İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

WordPress – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

WordPress – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

WordPress – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

WordPress

Açık kaynaklara göre WordPress, dünyadaki en popüler blog ve içerik yönetimi sistemi haline geldi. İşletmeler, proje işbirlikleri, üniversite bölümleri, sanatçı portföyleri ve kişisel veya grup blogları için siteler oluşturmak için kullanılabilecek esnek bir sistemdir. Yalnızca PHP ve MySQL veritabanı gerektirir ve Apache veya IIS web sunucularında çalışabilir. Ama nedir ve neden kullanırsınız?

Neden WordPress?

WordPress, içerik editörlerinin HTML dosyalarını düzenlemek ve bir sunucuya yüklemek yerine sitelerini korumak için bir web arayüzü kullanmasına izin veren birçok PHP/MySQL içerik yönetim sisteminden biridir. Movable Type ve Textpattern gibi bazı sistemler, iyi blog oluşturma platformları olarak bilinir. Joomla, Drupal ve Expression Engine gibi diğerleri daha çok ticari veya topluluk siteleriyle ilişkilendirilir.

WordPress bir blog aracı olarak başladı, ancak geliştiriciler ilk zamanlarda sayfaları ayrı bir içerik türü olarak eklediler. Bu, bir blog istemeyen ancak web içeriğini oluşturmak ve yönetmek için kolay, web tabanlı bir arayüz isteyen kişiler için kapıyı açtı.

O zamandan beri, sayfa özellikleri gelişti. WordPress’in bir blog aracı mı yoksa gerçek bir içerik yönetim sistemi mi olduğu, sitenizde hangi içeriği vurgulamayı seçtiğinize bağlıdır.

Basit bir içerik yönetim sistemi olarak esnekliğine ve 2009 Açık Kaynak CMS Ödüllerinde Genel En İyi Açık Kaynak CMS Ödülünü kazanmasına rağmen, WordPress hala yaygın olarak bir blog aracı olarak kabul edilmektedir. Öyleyse neden daha geleneksel bir CMS yerine WordPress’i seçesiniz?

Kolay Kurulum

WordPress, beş dakikalık kurulumuyla ünlüdür. Aslında, veritabanı bağlantı ayrıntılarınızı başlamadan önce elinizde bulundurursanız, o kadar uzun sürmeyebilir! WordPress için sistem gereksinimleri (sonraki bölümde daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır) mütevazıdır ve PHP ve MySQL içeren çoğu ticari paylaşımlı barındırma planında çalışmasına izin verir.

WordPress, temel bir web sitesi kurmak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir. Çekirdek sistem şunları içerir:

• Yazılar ve sayfalar. WordPress’in en geleneksel kullanımında, bir blog (gönderilerden oluşan), “Hakkında” gibi birkaç “statik” (ancak yine de veritabanına dayalı) sayfa içerecektir. Ancak, bu kitap boyunca göreceğiniz gibi, bu iki temel içerik türünü başka şekillerde de kullanabilirsiniz.
• Medya dosyaları. Gönderi ve sayfa düzenleme ekranları, resim, ses, video, Office belgeleri, PDF’ler ve daha fazlasını yüklemenize olanak tanır.
• Bağlantılar. WordPress, genellikle blogroll olarak adlandırılan bir bağlantı dizini içerir.
• Kategoriler ve etiketler. WordPress hem hiyerarşik hem de serbest biçim içerir
gönderiler için taksonomiler. Bağlantılar için ayrı bir kategori grubu vardır.
• Kullanıcı rolleri ve profilleri. WordPress kullanıcılarının artan yeteneklere sahip beş olası rolü (Abone, Katkıda Bulunan, Yazar, Editör ve Yönetici) ve editoryal onay için çok temel bir iş akışı vardır. Kullanıcı profilleri bir açıklama, avatar ve çeşitli iletişim bilgileri içerir.
• RSS, Atom ve OPML beslemeleri. WordPress’te hemen hemen her şey için kullanılabilen RSS ve Atom beslemeleri vardır. Ana beslemeler son gönderileri ve yorumları içerir, ancak ayrı ayrı kategoriler, etiketler, yazarlar ve yorum dizileri için de beslemeler vardır. Bağlantılar için bir OPML beslemesi de yerleşiktir.
• Temiz URL’ler. Dahil edilen .htaccess dosyasıyla WordPress, bağlantı yapısını ve birkaç yerleşik yapılandırmayı özelleştirmenize izin veren bir etiket sistemiyle hem Apache hem de IIS sunucularında arama motoru dostu URL’leri (veya kalıcı bağlantıları) destekler.
• Spam koruması. WordPress indirme paketi, istenmeyen yorumların endüstriyel düzeyde filtrelenmesini sağlayan Akismet eklentisini içerir. Merkezi bir web servisi kullandığı için sürekli öğrenir ve gelişir.
• Otomatik yükseltmeler. WordPress, çekirdek sistem ve yüklediğiniz tüm temalar veya eklentiler için yeni bir sürüm mevcut olduğunda bir uyarı görüntüler. Bunlardan herhangi birini bir düğmeyi tıklatarak güncelleyebilirsiniz (yine de önce veritabanınızı yedeklemek her zaman iyi bir fikirdir).

Sürüm 3.0’dan itibaren, WordPress kurulumunuzu kolayca bağlantılı siteler ağına genişletebilirsiniz. Kurulum süreci, temel kurulumdan biraz daha kapsamlıdır ve ana makinenizin, üzerinden geçeceğim birkaç ek gereksinimi karşılaması gerekir.


wordpress.org giriş
WordPress indir
wordpress.org türkiye
wordpress wp-admin
WordPress site Kurma
Gazetebilkent wordpress
WordPress Nedir
localhost/wordpress


Kolay Kullanım

WordPress, inanılmaz derecede kullanıcı dostu bir yönetim arayüzüne sahiptir. 2008’de WordPress ekibi, kullanıcı odaklı yaklaşımıyla ünlü bir web tasarım firması olan Happy Cog’daki tasarımcılarla çalışarak WordPress 2.5 arayüzünü modernize etti. Daha sonra 2.7 sürümü için, WordPress ekibi büyük ölçekli bir kullanıcı anketinden alınan önerileri birleştirdi ve arayüzü daha da geliştirmek için Happy Cog’dan Liz Danzico ile çalıştı. Sonuç, web acemilerinin bile çok az eğitimle kullanabileceği sezgisel bir sistemdir.

Özellikler şunları içerir:

• Zengin metin düzenleme. WordPress, size Microsoft Office ürünlerine benzer bir arabirim sağlayan popüler TinyMCE düzenleyicisini içerir. TinyMCE mükemmel değildir, ancak WordPress alternatif olarak temel bir HTML görünümü sağlar. Düzenleyici, içeriği içe aktarmak ve katıştırılmış stilleri Office belgelerinden kaldırmak için araçlar içerir.

• Medya yüklemeleri ve yerleştirmeleri. İçerik düzenleme ekranlarında bir medya yükleyici bulunur. Dosya türüne göre başlıklar, başlıklar veya diğer meta verileri sağlamanız istenecektir ve medya dosyalarına kolayca bağlantı verebilir veya bunları doğrudan belgeye ekleyebilirsiniz.

WordPress ayrıca, görüntüyü döndürmenize veya yeniden boyutlandırmanıza izin veren temel bir görüntü düzenleyici içerir. Ayrıca, WordPress otomatik olarak küçük resimler oluşturur ve bunlar tam boyutlu görüntünün yerine kullanılabilir.

Görüntüler sola, sağa veya ortaya hizalanabilir ve altyazıların yanı sıra alternatif metin içerebilir. Diğer sitelerdeki ses ve video dosyalarını içeriğinize katıştırmak kolaydır: düzenlerken URL’yi yapıştırmanız yeterlidir; gönderiniz veya sayfanız yayınlandığında, adres uygun medya oynatıcıyla değiştirilecektir.

• Menü Yönetimi. Kenar çubuklarını oluşturduğunuz kadar kolay bir şekilde gezinme menüleri oluşturabilirsiniz. Sayfalarınızdan, kategorilerinizden ve bağlantı yöneticinizden öğeler seçebilirsiniz; harici içeriğe bağlantılar da ekleyebilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın