İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Oturum Açma Denetimleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Oturum Açma Denetimleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

Kullanıcıları Düzenleme

Bir kullanıcıyı düzenlemek için öncelikle düzenlemek istediğiniz kullanıcıyı kullanıcı arama aracını kullanarak bulmanız gerekir. Kullanıcıyı bulduktan sonra, Kullanıcıyı Düzenle sayfasını başlatmak için o kullanıcı için Kullanıcıyı düzenle bağlantısını tıklayın.

Kullanıcıyı Düzenle sayfası, kullanıcının e-posta adresini, açıklamasını ve kullanıcının etkin olup olmamasını düzenlemenize olanak tanır. Ayrıca kullanıcıyı istediğiniz herhangi bir rolden ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Ancak, kullanıcının şifresini veya şifre sorusunu/cevabını değiştiremezsiniz. Kullanıcıda veya rollerinde yapılan değişiklikleri kaydetmek için Kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Rolleri Ayarlama

Güvenlik Kurulum Sihirbazını çalıştırdıktan sonra tamamlamanız gereken ilk görevlerden biri, kullanıcıları rollere atamaktır. Bunu yapmanın en kolay yolu, Kullanıcıları Ara sayfasındaki Rolleri Düzenle bağlantısıdır.

Bu sayfa, sayfadan ayrılmadan kullanıcı rollerini hızlı bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca Kullanıcıyı Düzenle bağlantısına tıklayarak kullanıcıları rollere atayabilirsiniz, ancak sayfaya gitmeniz, kullanıcı rollerini ayarlamanız, verileri kaydetmeniz, arama sayfasına dönmeniz ve işlemi bir sonraki kullanıcı için tekrarlamanız gerekir. Rol Düzenle bağlantılarını kullanmak, çok sayıda rol ataması için çok daha hızlıdır.

Kullanıcı arama sayfasına gidin ve rollerini düzenlemek istediğiniz kullanıcıyı (veya kullanıcıları) bulun. Bir kullanıcının Rolleri Düzenle bağlantısını tıklayın. Arama sayfası yenilenir ve bu rolleri seçmek için onay kutuları ile birlikte ekranın sağ tarafında rollerin bir listesini görüntüler. Kullanıcının şu anda içinde bulunduğu roller kontrol edilir.

Kullanıcıyı rollere eklemek veya rollerden çıkarmak için bu kullanıcının rollerini işaretleyebilir ve işaretlerini kaldırabilirsiniz. Bir rolü her işaretlediğinizde veya işaretini kaldırdığınızda, sayfa geri gönderilir ve kullanıcıyı role ekler veya rolden kaldırır. Her güncelleme yaptığınızda açık bir şekilde kaydetmeniz gerekmez, çünkü sayfa siz tek tek öğelere tıkladıkça değişiklikleri otomatik olarak kaydeder. İşiniz bitene kadar aramaya ve rol atamaları yapmaya devam edebilirsiniz.

Kullanıcıları Silme

Bir kullanıcıyı silmek, önce kullanıcı arama aracını kullanarak silmek istediğiniz kullanıcıyı bulmanızı gerektirir. Kullanıcıyı bulduktan sonra, o kullanıcı için Kullanıcıyı sil bağlantısına tıklayın. Bu, kullanıcının silinmesini onaylamanızı isteyen bir onay sayfası görüntüler. Silme işlemini onaylamak ve kullanıcı arama sayfasına dönmek için Evet düğmesine tıklayın. Alternatif olarak, silme işlemini iptal etmek için Hayır düğmesine tıklayabilirsiniz ve ayrıca kullanıcı arama sayfasına geri dönersiniz.

ASP.NET 2.0 Oturum Açma Denetimleri

Microsoft, oturum açma, kayıp parolalar ve rollere dayalı içeriği yönetme konusunda size yardımcı olan çeşitli yeni denetimler oluşturmak için oldukça özenli adımlar attı. Bir web formunu düzenlerken Araç Kutusu’ndan (Giriş bölümünde) bunlara erişilebilir. Aşağıda, yeni kontrollerin ana hatlarını çizen ve size her biri hakkında kısa bir genel bakış sunan bir tablo bulacaksınız.

Denetimlerin çoğu şablonlu denetimlerdir (birazdan daha fazlası) ve çoğu yalnızca Form Kimlik Doğrulaması ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Tür ve Geçerli Yetki. Yöntem sütunları bu iki faktörü ifade eder.

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, kontrollerin çoğu şablonlu kontrollerdir. Giriş kontrollerine geçmeden önce, şablonlu kontrollerle nasıl çalışılacağına bir göz atalım.


Windows Server sürümleri
Windows Server Nedir
Google ebeveyn Hesabı açma
Windows Server sürümleri karşılaştırma
Server işletim sistemi
Windows Server ne işe yarar
Windows Server Nedir Ne işe Yarar


Şablonlu Kontroller

Şablonlu kontroller, kontrol fonksiyonlarının şeklini değiştirmeden kontrolün alt bileşenlerinin görsel düzenini değiştirmenize izin verir. Bunlar, tartışılan dış görünüşlü kontrollere çok benzerler, ancak kontrol şablonu, dış görünüşlü kontrol gibi harici bir dosyada değil, doğrudan kontrol tanımında tanımlanır.

Şablonlu bir denetimi gerçekten anlamak için bir denetimle çalışmanız gerekir. Oturum Açma denetimi harika bir örnektir, bu nedenle bir web formu tasarımcısı açın ve bir Oturum Açma denetimini tasarımcının yüzeyine sürükleyin. Gösterilen düzene benzer bir düzen gösteren kontrolü görmelisiniz.

Oturum açma denetiminin metin kutuları, etiketler, doğrulama denetimleri, bir onay kutusu ve bir düğmeden oluştuğuna dikkat edin. Ayrıca, oturum açma kontrolünü web formunuza ilk yerleştirdiğinizde bu alt kontrollerin düzenini tanımlamanız gerekmediğine dikkat edin.

Şablonlu kontroller, hiçbir şablon açıkça tanımlanmadığında bir düzen oluşturur. Bir şablon belirtmediğinizde, şablonlu bir kontrol için kontrol tanımı oldukça kısadır.

Oluşturulan düzeni ihtiyaçlarınıza uygunsa kullanabilir veya kendinize ait bir şablon oluşturabilirsiniz. Şablon oluşturmanın ardındaki temel fikir, şablondaki tüm alt bileşenlerin belirli bir kimliğe sahip olmasıdır, böylece Oturum Açma denetimi her bir alt bileşeni bulabilir ve kullanabilir. Aynı tekniği tenli sayfa mesajlaşma kontrolü için kullandık.

Örneğin, gönder düğmesinin her zaman bir Düğme kimliğine sahip olması gerekir. Oturum açma denetimi, Düğme kimliğine sahip bir denetim için şablonda arama yapacak ve ardından, bulduğunda bu denetimin Click olayına bir olay işleyicisi ekleyecektir.

Aynı şekilde, Oturum Açma denetimi, KullanıcıAdı adlı bir denetim arayarak kullanıcı adı metin kutusuna ve Parola adlı bir denetim arayarak parola metin kutusuna yapılan başvuruları saklar. Böylece, Düğme alt bileşenini tıklattığınızda, Oturum Açma denetimi, KullanıcıAdı ve Parola alt denetimlerinde belirtilen kullanıcı adı ve parolayı doğrulayabilir.

Şablon Oluşturma

Şablonlu denetimlerde düzenleyebileceğiniz bir veya daha fazla şablon olabilir. Örneğin Oturum Açma denetimi, LayoutTemplate adlı tek bir şablona sahipken PasswordRecovery denetiminde KullanıcıAdı, Soru ve Başarı adlı üç şablon bulunur. PasswordRecovery denetimi, bir parolayı kurtarmak için üç adımlı bir işleme, dolayısıyla üç şablona sahiptir.

Bir şablon oluşturduğunuzda, şablonda bulunması gereken tüm alt bileşenlerin adlarını bilmeniz gerekir. Teorik olarak, alt bileşen adları MSDN belgelerinde bir yere gömülür, ancak her şablon oluşturmanız gerektiğinde tüm bunları gözden geçirmek istemezsiniz. Neyse ki, tamamen sıfırdan başlamak zorunda değilsiniz. Ortak Görevler menüsüyle bazı seçenekleriniz var.

Farenizi şablonlu bir kontrolün üzerine getirdiğinizde, kontrolün sağ üst köşesinde oklu küçük bir kutu göreceksiniz. Bu küçük kutuya tıklamak, Ortak Görevler menüsünü getirir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın