İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Arama Yerelleştirmesi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Arama Yerelleştirmesi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Alan Türlerini Belirleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Arama Yerelleştirmesi için Optimizasyon

comScore Networks tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, tüketicilerin yüzde 60’ının yerel içerik aradığını ortaya çıkardı. Yerel aramaların çoğu restoranlar, seyahat, oteller ve araba kiralama gibi konuları çevreler. Arama yerelleştirmesi, arama motorlarından daha doğru sonuçlar almak için arama yapanların sorgularına bir coğrafi değiştirici eklemesidir.

Ortak değiştiriciler şunları içerir:

• Posta kodu
• Sokak
• “Kuzey”, “Orta”, “Doğu”, “Batı” ve “Güney” gibi tanımlayıcı kelimelerle birlikte şehir veya kasaba
• Eyalet veya İl, kısaltmanın yanı sıra tamamıyla yazıldığından
• Ülke, kısaltmanın yanı sıra tamamen yazıldığından
• Alan kodu ve telefon numarası
• Tanınabilir yer işaretleri ve varış noktaları (örneğin, hemen yanında…).

Arama yerelleştirmesi, Web sitelerini optimize eden şirketler için iyi bir fırsat sunuyor. Doğal olarak, yerel bir pazarla konuşmak isteyen herhangi bir şirket, Web sitelerini optimize ederken arama yerelleştirmesini göz önünde bulundurmalıdır.

Sipariş ettiğiniz kitabın nereden geldiği umurunuzda olmayabilir ama ev ararken yerel bölgede, bölge hakkında bilgisi olan bir emlakçı istersiniz.

Web sitenizi yerel pazara hitap edecek şekilde optimize etmek, normal arama optimizasyonundan farklı değildir, sadece biraz yaratıcılık gerektirir. Sayfa başlıkları, sayfa kopyası ve meta etiketler gibi aynı optimizasyon alanları, arama yerelleştirmesiyle ilgilidir.

İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı örnekler:

• Sayfa üstbilgilerine ve altbilgilerine coğrafi anahtar sözcükler ekleyin. Örneğin, Web sitenizin her sayfasının altına konumunuzu içeren bir telif hakkı bildirimi ekleyebilirsiniz.
• Sayfa başlıklarınıza coğrafi alakalı anahtar kelimeler ekleyin. Fine Italian Dining-il Mercato Restaurant yerine Downtown Halifax-il Mercato’da Fine Italian Dining yiyebilirsiniz
Restoran.
• Sayfa kopyanıza coğrafi bağlantılı anahtar kelimeler ekleyin. Örneğin, bir paragraf, yüksek profilli yerel destinasyonları yakalamak için “Tarihi Mülklerin hemen yanındaki Halifax sahilinde bizi ziyarete gelin” gibi bir ifade içerebilir. Ayrıca “Peggy’s Cove’da Halifax’ın hemen güneyinde” veya “Halifax’tan on dakika” olabilir. Bu durumda, tam konumunuzu aramayı düşünmeyebilecek o pazardan yararlanmak için yakındaki bir şehri dahil etmek için bir değiştirici ekliyorsunuz.
• Web sitenizin tamamına, iletişim sayfanıza, haritalar ve yol tarifleri sayfanıza ve Sıkça Sorulan Sorular (SSS’ler) sayfanıza coğrafyayla ilgili kapsamlı bilgileri ekleyin.
• Oynamak için ödeme veya PPC başka bir bölümde ele alınmaktadır, ancak yerel pazarlarda sıfır almak ve yatırım getirinizi artırmak için ücretli arama yerleşimi kampanyalarınızda aynı coğrafi değiştiricileri kullanabilirsiniz. Yahoo!, Google bazı arama yerelleştirme araçları sunan arama sağlayıcılarının örnekleridir.


Yerel SEO
Local SEO Nedir
Sayfa içi SEO ve Araçları
Backlink
Kaliteli backlink listesi
Backlink satışı yaparak
Dofollow Backlink Siteleri
On Page SEO Nedir


Sonuçları İzleme

Herhangi bir iş girişiminde olduğu gibi, ne kadar başarılı olduğunuzu bilmek istersiniz. Arama motoru yerleştirme başarınızı ölçmenin birkaç yolu vardır.

Web sitesi trafik analizi—Web trafiği analiz raporlarını kullanarak anahtar kelime yerleştirme ve kullanımınızın etkinliğini kontrol edebilirsiniz. Bu tamamen tartışılıyor. Hangi sitelerin insanları size yönlendirdiğini ve arama motoru örümceklerinin yeni içerik aramak için Web sitenizi ne sıklıkla ziyaret ettiğini belirlemek için Web trafiği analiz raporlarını kullanabilirsiniz.

Yalnızca arama motoru tavsiyelerini görüntülemek için bu bilgileri daha fazla çıkarabilirsiniz. Bu bilgilere bakarak, insanların sizi bulmak için tam olarak hangi anahtar kelimeleri kullandığını da görebilir ve bu bilgilere göre kullanılan anahtar kelimeleri değiştirebilirsiniz. Anahtar kelimelerinizi hassaslaştırmak, arama motorlarının size neyi doğru yaptığınızı ve neyi daha iyi yapabileceğinizi söylemesine izin verdiğiniz başarının kilit unsurlarından biridir.

Bölümün başlarında, Web trafiği analizinin ana anahtar kelime listenize nasıl katkıda bulunabileceğine baktık. Şekil 6.6, NetIQ’nun WebTrends paketinin, hedef pazarın bir Web sitesini bulmak için kullandığı anahtar kelime öbeklerini size nasıl gösterebileceğini göstermektedir.

Optimizasyon çabalarınız yoluyla elde edilen hedeflenen trafik miktarı ve yatırım getirisi (ROI), başarının gerçek ölçüsüdür. Çevrimiçi olarak ne kadar iş üreteceğiniz, sonuçta Web sitenizin ne kadar iyi yapılandırılmış olduğuna bağlıdır. Arama sıralamalarında iyi performans göstermeniz, hedef pazarın otomatik olarak sizinle iş yaptığı anlamına gelmez.

Hedef pazar Web sitenize ulaştığında, işinizi satmak Web sitenize kalmıştır. Pek çok popüler Web trafiği analizi ve ölçüm paketinde olduğu gibi, WebTrends size daha sonra yatırım getirinizi hesaplamak için kullanılabilecek belirli arama motorları ve anahtar kelimelerle ilgili satış verilerini gösterebilir. Yine, bir arama motorundan yönlendirmeyle sonuçlanan satışların sayısını ve değerini göstermek için WebTrends’i kullanır.

Ayrıca Web sitenizdeki giriş sayfalarına ve yollarına bakın. Belirli sayfaları belirli anahtar kelimeler için optimize ettiğiniz için, insanlar bu sayfalara Web sitenize giriyor olmalıdır. Sayfa, hedef pazarınızın ihtiyaçlarına göre tasarlanmışsa, onları Web sitenizin daha derinlerine veya Web siteniz ve giriş sayfalarınızdaki yollara bakarak izleyebileceğiniz bir işlemin gerçekleştiği bir noktaya itmelidir.

Örneğin, hedef pazarın bir rezervasyon talep formu doldurmasını sağlamak amacıyla bir otelde belirli bir özel duruma hitap etmek için bir Web sayfası oluşturduğunuzu varsayalım. Özel sayfa motorlarda iyi performans gösteriyorsa, ancak insanlar sayfada yalnızca birkaç saniye kalıyor ve ardından Web sitesini terk ediyorsa, o zaman sayfanın kendisinin performans göstermediğini bilirsiniz.

Oranlar kopyadır ve görüntüler hedef pazara doğru çekiciliğe sahip değildir, bu nedenle ince ayar yapabilirsiniz. Sayfa tam bir yeniden tasarım gerektirmeyebilir, rezervasyon formunu doldurmak için harekete geçirici mesaj açık olmayabilir, bu nedenle küçük değişiklikler yapın ve performansı izleyin.

Arama motoru sıralamaları—Belirli bir anahtar kelime öbeği için Web sitenizin performansını elle veya WebPosition Gold 2 gibi bir uygulamayı kullanarak kontrol edebilirsiniz. Sonuçlarınızı elle kontrol ediyorsanız, arama bölümüne gitmeniz yeterlidir. ilgilendiğiniz motoru seçin, anahtar kelime öbeklerinizi girin ve Web sitenizin hangi sırada olduğunu gözlemleyin.

Bunu sizin için yapması için birini de işe alabilirsiniz. Sıralamanızı kontrol etmek için bir uygulama kullanmak, süreci otomatikleştirerek daha fazla sıralamayı daha hızlı kontrol etmenizi sağlar. Arama motorları, birçok arama yapmak için bu otomatik paketleri kullanan birçok kişi olduğunda, sistemlerine ek stres nedeniyle buna kaşlarını çatma eğilimindedir. Bir dizi anahtar kelime için arama sıralamalarını özetleyen WebPosition Gold 2 yazılımından bir örnek raporu göstermektedir.

Arama sıralamalarınızı kontrol etmek, Web sitenizin belirli anahtar kelime öbekleri için ne kadar iyi sıralandığını söyler. Bu bilgileri, sıralamalarınızı güncel tutmak ve istediğiniz belirli motorlarda daha yüksek puanlar elde etmeye yönelik optimizasyon çabalarınızı hedeflemek için kullanabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın