İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

WordPress Geliştirme  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

WordPress Geliştirme  – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Karmaşık Verileri Aktarma

WordPress Geliştirme

Çoğu web barındırıcısında, PHP hataları ekrana yazdırılmak yerine günlüğe kaydedilir. Bu iyi bir güvenliktir; kodunuzu karıştırırsanız veritabanı parolanızı veya diğer hassas bilgileri yanlışlıkla ifşa etmenizi engeller. Ancak bu özellik, kurulumunuz sırasında bir sorun olursa neyin yanlış gittiğini görmenizi de engeller. Giriş ekranı yerine, sadece boş beyaz bir sayfa göreceksiniz.

PHP hata günlüğünüzün nerede olduğunu biliyorsanız, sorunun ne olduğunu görmek için onu kontrol edebilirsiniz. Günlüğün nerede olduğunu bilmiyorsanız, öğrenmek için web barındırıcınızın belgelerine bakabilir veya sorunu çözene kadar hata ekranını açabilirsiniz.

WordPress, bir hata olsa bile veritabanı bağlantı bilgilerinizi göstermeyecektir. Hataları görüntülemek için, WP_DEBUG sabitini Listeleme’de gösterildiği gibi wp-config.php dosyanıza ekleyin. Her yere koyabilirsiniz ama ben en üstte tutmayı seviyorum.

Sitenizi tekrar ziyaret edin ve sorunu görmelisiniz. Tüm uyarıları ve bildirimleri yok sayın ve önemli hatalara bakın. Bilinmeyen bir işlev var mı? Eksik bir dosyayı arayın veya tüm WordPress paketini yeniden yükleyin.

wp-includes dosyasındaki dosyalardan birinin eksik olması durumunda göreceğiniz hata mesajlarını gösterir; Bir uyarı olan ilk mesaj güvenli bir şekilde göz ardı edilebilir, ancak bu durumda bize ikinci hatanın neden oluştuğuna dair bir ipucu sağlar. Ölümcül hata, göstericidir. Bu sorunu çözün ve WordPress düzgün çalışmalıdır.

Temaları Yükleme

WordPress’i yükledikten sonra, iyi görünmesini sağlamak isteyeceksiniz! Temaları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. WordPress 3.0’daki yeni 2010 varsayılan teması mükemmeldir.

Dilerseniz tema dosyalarını indirip wp-content/themes klasörünüze yükleyebilir veya otomatik tema yükleyiciyi kullanabilirsiniz. Panonuzdan Görünüm Temalarını ziyaret edin. Bu ekranda, Temaları Yönet ve Temaları Yükle olmak üzere iki sekme göreceksiniz.

Temaları Yönet altında, şu anda yüklü olan tüm temaları göreceksiniz. Temaları Yükle’yi tıkladığınızda bir arama ekranı görürsünüz. Burada temaları ada göre arayabilir veya istediğiniz özelliklerin (renk, sütun sayısı vb.) gösterildiği gibi bir listesini işaretleyebilirsiniz. Temaları ön izlemenizi ve yüklemenizi sağlayan bağlantıların olduğu bir sonuç listesi alacaksınız.

Temalar yüklendikten sonra, Görünüm altındaki temalar listenizde görünürler. Sitenizde temanın önizlemesini görmek için temanın küçük resmine tıklayın. Beğendiyseniz sağ üst köşedeki Etkinleştir’e tıklayarak temayı etkinleştirebilirsiniz. Temanın nasıl göründüğünü görmek için Siteyi Ziyaret Et’i tıklayın (ekranın üst kısmında sitenizin başlığının yanında).

Eklentileri Yükleme

WordPress, basit bir sitede isteyebileceğiniz özelliklerin çoğunu içerirken, er ya da geç muhtemelen daha fazlasını istediğinizi göreceksiniz. Sitenize ekleyebileceğiniz 9.000’in üzerinde! her şeyi görmek için ziyaret edin.

Eklenti dosyalarını indirebilir ve tıpkı temalarda yaptığınız gibi wp-content/plugins klasörünüze yükleyebilirsiniz. Ancak, otomatik bir eklenti yükleyicisi de vardır. Panonuzdan Eklentiler Yeni Ekle’yi ziyaret edin. Bu ekranda, eklentileri anahtar kelimeye veya yazar adına göre arayabilirsiniz.

Bir eklenti yüklendikten sonra, eklenti listenizde görünecektir. Eklentinin ne yaptığına dair kısa bir açıklama, ana sayfasına bir bağlantı ve eklentiyi etkinleştirmek için bir bağlantı göreceksiniz.

WordPress ile birlikte gelen örnek eklenti olan Hello Dolly’yi etkinleştirmeyi deneyin. Eklenti listesi yeniden yüklendiğinde, aktivasyonu onaylayan bir mesaj alacaksınız. Ayrıca gösterildiği gibi ekranınızın sağ üst köşesinde “Hello, Dolly”den bir şarkı sözü görmelisiniz.

Bazı eklentiler etkinleştirilmeyecek. Kodlama hataları içerebilirler veya yüklediğiniz başka bir şeyle çakışabilirler veya PHP sürümünüzle düzgün çalışmayabilirler. Bir eklenti etkinleştirilmediğinde, gösterildiği gibi soruna neden olan PHP hatasını içeren bir mesaj görürsünüz.


wordpress.org giriş
WordPress indir
wordpress.org türkiye
wordpress wp-admin
WordPress site Kurma
Gazetebilkent wordpress
WordPress Nedir
localhost/wordpress


Her WordPress sitesinde olması gereken bazı şeyler vardır:

DB Backup, belirtilen veritabanı tablolarını hızlı bir şekilde yedeklemek için bir düğme sağlar ve belirli bir dizine yedeklemek üzere programlanabilir. İçeriği içe aktarmadan veya WordPress’i yeni bir sürüme yükseltmeden önce veritabanınızın bir yedeğini oluşturmanızı tavsiye ederim.

Bakım Modu, yöneticiler dışında herkese basit bir bakım mesajı görüntüler. Bu kitap boyunca zaman zaman, veritabanında veya dosya sisteminde işlemler gerçekleştirirken sitenizi bakım moduna geçirmenizi tavsiye edeceğim. Bunu bir eklenti olmadan yapmak mümkün olsa da, bu eklenti size bakım modunu açıp kapatmak için basit bir düğme sağlar.

Ara ve Değiştir, seçilen veritabanı alanlarındaki metni değiştirmenize olanak tanır. Bu eklenti, özellikle içeriği içe aktardıktan sonra kullanışlıdır. Google XML Site Haritaları, sitemaps.org spesifikasyonuna göre XML site haritaları (isteğe bağlı olarak sıkıştırılmış) oluşturur.

Başka bir trafik izleme hizmeti kullanıyorsanız, muhtemelen bunun için bir WordPress eklentisi vardır. WordPress için Google Analytics, altbilginizde Google Analytics kodunu içerir ve dosya indirmelerini ve giden bağlantıları izleme gibi gelişmiş Analytics seçenekleri için onay kutuları sağlar. Ayrıca Gösterge Tablonuzda temel bir trafik grafiği gösterir. WordPress.com İstatistikleri, bir Pano grafiği olarak ziyaretçilerin ve arama sorgularının bir grafiğini sunar.

Akismet, yorumlarınız için spam filtreleme sağlar. Eklenti, WordPress ile birlikte gelir, ancak kullanmak için bir anahtar gerektirir. WordPress.com’dan ücretsiz bir anahtar alabilirsiniz.

İletişim Formu 7, Akismet spam koruması ile e-posta iletişim formları oluşturmanıza olanak tanır.

Not: Bu kitapta bahsedilen tüm eklentiler, Ek 1, Eklenti Dizini’nde listelenmiştir. wordpress.org/extend/plugins adresindeki resmi eklenti deposunda barındırılan eklentilere yalnızca adla başvurulur ve depoda eklenti adını arayarak bulabilirsiniz. Havuzun parçası olmayan veya aranamayacak kadar genel adlara sahip eklentiler için URL’ler sağlanır.

Eklentileri Yükseltme

Eklentilerin yeni sürümleri sıklıkla yayınlanır. Yeni özellikler, güvenlik iyileştirmeleri veya WordPress’in daha yeni sürümleriyle uyumluluk içereceklerdir. Eklentilerinizin daha yeni sürümleri mevcut olduğunda, her yönetim ekranında eklenti menü öğesinin yanında bir sayı ve gösterildiği gibi eklenti listenizde otomatik yükseltme bağlantıları göreceksiniz. Eklentileri teker teker yükseltebilir veya toplu yükseltme özelliğini kullanarak hepsini birden yapabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın