İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Uygulamalar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Uygulamalar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Cihaz Konumu

Uygulamalar

GWT, uygulamalarınızda kullanmanız için etiketler, metin kutuları, ağaçlar vb. gibi çok çeşitli widget’ları kutudan çıkarır çıkarmaz sağlar. Bu pencere öğeleri, kullanıcı arabirimleri oluşturmak için iyi bir başlangıç noktası sağlar, ancak neredeyse her zaman size ihtiyacınız olan her şeyi sağlamaz.

Mevcut olanları daha yeni ve yenilikçi şekillerde birleştirerek veya sıfırdan yeni widget’lar yazarak özel widget’lar oluşturma kavramının işe yaradığı yer burasıdır.

Bu bölümde, web sayfalarında yaygın olarak kullanılan iki şeyi ele alacağız: takvim ekranı ve hava durumu ekranı. Bu iki işlev şu anda GWT’de gönderilen herhangi bir şey tarafından sağlanmadığından, bu iki parçacığı oluşturacağız. Gerekirse farklı bir GWT projesinde yeniden kullanabilmek için bunları nasıl paketleyeceğimizi de öğreneceğiz.

Ele alacağımız görevler şunlardır:

• Takvim gereci
• Hava durumu widget’ı Takvim Widget’ı

Birden çok GWT uygulamasında kolayca kullanılabilen yeniden kullanılabilir bir takvim widget’ı oluşturacağız. Bu widget, basit bir takvim widget’ına dayanmaktadır. İhtiyaçlarımıza uyacak şekilde uyarlayacağız.

Takvim, geçerli tarihi, geçerli ayın bir listesiyle birlikte görüntüler ve takvimde ileri veya geri gezinmeyi sağlar. Takvimde nereye gidersek gidelim, şimdiki güne geri dönmenin bir yolunu da sağlayacağız.

Takvim Oluşturma

Şimdi bir takvim widget’ı oluşturacağız. Adımlar aşağıdaki gibidir:

1. Özel uygulamamız için yapıtları içerecek yeni bir pencere öğesi projesi oluşturun. widget’lar. Widget’ımızı bu projede oluşturacağız ve ardından orijinal Samples projemizde bir uygulamanın içinde kullanacağız.

Yeni projeyi oluşturduğumuzda, Widgets.gwt.xml dosyası bizim için otomatik olarak oluşturulacak ve varsayılan olarak Kullanıcı modülünden devralmak için aşağıdaki girişi içerecektir. Bu, her GWT modülünün devralması gereken tek modüldür.

2. Adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. com.google.gwt.user’ı genişleten gwtbook.widgets.client paketi. client.ui.Composite sınıfı ve com.google.gwt.user öğesini uygular.

3. Takvimde ileri ve geri gitmek için bir gezinti çubuğu oluşturmak için gereken öğeleri ve takvimin kendisinin kapsayıcısı olacak bir DockPanel sınıfı oluşturun.

4. Hafta içi gün adlarını ve bir yıldaki ayların adlarını saklamak için dize dizileri oluşturun. Kullanıcı arayüzünde görüntülemek için bu dizilerden adları alacağız.

5. Takvim başlığını görüntülemek için kullanılan HTML’yi tutmak için bir değişken oluşturun. Haftanın gününü ve geçerli günün tarihini görüntülemek için etiketler oluşturun. Ayrıca, geçerli tarihi içeren özel bir değişken oluşturun ve başlatın.

6. Sütun hücresinin metnini ayarlamak için clearCell() yöntemini geçersiz kılan yeni bir Grid nesnesi oluşturun.
7. HTML sınıfını genişleten CalendarCell adlı özel bir statik sınıf oluşturun. Bu sınıfın bir örneği, bir hücrede tek bir takvim öğesini görüntülemek için daha önce oluşturduğumuz ızgara nesnesine eklenecektir.
8. Geçerli tarihin gün, ay ve yıl bileşenleriyle birlikte geçerli tarihi almak için CalendarWidget sınıfına erişimciler ekleyin. Bu yöntemler, belirli bir takvim tarihi için bireysel verileri almak için kullanılacaktır.
9. currentDate değişkeninin gün, ay ve yıl bileşenlerini değiştirmek için CalendarWidget sınıfına mutators ekleyin.
10. Geçerli aydan bir önceki aya ait takvimi hesaplamak için bir yöntem oluşturun. Bunu, kullanıcı bir önceki aya gitmek için butona tıkladığında kullanacağız.
11. Geçerli aydan sonraki bir ay için takvimi hesaplamak için bir yöntem oluşturun. Kullanıcı bir sonraki aya gitmek için butona tıkladığında bunu kullanacağız.
12. Belirli bir aydaki gün sayısını hesaplamak için bir yöntem oluşturun. Şu anda bu bilgiyi almanın basit bir yöntemi yok; bu yüzden hesaplamamız gerekiyor.


Google uygulamalar
Bütün uygulamalar
Telefon uygulamaları
Play Store
Play Store aç
Google Play Store
Silinen uygulamalar
Tüm sosyal medya uygulamaları


13. Takvimi ve tüm öğelerini çizebilen bir renderCalendar() yöntemi oluşturun. Halihazırda ayarlanmış olan tarih nesnesinin çeşitli bileşenlerini alın, takvim başlığını ayarlayın ve takvim kılavuzunu biçimlendirin. Ayrıca aydaki gün sayısını ve geçerli günü hesaplayın ve tarih ile haftanın günü etiket değerlerini ayarlayın. Son olarak, ızgara hücrelerinin değerlerini hesaplanan takvim değerlerine ayarlayın.
14. Takvim widget’ımızı oluşturan tüm çeşitli öğeleri başlatmak ve düzenlemek için yapıcı Calendar Widget()’ı oluşturun.
15. Kurucuda, Bölüm 6’da oluşturduğumuz Rico sınıfını kullanarak tüm pencere öğesi öğelerini tutacak kap panelini yuvarlayın. Öğrendiğimiz gibi, Rico sınıfının yuvarlama yöntemine erişmek için kullanılabilecek statik yöntemleri vardır. . İşleri basitleştirmek için daha önce oluşturulan Rico sınıfını doğrudan kullanıyoruz, ancak başka bir yol da Rico ile ilgili işlevselliği kendi ayrı modülüne ayırmak ve sonra burada kullanmak olabilir. Widget’ı bu konteyner paneliyle başlatın.
16. Ayrıca, yapıcıda dikey panele gezinme çubuğunu, takvim ızgarasını ve bugün düğmesini ekleyin.
17. Bugün düğmesine yapılan tıklamaları dinlemek ve takvimi geçerli tarihe yeniden çizmek için bir olay işleyici kaydedin.
18. Gün ve haftanın günü etiketleri için stilleri ekleyin ve widget’ları dikey panele ekleyin.
19. Widget için iki paneli ana panele ekleyin.
20. Takvimi çizin ve ayrıca tüm tıklama etkinliklerini batırmak için kaydolun.
21. Oluşturduğumuz widget’ı içeren bir JAR dosyası oluşturun. Eclipse’de yerleşik JAR Paketleyici aracını kullanarak bir JAR dosyasını dışa aktarabilirsiniz. Dosya menüsünden Dışa Aktar’ı seçin, buna benzer bir ekranınız olacak.

22. JAR’ı oluşturmak için bir sonraki ekran görüntüsünde göründüğü gibi bilgileri doldurun ve içinde yer alacak kaynakları seçin.
23. JAR dosyasını oluşturun ve widgets_jar_desc.jardesc olarak kaydedin, böylece JAR’ı istediğimiz zaman kolayca yeniden oluşturabiliriz. Bu, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilmiştir.
24. Artık takvim widget’imizi içeren widgets.jar adlı JAR dosyasını başarıyla oluşturduğumuza göre, onu farklı bir projede fiilen kullanalım. Bu JAR’ı Samples Eclipse projemizin yapı yoluna ekleyin, böylece ihtiyacımız olan sınıflar projenin sınıf yolunda bulunabilir.
25. Barındırılan modda ve web modunda çalışması için widgets.jar dosyasını da scriptlere eklememiz gerekiyor. Bu JAR dosyasına yol eklemek için Samples-shell.cmd dosyasını ve Samples-compile.cmd dosyasını değiştirin.
26. Samples projesi için modül XML dosyasını—Samples.gwt.xml—widget modülünden devralacak şekilde değiştirin. Dosyaya aşağıdaki girişi ekleyin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın