo anahtar kelime nasıl Yazılır
Site anahtar kelime analizi
Instagram anahtar kelime bulucu
SEO anahtar kelime
Anahtar kelime bulucu
YouTube anahtar kelime üretici


Bu kurucuların her ikisi de nesneyi mesaj ve iç istisna bilgisi ile fiilen doldurmak için basitçe temel kurucuya güvenir. Bu sınıfı, diğer istisnalar gibi kodunuzda kullanabilirsiniz.

NegativeNumberException, System.ArithmeticException gibi genel bir istisna sınıfından biraz daha açıklayıcıdır. Daha açıklayıcı bir adın yanı sıra, istisna sınıfınız, hatayla ilgili bilgileri daha iyi iletmenize yardımcı olacak özelliklere de sahip olabilir. Listeleme, NegativeNumberException’ın daha gelişmiş bir örneğini sağlar.

Bu istisna sınıfı, parametre adını ve negatif sayının gerçek değerini belirtmenize izin veren iki alana sahiptir. Bu bilgiler daha sonra, Listeleme’de gösterildiği gibi farklı görevleri gerçekleştirmek için istisnayı nihai olarak işleyen Catch ifadesinde kullanılabilir.

İç İstisnalar ve İstisna Sarma

Her istisna nesnesi, başka bir istisna nesnesine başvurabilen bir InnerException özelliğine sahiptir. Bu, ilgili istisnaları birlikte zincirlemek veya daha açıklayıcı başka bir istisna nesnesi içinde tanımlanamayan veya kafa karıştırıcı bir istisna nesnesini sarmak için kullanışlıdır.

System.Web.Mail.SmtpMail.SendMail işlevi, ASP.NET 2.0’da modası geçmiş olarak işaretlenmiş olsa da, yanlış kullanıldığında hem istisna zincirleme hem de istisna sarma için harika bir örnek sağlar. Fonksiyonu çağırırken, bir adresten, bir adrese, bir konu ve bir mesaj iletmeniz gerekir. Bir alıcı veya adresten iletemezseniz, işlev bir istisna atar.

Önceki kod satırı yürütüldüğünde oluşturulan istisna zincirini gösterir. Her istisna için istisna türlerini ve mesajlarını not alın. Gönder işlevi, posta iletisini göndermek için bir COM (Bileşen Nesne Modeli) nesnesi kullanır, bu nedenle işlem başarısız olursa bir System.Runtime.InteropServices.COMException oluşturulur.

COMException aslında sorunla ilgili sorunu çözmede yardımcı olabilecek yararlı bilgilere sahiptir, ancak daha sonra System.Reflection.TargetInvocationException’ın hata vermesine neden olur.
atılmak. Bu istisna, COMException’daki bilgilerden daha genel ve daha az yardımcıdır, bu nedenle, gitmeniz gereken tek şey olsaydı, o zaman tamamen karanlıkta kalırdınız.

Neyse ki ASP.NET, COMException’ı TargetInvocationException’ın InnerException özelliğine yerleştirir, böylece ona ve yararlı bilgilerine erişmeye devam edebilirsiniz. Son olarak, TargetInvocationException bir System.Web.HttpException tarafından sarılır ve COMException’dan gelen yararlı mesaj geri yüklenir, böylece sorunun gerçek nedenini bulmak için InnerException özelliklerini araştırmanıza gerek kalmaz.

Bu işlev, sayısal değerlerin (“1”, “2”, “3” vb.) dize temsillerini içermesini beklediği bir dize dizisini kabul eder. Dizide sayısal olmayan bir dize varsa, örneğin “5” yerine “beş” değeri varsa, bir istisna atılır. Spesifik olarak, “beş” dizesinden ‘Uzun’ türüne dönüştürmenin geçerli olmadığını belirten bir iletiyle birlikte bir System Invalid Cast Exception oluşturulmasına neden olur.

System.InvalidCastException, örnekteki Catch deyimi tarafından yakalanır. Ardından durumu ve neden meydana geldiğini daha iyi açıklayan bir mesaj oluşturulur.

Mesaj ve orijinal istisna nesnesi, daha sonra atılan yeni bir ArgumentException nesnesi için yapıcıya iletilir. İstisna, daha sonra, işlenene kadar çağrı yığınını yayar.

Bir istisnanın nerede ve neden oluştuğunu belirlemek için sarmalamayı özenle kullanırsanız, hata ayıklarken karşılaştığınız istisna zinciri, sorunların hızlı ve doğru bir şekilde ele alınmasına yardımcı olacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın