İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Açıklayıcı Sayfa Başlıkları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Açıklayıcı Sayfa Başlıkları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

Belirli Sayfalara Belirli Anahtar Kelimeleri Atayın

Bir sonraki adım, arama motoru optimizasyonu için sitenizin belirli sayfalarına belirli anahtar kelimeler tahsis etmektir. Daha sonra her sayfayı, atanan anahtar sözcükle uygun yerlere yerleştirirsiniz. Bunu, hedef pazarınız hangi anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği üzerinde arama yapmaya karar verirse versin, sitenizdeki sayfalardan birinin arama sonuçlarının ilk birkaç sayfasında yer almasını sağlamak için yaparsınız.

Birçok site, sayfalarından birinin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını umarak tüm sayfalarını aynı anahtar kelimelerle doldurur. Sitelerindeki her sayfa için aynı meta etiketleri kullanırlar. Yine bu, piyangodan 100 bilet alıp her bir bilet için aynı numaraları seçmekle aynıdır.

Bazı arama motorları, siteleri anahtar kelimenin sitede ne kadar erken göründüğüne göre sıralar. Sitenizde bir anahtar kelime ne kadar erken belirtilirse, siteniz arama sonuçlarında o kadar üst sıralarda yer alabilir.

Ve daha önce değinilen noktaları hatırlayın: Bir anahtar kelimeyi yüzlerce kez tekrarlamak istemeseniz de (bazı arama motorları bunun üzerindedir), sitenizin her sayfasında anahtar kelimeleri birkaç kez tekrarlamak istersiniz.

Anahtar kelimelerinizi sitenizdeki çeşitli sayfalara ayırdığınızda, o sayfa için uygun yerlere atanan anahtar kelime öbeklerini dolduracak veya dahil edeceksiniz: Tüm bu uygun yerlere daha yakından bakalım.

Başlık Etiketleri – Açıklayıcı Sayfa Başlıkları Kullanın

Tüm Web sayfalarının başlıklara sahip olması son derece önemlidir. Başlık etiketleri, anahtar kelime yerleşimi söz konusu olduğunda arama motoru optimizasyonunun en önemli unsuru olarak görülür. Web sitenizdeki sayfaların her birine bir başlık verilmelidir.

Başlık, bir HTML belgesinin başlığındaki başlık etiketleri arasına eklenir. <HEAD> başlığın başlangıcını belirtir ve başlığın sonu </HEAD> ile işaretlenir.

Basitleştirilmiş bir sürüm şöyle görünebilir:

Başlık etiketi bilgileri, sayfalarınızı tanımlar ve açıklar. Başlıklar, okuyuculara bir sayfada yer alan bilgilerin nereden geldiğini söyler. Netscape gibi çoğu Web tarayıcısı, ekranın üst satırında bir belgenin başlığını görüntüler. Kullanıcılar Web sitenizden bir sayfa yazdırdığında, başlık genellikle sayfanın en üstünde sol tarafta görünür.

Birisi sitenize yer işareti koyduğunda, başlık onun yer işareti dosyasında açıklama olarak görünür. Bunların hepsi, bir sayfa başlığının sayfanın doğru bir açıklamasını yansıtmasının önemli olmasının nedenleridir. Daha da önemlisi, başlık etiketi genellikle hedef pazarın bazı büyük arama motorlarında arama sonuçlarında gördüğü şeydir.

Tipik bir arama sonucunun, Web sitesine bağlantı olarak başlık etiketinden, Web sitesinin kısa bir açıklamasından ve URL’den oluştuğunu görebilirsiniz.


Google title ne demek
Html sayfa başlığı
Google arama sonuçlarında site bağlantılarını göstermek
Web sayfa başlığı Nedir
Google Arama görünümü
Google Arama’da alt linkler
Excel başlık her sayfada çıksın
Google Search Console


Web sitenizin her sayfasının benzersiz bir başlık etiketi olmalı ve her başlık etiketi sayfa içeriğini doğru bir şekilde tanımlamalıdır. Hedef pazarınız, başlık etiketini okuyabilmeli ve görüntülemek üzere oldukları sayfanın ne içerdiğini anlayabilmelidir.

Başlık etiketlerinizi kısa tutun – 5 ila 10 kelime arasında. Başlık etiketiniz ne kadar uzun olursa, anahtar kelimeleriniz o kadar seyreltilir ve başlık etiketinizin bir arama motoru tarafından kesilmesi o kadar olasıdır. Son arama sonucunun başlığının bir üç nokta ile bittiğine dikkat edin. Bunun nedeni, Google’ın yalnızca 66 karaktere kadar görüntülemesidir.

Öte yandan, bir başlık etiketi için 120 karaktere kadar izin verir. Şu anda Google ve Yahoo! en önemli iki arama motorudur; Başlık etiketinizi tasarlarken gereksinimlerini yaklaşık olarak kullanın.

Benim tavsiyem, en önemli anahtar kelime öbeklerinizi Google’ın 66 karakter aralığına dahil etmenizdir. Taşma veya daha az önemli anahtar kelimeler, Yahoo! izin verir. En önemli anahtar kelimelerinizi ekleyerek, ilk olarak arama motorları ve tarayıcı yer imleri tarafından kullanım için konumlarını sağlamlaştırmış olursunuz.

Başlık etiketi ne kadar kısa ve doğru olursa, o başlık etiketi için anahtar kelime yoğunluğu ve alaka düzeyi o kadar yüksek olur. Başlık etiketi gerçekten tekrarı garanti etmedikçe, mümkünse bir anahtar kelime öbeği kullanımınızı tek bir örneğe saklamaya çalışın.

Bir otel söz konusu olduğunda, otel kelimesi bir başlıkta iki kez görünebilir. Bir kez otelin gerçek şirket adı için ve bir kez hedeflenen coğrafi alan gibi tanımlayıcı bir terimdir.

Meta etiketlerinizde kullandığınız anahtar kelimeleri sayfa başlıklarınızda kullandığınız kelimelerle eşleştirin. Arama motorları, anahtar kelimeler için sayfa başlıklarını, meta etiketleri ve sayfa içeriğini kontrol eder. Belirli anahtar kelimeler için, sayfalarınız daha alakalı olacak ve bu nedenle, bu anahtar kelimeler bu üç bölümün her birinde görünüyorsa, arama motorlarında daha üst sıralarda yer alacaktır. Anahtar kelime alaka düzeyinizi artırmak için anahtar kelimelerinizi sayfa başlıklarınızın başlangıcına yakın bir yere yerleştirin.

Arama motorlarından bazıları sayfanızı alır, başlığınıza bakar ve ardından başlıkta bulunanlarla eşleşen anahtar kelimeler için sayfanızın geri kalanına bakar. Birçok arama motoru, arama motoru sıralamasını belirlemek için algoritmalarındaki öğelerden biri olarak başlık etiketlerini kullanır.

Başlığında anahtar kelimeler bulunan sayfalar, aynı konuda olmayan benzer sayfalara göre daha alakalı olarak görülür ve bu nedenle arama motorları tarafından daha üst sıralarda yer alabilir.

Ancak, başlığınızı mutfak, Fransız mutfağı, ithal yemek gibi bir anahtar kelime dizisi haline getirmeyin, çünkü bu genellikle arama motorları tarafından spam olarak kabul edilir ve sıralamada daha kötü duruma düşersiniz veya tamamen kaldırılırsınız. Ayrıca, insanların arama sonuçlarında bu başlığı göreceklerini ve akan ve açıklayıcı bir başlığı olan bir siteyi tıklama olasılıklarının daha yüksek olduğunu unutmayın. 

Anahtar Kelimeler Meta Etiketi

Bu bölümde daha önce belirttiğimiz gibi, İnternet pazarlamacılarının karşılaştığı yaygın bir sorun, arama motorlarını sitelerini uygun şekilde dizine eklemeleri için nasıl etkileyeceği ve insanlar ilgili arama kriterlerini kullandığında sitelerinin görünmesini nasıl sağlayacaklarıdır. İnternet kullanıcılarının çoğu, aradıklarını temsil eden bir anahtar kelime veya kelime öbeği yazarak yaptıkları Web sitelerini bulmak için arama motorlarını veya dizinleri kullanır.

Arama motorlarının Web sitenizle nasıl ilgileneceği konusunda belirli bir kontrol ölçüsünü elde tutmak büyük bir endişe kaynağıdır. Çoğu zaman Web siteleri, arama motoru listelerini etkilemek için kendilerine sunulan tekniklerden yararlanmazlar. Çoğu arama motoru, belirli anahtar kelime sorgularına dayalı olarak Web sayfalarının nereye endeksleneceğine karar vermek için HTML meta etiketlerini diğer değişkenlerle birlikte değerlendirir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın