İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Yeni Erişim Kuralları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Yeni Erişim Kuralları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Karmaşık Verileri Aktarma

Rolleri Tanımlama

Rolleri tanımlamak iki aşamalı bir süreçtir. Öncelikle rolleri etkinleştirmek isteyip istemediğinizi belirlemelisiniz. Rolleri etkinleştirdiğinizi varsayarsak, uygulamanızda bulunan rolleri tanımlamanız gerekir. İlk sayfa, adımla ilgili talimat metnini ve Bu Web sitesi için rolleri etkinleştir onay kutusunu görüntüler.

Rolleri kullanmayı planlıyorsanız, bu kutuyu işaretlemeniz gerekir. Kutuyu işaretledikten veya kutunun işaretini kaldırdıktan sonra, Web Sitesi Yönetim Aracı, Web.config’deki <roleManager> bölümünün etkin özniteliğini seçiminizi yansıtacak şekilde günceller. Seçiminizi yaptıktan sonra Next butonuna tıklayınız.

Uygulamanızda rolleri etkinleştirmeyi seçerseniz kalırsınız ve Güvenlik Kurulum Sihirbazı, uygulamanıza roller eklemenize izin veren bir giriş alanı görüntüler. Yeni bir rol eklemek için, Yeni Rol Adı metin kutusuna rolün adını yazın ve gösterildiği gibi Rol Ekle düğmesini tıklayın. Rolün, giriş bölümünün altındaki Mevcut Roller tablosunda göründüğünü göreceksiniz. Rolleri eklemeyi tamamladığınızda, taşımak için İleri düğmesine tıklayın.

■İpucu : Her kullanıcının birden fazla rolü olabilir, bu nedenle sisteminizde “ayrıcalıklar” oluşturmak için roller işlevini gerçekten kullanabilirsiniz. Örneğin, form oluşturma ve onay için gönderme ile ilgili bir uygulama oluşturuyorsanız, Form Oluştur, Formu Düzenle, Formu Sil, Formu Onayla vb. “ayrıcalıklara” sahip olabilirsiniz.

Yeni Kullanıcılar Ekleme

Beşinci adımda kullanıcı bilgilerini girerek uygulamanıza kullanıcı ekleyebilirsiniz. Yeni bir kullanıcı eklemek için, sağlanan metin kutularına kullanıcı adını, parolayı, parola onayını, kullanıcı e-posta adresini, güvenlik sorusunu ve güvenlik yanıtını girin. PasswordRecovery denetimi, kullanıcıya parolasının e-posta yoluyla gönderilip gönderilmeyeceğini belirlemeye yardımcı olmak için güvenlik sorusunu ve güvenlik yanıtını kullanır.

Son olarak, Aktif Kullanıcı onay kutusu, üyelik sağlayıcının kullanıcının aktif olup olmadığını bilmesini sağlar. Aktif kullanıcılara, rollerine ve bu roller için tanımladığınız erişim kurallarına göre sisteme erişim hakkı verilir. Aktif olmayan kullanıcıların sisteme giriş yapmasına izin verilmez.

Veri girişi bölümüne uygun bilgileri girdikten sonra Kullanıcı Oluştur butonuna tıklayınız. Hesabın başarıyla oluşturulduğunu bildiren bir mesaj görüntülenir. Başka bir kullanıcı eklemek için Devam düğmesine tıklayın. Kullanıcı eklemeyi tamamladığınızda, İleri düğmesine tıklayın.

Bu forma çok sayıda kullanıcı eklemek çok çabuk sıkıcı olabilir. Çok sayıda kullanıcı girmeniz gerekiyorsa, Üyelik nesnesini kullanarak veya mevcut bir kullanıcı bilgileri kümesine karşı manuel bir veritabanı içe aktarma işlemi yaparak işlemi otomatikleştirmek isteyebilirsiniz. Başka bir yaklaşım, kullanıcıların bir CreateUserWizard denetimi içeren bir sayfadan uygulamanız için el ile kaydolmasına izin vermektir.

Yeni Erişim Kuralları

Erişim kuralları, web uygulamanızdaki belirli klasörlere hangi kullanıcıların ve rollerin erişimine izin verildiğini denetleyen Web.config içindeki <authentication> girişlerinin başka bir adıdır. Bu adım, klasör yapınızın zaten oluşturulmuş olduğunu varsayarak bu kuralları ayarlamanız için size görsel bir arayüz sağlar. Yeni erişim kurallarının tanımlanması için arayüzü gösterir. Devam etmeden önce bir göz atmanızı muhtemelen yararlı bulacaksınız.

Yeni bir erişim kuralı oluşturmak için klasör ağacından bir klasör seçin. Ardından, kuralın uygulanacağı rolü, kullanıcıyı veya grubu (Tüm Kullanıcılar/Anonim Kullanıcılar) seçin. Bir kullanıcıyı bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa, Kullanıcı Ara bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Son olarak, kuralın seçilen varlığın seçilen klasöre erişimine izin verip vermeyeceğini seçin. Tüm seçimlerinizi yaptığınızda, Bu Kuralı Ekle düğmesine tıklayın. Web Sitesi Yönetim Aracı, erişim kuralını, klasör ağacından seçtiğiniz klasörde bulunan Web.config dosyasının <authentication> bölümüne ekler.

Bu adıma ulaştığınızda, Güvenlik Yapılandırma Sihirbazını tamamladınız, ancak belirli rollere kullanıcı eklemek için yine de Güvenlik sekmesine dönmeniz gerekiyor. Uygulamanıza ekledikten sonra kullanıcılar için roller ayarlamanın hızlı ve kolay bir yolu için bir sonraki bölümde yer alan “Rolleri Ayarlama” alt bölümüne bakın.


Internet veri transferi protokolleri web
Güvenlik Duvarı IP izin verme
internet protokolü sürüm 4 (tcp/ipv4) ayarları
Web Hizmeti protokolleri
Ağ protokolleri
Network protokolleri
TCP/IP İletişim kuralı paketi
İnternet protokolleri


Kullanıcı Ekleme, Düzenleme ve Silme

Güvenlik Kurulum Sihirbazı, web uygulamanızın ilk kurulumunda yardımcı olsa da, sürekli bakım için kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Bir kullanıcı eklemeniz, düzenlemeniz veya silmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, Güvenlik sekmesinin Kullanıcılar bölümündeki Kullanıcı oluştur veya Kullanıcıları yönet bağlantılarını kullanın.

Yeni Kullanıcı Ekleme

Güvenlik sekmesinin Kullanıcılar bölümündeki Kullanıcı oluştur bağlantısına tıklamak, Güvenlik Kurulum Sihirbazı’nda görüntülenen kullanıcı ekranından biraz farklı olan Kullanıcı Oluştur ekranını getirir. Bu Kullanıcı Oluştur ekranı iki bölüm içerir: ilki kullanıcı bilgilerini ayarlamak, ikincisi ise o kullanıcıyı belirli rollerle ilişkilendirmek içindir.

Kullanıcı eklemek için Kullanıcı Oluştur bölümüne uygun kullanıcı bilgilerini girin. Üyelik sağlayıcısının nasıl kurulduğuna bağlı olarak benzersiz bir e-posta adresine ve bir güvenlik sorusuna/cevaba ihtiyacınız olabileceğini unutmayın.

Kullanıcının hemen aktif olmasını istiyorsanız Aktif Kullanıcı onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun. Kullanıcı bilgilerini girdikten sonra, Roller bölümünde uygun rol adlarını kontrol ederek kullanıcının bulunması gereken rolleri seçin.

İşiniz bittiğinde, Kullanıcı Oluştur düğmesine tıklayın. Sayfa gönderilir ve kullanıcı, rol bilgileriyle birlikte eklenir. Kullanıcının başarılı bir şekilde eklenmesini gösteren yeni bir sayfa görüntülenir. Başka bir kullanıcı eklemek için Devam düğmesine veya Güvenlik sekmesine dönmek için Geri düğmesine tıklayabilirsiniz.

Mevcut Kullanıcıları Arama

Mevcut bir kullanıcıyı düzenlemeniz veya silmeniz gerekiyorsa, Güvenlik sekmesinin Kullanıcılar bölümündeki Kullanıcıları yönet bağlantısını tıklayın. Bu, gösterilen Kullanıcıları Ara sayfasını getirir. Varsayılan olarak, sayfa tüm kullanıcıları alfabetik olarak, bir seferde yedi kayıt listeler.

Bu arama sayfasını kullanarak kullanıcıları aramak için birkaç seçeneğiniz vardır. Uygulamanızda yalnızca birkaç kullanıcınız varsa, uygun girişi bulana kadar kayıt sayfaları arasında atlamak için listenin altındaki sayfalandırma denetimlerini kullanabilirsiniz.

Sayfalandırma denetimleri, yalnızca birden fazla sayfa değerinde veriniz varsa görüntülenir. Uygulamanızın oldukça fazla sayıda kullanıcısı varsa, bir kullanıcıyı bulmak için büyük olasılıkla A-Z seçiciyi veya arama kutusunu kullanmak isteyeceksiniz.

A-Z seçici, alfabenin tüm harflerini bağlantı olarak görüntüler. Bir harfe tıklamak listeyi filtreler ve yalnızca kullanıcı adı seçilen harfle başlayan kullanıcıları görüntüler. Arama sayfası hala sayfa başına yalnızca yedi kayıt listeler, bu nedenle aynı harfle başlayan yediden fazla kullanıcı adınız varsa sonuçlar arasında sayfalamak için sayfalama denetimlerini kullanmanız gerekebilir.

Bulmaya çalıştığınız kullanıcının kullanıcı adının veya e-posta adresinin herhangi bir bölümünü biliyorsanız, bir kullanıcıyı bulmak için arama kutusunu kullanabilirsiniz. Şuna göre ara açılır listesinde, bildiğiniz öğeye bağlı olarak Kullanıcı adı veya E-posta’yı seçin.

Ardından, metin kutusuna arama terimini girin. Kullanıcı adının/e-posta adresinin tamamını arayabilir veya aramanızı genişletmek için joker karakterler (*) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Bul düğmesine tıkladığınızda, aramanızın sonuçları görüntülenir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın