İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Reklamlarınız Nerede Görünüyor? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Reklamlarınız Nerede Görünüyor? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Alan Türlerini Belirleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Sponsorlar

Sponsor olmak istediğiniz anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini seçtikten sonra, reklamınız için benzersiz bir başlık ve açıklama oluşturmanız veya seçilen her bir anahtar kelimeyle paylaşılacak ortak bir reklam listesi oluşturmanız istenir. AdWords’e benzer şekilde, etkili olması için başlık ve açıklama, özellikle sponsor olunan anahtar kelimeyle ilgili olmalıdır. Bu, bir arama yapanın reklamı tıklama olasılığını artıracaktır.

Reklam kampanyanızı oluştururken, sponsor olunan tüm anahtar kelimeler, her bir reklam listesinin performansını görmeniz için size bir gösterge panosu sağlayan Doğrudan Trafik Merkezi’nde listelenir. Bu gösterge panosunda, sponsor olunan her bir anahtar kelime için en iyi beş teklifi görüntüleyebilir ve birkaç tıklama ile mevcut TBM’nizi yönetebilirsiniz.

Overture kullanan anahtar kelime başına minimum TBM, tıklama başına 0,10 ABD Dolarıdır. Doğrudan Trafik Merkezi’nin kullanıcı dostu arayüzü, kampanyalarınızı yönetmenizi çok kolaylaştırır. Kampanya etkinliğinin anlık görüntüsü, iyi performans gösteren veya hiç performans göstermeyen reklam listelerini belirlemenizi çok kolaylaştırır ve listenin performansını iyileştirmek için harekete geçmenize olanak tanır.

Reklamlarınız Nerede Görünüyor?

AdWords’e benzer şekilde, Overture’nin geniş bağlı Web siteleri ağı, çevrimiçi pazarlama çabalarınız için maksimum gösterim almanızı sağlar.

Overtures Premium Listelerini (1-3. sıralar) ve Klasik Sonuçları (4. ve altı. dünyanın en önde gelen İnternet tarayıcısı Microsoft Internet Explorer’da varsayılan arama sonuçları. Aşağıda, arama sonuçlarında Overture’un PPC listelerini görüntüleyen mevcut Web sitelerinin kısa bir listesi bulunmaktadır:

• AltaVista (www.altavista.com)
• Heyecanlandırın (www.eksite.com)
• Bilgi Alanı (www.infospace.com)
• MSN (www.msn.com)
• Sympatico.ca (www.sympatico.ca)
• Yahoo! (www.yahoo.com)
• Juno (www.juno.com)
• Netzero (www.netzero.com)
• Metacrawler (www.metacrawler.com)
• AlltheWeb (www.alltheweb.com)
• CNN (www.cnn.com)
• ESPN (www.espn.com).

İçeriğe Dayalı Reklamcılıkla Maruz Kalmayı En Üst Düzeye Çıkarın

Bir tüketicinin şu anda bir ev sinema sistemi pazarında olduğunu ve ev sineması teknolojisindeki en son yenilikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için tanınmış bir elektronik Web sitesini görüntülediğini hayal edin.

Geleneksel bir tuğla-harç mağazasında satış elemanı olsaydınız ve bir tüketici departmanınıza girdiyse, satışla zaten yarı meşgul olduğu için ona yaklaşır, sadece ne alacağını bulmaya çalışırdınız. Benzer şekilde, içeriğe dayalı reklamcılıktaki en son gelişme, aynı tüketicilere, ancak çevrimiçi pazarda ulaşmanıza olanak tanır.

Örneği daha fazla açıklamak için, elektronik Web sitesinde aynı tüketici olduğunuzu ve kesinlikle plazma televizyonlar hakkında bilgi sağlayan bir içerik sayfasını görüntülediğinizi varsayalım.

Bu sayfadaki içeriğe ek olarak, size çevrimiçi olarak plazma televizyonları tanıtan çevrimiçi perakendeciler için bir reklam listesi sunulur. Reklamlar doğrudan ilgi alanınızla ilgili olduğundan, bir bağlantıya tıklarsınız, bir Web sitesine yönlendirilirsiniz ve nihayetinde çevrimiçi perakendeciye ürünü hakkında bir soru sorarsınız.

Bir Web sörfçünün büyük bir arama motorunu kullanarak bilgi aramasına ve PPC reklamlarıyla sunulmasına benzer şekilde, içeriğe dayalı reklamlar, reklam verenlerin reklam listelerini belirli bilgilerle (örneğin elektronik) ilgili içerik sitelerinde tanıtmalarını sağlar.


Google Ads
Google Ads reklam başlamadı
Google AdSense
Google Ads reklam gösterilmiyor
Google Ads giriş
Adwords reklam onaylandi ama yayınlanmıyor
Reklamınız gösterilmiyor
google ads, işletmenizle ilgili hedeflerinize ulaşmanıza


İçeriğe dayalı reklamcılık, reklamcılara, hedeflenen reklamlarla belirli müşteri segmentlerini hedeflemek için başka bir fırsat sunar. Hem AdWords hem de Overture, şu anda reklamverenlere, ilgili reklam ağlarındaki ilgili içerik sitelerinde reklam listelerini tanıtarak içeriğe dayalı reklamcılık fırsatlarından yararlanma olanağı sunmaktadır. CNN.com Web sitesinin Seyahat bölümündeki içeriğe dayalı bir reklam örneğini gösterir.

Bir PPC stratejisi uygulamak, kitlesel bir kitleye reklam vermenizi veya belirli bir coğrafi konumdaki İnternet kullanıcılarını hedeflemenizi sağlar. Bu bölümün başlarında açıklandığı gibi, AdWords, yalnızca işletmenizin yerel bölgesinde arama yapan potansiyel müşterilere reklam göstererek yalnızca eyalet veya il düzeyinde değil, yerel düzeyde de müşterileri hedefleme fırsatı sunar.

Yalnızca AdWords ile 250’den fazla farklı ülkeyi 14’e kadar farklı dilde hedeflemeyi seçebilirsiniz. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri genelinde 200’den fazla farklı bölgede reklam vermeyi seçebilirsiniz. Coğrafi hedefleme, reklamlarınızın nerede görüntülendiği ve reklam bütçelerini nasıl harcadıkları konusunda size artırılmış bir kontrol düzeyi sağlar. Yalnızca reklamlarınızın görünmesini istediğiniz yerleri hedefleyerek, ister küçük ister büyük bir bütçeyle çalışıyor olun, çevrimiçi reklamcılık harcamalarınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Bölümlendirme

Web trafiği günlüklerinizi analiz ederken, büyük olasılıkla trafik seviyelerinizin haftanın belirli bir gününde ve/veya gün boyunca belirli bir zaman diliminde arttığını fark edeceksiniz. PPC stratejinizin performansını izlerken, arama yapanların sitenizi ziyaret etmek ve sunduğunuz ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek için reklamlarınızdan birini tıklamaya daha yatkın olduklarını da not edebilirsiniz. Tıklama oranlarınızda belirli bir zamanda önemli bir artış fark ederseniz, bu artan görünürlükten yararlanabilirsiniz.

Günün belirli bir noktasında trafikten yararlanmak için PPC reklam stratejinizi ayarlamak, “dayparting” olarak adlandırılan şeydir. Raporlar, Web sitenizi ziyaret etmeye daha uygun olduklarında (örneğin, günün belirli bir saatinde veya haftanın belirli bir gününde) hedef pazarınızı yakaladığınızda, reklamınızı tıklamaya daha uygun olacaklarını ve sonunda bir müşteriye dönüştürün.

Bu strateji, dönüşüm oranlarının, tıklama oranlarının ve genel trafik seviyelerinin derinlemesine analizini gerektirir. Gün bölümlendirmenin arkasındaki temel dayanak, reklamverenlerin, arama yapanların ürün ve hizmetleriyle ilgili bilgileri görüntülemeye en uygun olacakları günün saatinde TBM’lerini artırmalarıdır. Bu zaman aralığında TBM’nizi artırarak, ürünlerinizin veya hizmetlerinizin gösterimini en üst düzeye çıkarırsınız; bu da, arama yapan kişiye optimize edilmiş reklamlar sunmanızı sağlar.

Pozlamanızı En Üst Düzeye Çıkarma

PPC stratejiniz için reklamlar geliştirmek, yalnızca bir müşterinin reklamlarınızdan birine tıklamasını umarak bir başlık ve açıklama oluşturma meselesi değildir. Olabilir, ancak bu strateji, tıklamalar ve dönüşümler gibi kampanya hedeflerinize ulaşmanıza neden olmaz.

Reklamlarınız, arama yapanları cezbedecek şekilde tasarlanmalıdır, ancak çok davetkar reklamlar oluşturursanız, hiçbir müşteriyi dönüştürmeden tıklama oranınızı hızla artırabileceğinize dikkat edin. Sonuç olarak, çevrimiçi reklam bütçenizi boşa harcayacağınız için, ilgisiz arama yapanları Web sitenize çekmek istemezsiniz.

Bu sorunu önlemek için, reklamlarınızın özellikle ilişkili oldukları anahtar kelimelerle alakalı olduğundan ve mesajınızın net olduğundan emin olun. Gerçek bir potansiyel müşteri reklamlarınızdan birini görüntülediğinde, o kişinin “Vay canına, tam da aradığım şey bu” demesini istersiniz. Bu, tıklamalarınızın daha hedefli olmasını sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın