İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Yükleme Dosyaları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Yükleme Dosyaları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

Faydalı İdari Alanlar

Veritabanı tasarımında genellikle göz ardı edilen yönetimsel alanlar, Concordance veritabanlarının bakımı için önemli ölçüde kullanılabilir. Yükleme sırasında otomatik doldurulmaları için aşağıdaki alanları yapılandırabilirsiniz:

Oluşturma tarihi: Kaydın yüklendiği tarihtir. Belirli bir tarihe ait toplu kayıtları ayırmak için kullanışlıdır. Veritabanı tasarımı sırasında, DATE veri türü verilen bir alan, Concordance’ın Düzenle ➤ Doğrulama menüsünden mevcut sistem verileriyle otomatik doldurulacak şekilde ayarlanabilir. CDATE, bu tür alan için uygun bir addır.

Düzenleme tarihi: Bu, bir kaydın düzenlendiği tarihtir. Belirli bir tarihte belirli bir kullanıcı tarafından yapılan değişiklikleri izlemek için kullanışlıdır. Bir kullanıcı bir kayıtta her düzenleme yaptığında, tarih, kullanıcının oturum açma bilgileri ve düzenlemeye atanan alfasayısal tanımlayıcı bu alana kaydedilir. Birden çok düzenleme, alana ayrı satırlar olarak girilir.

Veriler alfasayısal olduğundan (yalnızca bir tarih değeri değil), bu alan için veri türünü PARAGRAPH olarak ayarlamanız gerekir. Aynı kayıtta daha sonra yapılacak düzenlemeler bu alana ayrı kalemler olarak yazılacaktır.

Daha önce açıklanan CDATE alanı gibi, bu alanı da Concordance’ın Edit ➤ Validation menüsünden otomatik doldurulacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bir düzenleme alanı bu şekilde yapılandırıldığında, bir veritabanına yeni kayıtların eklenmesi geçerli bir düzenleme olarak kabul edildiğinden, yükleme sırasında alana bir satır eklenecektir. EDATE, bu tür alan için uygun bir addır.

■Not : “Oluşturma tarihi” ve “Düzenleme tarihi” değerleri, verilerin içe aktarıldığı veya düzenlendiği sırada alanlara yazılır. Veriler bir veritabanına yüklenmeden veya değiştirilmeden önce bu alanlar oluşturulmalı ve öznitelikleri ayarlanmalıdır. Bu alanları, bir veritabanı verilerle doldurulduktan sonra oluşturabilirsiniz, ancak “Oluşturma tarihi” alanı, bu alana önceden yüklenmiş kayıtlar için boş bir tarih olan 00/00/0000’e eşdeğer Uyum içerecektir.

Erişim Kimliği (otomatik numara): Tarama ve OCR işlemi sırasında bireysel kayıtlara ayrı belge kimliği değerleri atanabilse de, her kayıt için hem isteğe bağlı hem de veritabanının kendisine özgü olan ek bir sayısal tanımlayıcıya sahip olmak yararlıdır. Genel olarak, bir veritabanının, dış bir kurum tarafından sağlanan herhangi bir tanımlayıcıdan bağımsız olarak kendi tanımlayıcısına sahip olması iyi bir uygulamadır. Bunun nedenleri hemen anlaşılmayabilir.

Örneğin, eksik sayılar, kayıtların silindiğini gösterir; bu, başka herhangi bir testten mümkün olmayabilecek bir belirlemedir. Ayrıca, bir veritabanındaki ilk 100 kaydı bulan AUTOID <=100 gibi bir erişim kimliği alanı arayarak başka türlü ilgisiz olan kayıtların izole edilmesini kolaylaştırabilirsiniz. Erişim özniteliğini bir veritabanının tasarımı sırasında Dosya ➤ Değiştir menüsünden ayarlarsınız.

Hacim: Belirli veri yüklerini bir VOLUME alanı aracılığıyla tanımlamak, tarama ve kodlama sağlayıcıları arasında yaygın bir uygulamadır. Bu, özellikle veriler ayrı ortamlarda, belki de bir düzine ayrı DVD’de sağlandığında kullanışlıdır. Her DVD, benzersiz bir birim değeriyle (DVD001, DVD002, DVD003) açık bir şekilde etiketlenmeli ve bu değer, verilerin kendisinde ayrı bir alan olarak dahil edilmelidir.

Tarama ve kodlama sırasındaki teknik bir hata nedeniyle veya bir araştırma ekibinin değişen ihtiyaçları nedeniyle bir dizi verinin yeniden işlenmesinin gerekmesi alışılmadık bir durum değildir. Güncellenmiş ortamdan yeniden yüklenecek kayıtları silmek için her ortam türü için veri kümelerini tanımlayabilmek önemlidir. VOLUME, bu tür alan için uygun bir addır.

Uygulamada, bir satıcının hacim verileriyle önceden doldurulmuş bir HACİM alanı sağlamasını faydalı bulacaksınız. Bununla birlikte, CDATE, EDATE ve AUTOID değerleri, bir satıcı sağladığında değil, verileri yüklediğinizde daha doğru bir şekilde ayarlanır. Bu nedenle satıcı firmaya bu alanları sağlamaması yönünde talimat verilebilir. Hedef veritabanında zaten mevcutlarsa, yeni kayıtlar eklendiğinde otomatik olarak doldurulurlar.


Google Drive
Ortak drive dosya yükleme
Telefondan Google Drive dosya yükleme
Bilgisayardan Drive dosya yükleme
Telefondan Google Drive video yükleme
Google Drive dosya yükleme ve paylaşma
Google Drive dosya Paylaşımı
Google Drive hızlı yükleme


Yükleme Dosyaları için Veri Biçimleri

Önceki tartışmaların çoğunda, bir satıcının verileri bir Uyumluluk formatında sağlayacağı varsayılmıştır. Bu, veri aktarmanın en uygun yöntemidir. Bir Concordance veri tabanından başka bir Concordance veri tabanına veri yüklemek, her iki veri tabanındaki alan adlarının aynı olduğu varsayıldığında basittir (dolayısıyla tekdüzeliğin önemi).

Bu yazının yazıldığı tarihte, satıcılar, Concordance’ın en son sürümü olan sürüm 8.0 ile uyumlu olmayan bir Concordance 7.0 formatında veri sağlamaya devam edebilir. Veriler sürüm 7.0 biçiminde sağlanırsa ve bir Concordance 8.0 veritabanına yönlendirilirse, destek personeli önce yük verilerini sürüm 8.0’da açmalı ve sonra onu 7.0’dan 8.0’a dönüştürmelidir. Bu, Araçlar ➤ V8’e Dönüştür menüsünden gerçekleştirilebilir.

■Not : Çoğu durumda, CD’ler ve DVD’ler güncellenemez. Sürüm 7.0 Concordance veritabanını dönüştürmek için, veritabanı dosyalarını ağınıza kopyalamanız, salt okunur özniteliğini False olarak ayarlamanız ve ardından veritabanını yükseltmeyi denemeniz gerekir.

Satıcı, verileri bunun yerine sınırlandırılmış bir biçimde sağlamayı tercih edebilir. Bu kesinlikle kabul edilebilir bir durumdur, ancak dava destek personeli satıcıya hangi karakterlerin alan ve kayıt sınırlayıcı olarak kullanılması gerektiğini, alanların düzenlenme sırasını ve ilk satırda alan adlarının listelenmesi gerekip gerekmediğini açıkça belirtmelidir.

Teslimat Yöntemi

Bir satıcı, verileri verimli yüklemeye elverişli olmayan bir şekilde teslim edebilir. Örneğin, bir düzine ayrı CD’den veri yüklemek, 100 GB harici sabit sürücüde depolanan verileri yüklemekten çok daha fazla zaman alır, çünkü her bir CD’yi yüklemek, personelin CD’yi yerleştirmesini, verileri yüklemesini ve ardından her bir CD’yi çıkarmasını gerektirir. 

Eksiksiz bir özellik sayfası, tercih edilen veri dağıtım biçimini, tercih edilen ortamı (CD, DVD veya harici sabit sürücü) ve ortamın nasıl etiketlenmesi gerektiğini açıkça belirtmelidir. Çoğu zaman, destek personeli, ait oldukları konuyu, teslimat tarihini, ortamdan sorumlu satıcıdaki irtibat noktasını ve verilerin nasıl olduğu konusunda kimin bilgi sahibi olduğunu göstermeyen yüzlerce CD ve DVD’yi devralabilir. 

Veriler sabit ortamda sağlanacaksa satıcı, ortamı, destek personelinin hangi işlemin gerçekleştirildiğini ortamın kendisine kaydetmesini zorlaştıracak şekilde etiketlemeyi seçebilir. Bir CD’nin yüzünü kaplayan renkli satıcı logoları, işaretleme için yer bırakmaz.

Her CD veya DVD’de en azından aşağıdakiler listelenmelidir:

• Yasal konunun adı
• Konunun muhasebe adı
• veri hacmi
• Teslimat tarihi
• Tam satıcı adı ve adresi
• Telefon numarası ve e-posta adresi ile satıcı iletişim noktası
• Medyanın teslim edildiği kişinin adı

Bu bilgileri izlemenin alternatif bir yöntemi, bir tedarikçi firmadan bu bilgileri ortamdaki ReadMe.txt adlı küçük bir metin dosyasına eklemesini istemektir.

İşlenirken bir CD veya DVD’nin ön yüzüne yazmaya ek olarak, destek personeli teslimat tarihini, ortamın yüklendiği tarihi, yükleyen kişi ve yükün kendisiyle ilgili ek yorumlar.

Alternatif bir veri sağlama yöntemi tamamen elektroniktir. Yüklenen dosyaların boyutu genellikle e-posta yoluyla iletimi engellese de, bazı satıcı firmalar bir Dosya Aktarım Protokolü (FTP) sunucusundan dosya sunabilir. FTP, bir kullanıcının dosya yüklemek veya indirmek amacıyla İnternet üzerinden bir sunucuya bağlanmasının bir yoludur.

Bu, veri aktarımı için geçerli bir yöntemdir, ancak ilgili riskler vardır. FTP sunucusu güvenli olacak şekilde önceden yapılandırılmadıkça, anonim erişim, herhangi bir kullanıcıya verilere erişme yeteneği verir.

FTP aktarımları ayrıca, kullanıcının veya ana bilgisayarın İnternet bağlantısı kesilirse orta akışı kesme dezavantajına sahiptir, ancak kesme noktasından indirme işleminin sürdürülebileceği yöntemler mevcuttur. İdari açıdan, birçok Uyum teknisyeni, kataloglama ve felaketten kurtarma amacıyla fiziksel ortam almayı tercih eder.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın