İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

AdWords, adCenter ve YSM Arasındaki Farklar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

AdWords, adCenter ve YSM Arasındaki Farklar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dijital İmzalar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

AdWords, adCenter ve YSM Arasındaki Farklar

Daha gelişmiş bir sistem olarak Google AdWords, diğer PPC programları için standardı belirler. AdWords, daha geniş bir yönetim araçları seti sunar ve daha rafine hedefleme seçeneklerine sahiptir. Bir AdWords kampanyasını etkili bir şekilde optimize edebilen herkes, bir Microsoft adCenter veya Yahoo kullanır. Bu bölümün geri kalanı, büyük ölçüde Google AdWords’e yönelik PPC optimizasyonuna odaklanacaktır.


jeffbozesweb” ailesiyle tanışmanın tam zamanı! Hemen web sitenizi tasarlatmak ya da yenilemek için bizlere ulaşın en kısa sürede size en güncel şekilde tasarlanmış web sitenizi teslim edelim.

Detaylı bilgi için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.


Minimum Teklifler ve Kalite Puanlamasındaki Farklılıklar

Microsoft adCenter’da, bu yazı itibariyle minimum teklif 0,05 ABD dolarıdır. YSM’de minimum teklif 0,10 USD’dir. Google AdWords’te minimum teklif değişkendir ve çok yüksek bir düzeye çıkabilir. Google’daki bu yüksek minimum teklifler, Google’ın tıklama maliyetini belirleme biçiminden gelir.

Teklif, rekabetçi tekliflerin, reklam metninin ve sitenin arama terimleriyle alaka düzeyi ve kalitesinin bir işlevidir. Bu nedenle, düşük kaliteli veya düşük alaka düzeyine sahip siteler, çok az rekabet olsa bile tıklama başına çok yüksek maliyetler ödemek zorunda kalabilir. Google’daki bazı terimler için yüksek minimum teklifler, bağlı kuruluş reklamverenleri, AdSense için hazırlanmış siteler, tek sayfalı siteler, köprü siteleri ve diğerleri üzerinde olumsuz bir etki yarattı.

Minimum teklifler büyük ölçüde değişebileceğinden, bir anahtar kelimeye teklif veren reklamverenlerin sayısını saymak, mutlaka rekabet düzeyi için bir ölçü sağlamayacaktır. Daha az reklamverenin varlığı, bir anahtar kelimenin yüksek minimum teklifler gerektirme eğiliminde olduğu ve dolayısıyla hala rekabetçi olduğu anlamına gelebilir.

İçerik ağı için Kalite Puanları, belirli siteler için bir açık artırmada rekabet etmek için gereken minimum TBM’yi belirler. Yüksek temalı anahtar kelimelere ve reklam metnine sahip olmak önemlidir. Arama ağı için Google, minimum teklifleri anahtar kelime-reklam metni alaka düzeyi ve açılış sayfası kalitesine dayandırır. Yüksek kaliteli bir açılış sayfasının taslağı için adresindeki Google’ın yardım merkezini ziyaret edin. Açılış sayfalarını bu bölümün ilerleyen kısımlarında daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

Reklam metni ve açılış sayfalarında değişiklik yaptıktan sonra, reklamverenler yine de minimum tekliflerinin çok yüksek olduğunu görebilirler. Bazı anahtar kelimeler, PPC için kampanyalarda iyi performans göstermez. Google, minimum teklifleri tahmin etmek için bu bilgileri kullanır. Ticari olmayan genel sorgular, bir AdWords kampanyasında iyi performans göstermelerini sağlamak için yeterince düşük minimum teklifler almayabilir.

Minimum tekliflerdeki farklılıklar, Microsoft adCenter ve YSM ile karşılaştırıldığında Google AdWords’ün karlılığını etkiler. Google AdWords’te teklif vermek için çok genel olabilecek anahtar kelimeler, daha düşük minimum teklifler nedeniyle YSM ve adCenter için yine de uygun olabilir.

AdWords’ün minimum teklifleri, rekabeti çok az olan son derece spesifik terimlerin maliyetlerini de yükseltebilir. adCenter ve YSM’de, çok özel anahtar kelime öbekleri için teklif vermeyebilirsiniz, çünkü bunlar zaman ayırmaya değecek kadar trafik almazlar. AdWords’te, çok pahalı oldukları için şartlar için teklif vermeyebilirsiniz.


Google Ads
Google AdSense
Adsense geliri nedir
Google Ads nasıl Kullanılır
Google Ads Nedir
Google Ads Nedir Nasıl Kullanılır
Google AdSense giriş
AdSense uygulaması


Hedef Belirleme, Ölçüm, Analitik Desteği ve Döngüyü Kapatma

Optimize edilmiş bir kampanya oluşturmak, uygun hedefler belirlemekle başlar. Reklam grupları oluşturmadan ve anahtar kelimeler için teklif vermeden önce, bir reklamverenin yatırım getirisini anlaması, ziyaretçileri dönüştürmek için bir plan bulması ve bir bütçe belirlemesi gerekir. Harcama için sınırlar belirlemek ve bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için bir plan oluşturmak, daha sonra başınızı ağrıtacak.

Yatırım Getirisinin Hesaplanması

PPC kullanan reklamverenlerin ROAS veya ROI kavramını anlamaları gerekir. Daha geleneksel pazarlama biçimlerinin aksine, PPC, kampanya performansını yüksek düzeyde ayrıntıya kadar izlemek için ölçümler sağlar. Hedefler belirlemek ve bu hedeflere bir değer atamak, maliyetleri ve değerleri izlemenize olanak tanır.

Olumlu bir yatırım getirisi elde etmek için makul hedefler seçmeli, bu hedeflere değerler atamalı ve bu hedeflere ulaşmak için bir sistem oluşturmalısınız.

Hedefler ve Değerler

Herhangi bir sonuç görmeden çok sayıda gösterim ve tıklama oluşturmak çok kolaydır. Bunu önlemek için öncelikle ziyaretçilerinizin sitenizde yapmasını istediğiniz işlemleri tanımlayın.

Tipik iş hedefleri şunları içerir:

• Site veya ürün hakkında marka bilinci oluşturma veya farkındalığı artırma
• Çevrimiçi işlemlerin yürütülmesi
• İlişkiler kurmak

Bu hedeflerle ilgili görevler, bir haber bültenine veya RSS beslemesine abone olmak, sipariş vermek veya fiyat teklifi istemek veya bir iletişim formunu doldurmak olabilir. Ardından, bu “dönüşüm türlerinin” her birinin değerini ölçmeniz gerekir.

AdWords, satın alma/satış, olası satış, kaydolma, sayfa görüntüleme ve diğer hedefler gibi çeşitli hedef türleri için ayrı dönüşüm izleme komut dosyaları sunar. Bunlar kabaca satın alma döngüsünün farklı aşamalarındaki ziyaretçilere karşılık gelir ve farklı değerleri hak ederler.

İzleme ve Metrikler

Tüm PPC öğelerinin başarısını web sitesi analitiği ve dönüşüm takibi yoluyla izlemelisiniz. Google, Google Analytics adlı ücretsiz bir analiz programı sunar. Bununla birden fazla kampanyayı izleyebilir ve organik ve ücretli listelemeler için ayrı veriler elde edebilirsiniz. Hangi takip programını kullanırsanız kullanın, performans metriklerini doğru bir şekilde takip etmeye özen göstermelisiniz. Bir PPC kampanyasını optimize etmenin ilk adımı, uygun ölçümleri kullanmaktır.

Eşit değerli dönüşümlere sahip karlı kampanyalar aşağıdakiler için optimize edilebilir:

• Aynı (veya daha yüksek) tıklama hacmi ve dönüşüm oranları için verilen TBM’yi azaltın.
• Aynı (veya daha fazla) gösterim sayısı ve aynı (veya daha iyi) dönüşüm oranları ile TO’yu artırın.
• Aynı (veya daha fazla) tıklama sayısına göre dönüşüm oranlarını artırın.
• Aynı (veya daha fazla) sayıda dönüşüm verildiğinde dönüşüm başına maliyeti azaltın.
• Birden çok metriği değiştirerek genel olarak karı artırın. Artan karlar, bir ölçütü başka bir kontrol ölçütü pahasına iyileştirmek anlamına gelebilir. Örneğin, TBM’yi düşürebilirsiniz ve bu aynı zamanda tıklama hacmini de azaltabilir, ancak genel olarak sonuç, artan kâr olmalıdır.

Bir kampanyayı optimize etmek için kullanılan tüm yöntemlere dönüşüm metriklerinin dahil edildiğine dikkat edin. Dönüşümleri izlemek zordur. Dönüşüm izleme ve değerlerindeki belirsizlik, kampanyanın kurulumuyla ilgili bariz sorunları teşhis etmenin yanı sıra bir kampanyayı optimize etmeyi zorlaştırır. Sitenizdeki dönüşüm kaynaklarını takip etmezseniz, optimizasyon yöntemleriniz yaklaşık, daha az rekabetçi ve daha az kazançlı olacaktır.


jeffbozesweb Google Ads,Google AdSense,Adsense geliri nedir,Google Ads nasıl Kullanılır,Google Ads Nedir,Google Ads Nedir Nasıl Kullanılır,Google AdSense giriş,AdSense uygulaması alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın